Автор Тема: QT4 програма и програма за микроконтролер Atmega  (Прочетена 12731 пъти)

Naka

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3395
    • Профил
Цитат
Цяла година? За 3 команди по RS? И за една схема и 2 сорса без други описания платки списъци, текстови части доставчици?

Като чели аз съм работодателя - търтеи, повлаканчовци, и мързеливци няма да мъкна. Къде е старата добра казарма?

Погледни само какво е предложил Kierenski и тогава помисли пак дали е идеална за тази лента. Сигурен съм че ако е пипвал програмиране (предполагам че е) ще изпълни софта за 1 ден и още толкова за чертане на схемата


В този ред на мисли се сещам за един виц.

Цитат
Попитали различни хора за колко време могът да научат китайски?

Професора казал:
- За около 5 години.

Студента попитал:
- Има ли конспект. Ако има за една седмица.

А военият казал:
- Ако има заповед утре съм готов.

Та и твойта работа е такава ...

« Последна редакция: Apr 12, 2011, 21:43 от Naka »
Активен

Perl - the only language that looks the same before and after encryption.

victim70

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 454
  • Distribution: Gentoo, Ubuntu
  • Window Manager: Kde Xfce
    • Профил
Цитат
Цяла година? За 3 команди по RS? И за една схема и 2 сорса без други описания платки списъци, текстови части доставчици?

Като чели аз съм работодателя - търтеи, повлаканчовци, и мързеливци няма да мъкна. Къде е старата добра казарма?

Погледни само какво е предложил Kierenski и тогава помисли пак дали е идеална за тази лента. Сигурен съм че ако е пипвал програмиране (предполагам че е) ще изпълни софта за 1 ден и още толкова за чертане на схемата


В този ред на мисли се сещам за един виц.

Цитат
Попитали различни хора за колко време могът да научат китайски?

Професора казал:
- За около 5 години.

Студента попитал:
- Има ли конспект. Ако има за една седмица.

А военият казал:
- Ако има заповед утре съм готов.

Та и твойта работа е такава ...
Ето подобен проект малко по-голям със дисплей.
http://www.linuxfocus.org/English/September2002/article253.shtml
 Ако това го оценяваш на едногодишна работа или нещо за повече от 3-4 дни не си за този бизнес.
Виж входовете как са реализирани, големина на код, сложност на схемата. Отрежи дисплея, остави само схемата, като я преизчислиш и леко модифицираш, отрежи излишествата като тригери и логики, пипни сорса като изхвърлиш LCD-то и управлението на тригерите, преизчисли времената и леко пипни комуникацията и си готов със задачата.
Човека е изработил и платка (става за 2 седмици) и я е изработил, и кутия, и документация, и на експериментална платка го е пуснал, за 3 месеца от нулата в свободното си време (2-3 часа на ден).
И това вече не е виц
Активен

"Господи, дай ми сила да променя нещата които немога да приема,
дай ми търпение да приема нещата които не мога да променя,
и ми дай мъдрост, да правя разликата между двете"

sstefanov

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 158
    • Профил
Стана ми доста интересно, тази фирма публикува ли open source проекти?
Активен

victim70

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 454
  • Distribution: Gentoo, Ubuntu
  • Window Manager: Kde Xfce
    • Профил
Стана ми доста интересно, тази фирма публикува ли open source проекти?
Да разбира се опънсорс линии за заливане със смола, опънсорс роботи за производство.
Ключа не е в сорса, защото той е за специфични продукти, доста от сорса е на 'closesource' решения VHDL, контролери, PLC-та. Аз бих желал да се заменят едни библиотеки Zinc се казва с QT евентуално. Както и се ползва доста линукс машини за автоматизация на процеси. Без хардуера сорса не работи (драйвер на ати ама без ати карта). Спонсорират се обаче доста проекти, които се използват, обаче само ф-ски да им ........
Включително скайлаб, на който се пише маса от математиката а няма необходимата функционалност, генерира отвратен код.
Проблема е че за работата на моите хора каквото и да правят или не правят се са виновни  ;D трябва да търсим кой е сбъркал та не работи автомата (робота) и да дишаме постоянно на другите във врата.
Та отговора на практика не се публикуват сорсове, не са и това което се очаква като сорс но софтуерните продуктите са купени и със любезното съдействие на M$ и мандрива парите са усвоени. А математиката е патентована и част от алгоритмите, което прави отговорни части от сорса собственически, примерно оптимизация на траектория на манипулатор, или 2Д паркетиране на детайли.
Обаче клиентите получават сорса, както и хранилище с ъпдейти за тяхната машина, лиценза към тях е NDA + AS-IS. Първият лиценз е защото производители на чипове го изискват, вторият е за да не променят кода, поради опасност от нараняване или заобикаляне на процедури за безопасност основно.
« Последна редакция: Apr 12, 2011, 23:22 от victim70 »
Активен

