Автор Тема: Hippocrates D стратира на маймуница ;)  (Прочетена 1193 пъти)

deckoff

  • Участници
  • ***
  • Публикации: 5
    • Профил
Програмата е зъболекарски софтуер, безплатен, за отчитане към касата. когато я стартирам, буквите са нечетаеми. Под вин обикновено се оправя с промяна на windows for non unicode pages. опитах да стартирам програмата със параметър LANG=bg_BG.UTF-8, но няма разлика? Инсталирани са шрифтове. Идея?
Ползвам PlayOnLinux, програма, която е frontend за вине, и прави отделни bottles.
Активен

Bagatur

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 267
  • Distribution: Debian Squeeze
  • Window Manager: KDE Development Platform: 4.4.5 , LXDE
    • Профил
Re: Hippocrates D стратира на маймуница ;)
« Отговор #1 -: Jun 14, 2012, 11:06 »
Инсталирай си corefonts в Playonlinux за съответната виртуалка, и стартираш програмата с аргумент LANG=bg_BG.CP1251
Ако тръгне пак на маймуница промени локала на системата си.
Код:
sudo dpkg-reconfigure locales
-и за локал избираш bg_BG.UTF-8 UTF-8
« Последна редакция: Jun 14, 2012, 11:08 от Bagatur »
Активен

Учим се докато сме живи....

deckoff

  • Участници
  • ***
  • Публикации: 5
    • Профил
Re: Hippocrates D стратира на маймуница ;)
« Отговор #2 -: Jun 14, 2012, 12:03 »

Работи почти добре - някои диалогови прозорци (тип error message)  са все още на шльокавица, иначе всичко е ок
« Последна редакция: Jun 14, 2012, 18:29 от deckoff »
Активен

Bagatur

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 267
  • Distribution: Debian Squeeze
  • Window Manager: KDE Development Platform: 4.4.5 , LXDE
    • Профил
Re: Hippocrates D стратира на маймуница ;)
« Отговор #3 -: Jun 14, 2012, 18:14 »
Тогава промени системния локал  на и виж как е bg_BG CP1251
Активен

Учим се докато сме живи....

deckoff

  • Участници
  • ***
  • Публикации: 5
    • Профил
Re: Hippocrates D стратира на маймуница ;)
« Отговор #4 -: Jun 14, 2012, 19:02 »
Ето докъде я докарах :)
Изтрих виртуалката.
Инсталирах наново - сега, когато убунту 12.04 е на български с БГ сетинги, всичко е ОК.
Когато реша да сменя езика на Английски, ( и запазя другите настройки) , програмата е шльокава. Държи се малко по различно предната виртуалка, тя не се повлияваше от английския език. В нея бях променил някви сетинги в регистрите на виртуалката, които имаха отношение към codepages ot 1252 na 1251.
Както и да е - важното е че има напълно работещ вариант - предполагам, че с нещо като скрипт, който задава locales преди старт, или бъзикане на системата до момент в който се хареса на мен и на хипократ едновременно ( хипократ на БГ, менютата на убунту на Анг ) нещата могат да се нагодят.
Признавам, че по най-дилетанския начин съм бъзикал диалоговите менюта в системни настройкии не съм се и опитал да попрочета документацията към момента, как и какво да си насторя
https://help.ubuntu.com/community/Locale
ЕДИТ:
просто добавих
LANG=bg_BG.UTF-8
ръчно в началото към скрипта, генериран от PoL. Добавен през интерфейса на Pol не отива на правилното място и не работи ...
Сега всичко е както го искам :)
« Последна редакция: Jun 14, 2012, 20:15 от deckoff »
Активен