Автор Тема: Програма за редактиране на web  (Прочетена 1320 пъти)

bobibiturboto

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 108
    • Профил
Ако се сещате кажете ми с каква програма мога да редактирам текста на бутоните на web страница трябва да ги преведа на български попринцип ми ги дава като картинки .gif и искам да коригирам текста в картинката Има ли възможност да ги коригирам или трябва да се правят нови? Страницата не съм я изработвал аз но мия натресоха да я поддържам а предишния администратор не иска да помогне с нищо! Начинаещ съм в web и ако имате възможност обяснете ми по подробно!
Благодаря предварително !!!
Активен

astronom

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 254
    • Профил
Програма за редактиране на web
« Отговор #1 -: May 16, 2006, 10:48 »
Цитат (bobibiturboto @ Май 16 2006,10:32)
Ако се сещате кажете ми с каква програма мога да редактирам текста на бутоните на web страница трябва да ги преведа на български попринцип ми ги дава като картинки .gif и искам да коригирам текста в картинката Има ли възможност да ги коригирам или трябва да се правят нови? Страницата не съм я изработвал аз но мия натресоха да я поддържам а предишния администратор не иска да помогне с нищо! Начинаещ съм в web и ако имате възможност обяснете ми по подробно!
Благодаря предварително !!!

Много зависи с какво са създадени бутоните. Ако са създавани с някаква широко разпространена програма, намери я и ги създай наново. Няма начин да промениш текста в картинката - gif е растерен формат. Ако беше векторен нещата стоят по друг начин. Ако бутоните са авторски освен да се пробваш да ги имитираш не знам какво друго можеш да направиш.

Заглавието ти не е много подходящо...

Offtopic: Между другото много ме накефи подписа ти. Не го бях чувал досега. Аз лично съм потребител на Slackware.



Активен

Г. Д. Сотиров

Lord Bad

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1667
  • Distribution: Fedora 13
  • Window Manager: GNOME
  • Jedi Knight
    • Профил
Програма за редактиране на web
« Отговор #2 -: May 16, 2006, 12:02 »
За web дизайн приятна програма лесна за употреба, наподобяваща Dreamweaver е Nvu. Бутоните най-добре си ги редактирай в GIMP - за такива цели той е винаги номер 1.
Активен

Fuelled by Fedora 13 "Goddard"
====================================
Rock it!

Йордан

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1451
  • Distribution: Ubuntu / Gentoo
  • Window Manager: Gnome
  • не е важно колко ти е голяма пишката, а какво можеш с нея
    • Профил
    • WWW
Програма за редактиране на web
« Отговор #3 -: May 16, 2006, 21:50 »
mcedit - за брутално писане на код
GimpShop и/или Pixel 32 - брутални алтернативи на PhotoShop
Активен

Всеки пост - отговор на въпрос !!!

Йордан Георгиев
http://ygeorgiev.net/