Страници: 1 ... 16 17 [18] 19 20 ... 27   Надолу

Автор Тема: Смях  (Прочетена 177523 пъти)

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8780
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Re: Смях
« Отговор #255 -: Nov 18, 2014, 08:31 »
В един форум на едни смахнати срещнах нещо интересно. За запознаване в обстановката да кажа, че там са толкова зле, че един потребител обяснява на друг с картинки с кръгчета и стрелкички, как да натисне ctrl-F5 и това е в половин страница. Освен това за разлика от всеки друг форум, тяхната секция 42 е на челно място. Ама като казвам челно, имам предвин точно на първо. Та в този форум попадам на обсъждане, какво означава ban (не българската академия на неуките, а този ban). А там следното мнение:

Цитат
;D
Ясно де, на някои паницата им е пълна с баница.
Сериозно, „бан“ може да идва чак от санскрит, но баницата идва от баничаря  ;)
///
В такова настроение съм, ходя на един Линукс курс в момента и момчетата там са метал-рок почитатели, та си избивам стреса тук.

Горко ни с такива потребители. И все пак е забавно.
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

NorthBridge

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 177
  • Distribution: Slackware-current
  • Window Manager: Enlightenment E17
  • Mad Tinkerer
    • Профил
Re: Смях
« Отговор #256 -: Nov 18, 2014, 08:39 »
 ;D ;D

Дай един линк да се позабавляваме и ние, не бъди егоист. Особено това за Ctrl+F5 ще си струва да се види.
Активен

I did a 'zcat vmlinuz > /dev/audio' and I think I heard God...

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8780
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Re: Смях
« Отговор #257 -: Nov 18, 2014, 09:11 »
За да не им правя реклама, ще изпратя връзката на лични. Онова с еф пет е много интересно. Собственика на форума сменя emot-иконките и пита, всички ли ги виждат. Отговаря му се няколко пъти с отговори в обхвата от „да“ до „не“, тогава им се дава наставление да презаредят кеша си. Една от участничките обаче продължава да не знае, какво е това ctrl-F5 (която по между другото е много симпатична иначе) и тогава следва обяснението:

Цитат
На клавиатурата - в долният ляв ъгъл имаш едно копче на което пише Ctrl, а на най-горният ред са написани:
Снимка от интернет - http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/2/24/Keyboard-ctrl.svg оградени са копчетата с червени кръгове.
Esc  F1 F2 F3 F4  F5 F6 ...
На този ред копчето на което е написано F5 е второто копче.
Снимка от интернет - http://images.wisegeek.com/pressing-f5-key.jpg пръста посочва копчето.
Натискаш и задържаш първото копче и през същото време натискаш второто копче.
Пробвай и кажи какъв е резултатът?

Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

NorthBridge

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 177
  • Distribution: Slackware-current
  • Window Manager: Enlightenment E17
  • Mad Tinkerer
    • Профил
Re: Смях
« Отговор #258 -: Nov 29, 2014, 17:15 »
25 напълно безмислени изобретения

Трябва да призная обаче че идеята за бензиново фенерче доста ми допада  ;D
Активен

I did a 'zcat vmlinuz > /dev/audio' and I think I heard God...

stealth01

  • Гост
Re: Смях
« Отговор #259 -: Nov 30, 2014, 08:55 »
За запознаване в обстановката да кажа, че там са толкова зле, че един потребител обяснява на друг с картинки с кръгчета и стрелкички, как да натисне ctrl-F5 и това е в половин страница...
Горко ни с такива потребители. И все пак е забавно.
нищо ненормално не виждам в това. това си е стандартното ниво на потребителите на И-нет.
ако случайно не сте съгласни може да изгледате епозода на the IT crowd - Speech - https://www.youtube.com/watch?v=MEvA0mKyNGQ - що е то И-нет и как го възприемат хората. документалистика от най-висока класа :D
Активен

nikito_blend

  • Гост
Re: Смях
« Отговор #260 -: Nov 30, 2014, 13:09 »
25 напълно безмислени изобретения

Трябва да призная обаче че идеята за бензиново фенерче доста ми допада  ;D

Първото място е абсолютно заслужено, както и коментара им: "We don't want to live on this planet anymore."  ;D
Активен

NorthBridge

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 177
  • Distribution: Slackware-current
  • Window Manager: Enlightenment E17
  • Mad Tinkerer
    • Профил
Re: Смях
« Отговор #261 -: Dec 09, 2014, 13:43 »
Земята е плоска

Цял живот сме били заблудени, да го web-a  ;D
Активен

I did a 'zcat vmlinuz > /dev/audio' and I think I heard God...

4096bits

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6152
    • Профил
Re: Смях
« Отговор #262 -: Dec 09, 2014, 14:50 »
И аз мога да стана изобретател. За да свържа темата с тази за свободната енергия, ще изобретя устройство за зареждане на лаптоп. Слагате го пред вентилатора и излизащия въздух ще върти перка, а тя пък ще върти генераторче, а то пък ще зарежда лапито. Още работя върху дизайна и затова няма картинка.  ::)
Активен

As they say in Mexico, "Dasvidaniya!" Down there, that's two vidaniyas.

