Автор Тема: За всички които мразят България.  (Прочетена 26301 пъти)

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8798
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Re: За всички които мразят България.
« Отговор #30 -: Jan 30, 2015, 13:05 »
Google, Microsoft, Facebook, Yahoo.

Ето ти двойно.

 :D
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8798
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Re: За всички които мразят България.
« Отговор #31 -: Jan 30, 2015, 14:58 »
става с образование, до голяма степен

Ами не бих казал. Човек е функция на обществото и то от своя страна е функция от хората в него. Аз например получих възможно най-солидното образу̀вание по професията, която беляза моя път (икономист съм) и, до което имах достъп. В общи линии изпълних програма максимум за българските условия. Това обаче никак не ми попречи да се проваля в кариерното си развитие и неколкокократно да стигам дъното. Имал съм и кратки възходи, благодарение на това, че съм вадил невероятен късмет, бил съм подпомаган или нещо трето. те обаче винаги са завършвали неприятно. Мога да обвиня за това икономическата обстановка, мога да обвиня народопсихологията, мога да обвиня скапаната държава, мога да обвиня каръка или кое да си избереш, на което обикновено провалените хора се оповават.

Обаче прост анализ на причино-следствените връзки, кое до какво води, показва, че  резултатите съм си ги постигнал сам. Могъл съм да избрера съвършено различни решения водещи до различни последствия във всеки от случайте. Сам и напълно съзнателно за  произтичащото съм взел едно или друго решение. Всичко в живота си има логика.

Е кажи ми сега, какво ми помогна на мен дългото учение сред най-добрите? Бях си келеш преди него, по време на и след това. Не се промених. В професионалният си живот продължавам да творя глупости, нещо повече дойде ми куража. Като по-млад отчитах, че имам какво да загубя и преглъщах неща. Днес нищо не може да ме спре.

---

Сега въпрос е на образование наистина дали ще можеш да се изразиш правилно. Въпрос на усет е дали ще може да се изразиш разбираемо. Въпрос на култура е дали ще можеш да се изразиш на място. Но нито едно от тези три неща не може да те възпре да бъдеш идиот.

п.п. Изглежда, че след първото изречение никъде не споменах, защо го казвам. Това е, защото залитнах егоистично в собственото си свръх-самочувствие. Написвайки го имах идея да продължа за това, че обществото може да те отчужди, което да доведе до непукизъм, а пък общество от непукисти би се изродило в безперспективно общество. Но тогава трябваше да говоря още по-общи приказки и затова завъртях на 360°. Както се казва рисковете на живото предаване.
« Последна редакция: Jan 30, 2015, 15:07 от go_fire »
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

lunarvalley

  • Гост
Re: За всички които мразят България.
« Отговор #32 -: Jan 30, 2015, 15:33 »
говорехме, конкретно за простотията по форумите, не за теб.

Но след като се даваш за пример: фактът че не ни псуваш, въпреки че се определяш като "нихилист", може би се дължи именно на това че имаш образование. ;D
Активен

edmon

  • Гост
Re: За всички които мразят България.
« Отговор #33 -: Jan 30, 2015, 15:47 »
Google, Microsoft, Facebook, Yahoo.

Ето ти двойно.

 :D

хех мечти :))
Активен

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8798
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Re: За всички които мразят България.
« Отговор #34 -: Jan 30, 2015, 15:58 »
Lunar аз за това се опитах да направя нещо като извинение без да се извинявам в действителност в послеписа, че говоря егоистично за себе си.

Да образованието подпомага изразните средства, но това си е просто едно було. Отдолу същността си е една и съща. Липсата на рационалност, нездравият разум, измислената реалност, самозаблудите или простичко казано глупостта не се лекува по този начин. Аз може точно в този случай да не се държа напълно разпуснато и да подбирам думите си, но това може да е защото тук ми е приятно и срещам хора, с които желая да общувам. Не бих се обзаложил, че навсякъде правя същото. Познавам много доказано (с тестове за интелигентност например) интелигентни хора, които се държат толкова просташки, че се чудиш дали и в праисторията е имало такава гора, от която да излязат. Въпрос на изразни средства.
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8798
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Re: За всички които мразят България.
« Отговор #35 -: Jan 30, 2015, 16:06 »
Google, Microsoft, Facebook, Yahoo.

