Автор Тема: Kubuntu 11.04 и грозен Skype.  (Прочетена 4269 пъти)

Zeroadhesion

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 74
  • Distribution: Arch Linux
  • Window Manager: LXDE
    • Профил
Kubuntu 11.04 и грозен Skype.
« -: Jun 15, 2011, 01:35 »
Здравейте. Уж е писан на QT, а не може да ми зачете Desktop Settings като хората...вижте Titlebar-ът и тялото на Скайпа, има разлика в цветовете. А с миналата версия на Skype и Kubuntu всичко беше ок. Kubuntu 11.04 ми е 64 bit. Skype е 2.2.0.25 Beta



Активен

b2l

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 4786
  • Distribution: MCC Interim
  • Window Manager: - // - // -
  • ...sometimes I feel like screaming... || RTFM!
    • Профил
    • WWW
Re: Kubuntu 11.04 и грозен Skype.
« Отговор #1 -: Jun 15, 2011, 09:19 »
Човек, имаш страшен проблем така като гледам. Ц ц ц ц и к'во ще правим сега? Може би преминаване към нещо платено може би?
Активен

"Човекът е въже, опънато между звяра и свръхчовека, въже над пропаст. Човекът е нещо, което трябва да бъде превъзмогнато." - Фр. Ницше

tolostoi

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1337
  • Distribution: Ubuntu
  • Window Manager: Unity
  • левел: авераж :)
    • Профил
Re: Kubuntu 11.04 и грозен Skype.
« Отговор #2 -: Jun 15, 2011, 12:04 »
Смени го на друго от падащото меню, да не е десктоп сетингс, потвърди и затвори. После го пусни пак, смени на десктоп сетингс, потвърди и рестартирай скайпа.
Иначе ми знаеш мнението за КДЕ  ;D в гнома се е случвало да се бъгне подобно, там не се чете шрифта понеже го скрива с черно, но след описаната процедура се оправя. Можеш да преименуваш скритата папка .Skype, която се намира в /home директорията ти и да го пуснеш "на чисто" да видиш как ще бъде, може и да си пробвал вече де.
« Последна редакция: Jun 15, 2011, 12:06 от tolostoi »
Активен


... в Столичен инспекторат една година след миграцията, продължават да работят под Linux. Което, май прави "експеримента" успешен
by entusiast

lunarvalleys

  • Гост
Re: Kubuntu 11.04 и грозен Skype.
« Отговор #3 -: Jun 15, 2011, 13:23 »
системата ти е 64 битова а Скайп е 32 битов. Каква тема ползваш за КДЕ? Най-вероятно проблемът е, че 32 битовия скайп не може да използва 64 битовата тема. Това, което аз правя е, да избера cleanlooks от опциите на Скайп. След това настрой какви цветова да има Cleanlooks в qtconfig.
Активен

task_struct

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 576
  • Distribution: Kubuntu 14.04
  • Window Manager: KDE 4.13
    • Профил
Re: Kubuntu 11.04 и грозен Skype.
« Отговор #4 -: Jun 15, 2011, 14:59 »
Skype използва Qt теми, Oxygen е KDE базирана тема, т.е зависи от KStyle и други класове, така че няма как Skype да изпозлва Oxygen напълно. В последните версии на КДЕ има вече и Oxygen тема, базирана само на Qt, но не помня в коя версия се появи. Също така Скайпа трябва да е динамично линкнат с Qt, а не статично.
Активен

"Minds are like parachutes. They only function when they are open." - James Dewar

irc.freenode.net  / #linux-bg

Zeroadhesion

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 74
  • Distribution: Arch Linux
  • Window Manager: LXDE
    • Профил
Re: Kubuntu 11.04 и грозен Skype.
« Отговор #5 -: Jun 15, 2011, 16:04 »
Смени го на друго от падащото меню, да не е десктоп сетингс, потвърди и затвори. После го пусни пак, смени на десктоп сетингс, потвърди и рестартирай скайпа.
Иначе ми знаеш мнението за КДЕ  ;D в гнома се е случвало да се бъгне подобно, там не се чете шрифта понеже го скрива с черно, но след описаната процедура се оправя. Можеш да преименуваш скритата папка .Skype, която се намира в /home директорията ти и да го пуснеш "на чисто" да видиш как ще бъде, може и да си пробвал вече де.
Човек, направо ми четеш мислите и двете работи съм ги направил, преди да пусна темата  ;D ;D


системата ти е 64 битова а Скайп е 32 битов. Каква тема ползваш за КДЕ? Най-вероятно проблемът е, че 32 битовия скайп не може да използва 64 битовата тема. Това, което аз правя е, да избера cleanlooks от опциите на Скайп. След това настрой какви цветова да има Cleanlooks в qtconfig.
Искам си Oxygen.  ::)


Skype използва Qt теми, Oxygen е KDE базирана тема, т.е зависи от KStyle и други класове, така че няма как Skype да изпозлва Oxygen напълно. В последните версии на КДЕ има вече и Oxygen тема, базирана само на Qt, но не помня в коя версия се появи. Също така Скайпа трябва да е динамично линкнат с Qt, а не статично.
Ами има как, виждал съм Skype да използва Oxygen темата напълно и без разминавания само като посоча Desktop Settings.
Иначе съм инсталирал Skype от тук: http://archive.canonical.com/ubuntu/pool/partner/s/skype/skype_2.2.0.25-1maverick1_amd64.deb


Ще може ли малко повече инфо за динамичното линкване и за Kstyle?


