Автор Тема: Gnome2 like DE? Назовете различни десктоп среди, че да си избера една?  (Прочетена 7264 пъти)

GattaNegra

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 650
  • Distribution: Linux Mint DE
  • Window Manager: XFCE
    • Профил
Ясно. В Матето не ти работят познатите клавишни комбинации. Съгласен съм. Но останалото, което изтъкваш против тази среда ме озадачава. При мен compiz върви перфектно има една дребна тънкост, която коства съсвсем малко питане в Гугъл, за да е така. Също като теб ползвам и Гимп, и текстообработващи, и браузъри и вдичко си ми е ОК.
Но щом не те кефи Матето и щом не искаш да го ползваш - твоя воля.
Някой беше споменал по-горе LXDE. Много е леко, спартанско, изчистено, пъргаво, но пък ще трябва да му каращисваш compiz и като цяло не е мислено за нови компютри като твоя.
Колкото до другите среди (освен тези, които вече си изключила), не очаквай нещо зряло и достатъчно "юзър френдли". Освен E 17, който е мноого готин, но ще ти е неудобен първоначално поне колкото Матето.
А, сетих се още нещо. SolusOS развиват любимия ти Гном съвестно и можеш да разчиташ на тях още известно време. Погледни и това дистро.

Благодаря - отивам да гледам солюс.
Отивам и lxde  да разгледам - точно му отворих сайта!
Ми то не е точно клавишните, разбираш ли ... една- две клавишни и три аплета и пет малки програмки, без които са ми вързани ръцете не е кой-знае какво.. Идеята е в общия дискомфорт .. Обидена съм им дет се вика. Дразня се. Лошото е, че няма как да вдигна скандал даже, щото е безплатно - ако щеш, ако не щеш - върви дет щеш. От това пък чувствам безсилие.

Айде, ако е нещо ново и готино бих се примирила да нямам компиз - от който ползвам тва и онова, но главно ме кефи как се веят прозорците с wobbly ефекта .. Но да преправям недоправения mate ... макар, че в момента тва правя де хаха .. патешка работа.

Има и др. проблем  - че не всичко ще ми разпознае хардуера. За това ще се помъча малко с мейт - да го докарам поносим поне, щот нали е най-нов, пък после ще търся за ново дистро и ще сменям DE .. ма трябва и на работа да ходя ..


В линка който ти дадох има много, нищо ли не ти хареса ?

Има, вярно - отивам след малко да чета кое от тях би работило с nvidia-та ми и доколко се развиват. Много ти благодаря. А иначе попитах - за да зная дали някое ти е направило особено добро впечатление.
Активен

Мразя Gnome 3!!!

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8780
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Според мен, ако пробваш е17 с композитни разширения и тема подобна на Pink или Pinkapple, няма да погледнеш друго  ;D

п.п. за целта просто трябва да добавиш хранилищата на Бодхи.
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

GattaNegra

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 650
  • Distribution: Linux Mint DE
  • Window Manager: XFCE
    • Профил
Според мен, ако пробваш е17 с композитни разширения и тема подобна на Pink или Pinkapple, няма да погледнеш друго  ;D

п.п. за целта просто трябва да добавиш хранилищата на Бодхи.

има ли начин да ми дадеш 1 скрийншот на такова нещо
Активен

Мразя Gnome 3!!!

arda_kj

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 631
  • Distribution: Debian Sid/Unstable; Ubuntu 12.04
  • Window Manager: Gnome/KDE
    • Профил
Що не ползваш Убунту 10.04. Аз съм с него и всичко лети. Така съм си го настроил, че не искам да виждам нищо друго.

За музикален плейър препоръчвам qmmp (=xmmp). Пуска даже клипчета. Това е най-добрия плейър с вид на xmmp, който съм виждал (даже изглежда и работи много по-добре от xmmp). Общо взето съвременна версия на xmmp.
Активен

Debian Sid/Unstable; Ubuntu 12.04
"За да открием истината, е нужно поне веднъж в живота си да подложим всичко на съмнение" - Р. Декарт

GattaNegra

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 650
  • Distribution: Linux Mint DE
  • Window Manager: XFCE
    • Профил
Що не ползваш Убунту 10.04. Аз съм с него и всичко лети. Така съм си го настроил, че не искам да виждам нищо друго.

За музикален плейър препоръчвам qmmp (=xmmp). Пуска даже клипчета. Това е най-добрия плейър с вид на xmmp, който съм виждал (даже изглежда и работи много по-добре от xmmp). Общо взето съвременна версия на xmmp.

Чисто убунту нещо не ме кефи.
Тоз плейър е находка, ще го тествам тия дни!!! Благодаря!

И освен това току-що инсталирах bumblebee драйвера за уж мойта видеокарта и всичко увехна. Иде да рече - до сега работеше с интелската карта и веса драйвер, сега всичко е в грамадни пиксели :((( И освен това се забелязва пълна липса на windows borders - всички прозорци са бетон.

Записвам solusOS на последния си празен диск и ако и то не ще ... не знам. Имам mint9, бутва в конзолата и ако не успея да му подкарам графиката ще си го ползвам в конзола пък! и ще чакам линукса да дорасте до тъпата Nvidia Optimus

EDIT: Добре де, зная, че с оправяне на xorg.conf и рестарт на хикса и махане на компиза ще се оправи всичко, обаче взе да ми писва.
« Последна редакция: Sep 08, 2012, 02:35 от GattaNegra »
Активен

Мразя Gnome 3!!!