4096bits

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6152
    • Профил
Re: Смях
« Отговор #263 -: Dec 09, 2014, 14:54 »
Земята е плоска

Цял живот сме били заблудени, да го web-a  ;D
Ами плоска е, че как?! След като просто гравитацията изкривява пространството, значи гравитацията на земята е изкривила пространството така, че да си мислим, че е кръгла. Иначе е като тепсия.  :D
Активен

As they say in Mexico, "Dasvidaniya!" Down there, that's two vidaniyas.

NorthBridge

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 177
  • Distribution: Slackware-current
  • Window Manager: Enlightenment E17
  • Mad Tinkerer
    • Профил
Re: Смях
« Отговор #264 -: Dec 09, 2014, 15:17 »
Ами плоска е, че как?! След като просто гравитацията изкривява пространството, значи гравитацията на земята е изкривила пространството така, че да си мислим, че е кръгла. Иначе е като тепсия.  :D

Така де. Само не са споменали откъде са четирите слона и голямата констенурка дето я държи, но пък аз съм убеден че те са избягали от софийския зоопарк  ;D
Активен

I did a 'zcat vmlinuz > /dev/audio' and I think I heard God...

NorthBridge

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 177
  • Distribution: Slackware-current
  • Window Manager: Enlightenment E17
  • Mad Tinkerer
    • Профил
Re: Смях
« Отговор #265 -: Dec 09, 2014, 20:54 »
Това е първият път когато виждам някой да прави водосвет на сървъри  ::) ;D
Активен

I did a 'zcat vmlinuz > /dev/audio' and I think I heard God...

BRADATA

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 833
  • Distribution: Slackware/Mint/CentOS
  • Window Manager: console/KDE/LXDE
    • Профил
    • WWW
Re: Смях
« Отговор #266 -: Dec 10, 2014, 06:23 »
Малииии, станах вярващ.... На сИкундатЪ... От сектата на БахмааМу-вистите.....
Активен

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8780
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Re: Смях
« Отговор #267 -: Dec 10, 2014, 10:51 »
Добре хареса ми теорията на тия момчета. Малко е объркано земята, защото изглежда те не спорят по това, че е кръгла, а че е валаме. И описанията ми харесват, но не мога да разбера, как според тяхната теория като тръгна, в каква да е посока, стигам пак до същата точка?

Може би ускорението на земята ме изхвърля нейде другаде, но аз не разбирам за това и затова се залъвам, че не е така???

 [_]3
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

NorthBridge

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 177
  • Distribution: Slackware-current
  • Window Manager: Enlightenment E17
  • Mad Tinkerer
    • Профил
Re: Смях
« Отговор #268 -: Dec 10, 2014, 11:32 »
Може би ускорението на земята ме изхвърля нейде другаде, но аз не разбирам за това и затова се залъвам, че не е така???  [_]3

Не съвсем, просто според Последно-четвъртъкизма на който отскоро съм фен, никой никога не е могъл да обиколи Земята, поради простата причина че тя е създадена миналия четвъртък  [_]3
Активен

I did a 'zcat vmlinuz > /dev/audio' and I think I heard God...

malin

  • Гост
Re: Смях
« Отговор #269 -: Dec 10, 2014, 19:46 »
Малко истории в стил "тука, тука скачайте другарю"


(Преди много време) прибирам се в къщи и виждам един одупен младеж да бъзика МОЯ комп (е , вярно че на компа няма никой , разбирай - има празен комп) , ама си е МОЙ. И една софра струпана за близки нужди на младежа. Жената вика - тва е брата на еди-коя си нейна приятелка - той ще направи компа да е като трябва да е . По едно време се чу "тътъм-тътъм" и се появи едно "wellcome" на монитора (че и на Български даже успя да го направи да си го показва) - бравос . Обачеее , "не трябва да триеш нищо от ЦЕ уйндоус"- ми вика младежа.

Ден втори .
Абее , тоя комп си е мой бее . Кой ще ми казва какво да трия и какво - не . Я да видя кво има там дето не трябва да трия - мнищо интересно , яя тва не ми харесва , я и тва , я и тва - айди в кошчето , ай - изпразване . Нищо , работи си компа . АБЕЕЕ , тоя келеш що се ... с мене . Я да видя кво още може да се изтрие ...
Рестартирах компа без да искам (докато го разцъквах щастлив от постигнатото)... Пише нещо... не зарежда като преди , кво да правя сега... цъкам по клавиатурата с яд (мишката не ще да се появява) . ААА-ЙЕС - тръгна , я пак рестарт - пак тръгна . Мамка му - върви , въпреки че трия в ЦЕ-то Уйндоус .

(Ден в размисъл)
Добре де , аз изтрих там де не трябва - и пак работи . ЗАЩО?! Тоя "звяр" ще излезе по-тарикат от мене ли .

Ден трети - четене .
(Имаше в къщи литература по въпроса - сам'че къде да се чете , всичкото е тъпо , след третата страница се изнервих)... След около половин-един час схванах уловката - има възстановяване на системата , трябва да я намеря къде е и да я спра (въх че съм умен) , и тогава - трия и няма връщане .