Значи...според мен топлата вода е да наглася /usr/lib32/qt4/plugins/ да са със същите визуални настройки, като на 64- битовите ми библиотеки QT4. Но не знам от къде...и след това да пусна skype с командата QT_PLUGIN_PATH=/usr/lib32/qt4/plugins skype


Ето тук един човек има подобен проблем и по случайност видях, че е наш сънародник:
https://jira.skype.com/browse/SCL-693
« Последна редакция: Jun 15, 2011, 16:11 от Zeroadhesion »
Активен

cybercop

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 5626
  • Distribution: Ubuntu LTS, CENTOS 6.x
  • Window Manager: Xfce, Gnome 2
    • Профил
Re: Kubuntu 11.04 и грозен Skype.
« Отговор #6 -: Jun 15, 2011, 21:46 »
Отвори и qt4-qtconfig и пипни настройките и от там.
Активен

Ползването на Linux води до пристрастяване. Факт.
http://s19.postimg.cc/4oajwoq5v/xenial2.png

_NetCutter_

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 513
    • Профил
Re: Kubuntu 11.04 и грозен Skype.
« Отговор #7 -: Jun 16, 2011, 00:23 »
Привет,
Както можете сами да видите от отговорите в бъг репорта ми: "Това не е бъг"  ;D

Идеята е, че поне аз не успях да накарам 32-битовия скайп да използва KDE темата на 64-битовата ми машина. Друга тема е, че имам други 32-bit Qt приложения и те си хващат темата като хората, ама...

Начинът, по който си "реших" проблема е като го накарах да използва GTK+ темата, която чрез oxygen-gtk2 използва Oxygen. Работи безпроблемно навсякъде, освен в Skype, където скролбаровете са ужасни, но го преживях.
Активен

Linux - Connecting People!

Zeroadhesion

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 74
  • Distribution: Arch Linux
  • Window Manager: LXDE
    • Профил
Re: Kubuntu 11.04 и грозен Skype.
« Отговор #8 -: Jun 16, 2011, 00:46 »
Здрасти, NetCutter и мерси, че се отзова  ;D
Гледам бъг репорта и виждам rejected, просто много професионално от тяхна страна да заточат трудно решим проблем.
Щом не си го оправил ти, значи надеждите ми леко замират...
Начинът по който си решил проблема ми звучи, като да пусна MingW под wine и от там да подкарам bash  ;D ;D

cybercop, в qt4-qtconfig всичко е идентично и изпипано.  ???
Нищооо, предавам се...един Skype, на кой му пука  ;) ;) ;) Ще използвам imo.im  ;D ;D Но това грозното няма да го преживея.
« Последна редакция: Jun 16, 2011, 00:57 от Zeroadhesion »
Активен

lunarvalleys

  • Гост
Re: Kubuntu 11.04 и грозен Skype.
« Отговор #9 -: Jun 16, 2011, 10:39 »
Zeroadhesion
ти пробва ли това, което ти писах?
Активен

AMD

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 873
  • Distribution: Calculate Linux Scratch 64 / Alt Linux Centaurus 6.0 64
  • Window Manager: Gnome 2.32/3.2 XFCE 4.8/4.10-git
  • AMD Athlon64/Sempron64 4000+Dual Core/3400+
    • Профил
Re: Kubuntu 11.04 и грозен Skype.
« Отговор #10 -: Jun 16, 2011, 11:46 »
Здравейте. Уж е писан на QT, а не може да ми зачете Desktop Settings като хората...вижте Titlebar-ът и тялото на Скайпа, има разлика в цветовете. А с миналата версия на Skype и Kubuntu всичко беше ок. Kubuntu 11.04 ми е 64 bit. Skype е 2.2.0.25 Beta





На мен скайпа ми ползва GTK темата на десктопа (естествено с инсталиран gtk-qt engine)
Активен

Господи моля те пази ме от ламерите, от хакерите и сам мога да се пазя.

Zeroadhesion

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 74
  • Distribution: Arch Linux
  • Window Manager: LXDE
    • Профил
Re: Kubuntu 11.04 и грозен Skype.
« Отговор #11 -: Jun 19, 2011, 20:56 »
Добре, аз сложих Ubuntu и искам да питам защо под Ubuntu 64 bit всичко е ОК, а под Kubuntu не? Нали Skype беше писан на QT или се лъжа?  ::)

Активен