Страници: 1 ... 5 6 [7] 8 9 ... 78   Надолу

Автор Тема: Епидемията и българските културни особености  (Прочетена 67383 пъти)

laskov

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3166
    • Профил
Активен

Не си мислете, че понеже Вие мислите правилно, всички мислят като Вас! Затова, когато има избори, идете и гласувайте, за да не сте изненадани после от резултата, и за да не твърди всяка партия, че тя е спечелила, а Б.Б. (С.С., ...) е загубил, а трети да управлява.  Наздраве!  [_]3

laskov

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3166
    • Профил
   А не може ли този т.нар. "зелен сертификат" да се изпечата на принтер ?
Смятате ли,че гавазите на големите магазини ще го гледат внимателно ?
Все пак,целта на търговските обекти е повече продажби ...

Може.
За да се провери сертификат трябва да се провери и лична карта. Иначе няма как да си сигурен, че сертификатът е на човека, който ти го показва. Кой има право да гледа лични карти?
Активен

Не си мислете, че понеже Вие мислите правилно, всички мислят като Вас! Затова, когато има избори, идете и гласувайте, за да не сте изненадани после от резултата, и за да не твърди всяка партия, че тя е спечелила, а Б.Б. (С.С., ...) е загубил, а трети да управлява.  Наздраве!  [_]3

4096bits

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6152
    • Профил
   А не може ли този т.нар. "зелен сертификат" да се изпечата на принтер ?
Смятате ли,че гавазите на големите магазини ще го гледат внимателно ?
Все пак,целта на търговските обекти е повече продажби ...

Може.
За да се провери сертификат трябва да се провери и лична карта. Иначе няма как да си сигурен, че сертификатът е на човека, който ти го показва. Кой има право да гледа лични карти?
Това не го знаех. Браво! Пропуск в процедурата, която може да се експлоатира. А както и не ползвам смартфон, перфектно ще ми дойде да отпечатам нещо
« Последна редакция: Oct 20, 2021, 12:45 от 4096bits »
Активен

As they say in Mexico, "Dasvidaniya!" Down there, that's two vidaniyas.

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8780
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Spec, не може, защото това всъщност не е хартишка (има и хартишни, но май се плащаха), а приложение за умнофон. Което означава, че и такова устройство трябва да имаш. Аз сега дори да ида да се набода на шиша, после изобщо не мога да докажа, че са ми вкарали изкуствена РНК в тялото.

За разлика от Четири килобайта, аз не смятам, че ваксините са вредни. Това, че в тези конкретно няма патогени, а генно инженерство, няма да ни превърне в мутанти. Или все още. Просто защото технологията е едва в зародиш.

Просто смятам, че ваксинацията е отминала времето си и ние трябва да идем на нов етап на развитие. Не можем да стоим на място, където сме били преди два века, когато Екатерина са я ваксинирали сефте. Трябва ни нещо ново.

Разбира се, аз винаги повтарям, че това ново трябва да е в мисленето, а не в действието. Защото, ако е второто, няма никакво значение дали ще е ваксина, антибиотик или нещо друго. Остава си същото.

То точно тия „модерни“ ваксини са показател за това. На практика това не са ваксини, но правят, каквото правят ваксините. Е, къде е промяната?
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8780
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
   А не може ли този т.нар. "зелен сертификат" да се изпечата на принтер ?
Смятате ли,че гавазите на големите магазини ще го гледат внимателно ?
Все пак,целта на търговските обекти е повече продажби ...

Може.
За да се провери сертификат трябва да се провери и лична карта. Иначе няма как да си сигурен, че сертификатът е на човека, който ти го показва. Кой има право да гледа лични карти?
Това не го знаех. Браво! Пропуск в процедурата, която може да се експлатира. А както и не ползвам смартфон, перфектно ще ми дойде да отпечатам нещо

Е да де, ама полицията има право да проверява лични карти и пак е тя тази дето налага глобите, които Ник ни съветва да жалим в съда, понеже по принцип умен полицаи няма и можеш да се измъкнеш с юридически хватки.

доп.
===

По повод снощния ти въпрос, че бях уморен и не ми се пишеше.

