Автор Тема: Цветове на конзолата съобразени с очите  (Прочетена 1726 пъти)

balaban

  • Гост
Здравейте,
интересно ми е да разбера какви цветове използвате на вашата конзола (background/text) с цел по-малко натоварване на очите. Който има желание нека да напише и цветовете на desktop темата която използва (по-тъмни или по-светли). Screenshot-ите са също добре дошли.
Активен

lunarvalley

  • Гост
бял текст на черен фон
Активен

v13

  • Гост
Стандартните цветове за повечето дистрибуции. Черен фон и текст с леко затъмнено бяло или много светло сиво.
Активен

balaban

  • Гост
Какво мислите за черен фон със зелен текст? Не най-яркото зелено 255, а малко по-тъмно като 200 например.
Активен

v13

  • Гост
Според мен не е зле.
Активен

malin1

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 609
  • Distribution: Debian
  • Window Manager: Openbox
    • Профил
И аз съм със черно на светло жълто ( едно от стандартните ).
Активен

10101

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 384
  • Distribution: GNU LINUX
    • Профил
Какво мислите за черен фон със зелен текст? Не най-яркото зелено 255, а малко по-тъмно като 200 например.

+1

Ползвам подобна конзола.Черен фон със зелено. На зеленото не му знам точната комбинация :)
Активен

А печат ?

Acho

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 5293
  • Distribution: Slackware, MikroTik - сървърно
  • Window Manager: console only
    • Профил
    • WWW
Класическия терминал, зелен текст на черен фон.
Активен

CPU - Intel Quad-Core Q8400, 2.66 GHz; Fan - Intel Box; MB - Intel G41M-T2; RAM - DDR2-800, Kingston HyperX, 2X2048 MB; VC - onboard, Intel G41 Express Chipset; HDD - Toshiba, 500 GB, SATAII; SB - Realtek HD Audio; DVD-RW - TSSTcorp DVD-RW; LAN - Realtek PCI-E GBE Controller; PSU - Fortron 350 Watt.

lunarvalley

  • Гост
кат в матрицата  :)
Активен

ЗибелтБг

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1302
  • Distribution: Kubuntu 14.04 Realtime 3.12.0-rt2 JACK Audio Connection Kit
  • Window Manager: KDE 4.13.3 !!! VLC-настр-Аудио-SRC-Sinc function(best quality)
  • М
    • Профил
    • WWW
Ето така-леко прозрачен тъмен фон със жълто-зелен шрифт-по мои изследвания това е най-опималното  ::)

« Последна редакция: Jun 08, 2013, 19:42 от ЗевсБг »
Активен

Кубунту  със Realtime Kernel дава звук, който няма нищо общо с другите дистрибуции...Линукс е за галеници на Боговете-не е за простосмъртни...при прекомпилиране-make menuconfig, Under ‘Processor type and features’, Scroll  down to ‘Timer Frequency’ and set this to 1,000Hz!!! за 3.12 иска lzop

vyrgozunqk

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 67
    • Профил
Ето така-леко прозрачен тъмен фон със жълто-зелен шрифт-по мои изследвания това е най-опималното  ::)



Аууу това ми напомня на далечната 92-та година, вкъщи имахме от "жълтите" монитори на един стар комодор и после се попресели на XT-то (временно), докато вземем новият "мега як" пентюм...  :D

Наще са имали и някакъв правец, ако не се лъжа, работещ пак с жълт монитор, някъде около 88-а година, но там вече съм бил само замислян...  :D Та не го знам...
Активен

Macbook Pro 15" 2017, Intel Core i7 @2.9 GHz, 16 GB RAM, 512 GB nvme, Radeon Pro 560, Mac OS X High Sierra