Автор Тема: За бизнес модела заложен в GPL лицензирането и други неща в света на Линукс  (Прочетена 21442 пъти)

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8792
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Западната цивилизация е егоизъм. Егоизъм е друото име на западната цивилизация. Винаги е било така в последните 2000 год. и ще си остане така поне още толкова, безалтернативно по всякакъв начин¹.

Преди време Деант ме питаше защо библията толкова се концентрира върxу човека, сякаш друго не съществува, а вселената е просто безкрайна. Ами точно, защото е прокламация на егоизма.

Объркал си се за нещо. Феодализъм западната цивилизация вече е изживяла. Интерполирайки историята не можем да очакваме такъв да се повтори в следващите около xиляда години. Нереалистично е по-рано. И естествено няма да се повтори в същата форма. Нищо не се повтаря едно към едно, а само като значение.

На настоящия етап не могат да бъдат очаквани никакви революции, просто защото сега е контрареволюционен период.

Довчерашните баровци и утре ще са пак баровци. Баровеца не престава да бъде баровец, защото някой бил вдигал врява.

Не знам за кифли, но говориш за френска кралица. Ако искаш да си в стилистиката ѝ, трябва да я наречеш кроасан. Но понеже тя все пак е със синя кръв, не можеш да я наричаш с нищо различно от титлата ѝ.

Истина е, че тази особа е свършила зле, но е истина, не защото е пренебревала това, което наричаме човешки същества. Тя не се отличава по нищо от никой велможа преди и след нея. Просто е имала нещастието да живее в горещ етап от класовата революция. Такива неща обаче не се очакват преди нашите внуци да имат внуци, които имат внуци². Пък и тогава аристокрацията не ще да е пострадващата прослойка, затова споменаването е не на място.

п.п. Докато съм писал са се появили цели четири нови отговора. Един заслужава внимание и това е питането на Бб относно имперските политики на западните страни. Той би трябвало да знае, че когато говорим на равнище империя или на още по-високото цивилизационно, както в случая, не съществува морална категория — добро. Всички цивилизации винаги и завинаги се градят върху моралната категория за зло.


-----
¹/ Стига разбира се да не дойде междувременно съдния ден под формата на термо-ядрена война. Учените от сега са си xаресали морските мекотели като наследствен властелин на планетата (господстващ вид). Склонен съм да се съглася доколко сушата ще е изпепелена и няма да е годна за живот на нещо различно от xлебарки и други насекоми, а световното море почти няма да пострада;

²/ 7-8 поколения най-малко, около 160 год.

Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

spec1a

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3867
    • Профил
go_fire:
"Не знам за кифли, но говориш за френска кралица. Ако искаш да си в стилистиката ѝ, трябва да я наречеш кроасан. Но понеже тя все пак е със синя кръв, не можеш да я наричаш с нищо различно от титлата ѝ."
 
1. Мария Антоанета е австрийка.Самите французи са я наричали "австрийката".
2. И к'ва ми е тя,че да я наричам "нейно величество". Всъщност монархията е
   потомствен паразитизъм отвсякъде.Т.е. няма как да викам на някакъв
   филанкишия "величество".
Активен

backinblack

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3201
    • Профил
Apple и останалите корпорацийки просто се възползват от законите. Затова и плащат такива данъци. Законите така са нагласени, че да обслужват гигантите. т Правят понякога и магарии, но те са по ръба. Ако ги забележат, си плащат соленичко, но едва ли ги бърка толкова. Пресметнали са "риска".
Затова, ако ще правиш нещо, за да изкарваш повече пари, направи си фирма, наеми си и счетоводител. Второто е задължително дори и да нямаш фирма, а да си самонает или на свободна практика. Може да му плащаш, но този човек ще ти спести много таксички и данъци, които можеш да дадеш на "държавата" ненужно. Има доста трикове, които най-малко ще намалят размера на плащанията към хазната.

И, когато законите са в явен ущърб на масовия човечец, когато законите са направени с цел една малка клика да се разпорежда със съдбите на хората, трябва ли да се спазват!!!!?????
Ако говорим за закони, точно с продукт под ГПЛ лиценз можеш много по-лесно да ги заобиколиш, от колкото с комерсиален пропиетарен лиценз :) , а всеки сам си решава дали иска да бъде грабен от тези или да печели за себе си.
Активен

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8792
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Дотолкова е „австрийка“, доколкото баща ѝ e бил австро-унгарски император. Не случайно наблегнах на синята кръв. Аристокрацията няма род, няма родина. Не можеш да я наричаш с нещо различно (в нейния случай величество), защото по този начин я принизяваш до човек, с което обиждаш и самите хора, натрапвайки сред тях аристокрацията. Нима царицата-майка на кошера можеш да наречеш пчела?
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8792
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
И, когато законите са в явен ущърб на масовия човечец, когато законите са направени с цел една малка клика да се разпорежда със съдбите на хората, трябва ли да се спазват!!!!?????


