Автор Тема: Търсите по-добър Линукс форум?  (Прочетена 18807 пъти)

4096bits

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6137
    • Профил
Re: Търсите по-добър Линукс форум?
« Отговор #30 -: Oct 20, 2018, 12:44 »
Имам предвид db dump
Активен

As they say in Mexico, "Dasvidaniya!" Down there, that's two vidaniyas.

spec1a

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3837
    • Профил
Re: Търсите по-добър Линукс форум?
« Отговор #31 -: Oct 20, 2018, 14:32 »
   Ами то това е архив на цялата база данни (ако правилно съм разбрал).

Разбира се,командата за сътв. СУБД е различна. Напр. за MySQL:
mysqldump ...
Активен

4096bits

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6137
    • Профил
Re: Търсите по-добър Линукс форум?
« Отговор #32 -: Oct 20, 2018, 17:59 »
Сега ще стане ясно.  ;D
Командичката, която ти дава например това:

Код:
-- Database
CREATE DATABASE `example`;
USE `example`;

-- Table structure for table `users`
CREATE TABLE `users` (
  `id` int(8) unsigned NOT NULL AUTO_INCREMENT,
  `username` varchar(16) NOT NULL,
  `password` varchar(16) NOT NULL,
  PRIMARY KEY (`id`)
);
-- For auto increment when the new record added to the table --
CREATE TABLE `users` (
  `id` serial NOT NULL,
  `username` varchar(16) NOT NULL,
  `password` varchar(16) NOT NULL,
  PRIMARY KEY (`id`)
);

-- Data for table `users`
INSERT INTO `users` VALUES (1,'alice','secret'),(2,'bob','secret');

Записваш го във файл и после някъде другаде създаваш същата база. Не съм спец по въпроса, та може и затова да не говоря много смислено.
Примера е взет от уики.
Активен

As they say in Mexico, "Dasvidaniya!" Down there, that's two vidaniyas.

rado84

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 73
    • Профил
Re: Търсите по-добър Линукс форум?
« Отговор #33 -: Mar 29, 2019, 02:36 »
   Наистина ли не схващате за какво иде реч ?
   Мога да се обзаложа ,че радо84(т.е. аватарите му тук) умишлено омазва
форума ни,за да ни подтикне към регистрация в "камината".
   Не е изключено да са приятели със собственика на горепосочения сайт
(възможно е и на радо84 да му се плаща за тази му "дейност")...
Понеже радо84 не беше много активен по форумите 2018 г. и чак сега вижда тази тема и цитирания пост, трябва да изясним някои неща.

1. На радо84 никога за нищо не му се е плащало, още по-малко пък от Камината. Камината е сайт/форум на тесногръди фанатици, където един модератор държи в подчинение и страх целия форум. Админът също му робува и позволява всякакви своеволия на този модератор, защото, видиш ли - много бил разбирал от линукс. Радо84 беше баннат от Камината преди време, заради една маймуна с никнейм Nibelung, на която ѝ е позволено да обижда когото си иска необезпокоявана, но когато другият ѝ отвърне, моментално бива баннат. В Камината има двойни и тройни стандарти и правила, които се прилагат в зависимост от това дали си някой на админа. Като например по-голямата маймуна Tsurugi - същата модераторска маймуна, за която вече споменах, че държи админа на форума в робство, заедно с всичките му потребители, които нямат абсолютно никакви права, освен да се подмазват и да четкат егото на Маймунуги. Кажат ли една дума, която не се харесва на въпросния индивид - обиди, заплахи с бан и какво ли още не. Някога Камината беше много оживен форум, а сега е замрял, като са останали само устатите наглеци като Маймунуги. Админът твърди, че било така заради Фашистбук, само че някога пак имаше Фашистбук и въпреки това много се посещаваше и пишеше в Камината. Един потребител на Камината ми каза, че вече нямал желание да влиза там. Причина за това могат да са само двете споменати дотук маймуни и двойните стандарти.