"Господи, дай ми сила да променя нещата които немога да приема,
дай ми търпение да приема нещата които не мога да променя,
и ми дай мъдрост, да правя разликата между двете"

bot

  • Гост

Това изобщо не е домашна работа/интервю както се твърди а ми си е цял проект, който да се направи както трябва, може да отиде и цяла година. Та то самата комуникация по RS232 може да се окаже цял проект..............


Които чел-прочел. Инженеринга на запад е бавен процес, но за сметка на това хората имат добра репутация а ние имаме големи приказки
« Последна редакция: Apr 13, 2011, 10:59 от bot »
Активен

kierenski

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 92
    • Профил

Това изобщо не е домашна работа/интервю както се твърди а ми си е цял проект, който да се направи както трябва, може да отиде и цяла година. Та то самата комуникация по RS232 може да се окаже цял проект..............


Които чел-прочел. Инженеринга на запад е бавен процес, но за сметка на това хората имат добра репутация а ние имаме големи приказки

Не е бавен процес колега, цялата работа е че развитите държави искат качество(безопасност, надеждност и лесна експлоатация) което води до огромно количество симулации защото един честотомер ако се прави чрез експерименти трябва да се правят поне 20 портотипа за да се покрият изискванията, а това е доста скъпо когато броя на елементите нараснат и особено ако имаме повече от 4 слойна платка при 8 слоя и честоти над 20mhz почват да съществуват доста паразитни капацитети които се избягват или чрез допълнителни захранващи слоеве или чрез печатни индуктивности което на ръка трудно се избягва

Колега victim70, фирма съм, но сертификати като  QS2000 и TS както и ISO не ми вършат работа защото се занимавам с много специфичен продуктов сегмент където още доста малко хора се занимават и също така тези сертификати доста са ограничени и ако ги спазвам няма да мога да използвам хубавите,стабилни и утвърдени методи които ползвам които са мое ноухау.
Относно заданията, ако не е хубаво задание си е проблем на този който го е съставил, каквото даде такова и ще получи, като неуточнените детайли ги нагаждам както на мен ми паснат в продукта.
Относно заплатата, не работя по този начин, понеже от моята практика съм видял че като се намесят много хора в един продукт без ясни задания се получават доста проблеми и изпълнението може да се удължи доста време, за това работя на проект.
Корпорацията за която работиш не ме интересува колко е голяма, стига да има добра сума договорена за всеки проект поотделно, но това е политика на самата фирма дали желае оутсорсинг или не, като този въпрос явно че ще трябва да го обсъждам с някой от твоите шефове защото явно не си много наясно с мениджмънта на съответното ниво на което си застанал поради някаква причина.


   
Активен

victim70

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 454
  • Distribution: Gentoo, Ubuntu
  • Window Manager: Kde Xfce
    • Профил

Това изобщо не е домашна работа/интервю както се твърди а ми си е цял проект, който да се направи както трябва, може да отиде и цяла година. Та то самата комуникация по RS232 може да се окаже цял проект..............


Които чел-прочел. Инженеринга на запад е бавен процес, но за сметка на това хората имат добра репутация а ние имаме големи приказки

Не е бавен процес колега, цялата работа е че развитите държави искат качество(безопасност, надеждност и лесна експлоатация) което води до огромно количество симулации защото един честотомер ако се прави чрез експерименти трябва да се правят поне 20 портотипа за да се покрият изискванията, а това е доста скъпо когато броя на елементите нараснат и особено ако имаме повече от 4 слойна платка при 8 слоя и честоти над 20mhz почват да съществуват доста паразитни капацитети които се избягват или чрез допълнителни захранващи слоеве или чрез печатни индуктивности което на ръка трудно се избягва

