Автор Тема: Backtrack 3 crack wep,wpa/wpa2  (Прочетена 37245 пъти)

ganev

  • Участници
  • ***
  • Публикации: 11
    • Профил
Backtrack 3 crack wep,wpa/wpa2
« -: Jan 31, 2009, 07:47 »
здравейте, искам да кракна едни wifi мрежи които хващам във нас (понеже често ходя в Гърция). Проблемите са следните:
1 Крак на wep  (от youtube гледам едно клипче как да я кракна)
там командите които задавам са
""""""
airmon-ng

airmon-ng stop wlan0 (monitoring mode off)

ifconfig wlan0 down

macchanger --mac 00:11:22:33:44:55 wlan0

airmon-ng start wlan0
""""""
и тук идва проблема изкарва ми че са стари драйварите(което не е вярно, защото съм го ъпдейтнал)


2.crack wpa/wpa2
 тук проблема че немога да инжектна пакети

забравих да спомена че съм пробвал с livecd и флашка(бутъбъл)
обновил съм aircrack, драиверите за wifi картата
ако някой е по наясно и има свободно време да пише на g_ganev (skype), аз ще следя и тук форума но се надявам на някой да помогне
адаптерите са intel(R) PRO/wireless 3945abg network connection (на лаптопа Asus G1S) и D-link g122 (пробвал съм и с други но сега немога да кажа какви са)
благодаря предварително
Активен

kolio_kolev

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 356
  • Distribution: Mandriva 2011, Mandriva Cooker
  • Window Manager: KDE 4.6.x
    • Профил
    • WWW
Re: Backtrack 3 crack wep,wpa/wpa2
« Отговор #1 -: Jan 31, 2009, 11:04 »
Из форумните правила:
Цитат
7. Теми с рекламен характер, както и такива които касаят нарушаване на авторски или други права и/или закони, въпроси свързани с неоторизиран достъп и други подобни няма да съществуват повече от времето, нужно за забелязването и изтриването им.

Никой няма да ти отговори, ползвайки този форум.
Активен

Кольо Колев
Mandriva BG: http://mandriva.biotronica.net
Bitronica.Net форуми: http://forum.biotronica.net

tyuio

  • Гост
Re: Backtrack 3 crack wep,wpa/wpa2
« Отговор #2 -: Jan 31, 2009, 13:19 »
Надявам се тук да няма кракери. За разлика от масовото уиндоус ползващо общество унас ние не одобряваме лицензния софтуер, но и не ползваме пиратски за това сме на Линукс.
Активен

shoshon

  • Гост
Re: Backtrack 3 crack wep,wpa/wpa2
« Отговор #3 -: Jan 31, 2009, 15:09 »
Абе защо за 2 седмици се намериха 3 теми свързани с Backtrack 3 и то точно за конфигурация на wireless. На едната беше напсуван член на форум-а, смея да кажа инициатора на Мандрива обществото в българия. И как така всеки път темата се пуска от различен човек ?!? Аз за първи път я чух тука тази дистрибуция, а сега изведъж толкова почитатели...
Активен

tyuio

  • Гост
Re: Backtrack 3 crack wep,wpa/wpa2
« Отговор #4 -: Jan 31, 2009, 17:29 »
Ами щото разни хлапетии гледат в ютуб видеа на други хлапетии които правят разни глупости с това дистро. Примерно: как да хакнеш мрежата на съседите с еъркрак, но нали ютуба не става за гледане да се учиш и само са видели дистрото и аре много е фецко да видим и ние. Заради това дистро на един мой приятел в училище не му дават да пипа цд-то на компа в залата. Сети се за какво! Иначе дистрото е доста полезно за разни нещица и аз си го всимам за изпът.
Активен

ganev

  • Участници
  • ***
  • Публикации: 11
    • Профил
Re: Backtrack 3 crack wep,wpa/wpa2
« Отговор #5 -: Feb 03, 2009, 21:07 »
ееееееееееееееееееееееееееееееееее
аз искам да се науча на crack не да го използвам в бг а в гърция че братята византийци имат много високи цени на нета ( аз аз съм само събота и неделя). Пък и tyuio какво те кара да мислиш че съм хлапе??? Просто искам да се науча на нещо ново и което може да ми влезне наистина в употреба някаде без значение дали е в България или кадето и да е било???? че сега няма да науча нищо от тук въобще не ми пречи все от някаде ще го видя ама е вярно за БГ гордост. някой пиклю го е нау4ил как става и сега кой съм аз!!!!! айди ако някой все пак може да помогне да пише .
Активен

tyuio

  • Гост
Re: Backtrack 3 crack wep,wpa/wpa2
« Отговор #6 -: Feb 03, 2009, 23:00 »
Не визирам лично теб, но е факт това което казвам за дистрото и честия начин по който хората научават за него. Признавам си че на мен ми се е случвало да краквам нет преди, но не като самоцел а просто да пробвам някои неща като еъркрак например. Просто тук няма да пулучиш търсената информация на готово особенно за целата която преследваш. Освен това знанието към което се стремиш не се научава за кратко време и в един форум, Изкасе систематични познания в областа за това какво е уаифай мрежи, криптиране. Не познаването на системата която ползваш или искаш да ползваш ще е голяма пречка за това. смяташ ли че си на ясно с Линукс? Аз за себе си не смятам.
Активен