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8780
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Това е стандартният изглед без теми:



Но може да изглежда по безброй начини. Възможностите за настроика са неограничени. А и от екранна снимка, няма как да се видят ефектите.
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

GattaNegra

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 650
  • Distribution: Linux Mint DE
  • Window Manager: XFCE
    • Профил
 ;D
SolusOS има прекрасен гном. И видео картата ми май работи добре. Като че ли това ще е.. Стискайте палци!

Абе и аз търсих уж дистро с гном2 ама кой ме знае как не съм го намерила.
Благодаря ви на всички за помощта!
Активен

Мразя Gnome 3!!!

cybercop

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 5626
  • Distribution: Ubuntu LTS, CENTOS 6.x
  • Window Manager: Xfce, Gnome 2
    • Профил
РОСА също пуснаха наскоро версия с Гноме-2 и е с 5г. поддръжка. В сравнение обаче със Solus OS работи по -тромаво. Особено, ако поразтовариш Solus-а от купчината софтуер с който са я наблъскали.
« Последна редакция: Sep 08, 2012, 17:13 от cybercop »
Активен

Ползването на Linux води до пристрастяване. Факт.
http://s19.postimg.cc/4oajwoq5v/xenial2.png

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8780
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
В интерес на истината, ако ще е гномаджийско, най-доброто е китайчето:

http://maketecheasier.com/deepin-an-elegant-ubuntu-based-distro-for-the-chinese/2012/04/09

Аз не съм го пробвал никога де, ама bb го е пробвал, а както знаем той се опитва да бие рекорда на Киберполицая по опити с дистрибуции.
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

cybercop

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 5626
  • Distribution: Ubuntu LTS, CENTOS 6.x
  • Window Manager: Xfce, Gnome 2
    • Профил
Не съм сигурен, дали Gatta Negra имаше в предвид Gnome Shell. Иначе - може и да е добра, досега не съм я инсталирал. Локализацията се обръща за минута.
« Последна редакция: Sep 08, 2012, 18:56 от cybercop »
Активен

Ползването на Linux води до пристрастяване. Факт.
http://s19.postimg.cc/4oajwoq5v/xenial2.png

v13

  • Гост
CentOS 6.3 http://distrowatch.com/weekly.php?issue=20120806#feature

"The CentOS distribution offers a calm shelter from the storm of updates and forks currently raging in the Linux community. CentOS comes with the simple, efficient GNOME 2 desktop (along with KDE 4.3) and security updates will be available for the next eight years."
Активен

ddantgwyn

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1262
    • Профил
CentOS 6.3 http://distrowatch.com/weekly.php?issue=20120806#feature

"The CentOS distribution offers a calm shelter from the storm of updates and forks currently raging in the Linux community. CentOS comes with the simple, efficient GNOME 2 desktop (along with KDE 4.3) and security updates will be available for the next eight years."

Е, то е същата ситуацията и с Scientific Linux, даже там май има и повече специфичен софтуер за учени и инженери, а и екипа, които го поддържа е по-голям. Макар, че ако ще се избира подобна дистрибуция, най-добре е да се избере татко им ;)

Явно ще трябва да си търся някое дъно с PCIe и повече слотове за памет, че да си сглобя най-после тестовата машина, за която си мисля от доста време.
Активен

the lamer's team honourable member

GattaNegra

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 650
  • Distribution: Linux Mint DE
  • Window Manager: XFCE
    • Профил
Ъхх..

оказа се, че тотално съм недогледала нещото, което си купих.
няма bluetooth
абе ебаси злето съм...

Както и да е -  момента пиша от нещото, успях с въпросня SoluxOS & Gnome2.. Надявам се, че няма да го спрат догодина... Че пак ще се видя в чудо...

Да, Gnome2 ми трябва, не Shell
Активен

Мразя Gnome 3!!!

ddantgwyn

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1262
    • Профил
Ъхх..

оказа се, че тотално съм недогледала нещото, което си купих.
няма bluetooth
абе ебаси злето съм...

Както и да е -  момента пиша от нещото, успях с въпросня SoluxOS & Gnome2.. Надявам се, че няма да го спрат догодина... Че пак ще се видя в чудо...

Да, Gnome2 ми трябва, не Shell

Тогава наистина си струва да погледнеш Centos/Scientific Linux - при тях поддръжката на GNOME 2.28 е гарантирана поне за следващите 8 години ;)
Активен

the lamer's team honourable member

v13

  • Гост
Не знам защо повечето хора избягват KDE. Последните версии вече са много изпипани и изчистени от бъгове. Всичко работи прекрасно.
Активен

Подобни теми
Заглавие Започната от Отговора Прегледи Последна публикация
Кирилизиране на gnome2
Настройка на програми
ivanatora 4 1207 Последна публикация Mar 23, 2004, 16:55
от ivanatora
Debian 3.1Sarge GNOME2.6 start problemand
Настройка на програми
tzarew 4 1220 Последна публикация Aug 23, 2004, 09:06
от tzarew
След смяната от Gnome2 нa Gnome3 в Програми няма нищо
Настройка на програми
NikolaiTalev 10 2391 Последна публикация Jan 17, 2012, 13:28
от NikolaiTalev