Автор Тема: Проблем с playlist под Линукс Минт  (Прочетена 1660 пъти)

jenih_a

  • Участници
  • ***
  • Публикации: 4
    • Профил
Здравейте, имам един проблем с плейлистата на winampa където и да я импортна(които и да е player) не намира пътя за песните, което ме дразни, понеже съм си подредил песните.Има ли начин да импортна плейлистата на winampa и да ми е всичко както съм си го подредил(смисъл песните) под Windows.
Активен

Stancho_25

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 234
    • Профил
Re: Проблем с playlist под Линукс Минт
« Отговор #1 -: Jul 21, 2012, 17:06 »
Не. Защото организацията на файловете и изписването на пътищата до даден файл са различни. Най-лесно ще ти бъде да си създадеш наново плейлистите.

П.С. Има и вариант, в зависимост от формата на плейлиста да се редактира с текстов редактор и да се коригират всички пътища, но може да се окаже по-сложно и да отнеме повече време от това да ги направиш наново.
« Последна редакция: Jul 21, 2012, 17:10 от stan25 »
Активен

jenih_a

  • Участници
  • ***
  • Публикации: 4
    • Профил
Re: Проблем с playlist под Линукс Минт
« Отговор #2 -: Jul 21, 2012, 18:14 »
m3u е плейлиста но проблема ми идва от това, че съм си подредил траковете и ужасно много съм свикнал, да са подредени по този начин.Понеже знам всяка песен къде е горе долу.
Активен

Stancho_25

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 234
    • Профил
Re: Проблем с playlist под Линукс Минт
« Отговор #3 -: Jul 21, 2012, 18:32 »
ОК. Ако песните ти се намират на едно и също устройство (дял) до който имаш достъп и от двете системи или просто си прехвърлил песните като си им запазил същата организация (в подпапки) както е била в началото има вероятност да могат да се прехвърлят (не гарантирам 100% :)). Но е хубаво да дадеш някакъв пример на такъв плейлист и да кажеш къде е монтирана (или се намира) папката с музиката в линукса.

Едит: Номера е да се отвори плейлиста с текстов редактор (примерно gedit) и с функцията "търсене и замяна" да се коригират пътищата.
« Последна редакция: Jul 21, 2012, 18:37 от stan25 »
Активен

jenih_a

  • Участници
  • ***
  • Публикации: 4
    • Профил
Re: Проблем с playlist под Линукс Минт
« Отговор #4 -: Jul 21, 2012, 19:56 »
Имам три дяла, 1 NTFS с Windows 7, още 1 NTFS дял с файлове и трети ext4 с Linux.Имам достъп и от двете системи до дяла с файловете(където всъщност са ми песните).Сега ще пробвам с "търсене и замяна".
Активен

Stancho_25

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 234
    • Профил
Re: Проблем с playlist под Линукс Минт
« Отговор #5 -: Jul 22, 2012, 03:03 »
Добре. В такъв случай като ползваш търсене и замяна трябва да смениш устройството (C:\, D:\) или кавото е на въпросния дял под уондоус със точката на монтиране която си указал за дяла под линукс (примерно /media/disk1/). После сменяш наклонените черти от "\" на "/" и това би трябвало да е достатъчно. Пак има вариант нещо да не тръгне заради неправилно изписване на файловете. Пример е че на уиндоус не му пука дали даден файл съдържа главни или малки букви докато в линукса има значение.
« Последна редакция: Jul 22, 2012, 14:25 от stan25 »
Активен

jenih_a

  • Участници
  • ***
  • Публикации: 4
    • Профил
Re: Проблем с playlist под Линукс Минт
« Отговор #6 -: Jul 22, 2012, 12:55 »
Точно с търсене и замяна стана мерси :).
Активен

Подобни теми
Заглавие Започната от Отговора Прегледи Последна публикация
XMMS playlist cyrillic
Хардуерни и софтуерни проблеми
Vip_A 9 3121 Последна публикация Apr 08, 2004, 13:12
от slaff
Beep Media Player Playlist
Настройка на програми
alabal 0 1371 Последна публикация Nov 12, 2004, 20:59
от alabal
Xine, playlist, url
Настройка на програми
Archangel 1 1308 Последна публикация Aug 18, 2006, 02:53
от
Амарок проблем с playlist
Настройка на програми
Pavel4o0o 7 1597 Последна публикация Oct 07, 2010, 15:13
от morbid_viper