Автор Тема: reverse proxy  (Прочетена 2396 пъти)

dvanaise

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 74
  • Distribution: Debian
  • Window Manager: KDE, LXDE
    • Профил
reverse proxy
« -: Feb 13, 2011, 01:16 »
Здравейте, преди известно време попаднах на това животно reverse proxy и най вече на варианта с nginx пред apache. Сега имам няколко въпроса на които надявам се по-запознатите да отговорят.

Изчетох темите във тоз форум свързани  с това което ме интересува и общо взето нищо с изключение на една тема която противоречи на всичко прочетено от мен до сега

Някой правил ли е практически тестове и какви са резултатите от тях. До колкото разбрах в принципа на работа има известна логика но на практика има ли смисъл от подобна гимнастика. В гугъл има много неща по-въпроса но ако всичко е вярно тогава нямаше да остане нито един сървър с apache отпред. Четох за някакви евентуални проблеми с кирилицата - има ли подобно нещо щото от моите проби всичко е точно за сега. Изобщо ме интересува всякаква информация по темата обаче която имате от опит а не някви си статии по някви чужди форуми или блогове

gat3way

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6050
  • Relentless troll
    • Профил
    • WWW
Re: reverse proxy
« Отговор #1 -: Feb 13, 2011, 02:13 »
Грешни са тези изводи - динамичното съдържание няма как да се кешира и тогава не само че нищо не намазваш, но отнасяш и overhead-а. Но има повече смисъл ако се опитваш да правиш load-balancing между няколко сървъра, които го сервират.

Що се отнася до статично съдържание и ако въпросното прокси е добре написано и може да го кешира, тогава да - файдата е голяма.
Активен

"Knowledge is power" - France is Bacon

Подобни теми
Заглавие Започната от Отговора Прегледи Последна публикация
reverse ssh
Настройка на програми
Agent_SMITH 11 4744 Последна публикация Dec 29, 2005, 17:33
от poisoner
SSL Reverse Proxy с Apache
Настройки на софтуер
sstefanov 5 2781 Последна публикация Sep 26, 2011, 20:22
от sstefanov
vhosts на nginx при proxy reverse
Настройка на програми
bILLY 1 1570 Последна публикация Aug 22, 2016, 22:03
от pennywise
Jellyfin reverse proxy with Apache + DNS + SSL
Сървъри
ivanovslavy 0 1164 Последна публикация Dec 31, 2023, 13:11
от ivanovslavy
Apache2 reverse proxy to Azuracast installed in Docker container
Сървъри
ivanovslavy 2 838 Последна публикация Jan 04, 2024, 12:28
от ivanovslavy