2. Във въпросната Камина е била пусната тема, която ме изкарва спамер - бил съм се регистрирал в тукашния форум с никнейм apple ihone. Така поне пишеше в темата в Камината. Първо, Макинтрош ненавиждам повече и от Майкрошит и не бих се кръстил така, камо ли пък да си го купя. Второ, регистрация имам тук от 2009 г. и нямам нужда от други акаунти. Всеки потребител може да види във форума от кога ми е регистрацията. Трето, имейлите ми са само два джимейлски: stalliondrift и quadrodrift; допреди 4-5 години ползвах и мейл.бг, обаче техните спам филтри са само по документи и си изтрих пощата там. Всички останали, които се представят за мен и са с други потр. имена и мейл домейни, са самозванци. И четвърто, но най-важно - всеки, който се представя за мен, но не пише от адрес 188 . 126 . 4 . *** (последните 3 цифри админите и модераторите могат да ги видят какви са), е фалшив профил, самозванец или както искате го наречете.

Много е вероятно този епъл айкашон да е същият самозванец, който беше качил мои снимки и лични данни без моето съгласие в един сайт, а за капак беше качил и снимки на голи деца заедно с моите, като беше добавил невярна информация, изкарваща ме педофил. Подадох сигнал в ГДБОП и снимките бяха свалени, обаче съм сигурен, че този самозванец тепърва ще се запознае отблизо с БОП-аджиите. Предвид начина, по който Маймунуги се обръща към мен, изобщо няма да се учудя, ако именно той е качил тези снимки.

3. Това в първия пост е друг потребител на Камината. Един от малкото нормални редовни потребители, останали в онзи форум. Въпрос на време е Маймунуги да изгони и него...
« Последна редакция: Mar 29, 2019, 02:54 от rado84 »
Активен

AsRock B85M Pro4, Core i7-4770, Palit GTX 1660 Ti 6GB, Corsair CX750 PSU, Corsair 32GB DDR3-1600, Storages = 6.5TB, Cinnamon 5.2.7.
I use Arch, btw.

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8768
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Re: Търсите по-добър Линукс форум?
« Отговор #34 -: Mar 29, 2019, 07:52 »
Този Монтоя не е онзи Монтоя. Това си ти, когато не си пиеш хапчетата. Последните месеци не си буйствал и се надяваме да се задържиш по-дълго така. Когато си пиеш хапчетата си добър събеседник. Спреш ли, става страшно.
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

Acho

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 5233
  • Distribution: Slackware, MikroTik - сървърно
  • Window Manager: console only
    • Профил
    • WWW
Re: Търсите по-добър Линукс форум?
« Отговор #35 -: Mar 29, 2019, 09:13 »
Хаххахаххааааааааааааааааа
Активен

CPU - Intel Quad-Core Q8400, 2.66 GHz; Fan - Intel Box; MB - Intel G41M-T2; RAM - DDR2-800, Kingston HyperX, 2X2048 MB; VC - onboard, Intel G41 Express Chipset; HDD - Toshiba, 500 GB, SATAII; SB - Realtek HD Audio; DVD-RW - TSSTcorp DVD-RW; LAN - Realtek PCI-E GBE Controller; PSU - Fortron 350 Watt.

lunarvalley

  • Гост
Re: Търсите по-добър Линукс форум?
« Отговор #36 -: Mar 29, 2019, 17:56 »
значи какво излиза? ми то в тоя нашия форум сме си направо нормални...?
Активен

spec1a

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3837
    • Профил
Re: Търсите по-добър Линукс форум?
« Отговор #37 -: Mar 29, 2019, 21:12 »
   Познавам един психиатър,трябва да го помоля да хвърли един поглед
на писанията тук,и да си каже мнението  ;D
Активен

malin1

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 599
  • Distribution: Debian
  • Window Manager: Openbox
    • Профил
Re: Търсите по-добър Линукс форум?
« Отговор #38 -: Mar 30, 2019, 02:41 »
Недей. Ще си спести първо (освен ако не почерпиш) мнението си за теб,  а другите ще се чуди как са ги изтървали от отчета. А инак, на мен ще ми е интересно странично безпристрастно обективно мнение. (Което вероятно няма да е такова във всичките си части).