Въпроса не е към мен, но ще си позволя да отговоря. Законите винаги обслужват прогресивната класа. Сиреч „парния двигател“, който води прогреса. Това дори в природата е така.

Най-лошото, което човек може да направи от цивилизационна гледна точка, то това е неспазването на законите. Това е не просто регрес, това ни връща на клона. Но вече го написах в друг коментар и се преповтарям.
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

ddantgwyn

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1262
    • Профил
Нима царицата-майка на кошера можеш да наречеш пчела?

Да.

Освен пчела-царица, има и пчели-работнички и пчели-бойци. Но и трите са пчели ::)
« Последна редакция: Jul 15, 2017, 20:14 от ddantgwyn »
Активен

the lamer's team honourable member

spec1a

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3867
    • Профил
   Вече обясних защо монархията е потомствен паразитизъм.
   Аристокрацията винаги се изражда (кръвосмешения и т.н. ,да не навлизам в подробности). Т.е. сред нея все повече се появяват всевъзможни психопати,дегенерати и т.н. Сигурен съм,че
 go_fire не желае да го управляват такива...
   Да обяснявам ли ,(конкретен пример) кои перверзии са наречени на
АРИСТОКРАТИТЕ Маркиз дьо Сад и Леополд фон Захер-Мазох  :D
« Последна редакция: Jul 15, 2017, 14:42 от spec1a »
Активен

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8792
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Я да видим, кое от следните определения се отнася до нея:

• голяма е до сантиметър и половина;
• ходи да събира мед;
• всеки ден хвърчи километри.

Нито едно.

Да тя присъства в кошера. Има някаква функция. Но не тя не е пчела, точно, колкото аристокрацията не са хора. За разлика обаче от последните, без нея все пак не може.
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

backinblack

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3201
    • Профил
И, когато законите са в явен ущърб на масовия човечец, когато законите са направени с цел една малка клика да се разпорежда със съдбите на хората, трябва ли да се спазват!!!!?????


Въпроса не е към мен, но ще си позволя да отговоря. Законите винаги обслужват прогресивната класа. Сиреч „парния двигател“, който води прогреса. Това дори в природата е така.

Най-лошото, което човек може да направи от цивилизационна гледна точка, то това е неспазването на законите. Това е не просто регрес, това ни връща на клона. Но вече го написах в друг коментар и се преповтарям.

Ебати и разбиранията за цивилизация, да се нарича цивилизация избиването на хора с цел ограбването им и подчиняване за лична угода! Да спазваш закони, които работят явно срещу теб!
В Сирия някакви външни лица, а не народа на Сирия ще решава кой да го управлява и това, че се защитават е грешно! Това, че Путин си защитава интересите на държавата и народа, а не е като нашите продажните е диктатор!
Да ви имам разбиранията за свобода и демокрация! Много лошо ви е набарал кемтрейлса! Неспасяем случай сте!
Активен

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8792
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
   Вече обясних защо монархията е потомствен паразитизъм.
   Аристокрацията винаги се изражда (кръвосмешения и т.н. ,да не навлизам в подробности). Т.е. сред нея все повече се появяват всевъзможни психопати,дегенерати и т.н. Сигурен съм,че
 go_fire не желае да го управляват такива...
   Да обяснявам ли ,(конкретен пример) кои перверзии са наречени на
АРИСТОКРАТИТЕ Маркиз дьо Сад и Леополд фон Захер-Мазох  :D

Аз вярвам, че всички управляващи независимо, какви са те, независимо от модела на управление, са психопати. Ако има някакво управление, аристокрацията е по-евтиния вариант, защото не се налага да се правят избори. Пък и не им се налага да крадът, защото присвояването на блага в тяхна полза е законно.

Относно израждания и такива, няма как да бъде. Ако няма династия, няма аристокрация. Без династия стават хора.

В природата нищо не се случва, ако няма потребност от него. Аристокрацията на земята е била създадена, за да пресъздаде небесния свят. Там има ангели, архангели и най-отгоре божество. Използвам християнска терминология, но тя в случая не е от значение. Мога да кажа — малки, средни и богове отци като в гръцката митология. Все тая.