Ето ти двойно.

 :D

хех мечти :))

Мечти не мечти, истината е, че плащат точно на щракания и импресии. Не проверяват никой, колко му е багажа и дали действително е прочел/осъзнал рекламата, камо ли направил поръчка.
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

edmon

  • Гост
Re: За всички които мразят България.
« Отговор #36 -: Jan 30, 2015, 16:17 »
Google, Microsoft, Facebook, Yahoo.

Ето ти двойно.

 :D

хех мечти :))

Мечти не мечти, истината е, че плащат точно на щракания и импресии. Не проверяват никой, колко му е багажа и дали действително е прочел/осъзнал рекламата, камо ли направил поръчка.

Верно ли???? явно никога не си стигал до там :)
Активен

stealth01

  • Гост
Re: За всички които мразят България.
« Отговор #37 -: Jan 30, 2015, 18:31 »
Бих подкрепил идеята за задължителното гласуване. Някак смешно ми е, нищо да не върви в тази държава и всеки да обвинява правителство и кой ли не, но да не поема своята част от отговорността и то веднъж на четири години.
задължителното гласуване няма да промени нищо. така или иначе в България се гласува доста масово. това, че избирателните списъци са бакалски тефтери и огромна част от хората са по чужбина (където гласуването е доста трудно и скъпо), прави резултатите да изглеждат привидно слаби. 48,66% на последните избори.
за сравнение, при гърците гласуването е задължително. на последните избори имат 63.87%.
реалният процент гласували българи вероятно е повече.
гласуването е право! не задължение! нито пък отговорност! отговорост е да има позиция всеки ден, а не да си изкупуваш греховете веднъж на четири години. влизаш в тъмната стаичка, миеш си ръцете и си спокоен за следващите 4 години!? не се получават така нещата...
Активен

gat3way

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6050
  • Relentless troll
    • Профил
    • WWW
Re: За всички които мразят България.
« Отговор #38 -: Jan 31, 2015, 00:54 »
Това е като да си изкупуваш вината задето врякаш "кур за уески", "цска са турци" или ти е през оная работа за тия измислени соц-отборчета и не врякаш нищо. В смисъл на никой от гореизброените не можеш да им вмениш че са виновни за ситуацията с родния футбол, а и не би имало много смисъл да го правиш.
Активен

"Knowledge is power" - France is Bacon

edmon

  • Гост
Re: За всички които мразят България.
« Отговор #39 -: Jan 31, 2015, 15:04 »
Бих подкрепил идеята за задължителното гласуване. Някак смешно ми е, нищо да не върви в тази държава и всеки да обвинява правителство и кой ли не, но да не поема своята част от отговорността и то веднъж на четири години.
задължителното гласуване няма да промени нищо. така или иначе в България се гласува доста масово. това, че избирателните списъци са бакалски тефтери и огромна част от хората са по чужбина (където гласуването е доста трудно и скъпо), прави резултатите да изглеждат привидно слаби. 48,66% на последните избори.
за сравнение, при гърците гласуването е задължително. на последните избори имат 63.87%.
реалният процент гласували българи вероятно е повече.
гласуването е право! не задължение! нито пък отговорност! отговорост е да има позиция всеки ден, а не да си изкупуваш греховете веднъж на четири години. влизаш в тъмната стаичка, миеш си ръцете и си спокоен за следващите 4 години!? не се получават така нещата...

Всички вече разбрахме за правата ВИ, кога ще разберем, че сте разбрали за задълженията ВИ.
ПС . ВИ сте всички псевдо своболюбиви мързели!:)
Активен

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8798
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Re: За всички които мразят България.
« Отговор #40 -: Jan 31, 2015, 15:12 »
Та понеже съм от тия свободолюбивите, я разясни за задълженията.

