Автор Тема: Wikileaks  (Прочетена 5343 пъти)

b2l

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 4786
  • Distribution: MCC Interim
  • Window Manager: - // - // -
  • ...sometimes I feel like screaming... || RTFM!
    • Профил
    • WWW
Wikileaks
« -: Dec 10, 2010, 10:46 »
Още миналата седмица очаквах някой да подхване темата, но явно всички сме на едно мнение, че Джулиан Асандж е невинен и трябва да бъде освободен. Междувременно обаче какво се случва:

Цитат
След като хакери атакуваха сайта на компанията за кредитни карти "Мастъркард", заради нейните стъпки срещу Уикилийкс, нова хакерска атака блокирала и страницата на "Виза", според световните агенции, цитирани от БТА.

http://dnes.dir.bg/news/hakeri-viza-uikiliyx-julian-asanj-masterkard-7580326?nt=10

Общо взето май ще им се стъжни.

В началото на седмицата се появи и Български mirror на wikileaks (http://wikileaks.ludost.net/).
Съдържателя на mirror-а пише, че още не е посетен от органите на реда (http://vasil.ludost.net/blog/?p=2808) :D :D :D.
Активен

"Човекът е въже, опънато между звяра и свръхчовека, въже над пропаст. Човекът е нещо, което трябва да бъде превъзмогнато." - Фр. Ницше

nifelheim

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 328
  • Distribution: Kubuntu
  • Window Manager: KDE
    • Профил
    • WWW
Re: Wikileaks
« Отговор #1 -: Dec 10, 2010, 11:34 »
Аз съм скептично настроен към Уикилийкс. Това е поредният номер на CIA - да спечелят доверието на световната общественост и след това да го използват за политически цели. Информацията, която се публикува там се приема за истина без никакви резерви. Утре ако вземат да публикуват и X-Files пак всички ще им повярват. Подобно нещо за Уикилийкс каза и Путин в интервюто си на Лари Кинг.
Активен

Оптимистът изучава английски език. Песимистът - китайски. А реалистът - автомат Калашников.

ROKO__

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1531
  • Distribution: Calculate Linux Workstation amd64
  • Window Manager: GNOME 2.30
  • AMD Athlon64 4000+ Dual Core 2100 MHz 2MB L2 cache
    • Профил
Re: Wikileaks
« Отговор #2 -: Dec 10, 2010, 12:05 »
Също има BalkanLeaks
Активен

Не е важно да си добър, важно е да си най добрия!!!

http://www.calculate-linux.ru/
http://www.agilialinux.ru/

cybercop

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 5626
  • Distribution: Ubuntu LTS, CENTOS 6.x
  • Window Manager: Xfce, Gnome 2
    • Профил
Re: Wikileaks
« Отговор #3 -: Dec 10, 2010, 12:29 »
изобщо не сме на едно мнени, че Асандж е невинен в обвиненията за изнасилване. Глупостите, които е напускал в сайта не ме интересуват. Раздухването им само пълни гушките на и без това корумпираните журналисти и касичките на медийните групи.
Активен

Ползването на Linux води до пристрастяване. Факт.
http://s19.postimg.cc/4oajwoq5v/xenial2.png

b2l

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 4786
  • Distribution: MCC Interim
  • Window Manager: - // - // -
  • ...sometimes I feel like screaming... || RTFM!
    • Профил
    • WWW
Re: Wikileaks
« Отговор #4 -: Dec 10, 2010, 12:37 »
изобщо не сме на едно мнени, че Асандж е невинен в обвиненията за изнасилване.