П.П. Имам дежавю за този си отговор, дали не "вадиш" прекалено често познатия си.

П.П.2 и офтопик
Съжалявам, че си убих профила, ама явно "и в по-добри времена" е имало проблеми, та съм имал и друга регистрация, която "открих случайно" и ме "спаси".
« Последна редакция: Mar 30, 2019, 02:53 от malin1 »
Активен

lunarvalley

  • Гост
Re: Търсите по-добър Линукс форум?
« Отговор #39 -: Mar 30, 2019, 08:59 »
Цитат
П.П.2 и офтопик
Съжалявам, че си убих профила, ама явно "и в по-добри времена" е имало проблеми, та съм имал и друга регистрация, която "открих случайно" и ме "спаси".

а аз реших, че в миг на просветление си го затрил
Активен

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8768
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Re: Търсите по-добър Линукс форум?
« Отговор #40 -: Mar 30, 2019, 09:17 »
Цитат
П.П.2 и офтопик
Съжалявам, че си убих профила, ама явно "и в по-добри времена" е имало проблеми, та съм имал и друга регистрация, която "открих случайно" и ме "спаси".

а аз реших, че в миг на просветление си го затрил


Че, какво е му е на форума? Spybook е много по-зле. Не, че имам сметка там и го ползвам. Не бих го ползвал, даже да стане задължително.
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

lunarvalley

  • Гост
Re: Търсите по-добър Линукс форум?
« Отговор #41 -: Mar 30, 2019, 09:30 »
фейсбук нямам и изобщо нямам интерес да знам на какво прилича.
Активен

spec1a

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3837
    • Профил
Re: Търсите по-добър Линукс форум?
« Отговор #42 -: Mar 30, 2019, 10:48 »
Недей. Ще си спести първо (освен ако не почерпиш) мнението си за теб,  а другите ще се чуди как са ги изтървали от отчета. А инак, на мен ще ми е интересно странично безпристрастно обективно мнение. (Което вероятно няма да е такова във всичките си части).

П.П. Имам дежавю за този си отговор, дали не "вадиш" прекалено често познатия си.

П.П.2 и офтопик
Съжалявам, че си убих профила, ама явно "и в по-добри времена" е имало проблеми, та съм имал и друга регистрация, която "открих случайно" и ме "спаси".

   Аааааааа, той на никого досега "не е цепил басма",винаги си казва в
прав текст какво мисли и директно раздава диагнози.
   Представям си за този форум какво ще е: шизофрении,биполярни
разстройства,параноя  ;D
Активен

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8768
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Re: Търсите по-добър Линукс форум?
« Отговор #43 -: Mar 30, 2019, 11:32 »
Аз моята диагноза си я знам – идиотизъм. Даже преди 12 години съм я записал в подписа си.

Това, че имаме диагнози, някои по-тежки, други съвсем леки, според мен не е проблем. Чувал съм много пъти мнения, че всеки си е башка луд. Чувал съм го и от доктори.

Тук сме малко или много „отбрана публика“. Това не е задължително нещо хубаво. Но кръга ни е малък.

Докато в шионския форум е сбироток. Там са буквално всички. Няма как да не е неизмеримо по-зле.
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

4096bits

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6137
    • Профил
Re: Търсите по-добър Линукс форум?
« Отговор #44 -: Mar 30, 2019, 12:12 »
Един от шефовете ми ме беше кръстил Шест без десет.  :D
И като дойдеше някой негов колега, имам предвид на неговото и над неговото ниво и като го питат, как върви работата, много обичаше да ме сочи и да ме нарича с този прякор и да им обяснява, че съм луд  ;D
На мен ми беше забавно. Този беше един от най-добрите шефове, които съм имал. Беше арабин.
Активен

As they say in Mexico, "Dasvidaniya!" Down there, that's two vidaniyas.