Живея в град. Малко ми е големичко. А и със сигурност рита доста. Нещо, с по-малък откат, което да ми позволи бързо да групирам попадения.

Всъщност идеята не е никак лоша. Гледал си екшъни. Срежи я. Ама гледай да не я окъсиш много. Така става най-мощния револвер. И е добре да е нещо, каквото той казва, а не карабина, за да е просто устроено и надеждно. А и то от карабина нямаща оптика е без смисъл да се ползва.
« Последна редакция: Oct 20, 2021, 12:02 от go_fire »
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

laskov

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3166
    • Профил
Spec, не може, защото това всъщност не е хартишка (има и хартишни, но май се плащаха), а приложение за умнофон. Което означава, че и такова устройство трябва да имаш.
...
С отпечатан на хартия сертификат лятото пътувах из Европата. Поискаха ми го само австрийците и на Дунав мост на влизане и излизане. Австрийците го провериха с таблет. На моста само го погледнаха.
Активен

Не си мислете, че понеже Вие мислите правилно, всички мислят като Вас! Затова, когато има избори, идете и гласувайте, за да не сте изненадани после от резултата, и за да не твърди всяка партия, че тя е спечелила, а Б.Б. (С.С., ...) е загубил, а трети да управлява.  Наздраве!  [_]3

spec1a

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3852
    • Профил
Ако публикуваното в медиите е вярно,
се получава ,че няма да можем да влизаме в магазини на Лидъл,Кауфланд и т.н.
(щото са над 300 кв.м.),щом нямаме шибания "зелен сертификат" .

Е те сега ще им Е.П.М. >:D >:D >:D >:D >:D >:D >:D >:D >:D

Смятам да организирам протест пред здр.министерство. То е съвсем в центъра
на София,та може някои да се освестят.
« Последна редакция: Oct 20, 2021, 12:28 от spec1a »
Активен

Nik123

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3088
  • Distribution: Mageia, Q4OS
    • Профил
Във Варна днес има организиран протест, пред Хеи-то, трябва да е почнал вече, една колежка ми каза, за 12.00 часа. Само че аз съм в движение по институциите. Едни мои колеги тръгнаха.

П.П.


доп.
===

Джет, напиши нещо по тоя въпрос, колега, дай инфо от първа ръка, по медиите е компрометирано..

Е той нали пак от медиите ще научи, каква е общата обстановка. И той като мен няма регистрация в Spybook и вижда с очите си само своя град и евентуално селища в съседство.

Да де, това имах предвид, личните впечатления, за което благодаря.
« Последна редакция: Oct 20, 2021, 12:33 от Nik123 »
Активен

4096bits

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6152
    • Профил
Ако публикуваното в медиите е вярно,
се получава ,че няма да можем да влизаме в магазини на Лидъл,Кауфланд и т.н.
(щото са над 300 кв.м.),щом нямаме шибания "зелен сертификат" .

Е те сега ще им Е.П.М. >:D >:D >:D >:D >:D >:D >:D >:D >:D

Смятам да организирам протест пред здр.министерство. То е съвсем в центъра
на София,та може някои да се освестят.
Това не се отнася до хранителните магазини. Ако съм разбрал правилно.
Та, ако не сте разбрали, в сградите може  да се заразите, но не и в претъпканото метро. Ако не ме избиваше на бяс, щеше да ми е смешно.
Активен

As they say in Mexico, "Dasvidaniya!" Down there, that's two vidaniyas.

4096bits

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6152
    • Профил
Гога, препаратите няма да ни превърнат в мутанти. Но спайк протеина има  други вредни последствия, ако е вярно това, което чета. Дългосрочни такива. Стерилност и отваряне на вратичката за други заболявания. Ставаш податлив.
Активен

As they say in Mexico, "Dasvidaniya!" Down there, that's two vidaniyas.

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8780
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Нямаш идея на колко много лекарства пише, че водят до стерилност. Едва ли не на всяко второ го пише да не е всяко първо. Няма да се учудя да го прочета на капки за нос. И сигурно го пише, но не съм забелязал.