Ти май не си наясно с цялата ситуация:

Цитат
Първо, има обвинение за изнасилване срещу Julian Assange, което е такова само според шведския закон и се базира на това, че той преспал с две различни девойки в рамките на няколко дни, те разбрали една за друга (защото се хвалели в twitter), имало и някъде скъсан презерватив в цялата работа, та от цялото това нещо е сглобено обвинение, което стигна и до Interpol. Във всеки един друг случай и съдът, и обвинението биха се изсмели на цялата работа, но в момента различни хора/правителства имат огромно желание да го накарат да млъкне.
Активен

"Човекът е въже, опънато между звяра и свръхчовека, въже над пропаст. Човекът е нещо, което трябва да бъде превъзмогнато." - Фр. Ницше

cybercop

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 5626
  • Distribution: Ubuntu LTS, CENTOS 6.x
  • Window Manager: Xfce, Gnome 2
    • Профил
Re: Wikileaks
« Отговор #5 -: Dec 10, 2010, 12:55 »
Мерси, че ми я изисни. Но не знам защо, това не предизвика в мен нито загриженост, нито съчувствие, нито интерес. Швеция не е държава в която съдят по презумпцията за виновност, а и съм чул, че затворите са им прилични.
Активен

Ползването на Linux води до пристрастяване. Факт.
http://s19.postimg.cc/4oajwoq5v/xenial2.png

b2l

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 4786
  • Distribution: MCC Interim
  • Window Manager: - // - // -
  • ...sometimes I feel like screaming... || RTFM!
    • Профил
    • WWW
Re: Wikileaks
« Отговор #6 -: Dec 10, 2010, 12:59 »
Мерси, че ми я изисни. Но не знам защо, това не предизвика в мен нито загриженост, нито съчувствие, нито интерес. Швеция не е държава в която съдят по презумпцията за виновност, а и съм чул, че затворите са им прилични.

Ми ти си като кон с капаци, за това...
Активен

"Човекът е въже, опънато между звяра и свръхчовека, въже над пропаст. Човекът е нещо, което трябва да бъде превъзмогнато." - Фр. Ницше

cybercop

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 5626
  • Distribution: Ubuntu LTS, CENTOS 6.x
  • Window Manager: Xfce, Gnome 2
    • Профил
Re: Wikileaks
« Отговор #7 -: Dec 10, 2010, 13:12 »
Може би. Просто не знам защо тълкуваш липсата на интерес като мълчаливо съгласие с твоето лично мнение. Може би и други колеги са "коне с капаци" като мен и не коментират темата, просто защото не ги интересува. За какво да се вълнувам от това, че някой хора търсят сензации и се опитват да привлечат вниманието на баламите, за да го превърнат в пари.
Активен

Ползването на Linux води до пристрастяване. Факт.
http://s19.postimg.cc/4oajwoq5v/xenial2.png

b2l

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 4786
  • Distribution: MCC Interim
  • Window Manager: - // - // -
  • ...sometimes I feel like screaming... || RTFM!
    • Профил
    • WWW
Re: Wikileaks
« Отговор #8 -: Dec 10, 2010, 13:14 »
Може би. Просто не знам защо тълкуваш липсата на интерес като мълчаливо съгласие с твоето лично мнение. Може би и други колеги са "коне с капаци" като мен и не коментират темата, просто защото не ги интересува. За какво да се вълнувам от това, че някой хора търсят сензации и се опитват да привлечат вниманието на баламите, за да го превърнат в пари.

Ти, чел ли си изобщо някой от документите? Пак ти казвам струва ми се че не си в час със създалата се ситуация.
Активен

"Човекът е въже, опънато между звяра и свръхчовека, въже над пропаст. Човекът е нещо, което трябва да бъде превъзмогнато." - Фр. Ницше

bop_bop_mara

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 2433
  • Distribution: Debian Testing
  • Window Manager: LXDE
  • Cute and cuddly
    • Профил
Re: Wikileaks
« Отговор #9 -: Dec 10, 2010, 13:31 »
Може би. Просто не знам защо тълкуваш липсата на интерес като мълчаливо съгласие с твоето лично мнение. Може би и други колеги са "коне с капаци" като мен и не коментират темата, просто защото не ги интересува. За какво да се вълнувам от това, че някой хора търсят сензации и се опитват да привлечат вниманието на баламите, за да го превърнат в пари.

Ти, чел ли си изобщо някой от документите? Пак ти казвам струва ми се че не си в час със създалата се ситуация.

OK, де, това не променя факта, че не е вярно, че след като никой досега не бил повдигнал или коментирал темата, значи всички сме били на еди-си-какво мнение. Човекът просто не се интересува.

