Автор Тема: 23 Years Далавера Пишман Серсем пръдъкшънс  (Прочетена 6149 пъти)

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8814
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Е да ползвзат си се още, ама тенденцията е ясна. САША наливат яко за превъоражаване с безпилотници (що за име? имат си пилоти), технологията се развива и така .Тази година (сиреч миналата) е имало повече полети (май два или три пъти даже) с безпилотници, отколкото с нормални военни самолети. В Авганистан демокразират селата предимно с безпилотници.
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

gat3way

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6050
  • Relentless troll
    • Профил
    • WWW
Сега нали бръмнаха, че разни безпилотни самолети натъпкани с инфрачервени камери и тем подобни глупости ги наема полицията да кръжат из градовете да следят за потенциални престъпници и гледах наскоро че е станало модерно да продават шалове, шапки и тем подобни за скриване от гадовете. Даже вече има специализирана фирма, имат си някаква там модна линия, шият дрехи против наблюдение с CCTV и безпилотни самолети :) Има някакви изродии, като например една шапка с няколко инфрачервени LED-а, които на камерата изглеждат все едно нямаш глава, а една огромна светнала крушка. И такива глупости, но изглеждат добре, не да стърчат жици и подобни глупости :)

Между другото, доколкото съм чел не е баш видеоигра, в повечето случаи наистина са безпилотни, т.е не се управляват. Начертава им се един маршрут, онова си има GPS, казва му се на каква височина да лети, кои координати да удари и после къде да се върне и да кацне. Онзи самолет дето иранците им го свалиха, имаше анализ след това и доста се писа, та извода беше че са им spoof-нали GPS-a и са го излъгали да кацне в Иран вместо където трябвало. Така че самолетът просто си е кацнал сам, невредим, никой не го е стрелял. После настана някаква драма колко лесно можело да се spoof-ват GPS сигнали и как нямало достатъчно криптография заложена в цялата работа.
« Последна редакция: Jan 23, 2013, 23:25 от gat3way »
Активен

"Knowledge is power" - France is Bacon

bot

  • Гост
Имайте предвид, че такива "инциденти" се планират от политици, които по принцип мислят 2-3 хода пред обикновенните хора

 Аз пък мисля че политиците ни (особенно пък от ДПС) нямат мозък дори за 1 ход напред. Имам една теория за това, което се е случило: нападателят Октай е членувал в партията на Доган, бил е зомбиран борец за защита на потъпканите в България права и свободи на турското малцинство. В същото време брат му Метин вместо да се занимава с подобни глупости се съсредоточава да си усъвършенства уменията на танцьор, участва в шоуто на Слави и спечелва ферари, после участва в конкурса "България търси талант" и спечелва и него. В един момент Октай разбира че това, за което се бори е една химера, че турското малцинство има също толкова права и свободи, колкото и самите българи - успехите на брат му го доказват. Октай осъзнава че е бил баламосван и използван и ядосан решава да спретне един подарък на Доган послучай пенсионирането му - един вид отмъщение за погубените младини. Взима газов пистолет, но го зарежда  не с газови а със шумови патрони - все пак не е толкова глупав да извърши убийство - идеята му е била просто да го стресне, при по-голям късмет да се наака ако може. За лош късмет пистолета засича. Та така, зад нападението стои чисто личен мотив. Всички останали приказки за политически сценарии и конспирации са плод на полета на фантазията.
Активен

