Автор Тема: Въпрос за Devede  (Прочетена 945 пъти)

dimitar88

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 205
    • Профил
Въпрос за Devede
« -: Sep 13, 2013, 12:38 »
Здравейте колеги,имам следния проблем.Конвертирах клипчетата от камерата на ДВД с програмата devede,щом пусна диска се получава едно трептене.Преди този проблем го нямах,работя с тази програма от бая време.Със старите дискове,които съм записал всичко е ОК.Какво ли не опитах,рових се в настройките на ДВД-то,телевизора,нищо не помага.Камерата е Canon FS10.
Активен

Stancho_25

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 234
    • Профил
Re: Въпрос за Devede
« Отговор #1 -: Sep 13, 2013, 13:13 »
А самата програма да си обновявал наскоро? Каква е сегашната и версия? Да си пробвал някакви по различни настройки при конвертирането или караш с тези по подразбиране? По спомени с една от версиите на програмата (мисля че тази която е налична в хранилищата на убунту 12.04) имаше проблем при който менютата на DVD диска не се визуализираха.Решението беше надграждане до по-нова версия от PPA. Възможно е да си попаднал на поредния бъг.
Активен

dimitar88

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 205
    • Профил
Re: Въпрос за Devede
« Отговор #2 -: Sep 13, 2013, 13:18 »
Да сблъсках се с този проблем,и за това изтеглих последната версия от официалния сайт-DeVeDe 3.23.0
Активен

tolostoi

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1337
  • Distribution: Ubuntu
  • Window Manager: Unity
  • левел: авераж :)
    • Профил
Re: Въпрос за Devede
« Отговор #3 -: Sep 13, 2013, 15:14 »
Трептене? Добре е да го видим, може някой да се сети от какво е като го види. Като пуснеш на компютъра същия имидж(или диска) пак ли трепти?
Активен


... в Столичен инспекторат една година след миграцията, продължават да работят под Linux. Което, май прави "експеримента" успешен
by entusiast

angie_bg

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 842
  • Distribution: Ubuntu 10.04
  • Window Manager: Gnome
    • Профил
    • WWW
Re: Въпрос за Devede
« Отговор #4 -: Sep 14, 2013, 19:33 »
Възможно е да не е от програмата, а от нещо друго, ядро напр. Имах проблеми с VLC, накъсваше, даже тема имам във форума, но не успях да го оправя. След поредното обновяване на ядрото (VLC си е старата версия) всичко се оправи.
Успех!
Активен


Подобни теми
Заглавие Започната от Отговора Прегледи Последна публикация
Devede и субтитри
Настройка на програми
nikolai1912 1 758 Последна публикация Jun 23, 2010, 13:26
от tolostoi