Ден четвърти - не можах да го намеря , пак трябва да чета къде да го търся .

Ден пети - намерих го . Спрях го . Трия . Рестарт и ... пак оня скапан резултат - син екран (с някви надписи) и нямам мишка ...
"Жена , викай келеша".

...Ей , оправи го , бе . Дойде , цъкна "ентъра" (видях го) и си зареди нормално (ПАК)...включи възстановяване на системата (ПАК)..."Аз нали ти казах да не триеш..." - "Не съм трил , бе , то само си стана".

Нещо не правя като хората , пак трябва да чета ...
Е , то имало било точки на възстановяване , някоя е останала - затова така . Я сега , като изтрия всичките , спра възстановяването , изтия ... ей тоя експлорър , че не ми харесва ,я и ей тая система32 , я и ей тва ...,  кво ще стане ... сега ... Рестарт и ...
"Жена , викай келеша".

Тоя път го преинсталира (тъй си мислех , де) , не видях как се прави номера (реално - само го е поправил предполагам).


(В едно малко по-късно време) видях , че имам антивирусна програма на компа. НОД-32 . Искате ли да я обновите (така си преведох думата "ъпгрейд ту бля-бля") - Да , искам - хоп , платете еди колко си . А , стига бе , аз си я обновявам , а те ми искат пари . Ще си намеря друга . Я , то имало колкото искаш - Аваст , А-Ве-Ге (тия не правеха ли коли) , Нортън-360 , Авира , Бит Дефендър , Касперчук , Доктор Уеб , Ашампо ,  Клам АВ , Панда ... И почнах да ги инсталирам една след друга , както е казал мечо Пух "чем больше, тем больше" ... И пак - компа заби , ейй , оня келеш ше ме запомни ...
Пак четене по книгите ...
(Е , вече захитряхме) помпане на Ф-8 и от сейф-мод изтриване (кво е туй деинсталиране/такава дума има ли) на антивирусните една по една и пробване след всяко триене дали ще тръгне компа . Останаха само 3 - Аваст, Авира и "колите" . Обаче коя е по-по-най . Я , то имало тестови вируси - сега ще си спретна състезание . Последва ужаст и магия като започнаха да се надцакват една друга трите антивирусни програми дето работеха едновременно - Авирата първа се предаде (е , сега не знам как ще е , ама тогава беше така) и А-Ве-Ге-то я прати (или някаква част от нея) в карантина , а пък през това време Аваста "удуши" него . Аз доволен - имам победител . Другите ги изрих както си знам вече и оставих победителя .
След време (кат понаучих тва-онова) реших да ползвам Нортън (за месец или три , не помня вече) безплатно и легално , нали уж "един от лидерите на пазара" . Откри некав вирус , дадох му да го килне и след рестарт ... мадона мия - нема никой (възстановяването си е изключено отдавна) , айде преинстал - а то "батко 360" претрепал не само моя комп и они компенсирали , ама само "на закупилите продукта".


Тука , в трея - едно червено щитче - изключено обновяването . А , как тъй бе - я да се обнови ... и после една "петолъчка" - "бла-бла" остават еди-колко-си дни . "Я питай келеша кво е туй" - "Ама той каза да не го пускаме , ти да не го пусна" - "Да , я да идва пак".


Игрите - о , да , добър съм . Мога да се похваля , че съм превъртял цялата Кал-ъф-дюти , май три беше , тая , с терористите . Играх я 3-4-може да е било и 5 месеца . Кой да ми каже , че съм се пуснал като майстор , че беше на ингилизки .
Беше петък и аз се бях приготвил за голямо пуцане , играех я от много време - пепелник , 2 кутии цигари , бутилка уиски за успокояване на сърдечната дейност (брадчеда каза , че било полезно за сърцето и аз му вярвам) , бутилка кола за оросяване на мозъка - готов за дългата битка която ме чака . Седнах пред компа , запалих цигара и докато захвана фъстъците играта СВЪРШИ . Е , имаше там някви бонус нива , ама тва е нищо . Опитах отначало пак , но не , няма я тръпката . А аз се бях ПОДГОТВИЛ за голяма и дълга битка . И с това интереса ми за игри замина.


В едно по-близко време чета аз , че имало някъв Линукс и питам племенника (нъл учи електроника) кво е туй . А той ми вика - оо , не ти трябва , много е сложно , един съученик имаше ама го деинсталира , като Ундоуса , ама по-сложно . Опа . Как тъй нещо няма да е за мене бе е, аз да не съм втора класа . Я да видим туй животно , а то много животни . Тъпо , нямам нито един познат да ми каже как се прави . И айде пак четене .


И хай сеги да пробваме PCLinuxOS , има скайп (по спомени) , "от жив диск нищо не може да се развали" - айде бе (обаче и до ден днешен не знам какво и как съм го направил , и по-важното - нямало е умисъл). Дяла на жената замина . Един месец Линукса беше дума табу .
 
Активен
Страници: 1 ... 16 17 [18] 19 20 ... 27   Нагоре
« назад напред »