Автор Тема: Linux след Windows  (Прочетена 2540 пъти)

sunseeker

  • Участници
  • ***
  • Публикации: 10
    • Профил
Re: Linux след Windows
« Отговор #15 -: Sep 13, 2009, 23:15 »
ок, благодаря. Ако има нещо ще питам  ;D
« Последна редакция: Sep 13, 2009, 23:59 от sunseeker »
Активен

sunseeker

  • Участници
  • ***
  • Публикации: 10
    • Профил
Re: Linux след Windows
« Отговор #16 -: Oct 16, 2009, 19:20 »
Добре сега през това изминало време инсталирах Убунту в диска където ми е уина и уж го инсталирах като допълнителна програма към windows.. някаква такава опция беше и сега ако поискам уж мога да го махна от Control панела (като нормално приложение), обаче не знам дали ще се махне цялостно.
И другото което е, допитах се до познати и ме съветваха да оставя и двете операционни системи обаче не трябвало да бъдат на един локален диск и бих искал да помоля за упътване за използването на Parted magic, защото като го burn-ах на CD и като го пуснах и ме уплаши ;D та иначе не искам никаква информация да изчезва от D: макар че от там мисля да отцепя 30GB а C: да си ми остане 40GB както си е сега, освен ако не е възможно от C: да отцепя 10 и от D: още 20... и да стане общо 30 за новата част, която да ми бъде за ubuntu.
А дано се разбира написаното  :)
« Последна редакция: Oct 16, 2009, 19:23 от sunseeker »
Активен

ЗибелтБг

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1302
  • Distribution: Kubuntu 14.04 Realtime 3.12.0-rt2 JACK Audio Connection Kit
  • Window Manager: KDE 4.13.3 !!! VLC-настр-Аудио-SRC-Sinc function(best quality)
  • М
    • Профил
    • WWW
Re: Linux след Windows
« Отговор #17 -: Oct 16, 2009, 20:08 »
   Бе момче, свали PC Linux  или Mandriva,   и с тях всеки начинаещ като на шега се оправя с това цепене. Най добре си купи нов голям твърд диск- много бързо се пълнят тия хардове. И си задели един дял 10 гига само за експериментални инсталации. Например инсталацията ти е на стария диск- и махаш куплунга на същия и на нарочения дял на новия хард си експериментираш с разни ОС. [_]3 Щото операционната система се преценява само на реална инсталация на ТВЪРД ДИСК. Никакви виртуални машини не дават представа.Те са за други цели. Убунту със сигурност не е най- добрата дистрибуция-събратът и Kubuntu e по успешен, обаче направи 10-20 инсталации, да видиш коя ще ти пасне най добре
« Последна редакция: Oct 16, 2009, 20:17 от zibeltbg »
Активен

Кубунту  със Realtime Kernel дава звук, който няма нищо общо с другите дистрибуции...Линукс е за галеници на Боговете-не е за простосмъртни...при прекомпилиране-make menuconfig, Under ‘Processor type and features’, Scroll  down to ‘Timer Frequency’ and set this to 1,000Hz!!! за 3.12 иска lzop

c2h5oh

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 675
  • Distribution: CentOS 7.4 Fedora 28
  • Window Manager: Plasma Desktop
    • Профил
Re: Linux след Windows
« Отговор #18 -: Oct 16, 2009, 21:07 »
Ако искаш да имаш Linux - направи (най-после) това което те посъветва zibeltbg  Бих допълнил и още нещо - този който ти е казал че двете операционни системи трабва да са на два различни диска вече не го питай за нищо свързано с Linux Така ще си запазиш нервите по-дълго
Активен

sunseeker

  • Участници
  • ***
  • Публикации: 10
    • Профил
Re: Linux след Windows
« Отговор #19 -: Oct 16, 2009, 21:50 »
 ;D Ми добре тогава какъв е проблемът убунту и уиндоус да си стоят в C: и да си карам и с двете? нито ще изчезне информацията от D нито ще се занимавам да ги разделям
Активен

c2h5oh

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 675
  • Distribution: CentOS 7.4 Fedora 28
  • Window Manager: Plasma Desktop
    • Профил
Re: Linux след Windows
« Отговор #20 -: Oct 16, 2009, 22:06 »
;D Ми добре тогава какъв е проблемът убунту и уиндоус да си стоят в C: и да си карам и с двете? нито ще изчезне информацията от D нито ще се занимавам да ги разделям
Нали това се мъчим да ти обясним всички от един месец насам? Айде ти кажи сега какъв е проблема на yбунтото и джама?
Активен

sunseeker

  • Участници
  • ***
  • Публикации: 10
    • Профил
Re: Linux след Windows
« Отговор #21 -: Oct 16, 2009, 22:54 »
нали за това ви питам .. защото ми казаха че не е хубаво да са на едно и също място. всички различно казват аз от къде да знам какво да направя дали да разделя харда на дялове или не навсякъде различно с различни методи  :)

