Автор Тема: Кабинетът променя закон, за да уреди завзети писти над Банско  (Прочетена 3146 пъти)

luda_glawa

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 652
  • Distribution: Kubuntu
  • Window Manager: KDE
    • Профил
    • WWW
Цитат
Ние гражданите на Република България изпитвам силен срам от лъжите, изказани от Нона Караджова и поведението й през последния месец. Ако за един месец тя успя да нанесе толкова поразии, представете си какво ни чака до края на мандата й! Този Министър и неговият екип са опасни не само за България, те са опасни и за Европа!

Чиста лъжа е, че Натура 2000 води до обезлюдяване на региони, че е оскъпила магистрала с един милиард, че местното население придобива крайно негативно отношение към Натура 2000. Шокиращо е, че Министърът твърди, че не знае какво биоразнообразие има в България и не може да прецени какви отговорности поема - и да праща за решение за след края на мандата си!!! Шокиращо е, че тези лъжи не се казват пред българския народ, а пред Съвета на европейските министри на околна среда!!!! А отказа на България да поеме каквито и да е конкретни ангажименти по отношение на опазването на европейската природа е просто потресаващ. Действията на Нона Караджова в страната показват чии интереси обслужва - тези които са довели и ще доведат до застрояване и добив на газ в Странджа, Карадере, Национален парк Пирин, всички планински реки и т.н.

Повече информация тук и тук.

Видео с изявлението й - тук

Петицията може да подпишете тук

Ще помогнете, ако разпространите линка към петицията и като присъствате на протеста.
Активен

С Уважение:

Luda Glawa ;-)

Mitaka

  • Гост
Сега на президентските идете и пак гласувайте за гейберите.
После на парламентарните пак... за боко тиквата.
Това са хора, които уреждат само и единствено собствените си интереси.
Строят магистрали... чрез фирми на боко тиквата. Дават обществени поръчки само и единствено на свързани със тях хора. Абе изобщо.... ТИКВИ.

Не се учудвайте на нищо от тук нататък.
Българина трябва да се държи изкъско, като куче.
Активен

plamen_f

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1246
    • Профил
Активен

gat3way

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6050
  • Relentless troll
    • Профил
    • WWW
Е па за кой да гласувам. За онези убитаци социалистите, турците и монархистите няма как да стане - все пак по тяхно време са построили незаконно въпросните съоръжения. За герберите няма да гласувам, защото са ги узаконили. За АТАКА няма да гласувам, защото ще срутят цялото Банско и ще го направят ракетен полигон да плашат турските гарги - и по принцип националистите са малоумници и не трябва да им се дава да управляват. За синята коалиция няма да гласувам, щото не могат да разберат кой е вожд и кой е индианец, по-лесно ще е сам да си направя дясна партия и да гласувам за нея. Мисля да гласувам за цар Киро.
Активен

"Knowledge is power" - France is Bacon

plamen_f

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1246
    • Профил
Цар Киро ма кат ти даде да сръбнеш някое негово менте ща видя тогава.

Я си кажи платформата - що дан гласувам за теб - важното е да си опън сорс и наистина да си врата към нещо по-добро.
Активен

Mitaka

  • Гост
То що да не си направим една партия :)
А иначе.... вярно няма да кой да се гласува... така, че - аз смятам да гласувам със снимка на бат бойко със избодени очи, и лепнати 2 лева към нея.
Активен

rosko

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 53
    • Профил
Наесен с песен пак за Борисов. Няма за кой друг. На всичките им сърбахме супата 20г- на този поне знаеме какво да очакваме -една добра инфраструктура! Има една приказка че хората ги помнят с годините по делата които са направили а не с приказките!
Активен

Mitaka

  • Гост
Наесен с песен пак за Борисов. Няма за кой друг. На всичките им сърбахме супата 20г- на този поне знаеме какво да очакваме -една добра инфраструктура! Има една приказка че хората ги помнят с годините по делата които са направили а не с приказките!

И каква точно инфраструктура е направил педеройко педерисов?
До момента има точно 20 километра "магистрала", която пак е недомислена и на входа и стават задръствания.
На ясно ли си, че там се крадат най-много пари - педеройко педерисов държи фирмите-изпълнители на проектите. 9.500.000 ЕВРО на километър излизат тези "магистрали". Нормалната и МНОГО завишена цена на която работят нормалните фирми е под 2 милиона евро на километър.
На ясно ли си, че всички обществени поръчки се дават на гейбераси и фирми, свързани или управлявани от гейбери и гейбераси? Аз съм пряко засегнат от такива гейберски далавери.
На ясно ли си, че педерисов и пет пари не дава за теб? На ясно ли си, че е на път да придобие още няколко банки чрез изгората си педелина педиславова?