Иначе дали г-н Асанж е виновен или не в това, което го обвиняват, е отделна работа и да имаш мнение по този въпрос само, защото знаеш какво работи е тъпо и дискриминативно.  Все едно да твърдиш, че някой не може да е крадец, защото е учител или журналист :) Ако ти тука искаш дискусия "виновен ли е или е натопен", няма да постигнеш нищо, освен обичайните локуми. Нека да видим какви доказателства ще има, аз не се съмнявам, че и съмишлениците, и враговете му ще се погрижат и по този случай да не остане нищо скрито-покрито.
Активен

arda_kj

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 631
  • Distribution: Debian Sid/Unstable; Ubuntu 12.04
  • Window Manager: Gnome/KDE
    • Профил
Re: Wikileaks
« Отговор #10 -: Dec 10, 2010, 13:37 »
Аз споделям мнението на Backtolife. Това набързо измислено обвинение, което скалъпиха на Джулиан Асанж на викилийкс е наистина смехотворно, поне по това, което чета в Интернет. Доста нелицеприятни неща излизат на яве, не че за много от тях не се досещахме, ама сега им лъсна лайняния гъз с пълна сила.

Четох и едно изказване на сегашния австралийски външен министър, че Асанж няма вина за изтичането на тези документи и че цялата отговорност си е на САЩ. Също между впрочем се споменаваше, че САЩ го ненавиждат затова, че преди време е разкрил, че при едно от обажданията на Д. Буш до него станало въпрос за Г-20 и Буш попитал "Какво е Г-20?" Направо паднах от стола като го прочетох това. От тук на татък коментарите са излишни.
Активен

Debian Sid/Unstable; Ubuntu 12.04
"За да открием истината, е нужно поне веднъж в живота си да подложим всичко на съмнение" - Р. Декарт

gat3way

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6050
  • Relentless troll
    • Профил
    • WWW
Re: Wikileaks
« Отговор #11 -: Dec 10, 2010, 13:47 »
Само да вметна, че обвинението е отпреди да leak-не въпросните дипломатически документи, заради което сега става тарапаната.

А иначе Асанж е смел човек и браво че има топки да си отстоява позицията. Оттам вече колко е коректно и етично да се огласяват документи, чиято идея е да не бъдат огласявани е отделен въпрос. Повечето хора посрещат с радост такива неща, но от друга страна биха оревали орталъка ако някой хване и им публикува личната кореспонденция.
Активен

"Knowledge is power" - France is Bacon

ROKO__

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1531
  • Distribution: Calculate Linux Workstation amd64
  • Window Manager: GNOME 2.30
  • AMD Athlon64 4000+ Dual Core 2100 MHz 2MB L2 cache
    • Профил
Re: Wikileaks
« Отговор #12 -: Dec 10, 2010, 14:18 »
Това което е пуснато в сайта не е измислено а просто разкриване на секретни тайни и кирливи ризи
Активен

Не е важно да си добър, важно е да си най добрия!!!

http://www.calculate-linux.ru/
http://www.agilialinux.ru/

Mitaka

  • Гост
Re: Wikileaks
« Отговор #13 -: Dec 10, 2010, 16:43 »
Това което е пуснато в сайта не е измислено а просто разкриване на секретни тайни и кирливи ризи

Дай пример за несекретна тайна :)
Активен

b2l

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 4786
  • Distribution: MCC Interim
  • Window Manager: - // - // -
  • ...sometimes I feel like screaming... || RTFM!
    • Профил
    • WWW
Re: Wikileaks
« Отговор #14 -: Dec 10, 2010, 16:45 »
Това което е пуснато в сайта не е измислено а просто разкриване на секретни тайни и кирливи ризи

Дай пример за несекретна тайна :)

С колко жени е спал ROKO__, ето ти пример за несекретна тайна :D.
Активен

"Човекът е въже, опънато между звяра и свръхчовека, въже над пропаст. Човекът е нещо, което трябва да бъде превъзмогнато." - Фр. Ницше