Автор Тема: Работа с мултимедийна клавиатура - стартиране!?!  (Прочетена 1088 пъти)

doxr

  • Новаци
  • *
  • Публикации: 2
    • Профил
Вчера се сдобих с нова клавиатура.
Нужна ми такава с подсветка, че работя вече и на тъмно. Това е дъската - http://www.media-tech.eu/page.php?do=details&pid=45&kid=19
Разликата със старата е че тази е на УСБ!

На машината си имам два ОС-а - Убунту и ХР. Та натискам аз копченцето и ми зарежда Груб-а до избор на ОС. Аз трябва да избера със стрелките нагоре/надолу и Ентер ОС-а. Да, ама не - греда - УСБ клавиатурата не реагира! :`(
Разгледах в Биоса УСБ поддръжката - включена е. Инсталирах драйверите от диска+тези от сайта им (линка по-горе) но уви!  :(

Още повече се зарадвах, след като зареди и Убутнтото - разбрах че под Линукс подсветката не работи!
Как бих могъл да ползвам тази клавиатура пълноценно. Предложения..?
Активен

gizi_

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 521
  • Distribution: Debian/Lenny, SLES/9-11
  • Window Manager: Gnome 2.22.3
    • Профил
Аз честно от целия ти "разказ" неможах да разбера много. Клавиaтурата ти работи ли въобще? Ти сам казваш, че още при зареждането на grub не може да се действа с нея. После казваш, че като си пуснеш убунтуту там не работи. Сменяш я да избереш някоя ОС и тогава я пускаш наново? Работи ли под windows?. Аз лично си мисля, че тя от самото начало ако не тръгва на дали ти е проблема в windows or linux. По скоро може на нея (клавиатурата) да и има нещо???
« Последна редакция: Oct 30, 2008, 14:40 от gizi_ »
Активен

doxr

  • Новаци
  • *
  • Публикации: 2
    • Профил
Аз честно от целия ти "разказ" неможах да разбера много. Клавиaтурата ти работи ли въобще?
ДА
Ти сам казваш, че още при зареждането на grub не може да се действа с нея.
ДА
После казваш, че като си пуснеш убунтуту там не работи
ТАМ СИ РАБОТЯТ САМО ОБИЧАЙНИТЕ БУТОНИ
. Сменяш я да избереш някоя ОС и тогава я пускаш наново?
ДА
Работи ли под windows?.
ДА, НАПЪЛНО
Аз лично си мисля, че тя от самото начало ако не тръгва на дали ти е проблема в windows or linux. По скоро може на нея (клавиатурата) да и има нещо???
А НА БИОСА?
Активен