Колега victim70, фирма съм, но сертификати като  QS2000 и TS както и ISO не ми вършат работа защото се занимавам с много специфичен продуктов сегмент където още доста малко хора се занимават и също така тези сертификати доста са ограничени и ако ги спазвам няма да мога да използвам хубавите,стабилни и утвърдени методи които ползвам които са мое ноухау.
Относно заданията, ако не е хубаво задание си е проблем на този който го е съставил, каквото даде такова и ще получи, като неуточнените детайли ги нагаждам както на мен ми паснат в продукта.
Относно заплатата, не работя по този начин, понеже от моята практика съм видял че като се намесят много хора в един продукт без ясни задания се получават доста проблеми и изпълнението може да се удължи доста време, за това работя на проект.
Корпорацията за която работиш не ме интересува колко е голяма, стига да има добра сума договорена за всеки проект поотделно, но това е политика на самата фирма дали желае оутсорсинг или не, като този въпрос явно че ще трябва да го обсъждам с някой от твоите шефове защото явно не си много наясно с мениджмънта на съответното ниво на което си застанал поради някаква причина.


 
На ясно съм и съм водил избрани фирми за оутсорсинг, защото има нужда. Проектите са за не по-малко от 7ке. За сега с българските фирми се е стигало до одита на системата им по качество. Единствените които са одобрени са Диколако, бившето ДЗУ Стара Загора (Видеотон мисля че се казваше), СЕТ Русе, и ТУ-то в София катедра машиностроене, съответно за пласмасови детайли и шприцформи, печатни платки, и мех. детайли. Понеже нямат автомобилните сертификати получават за производство само индустриалната част по ИСО2000. Изключение е ТУ-то там са най зле нещата които правят, но има явно министерска намеса, защото те пък нямат никаква система.
Все пак няма проблем пробвай, ако ми пратиш на личен съобщение с поща може да се разберем да изпратя на управлението презентацията и референции, на фирмата. По възможност ако ги имаш на анг. език или по-добре на френски, иначе няма да обърнат никакво внимание. Друг вариант е презентация на място, но това е малко по-сложно, а и шефа на автоматизация реже глави, обикновено, но без него до висшият мениджмънт няма стигане, освен на иностранни панаири.
През извънработно време през фирмата на един бивш колега правим автоматизации за Швейцария, обаче още не са се съгласили нашите да ни ползват за оутсорсинг, даже са ме заплашвали  ;D а аз им показах по този повод о|о .
Активен

"Господи, дай ми сила да променя нещата които немога да приема,
дай ми търпение да приема нещата които не мога да променя,
и ми дай мъдрост, да правя разликата между двете"

bot

  • Гост
 Аз предлагам вместо да си мерим поялниците да направим нещо полезно за сайта. Много ми хареса определението на Булфон "хардуер с отворен код". Да се хванем и да разработим публично една SCADA система. И тъй-като това е форум за Линукс да го направим само с оупън сорс програми под Линукс. Ще започнем да речем от захранването, после PLC, след това разни I/O модули, на по-късен етап ще включим и ПроВю. Няма да се придържаме към даден производител, ще използваме различни процесори за различните устройства, но ще следваме принципа да подбираме само от тези производители, за които има компилатори и програматори под Линукс. Аз се нагърбвам с практическата част, т.е. имам възможността да поръчвам платки, универсални кутии (за DIN35 релса), компоненти, ще правя прототипите и ще ги тествам със собствено финансиране. Документацията ще я публикуваме тук и всеки, който пожелае ще може да ползва за лични или комерсиални цели бе да си присвоява идеите. Ще използваме и различен софтуер за проектиране на схемите и платките, тъкмо ще направим реална съпоставка на възможностите на различните програми. Какво ще кажете?
« Последна редакция: Apr 13, 2011, 23:35 от bot »
Активен

bot

  • Гост
Както виждам няма голям наплив на ентусиасти, изглежда ще подкарвам темата еднолично.
Активен

laskov

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3166
    • Профил
На мен идеята много ми хареса, но реших да не се обаждам, понеже вероятно ще съм безполезен ... освен да нося бирите и да отнасям празните чаши ... :)
Активен