NorthBridge

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 177
  • Distribution: Slackware-current
  • Window Manager: Enlightenment E17
  • Mad Tinkerer
    • Профил
Имам една теория за това, което се е случило: нападателят Октай е членувал в партията на Доган, бил е зомбиран борец за защита на потъпканите в България права и свободи на турското малцинство. В същото време брат му Метин вместо да се занимава с подобни глупости се съсредоточава да си усъвършенства уменията на танцьор, участва в шоуто на Слави и спечелва ферари, после участва в конкурса "България търси талант" и спечелва и него. В един момент Октай разбира че това, за което се бори е една химера, че турското малцинство има също толкова права и свободи, колкото и самите българи - успехите на брат му го доказват. Октай осъзнава че е бил баламосван и използван и ядосан решава да спретне един подарък на Доган послучай пенсионирането му - един вид отмъщение за погубените младини. Взима газов пистолет, но го зарежда  не с газови а със шумови патрони - все пак не е толкова глупав да извърши убийство - идеята му е била просто да го стресне, при по-голям късмет да се наака ако може. За лош късмет пистолета засича. Та така, зад нападението стои чисто личен мотив. Всички останали приказки за политически сценарии и конспирации са плод на полета на фантазията.

Много разумно обяснение  [_]3 Аз и досега не вярвам че някой може да поръча такъв "атентат" с цел да вдигне рейтинг, да мобилизира избиратели или да докаже че има някаква омраза към турците или нещо подобно, чисто и просто защото колкото и малоумен да е човек, няма как да връчи газов пистолет на изпълнителя и да очаква че ще изглежда правдоподобно пред хората. Не че голяма част от хората не са умопомрачаващо без капка акъл, но за това стигат и две гънки в мозъка за да се сетиш че не е истински атентат.

Та така де, тази теория доста добре си пасва на мястото. Освен ако не се окаже че целта не е била да вдигнат шум по целия свят, защото и досега навсякъде освен в България се изкарва че това е било убийство, разминало се на косъм. Не че има много смисъл в това на пръв поглед, останалите държави сякаш много ги интересува какво става в България, но знае ли човек...
Активен

I did a 'zcat vmlinuz > /dev/audio' and I think I heard God...

gat3way

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6050
  • Relentless troll
    • Профил
    • WWW
Нищо чудно, но е възможно и обратното - човекът твърдо убеден в ДПС идеите, религиозните му устои разклатени от успехите на брат му и решава да направи това за да затвърди ДПС, защото много добре знае как ще се възползват от това в партията. Религиозните тъпаци и тем подобните фанатици понякога прибягват до такива неща когато се окаже че това в което вярват са глупости и се чувстват лично застрашени, защото целият им свят рухва.

Но иначе имам чувството че това не са някакви конспирации, замислени от ДПС, по-скоро съвсем лични драми. Разбира се как после се разтълкуват и какви са мотивите е съвсем отделен въпрос.
Активен

"Knowledge is power" - France is Bacon

neter

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3408
  • Distribution: Debian, SailfishOS, CentOS
  • Window Manager: LXDE, Lipstick
    • Профил
    • WWW
На мнение съм, че на тази случка въобще не би трябвало да ѝ се обръща каквото и да е внимание и затова си мълча, но така и така сте се разприказвали, да вмъкна едно весело клипче. Цък :)
Активен

"Да си добре приспособен към болно общество не е признак за добро здраве" - Джиду Кришнамурти

Mitaka

  • Гост
Активен

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8814
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Ама тоя  е брат на оня с богомолката ли? Хич не си приличат.

Аз пък мисля, че е поръчка отвън и по-точно (забравих името на турското ДС). И е просто подсказка на Доган да се оттегли в сараите и да прехвърли властта на ДПС2  (и тези ги забравих как се казват). 

Доган вече се ползва с лошо име в обществото и е много „мек“ та не го кефи нещо Ердоган. Беше подсказано няколко пъти от дипломацията. Като идва онзи там външният министър предният месец се срещна с атакиста на депесарите (и на тоя чеп му забравих името), но не и с Доган или някой от ДПС1. Било нямало време. И още такива случки имаше.

Но цялата работа си е поредната шумотевица, която да ни тегли от главните проблеми. Един от тях е например, защо незаконна партия ни управлява от 23 години?
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

Подобни теми
Заглавие Започната от Отговора Прегледи Последна публикация
Cartoon Characters after 50 years ..
Хумор
luda_glawa 0 1078 Последна публикация May 17, 2010, 15:42
от luda_glawa