Иначе да - за овчарите беше прав. Но в случая той е овчаря, а вие, гласуващите за него се ОВЦЕТЕ. Защото "на есен пак за за педерисов" няма как по друг начин да го разбирам.
Активен

nifelheim

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 328
  • Distribution: Kubuntu
  • Window Manager: KDE
    • Профил
    • WWW
Да ви имам проблемите, мен единствено от любопитство ме интересува дали има още такива, които живеят с илюзии и вярват в разни конспирации - като евро-атлантически ценности, и че ако се изгласуват за пореден път ще променят нещо. Гответе се за предстоящия зомби-капиталипсистм за да не плачете дълго и горчиво ;D
Активен

Оптимистът изучава английски език. Песимистът - китайски. А реалистът - автомат Калашников.

gat3way

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6050
  • Relentless troll
    • Профил
    • WWW
Това е за отрезвяване. От славяно-братските социалистически ценности на другия ден боли глава и гъз.
Активен

"Knowledge is power" - France is Bacon

Mitaka

  • Гост
Да ви имам проблемите, мен единствено от любопитство ме интересува дали има още такива, които живеят с илюзии и вярват в разни конспирации - като евро-атлантически ценности, и че ако се изгласуват за пореден път ще променят нещо. Гответе се за предстоящия зомби-капиталипсистм за да не плачете дълго и горчиво ;D

Аз се дразня на разни, дето казват "ама той бойко поне прави нещо".
Да, прави - пълни си джоба. Както всички други.
Ако си малко по-навътре в нещата, или в кухнята, както се изразяват някои, ако са ти ясни далаверите им, и как изнудват хората да изкупуват тяхна калпава протукция, на техни фирми, на обявени от тях цени... и ако не го купиш - загиваш, тогава друга песен ще запеят.

Господин педерисов има способността да говори МНОГО. И повтаря все едно и също - "правимЕ магистрали и спортни зали" и "питайте предишните", "предишните са виновни".... и тъй като говори много, овчиците се вързват. Той си им го каза в очите де... овчари, но овчарят е той, а стадото си блее и върви ли върви.

Няма такива, които да стават за нещо. Всички са един дол дренки, и крадат ли крадат. Но тези бият всякакви граници.
Активен

gat3way

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6050
  • Relentless troll
    • Профил
    • WWW
Не мога да разбера проблема - и политиката и бизнеса са мръсна работа за хора с топки. Не мога да разбера също и хората, които ненавиждат политиците и бизнесмените - поради простата причина, че те няма да се справят по-добре на тяхно място, а и ако можеха да го направят, щяха да са го направили. Проблемът на тази държава не е нито ГЕРБ, нито комунистите, нито руснаците, нито американците, проблемът е че е бедна държава. Всички следствия, които хората обичат да отдават на някаква народопсихология, конспирации и т.н са в следствие от това. В една бедна държава, естествено опортюнизма процъфтява.

В този ред на мисли обаче - да, Бойко прави нещо, за разлика от останалите преди него. От друга страна - да, също така правителството му е до голяма степен провал. Просто защото има възможността да прави далеч повече, но не си пада по непопулярните реформи. В този ред на мисли - да, пропиляваме си времето. Но това пропиляване е нищо в сравнение примерно с предишното правителство, което пък въобще нямаше интерес да рови в лайната. Те пък въобще нямаха желание да правят каквито и да било реформи, защото какъв е смисъла да си губят времето за глупости.

Тааа ако тегля чертата, сигурно бих гласувал за него. Не защото особено много ми допада псевдо-идеята на ГЕРБ и малоумния им популизъм, а защото не виждам друга партия, която да има някакъв шанс да прокара политика възможно по-близка до тази, която ми отърва. Сега със сигурност определено не съм фен на политиката на ГЕРБ като цяло. Но алтернативите са откровено трагични а и те не са много. Плюс това съм реалист, не идеалист - безсмислено е да гласувам за партия, която няма шансове и която твърде вероятно и да получи въпросните шансове, ще се издъни дали поради липса на кадрови потенциал, дали поради алчност, дали поради намеса на илюминатите :)
Активен

"Knowledge is power" - France is Bacon

Mitaka

  • Гост
"предишните" просто крадяха, и мълчаха.
Тези сега - крадат, и говорят МНОГО, за да замажат краденото.
Не може постоянно да "открива" някакви си неща господин ПП, а в същото време реално да има направено само..... една 20 км, отсечка, на която и викат "магистрала", и то за скромните девет милиона и половина евра на километър :) Изпълнено от наши фирми, разбира се. При положение, че конкурентна фирма дава цена около 2 милона евро на километър.... и това е доста завишена цена.

Той знае само магистралите, метрото и спортните зали.


Иначе си прав, да... никой не ни е виновен, далече съм от тая мисъл.
Алтернативи за гласуване също няма. И то никакви. Аз не бих гласувал за никой, за това ще гласувам с невалиден глас.
Активен

bot

  • Гост
 тая държава е обречена на провал а всеки, който се опита да промени нещо е обречен да си загуби времето. Изводът е - заебете държавата. Аз до този извод стигнах преди 10 години и сега нямам такива терзания: за педераст ли да гласувам, за манаф ли или за идиот.
Активен

gat3way

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6050
  • Relentless troll
    • Профил
    • WWW
Цитат
Иначе си прав, да... никой не ни е виновен, далече съм от тая мисъл.
Алтернативи за гласуване също няма. И то никакви. Аз не бих гласувал за никой, за това ще гласувам с невалиден глас.

Мисля че е по-лесно просто да не гласуваш.

Цитат
"предишните" просто крадяха, и мълчаха.
Тези сега - крадат, и говорят МНОГО, за да замажат краденото.

Склонен съм да оправдая краденето, тъй като това е грозна работа, която не бих вършил за 4-цифрена заплата. Стига в крайна сметка да има поне нещо елементарно свършено срещу това. Поради което, пак казвам, ако трябва да гледам предишните и днешните, предпочитам днешните. И да, проблемът е че нещото, което получавам е неадекватно. И все пак по-добре от преди. А иначе, разбира се мога и да не гласувам или да гласувам с невалидна бюлетина. Но пък тогава губя сладкото предимство да мога да rant-вам. Не е някак си етично.
Активен

"Knowledge is power" - France is Bacon