Не си мислете, че понеже Вие мислите правилно, всички мислят като Вас! Затова, когато има избори, идете и гласувайте, за да не сте изненадани после от резултата, и за да не твърди всяка партия, че тя е спечелила, а Б.Б. (С.С., ...) е загубил, а трети да управлява.  Наздраве!  [_]3

victim70

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 454
  • Distribution: Gentoo, Ubuntu
  • Window Manager: Kde Xfce
    • Профил
Аз предлагам вместо да си мерим поялниците да направим нещо полезно за сайта. Много ми хареса определението на Булфон "хардуер с отворен код". Да се хванем и да разработим публично една SCADA система. И тъй-като това е форум за Линукс да го направим само с оупън сорс програми под Линукс. Ще започнем да речем от захранването, после PLC, след това разни I/O модули, на по-късен етап ще включим и ПроВю. Няма да се придържаме към даден производител, ще използваме различни процесори за различните устройства, но ще следваме принципа да подбираме само от тези производители, за които има компилатори и програматори под Линукс. Аз се нагърбвам с практическата част, т.е. имам възможността да поръчвам платки, универсални кутии (за DIN35 релса), компоненти, ще правя прототипите и ще ги тествам със собствено финансиране. Документацията ще я публикуваме тук и всеки, който пожелае ще може да ползва за лични или комерсиални цели бе да си присвоява идеите. Ще използваме и различен софтуер за проектиране на схемите и платките, тъкмо ще направим реална съпоставка на възможностите на различните програми. Какво ще кажете?
Подкрепям!
От преди 3 години съм го предложил на Миро.
Ама малко уговорка има, за документацията, нека да е един софтуера, ако ще да са опънсорс салфетки от кръчмата и скенер ама да са еднакви за всички.
Другото нещо е хостинга, трябва подходящ хостинг със съответните апликации за управление на такъв сорт проекти (subversion, blog, forum,..........).
И третото нещо е понятието 'хардуер с отворен код' - напиши ми един хардуер? По скоро е хардуер за проекти с отворен код. Обикновенно схемите почти винаги са налични, или разгадаеми, поради спецификата им (типично използване). Никой нема да върже адресна шина към данни (въпреки че векторните генератори са точно така) за нормална система.
По принцип авторско право се търси само на платките, а те могат да са GPL, BSD, GPLV2 ........ по желание на разработчика.
Веднага се включвам с няколко схеми и код.
Имаше и един проект classiclader в SF обаче нещо е умрял малко а беше обещаващ.
Другото, но там не съм слаб е генериране на код от flowchart, и други подобни, или машина за изпълнение на специфичен биткод.
Активен

"Господи, дай ми сила да променя нещата които немога да приема,
дай ми търпение да приема нещата които не мога да променя,
и ми дай мъдрост, да правя разликата между двете"

bot

  • Гост
Ама малко уговорка има, за документацията, нека да е един софтуера, ако ще да са опънсорс салфетки от кръчмата и скенер ама да са еднакви за всички.

 Аз не смятам че трябва да се ограничаваме до един софруер. Ако ще правим само електронни схеми трябва да отидем във друг форум - за електроника.  Това е форум за Линукс ОС и смятам че ще бъде от голяма полза да тестваме всички налични програми. Така може да направим едно ревю, дори да си излъчим един фаворит който по-нататък да преведем за да е по-достъпен за българския инженер.

И третото нещо е понятието 'хардуер с отворен код' - напиши ми един хардуер? По скоро е хардуер за проекти с отворен код...

 Понятието е метафорично. Идеята на отворения код е да се даде безвъзмездно на потребителя освен програмата така и кодът и ако той желае да си го преправи, дописва, усъвършенства, превежда на своя език и така да го направи по-пригоден за лично ползване. Точно това ще направим ние с хардуера - ще го проектираме, реализираме, програмираме (там, където има контролери) и ще го предоставим за ползване, от там нататък потребителите да си го преправят и усъвършенстват според техните си нужди. Започнал съм една темичка, ако искаш я разгледай, ще се радвам да се включиш. Тъкмо ще ускорим процесите, предполагам си зает колкото и мен, всяка помощ е добре дошла.
« Последна редакция: Apr 15, 2011, 00:58 от bot »
Активен

ivo1204

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 987
    • Профил
Заданието действително е елементарно, ако се ползва Таймер 1, той си има режим точно на 16 битов честотомер, а още повече, има и отворен код ,за Ардуйно .....
 
  http://pvbrowser.de/pvbrowser/index.php

http://software.opensuse.org/search?q=pvbrowser&baseproject=Ubuntu%3A11.04&lang=de&include_home=true
« Последна редакция: May 22, 2011, 12:35 от ivo1204 »
Активен