Права превръщащи се в задължения се нарича диктатура.
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

satir

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1073
  • Distribution: FreeBSD-10.1 & LMDE
  • Window Manager: i prefer MATE
    • Профил
    • WWW
Re: За всички които мразят България.
« Отговор #41 -: Jan 31, 2015, 20:08 »
go_fire, в Дупница ставам гербераст и одма се реализирам секак, както ми е кеф. въпросът ми е /няма нужда от отговор/: кога имам качества да се реализирам? преди да стана гербераст или след това, а... качествата ми имат ли някакво значение? май - Не!  в тази ситуация, май, атестат за наличие на Качества е /необходимо, но не и достатъчно условие/, да не си раелизиран.
Активен

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8798
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Re: За всички които мразят България.
« Отговор #42 -: Jan 31, 2015, 22:02 »
Сатире, азвинаги съм работил за частници. Да работиш за държавата смятам, че трябва да си ментално повреден, нищо да не става от теб и за да не ти дават социални помощи или инвалидна пенсия, те назначават на  държавна работа. Всички, на 100%.
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

gat3way

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6050
  • Relentless troll
    • Профил
    • WWW
Re: За всички които мразят България.
« Отговор #43 -: Feb 01, 2015, 03:55 »
Все пак си мисля, че за да станеш успешен реализиран в държавната/общинската администрация гербераст, трябва да имаш определени умения. Статистически погледнато, макар може би да нямам достатъчно семпли, трябва да потиснеш мисленето за сметка на слушането и изпълняването, абе малко като в армията. И трябва да си в тази условно казано група, с коафициент на интелигентност малко над средната, но не прекалено. В смисъл трябва истински да вярваш че слабоумната герберастка пропаганда е идейна примерно. Трябва милиционерските лафове да те забавляват, трябва да вярваш че важното е волята, не разсъдъка, поради тази причина да приветстваш всеки който прави нещо, ако ще да се изкенза в една чиния и после да си изяде изпражненията, човеко е имал воля да го направи. Не знам, аз герберастите ги виждам като много особен клиничен случай, продукт едновременно на мизерно съществуване в панелката, комплексарщина и едновременно желание да промениш света към нещо по-добро, поне доколкото по-доброто се вписва във вече оформения от мизерната панелка мироглед.

В продължение на тези размисли, примерно герберастът вижда като върховен благодат лятото да запалиш деведесетарската таратайка пред панелката и да я измъчиш да се движи с 150км/ч в посока някое дрисливо място като Созопол или Лозенец и това е приоритетно пред примерно транзитния трафик да се отича безпроблемно и в това следват и инфраструктурните приоритети, магистралата до морето я докараха далеч преди да се справят с турските тирове. Герберастът вижда като върховен благодат да направи някое фонтанче с европейски пари пред това да прокара канализация за крайните квартали, защото гербераста живее във вече канализирана панелка и работи в някоя институция която по соц тертип е пльосната точно там където ще се инсталира централния фонтан. Всичко това подлежи на разни корекции, примерно в родния ми град герберастите европеизират централните части с европейски пари и ги правят все по-пешеходни, но примерно колкото и нереално да звучи, примерно пешеходната част в определен участък от едната страна има тротоар който е два пъти по-широк от лявата страна, отколкото е от дясната страна. И това няма нищо общо с това че точно там е обектът на един от главните спонсори на местните ГЕРБ и че пичът иска повече тротоарна площ за заведенията в хотелския си комплекс. Та такива работи. Важното е че има напредък :)
« Последна редакция: Feb 01, 2015, 04:26 от gat3way »
Активен

"Knowledge is power" - France is Bacon

programings

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 221
  • Distribution: Arch Linux, BunsenLabs Linux, FreeBSD
  • Window Manager: XFCE, MATE, Openbox
    • Профил
Re: За всички които мразят България.
« Отговор #44 -: Feb 01, 2015, 14:24 »
То това за селското европеизиране явно е налично навсякъде, където местната власт е герберска.
В моя роден град пък, дългоочакваният ремонт на центъра ни включи архитектурна поправка под формата на велоалеи, позволяваща на една особена порода хипстъри да си карат велосипедите с висока скорост посредата на площта, предвидена за преминаване на граждани.
Не е рядко явление някой добруджанец да свърши с кормило в гъза.

Естествено, реновирането беше използвано като реклама за цели две изборни кампании, за сметка на едно неизчистено дере, станало причина за наводняването на града поради обилните порои от миналата година, няколко жертви и щети по жилищата на граждани за десетки хиляди, които общината дори не покри в пълния им размер.

Ама на кого са приоритет деретата, важното е да се кара скейт и колело, нали сме хипстъри-европейци. Мисля да пусна едно предложение по каналния ред за Mac-ове в училищата.  :)
« Последна редакция: Feb 01, 2015, 14:32 от programings »
Активен