Автор Тема: К'во ста'а?  (Прочетена 6167 пъти)

stealth01

  • Гост
Re: К'во ста'а?
« Отговор #15 -: Sep 07, 2019, 09:31 »
Колената ми сдадоха багажа...
Мдам, колената много страдат особено при слизане. Трябва да не се стягаш при ходене и да не се стоварваш с цяла тежест напред. Получава се една пружинираща походка, където центърът на тежеста ти остава леко назад. Когато на мен ми го обясняваха, не разбирах как точно да го направя, но с практиката някак се получи от само себе си.
И все пак да споделя и очевидното - свалянето на някой килограм също разтоварва колената.
Активен

bot

  • Гост
Re: К'во ста'а?
« Отговор #16 -: Sep 07, 2019, 10:06 »
Колената ми сдадоха багажа...
Мдам, колената много страдат особено при слизане. Трябва да не се стягаш при ходене и да не се стоварваш с цяла тежест напред. Получава се една пружинираща походка, където центърът на тежеста ти остава леко назад. Когато на мен ми го обясняваха, не разбирах как точно да го направя, но с практиката някак се получи от само себе си.
И все пак да споделя и очевидното - свалянето на някой килограм също разтоварва колената.
лявото коляно се прецаква най-често от шофиране. Затова отдавна карам само автоматични автомобили.
Активен

4096bits

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6152
    • Профил
Re: К'во ста'а?
« Отговор #17 -: Sep 07, 2019, 11:16 »
Ами мен ме боляха лигаментите, отстрани на коляното. Не им зная точно функцията. Иначе ставите си бяха наред.
Активен

As they say in Mexico, "Dasvidaniya!" Down there, that's two vidaniyas.

spec1a

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3852
    • Профил
Re: К'во ста'а?
« Отговор #18 -: Sep 07, 2019, 11:19 »
   По отношение на отслабването: яжте повече нискокалорични плодове
и зеленчуци,така ще задоволите глада, без да пълнеете.
   Ако се тъпчете например с ябълки,няма как да дебелеете,съвсем друго
ще е обаче,ако се тъпчете с месо ...
Активен

Naka

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3395
    • Профил
Re: К'во ста'а?
« Отговор #19 -: Sep 07, 2019, 12:20 »
Спирате да ядете хляб и се отслабва.

Също сладкото много бързо дига килограмите. Може до 1-2 седмици да напълнееш. Аз така през август. Всеки ден през жегите по един сладолед и 2.5 кила нагоре. >:(
Активен

Perl - the only language that looks the same before and after encryption.

makeme

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 895
  • Distribution: Many
  • Window Manager: KDE
    • Профил
Re: К'во ста'а?
« Отговор #20 -: Sep 07, 2019, 18:44 »
Горе мислех да напиша една шегичка, но ме домързя. Сега обаче ще я напиша:

Чужденци:
- На каква диета си?
- На кето.

Българи:

- На каква диета си?
- Ааа на никаква. Само спрях хляба и сладкото (бел. ред. нисковъглехидратна диета = кето  ;) ).

ПП: Ябълката е много интересен плод, понеже е изследвано че за разграждането и са нужни повече калории от колкото тя съдържа. В превод - перфектна за отслабване и същевременно достатъчно храна за мозъка (той е с предимство). Ако ви е интересно как работят нещата:
https://www.youtube.com/watch?v=0diS49kvWWE
« Последна редакция: Sep 07, 2019, 18:50 от makeme »
Активен

Distributions:  UbuntuMate; Kubuntu; CentOS; Kali; Raspberry Pi OS ...

nslave

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 159
  • Distribution: Fedora / Debian
  • Window Manager: Xfce
    • Профил
Re: К'во ста'а?
« Отговор #21 -: Sep 07, 2019, 23:22 »
Относно рекламите.. Pi-hole ми се струва като добро решение.. бях го пробвал по едно време, че имах свободна машина на която да го кача набързо. Доста по-приятно изглеждаше всичко, но това е защото до сега други блокери не съм ползвал сигурно. Определено е добро решение вместо на всяко устройство да се инсталира някакъв вид блокер. Пускаш си го в локалната мрежа, настройваш dhcp-то да раздава него за dns и би трябвало всички в дома да са щастливи :)

Разбира се има и доста коментари из интернет, че троши разни сайтове и хората недоволстват, но то се подразбира според мен, че може и на моменти да създава проблеми.
« Последна редакция: Sep 07, 2019, 23:25 от nslave »
Активен

Rosen88

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 178
  • Distribution: Gentoo Base System release 2.7
  • Window Manager: Gnome 41
    • Профил
Re: К'во ста'а?
« Отговор #22 -: Sep 08, 2019, 19:09 »
Децата ме караха да гледам някакви клипчета на Чарли Танев, как отслабнал. Да не повярваш. Аз съм си дебел. Т'ва тубата е зарибяващо и след едно, второ, три хиляди четиристотин петдесет и шесто клипче. Съответно се нагледах на реклами. Сетих се една от хилядите причини да не гледам телевизия. Рекламите водят до затъпяване.

Но това, което направо ме срази, че в тубата вървят реклами на Вимео и Яндекс. Пак ли изтървах нещо или тоя свят окончателно се побърка?

Те повечето отслабват умствено.
Отдавна изхвърлих телевизора.
Активен

AMD Ryzen 5 3600x (4.3GHz/1.3V) Noctua NH-D14
GB B450 Aorus Elite
32GB DDR4 3200MHz Corsair Vengeance LPX
Samsung 970 Evo Plus M.2 1TB / Samsung QVO 860 1TB
Western Digital Red 1TB
GB RX580 8GB Gaming
Fractal Design Integra M650
DeepCool Macube 310