В някакъв бъдещ момент демокрацията съвсем ще пукяса и тогава аристокрацията ще се върне на бял кон. Или пък жреческото съсловие. Не съм съвсем сигурен. Но реално между монархия и теокрация няма разлика, затова е все тая.

Ама и не мисля, че ще е скоро. Поне се надявам да не го доживея. В световен план със сигурност ще е след хиляди години, но говорех за наш, тук роден. Че нали сме си леко малоумна нация, като нищо ще си изровим някой „бащица“.



Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8792
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Ебати и разбиранията за цивилизация, да се нарича цивилизация избиването на хора с цел ограбването им и подчиняване за лична угода! Да спазваш закони, които работят явно срещу теб!


Бончо, ти правиш ли разлика между култура и цивилизация?! Цивилизацията никога не е била и няма да бъде нещо различно.

В Сирия някакви външни лица, а не народа на Сирия ще решава кой да го управлява и това, че се защитават е грешно! Това, че Путин си защитава интересите на държавата и народа, а не е като нашите продажните е диктатор!
Да ви имам разбиранията за свобода и демокрация! Много лошо ви е набарал кемтрейлса! Неспасяем случай сте!

Аз не помня някакъв период от дългата сирио-асирийска история, когато народите на тази територия сами да са решавали съдбините си. Би ли ме осветлил моля!

Също така ми изневерява паметта, кога точно, в кой момент и доколко Путин е защитавал някакви руски държавни интереси или такива на руския народ. Нямам никакви подобни спомени. Той не е назначен с подобни цели, че да му вменяваш вина, че е изпълнявал странични неща.

И диктатор не е дори, заото няма топки за това. Поне това да беше.

Относно свободата и демокрацията, никога на тази планета не са съществували. Поне не са съществували заедно. В древна Гърция разправят, че наистина е съществувала някаква демокрация, но пък е нямало свобода.

Сега все още има някаква свобода, но пък няма почти никаква пряка демокрация. Това дето има е безумно харчене на пари за нема к'во.






Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

spec1a

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3867
    • Профил
go_fire:
"В природата нищо не се случва, ако няма потребност от него. Аристокрацията на земята е била създадена, за да пресъздаде небесния свят. Там има ангели, архангели и най-отгоре божество."
 
   Ами Маркиз дьо Сад и Леополд фон Захер-Мазох ?
   Те архангели ли са или ангели  ;D
Активен

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8792
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
go_fire:
"В природата нищо не се случва, ако няма потребност от него. Аристокрацията на земята е била създадена, за да пресъздаде небесния свят. Там има ангели, архангели и най-отгоре божество."
 
   Ами Маркиз дьо Сад и Леополд фон Захер-Мазох ?
   Те архангели ли са или ангели  ;D

На Бб се наложи да му обяснявам очевидното, че свобода и демокрация не съществуват. На теб се налага да ти казвам, че ние живеем на Земята, а не в божествения свят.

Ние наподобяваме боговете само външно — внасяме йерархия. Но доколкото тя все пак е изкуствена, то няма как вътрешно да е съвпадаща.

Тук ни се налага да ядем, работим и мрем. Нама как. Освен това не постъпваме като богове, че да настояваме, че сме такива. Макар доколкото напълно да сме отменили природните закони на живота, то все пак де факто сме такива.





=*=

Почвам да се чудя и аз дали слънцето не влияе.
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

Naka

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3398
    • Профил
Нима царицата-майка на кошера можеш да наречеш пчела?
Да.
Освен пчела-царица, има и пчели-работнички и пчели-бойци. Но и трите са пчели ::)

Има и търтеи.
Активен

Perl - the only language that looks the same before and after encryption.

backinblack

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3201
    • Профил
В момента се води война между две цивилизации както го наричате! От едната страна са САЩ и метрополията им ЕС, а от другата страна са Русия и Китай и място за неутрални няма! Този спор кой е крив и кой е прав и диктатор и злодей ли е Путин го водим във фейса отдавна и аз вече отдавна съм спрял да споря и да убеждавам всеки в каквото и да било. Не мисля, изобщо да се опитвам да ви променям позицията, която виждам, че е различна от моята. Поне разбрах, че и по определението що е то цивилизация, че и демокрация имаме същите различия!
Дайте да се върнем към бизнес моделите и кой какви са му предимствата и недостатъците и кой от тях би бил по-удачен за малки субекти без големи амбиции :) .

Поне с тази информация и да сме полезни на Литукс обществото :) !
« Последна редакция: Jul 15, 2017, 15:57 от backinblack »
Активен