а и плюс това от един месец не съм питал нищо
Активен

c2h5oh

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 675
  • Distribution: CentOS 7.4 Fedora 28
  • Window Manager: Plasma Desktop
    • Профил
Re: Linux след Windows
« Отговор #22 -: Oct 16, 2009, 23:33 »
Ами някой ти е казал че не е хубаво да са на един диск Аз ти казвам че не е вярно това Две мнения на 180 градуса Ти си решаваш Тая глава ти е за да мислиш и да си създаваш собствено мнение а не за да ти държи ушите с които да слушаш какво ти казват другите. Разбра ли ме?
Активен

arda_kj

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 631
  • Distribution: Debian Sid/Unstable; Ubuntu 12.04
  • Window Manager: Gnome/KDE
    • Профил
Re: Linux след Windows
« Отговор #23 -: Oct 17, 2009, 02:18 »
Пич спокойно реших да пиша, че тука гледам колегите са се изнервирали нещо :)

Гледай ся инсталирането на една опреационна система в друго не е хубаво щото не може да си ползваш свободно инсталираната като програма ОС. Просто не се знае на какъв етап нещата ще се бъгнат по хиляди причини, я някой конфликт, я някой ъпдейт на двете може да скапе нещата. Това с програмата е направено с цел да пробваш и да видиш, а не за постоянна работа. Затова хората са ти казали да си отделиш един самостоятелен дял от диска само за Линукса и да си го инсталираш там -  та точния термин е отделен дял, а не отделен диск, затова c2h5oh се изнервира щото не изполваш правилните термини (надявам се, че тук схващаш разликата между отделен дял от даден цял диск и отделен цял диск).

Надявам се да ти е станало малко по ясно за какво иде реч. Все пак прочети нещо за това как се инсталира Линукса, за да не останеш изненадан. Съвети ми е също така да минеш на двоен буут (т.нар. dual boot) и да си пазиш Вина. Има писано в тук във форума за dual boot, както и предполагам има тонове статии ако потърсиш в google. Също така понеже това е форум за Линукс се иска от тебе да си изградиш малко по различни навици за боравене с информация отколко може би имаш в момента, които ще са полезни както за теб така и ще са улеснение за тези, които ще ти помагат. Тези навици включват преди да питаш нещо да ползваш търсачката, както и тука на форума така и на google и едва ако това не помогне вече готов с въпросите идвш и питаш и казваш пробвах това и това според това и това обаче нещо не мога да се оправя и искам помощ, ама поне да си личи, че сам си се мъчил поне малко, за да си помогнеш преди да питаш, за да не се повтарят едни и същи теми и да може да придобиеш идея какво точно търсиш, а пък и самия ти така ще научиш много неща и ще се научиш сам да си помогаш.

Май това айде умната и действай :)
Активен

Debian Sid/Unstable; Ubuntu 12.04
"За да открием истината, е нужно поне веднъж в живота си да подложим всичко на съмнение" - Р. Декарт

sunseeker

  • Участници
  • ***
  • Публикации: 10
    • Профил
Re: Linux след Windows
« Отговор #24 -: Oct 17, 2009, 15:24 »
Ми човек се учи  ;D търся намирам пробвам ..... бъгвам  ;D всичко докато не стане както искам..
да не мислите че чакам на готово да ми е написано
Активен

Подобни теми
Заглавие Започната от Отговора Прегледи Последна публикация
windows vs. linux
Коментар
microsoft_fan 3 4044 Последна публикация Feb 24, 2004, 19:55
от sebastianz55
Защо не Windows a Linux ?
Коментар
LinkinPark 21 8179 Последна публикация May 09, 2004, 23:29
от berch
Хастройки на монитора Linux-Windows съвместимост?
Настройка на програми
omi 2 3494 Последна публикация Jul 05, 2004, 17:07
от omi
Linux и Windows едновременно да работят. Как ?
Общ форум
jaredharet 15 5531 Последна публикация Sep 01, 2004, 19:27
от jaredharet
Dual boot Linux and Windows XP (Linux installed first) ПРОБЛЕМ !!!
Настройка на програми
XaMeLeOnA 36 41846 Последна публикация Nov 06, 2011, 02:58
от Compare