ganev

  • Участници
  • ***
  • Публикации: 11
    • Профил
Re: Backtrack 3 crack wep,wpa/wpa2
« Отговор #7 -: Feb 03, 2009, 23:41 »
аз също не казвам че познавам линукс просто тва  е нещото което ми прави интерес да се занимавам. с този крак се занимавам вече над месец чета навсякаде дори и занимавам мои приятели да ми превеждат някои работи от английски и руски (на руски нищо незнам а на английски да мога да го разбера на 100%) и се сещаш яе нестоя просто така някой да ми го каже на готово. Пробвал съм линукс на livecd i na usb flash boot, но се е видяло че ще се качва на харда пък каквото стане. тук идва и другия ми въпрос за най безопасния начин за съвместна работа на windows i linux без емулатори (слаб процесор имам) да ми дадете някой тема (на форум) ако може да е на бг
Активен

tyuio

  • Гост
Re: Backtrack 3 crack wep,wpa/wpa2
« Отговор #8 -: Feb 04, 2009, 00:46 »
Понеже се опитвам да бъдя безстрастен по повод избора на дистро, макар аз да съм направил своя избор. Реши кое дистро желаеш и ще ти дадем инфо как се инсталва с двойно зареждане с уин. Има добри видеа в youtube.com
ubuntu
http://skss.learnfree.eu/archives/29
http://www.vbox7.com/play:a006aaaa
нека други ти дадат за използваните от тях дистра
Активен

ganev

  • Участници
  • ***
  • Публикации: 11
    • Профил
Re: Backtrack 3 crack wep,wpa/wpa2
« Отговор #9 -: Feb 04, 2009, 03:14 »
10x но аз съм се спрял на BT3. Искам  да знам и вашето мнение дали това е най-добрия линукс за крак,хак и т.н.
Активен

tarator

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 849
    • Профил
Re: Backtrack 3 crack wep,wpa/wpa2
« Отговор #10 -: Feb 04, 2009, 04:23 »
На кой му пука кой Линукс е най-добър за хак и крак освен на малоумните хахори?
Активен

A gentleman is one who is never rude unintentionally. - Noel Coward

tyuio

  • Гост
Re: Backtrack 3 crack wep,wpa/wpa2
« Отговор #11 -: Feb 04, 2009, 08:41 »
Прав е Таратор. Дистрото се инсталира, но нека да видим как ще си инсталнеш допалнителен софтуер ако трябва. Освен мрежа какво друго ще хакваш - ключ за инсталиране на пиратска Vista или друг Уиндоуски софтияр? :D :D :D  >:(
Ако това ти е  мечтата този фрум ще ти е безполезен.
« Последна редакция: Feb 04, 2009, 08:43 от tyuio »
Активен

gat3way

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6050
  • Relentless troll
    • Профил
    • WWW
Re: Backtrack 3 crack wep,wpa/wpa2
« Отговор #12 -: Feb 04, 2009, 10:12 »
Kогато анонсираха излизането на тая дистрибуция бях смъкнал един имидж да го подкарам през qemu да видим що е то. В общи линии доволно наблъскано с богат хахорски инструментариум - сума ти мрежови скенери, скенери за уязвими уеб приложения, някакви sqli fuzz-ващи глупости, metasploit framework-a, снифъри, някакви tool-ове за arp poisoning и mitm атаки в етернет сегмента и т.н. Другото хубаво е че е livecd и това ти идва наготово, няма нужда да инсталираш операционна система и да теглиш същите неща от много места, така че предполагам за разни pentester-и сигурно е удобно.

А и не знаех че е станало модерно сред хахорите. 
Активен

"Knowledge is power" - France is Bacon

tyuio

  • Гост
Re: Backtrack 3 crack wep,wpa/wpa2
« Отговор #13 -: Feb 04, 2009, 10:25 »
Няма как да отрека че е удобно - често го взимам за изпът или ако на някой приятел трябва да му проверим криптирането му и връзката добре. Обаче срещам все по често млади хора, да не кажа деца дето като си поскат Линукс ме питат за това дистро и как са гледали разни филмчета.
http://www.youtube.com/results?search_type=&search_query=becktrack+hack&aq=f
примерно
Активен

ganev

  • Участници
  • ***
  • Публикации: 11
    • Профил
Re: Backtrack 3 crack wep,wpa/wpa2
« Отговор #14 -: Feb 09, 2009, 04:01 »
tyuio
такива клипчета има толкова много(аз съм гледал над 50) стана ми ясно какво се прави и какво се иска, обаче като ми даде няква грешка (пр.  да обновя iw) и всевъзможни други и някой грешки не ми даде да ги обновя (за iw) затова го качих на флашката, обаче и там проблеми. Аз пуснах тази тема не да коментираме линукс и кой какво прави с него, от кой се използва и бла бла бла а исках да попитам дали някой може да ми помогне с 2те грешки (най-честите) които имах. Сега немам време да намеря видеото да покажа един истински хакер какво прави с БТ3 и за колко време става всичко. такаче за мен най-функционалната о.с. е линукс а windows си е най-комерсиалната.
Активен

Подобни теми
Заглавие Започната от Отговора Прегледи Последна публикация
Accelerated X crack ?
Настройка на програми
ghost 2 2878 Последна публикация Aug 23, 2004, 13:01
от Agent_SMITH
WPA/WPA2 WiFi мрежа и Slackware 13 [РЕШЕН]
Настройка на хардуер
vstoykov 0 3754 Последна публикация Jun 02, 2010, 02:36
от vstoykov
Проблем с WPA-PSK/ WPA2 - PSK
Настройка на програми
marsislav 8 8466 Последна публикация Jan 04, 2011, 14:55
от solarflux
Проблем с WIFI WPA2-PSK и backtrack 4
Настройка на хардуер
gudzi 11 7315 Последна публикация Jun 26, 2011, 08:01
от AMD
Crack WPA/WPA2 Password with kubuntu 12.04
Кошче
lyubakas 1 3554 Последна публикация Oct 14, 2012, 16:07
от nikito_blend