Оставам с впечатление, че стерилитета е нещо много лесно постижимо дори без лекарства. Какви ли не психически състояния също водят до стерилитет. Нездравословния живот води пак до това. Пише го даже на кутията ми с цигари. Цигарите също не са здравословни.

Не помня много от осми клас, когато учихме човешкото тяло, но като да изглежда, че възпроизводствената система като да е най-финото и крехко нещо у нас.

=*=

Все пак ножа е дървен. Всички тези вкл. нео-ваксините водят до стерилитет, но това първо не означава, че не можеш да вдигнеш патката. Напротив. И после това е при много малко хора.

И пак. Напълно е възможно и е направо сигурно, че имат неизвестни странички ефекти, които е доста вероятно да са бая неприятни. Понеже всички тези нео-ваксини са нещо експериментално не само като технология, ами и като изпробване в ~амнайсе години.



Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

jet

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3472
  • Distribution: debian
  • Window Manager: kde
    • Профил
Като им няма нищо на тези "ваксини", защо удрят в сърцето, вените, мозъка..., за патката е рано да се каже, щото ще се разбере след десетилетие.
Ваксина е когато ти вкарат омаломощен вирус, изработваш антитела и като срешнеш истинския го отблъскваш - не това виждам обаче при тези ваксини.
На всичкото отгоре защитата отслабва за няколко месеца без дори вируса да е мутирал значително- това значи, че ваксинирания генерира некачестени антитела и процеса е затихващ или най-вероятно нещо изкуствено кара да ги генерира, а не вируса. След като лъжата лъсне, вируса напада пак. Аз никога и противогрипни ваксини не съм си слагал и не съм умрял още.
Активен

..⢀⣴⠾⠻⢶⣦⠀
  ⣾⠁⢠⠒⠀⣿⡁
  ⢿⡄⠘⠷⠚⠋
  ⠈⠳⣄⠀⠀⠀⠀  Debian, the universal operating system.

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8780
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Като им няма нищо на тези "ваксини", защо удрят в сърцето, вените, мозъка..., за патката е рано да се каже, щото ще се разбере след десетилетие.
Ваксина е когато ти вкарат омаломощен вирус, изработваш антитела и като срешнеш истинския го отблъскваш - не това виждам обаче при тези ваксини.
На всичкото отгоре защитата отслабва за няколко месеца без дори вируса да е мутирал значително- това значи, че ваксинирания генерира некачестени антитела и процеса е затихващ или най-вероятно нещо изкуствено кара да ги генерира, а не вируса. След като лъжата лъсне, вируса напада пак. Аз никога и противогрипни ваксини не съм си слагал и не съм умрял още.

И, какво излезе накрая?

Най-добре е да се набодем с китайската спринцовка, че поне тя е правена по класическата технология, а китайците бодро рапортуват, че нямат никакви болни.
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

4096bits

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6152
    • Профил
Има и друг проблем. По същество, това е опит да се подмени имунната ни система. Протеинът се сдързва с вируса, така че вирусът да не може да си свърши работата. За всеки патоген ли ще правим това? Ако нещо в тялото ни не върши работа, то започва да залинява. Мозъка, сърцето, мускулите. Дори костната система губи здравината си в безтегловност, където не е натоварена да носи тялото и да поема натоварванията при ежедневните ни дейности. Какво ще стане с имунната ни система в този случай? Ще спре. И ще бъдем изцяло зависими от фармацията само за да останем живи. Дори от проста настинка.
Активен

As they say in Mexico, "Dasvidaniya!" Down there, that's two vidaniyas.

laskov

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3166
    • Профил
...
За всеки патоген ли ще правим това?
...
Другият вариант е да почакаме няколко стотин хиляди години докато еволюцията си свърши работата и актуализира съответните системи в човешкото тяло. :)
Активен

Не си мислете, че понеже Вие мислите правилно, всички мислят като Вас! Затова, когато има избори, идете и гласувайте, за да не сте изненадани после от резултата, и за да не твърди всяка партия, че тя е спечелила, а Б.Б. (С.С., ...) е загубил, а трети да управлява.  Наздраве!  [_]3
Страници: 1 ... 5 6 [7] 8 9 ... 78   Нагоре
« назад напред »