Автор Тема: Инсталиране на графични драйвари amd mobility radeon hd4xxx - Проблем  (Прочетена 2889 пъти)

Gardax

  • Участници
  • ***
  • Публикации: 9
    • Профил
Здравейте,
Инсталирах си линукс Кали 64bit  и първо опитах да си сложа графичните драйвари по този  начин: http://www.blackmoreops.com/2014/02/11/install-amd-ati-proprietary-driver-fglrx-in-kali-linux-1-0-6-running-kernel-version-3-12-6/
Всичко мина без грешка, но на 7 стъпка не ми засече картата правилно и даде твърде ниски резултати на тестовете.
След това изтеглих драйварите от сайта на АМД, разархивирах, смених пермисионите и стартирах .run файла, но ми дава следната грешка:
 

При backtrack нямах проблем с инсталирането на драйварите от сайта на амд. Ще се радвам на съвет какво може да направя, понеже никое от решенията в гоогле не ми помогна...

Поздрави и благодаря предварително!

П.С. Имах същият проблем при линукс Минт 16!
« Последна редакция: Apr 23, 2014, 01:28 от Gardax »
Активен

bvbfan

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1056
  • Distribution: KaOS
  • Window Manager: Plasma 5
    • Профил
Картата вече не е с официална поддръжка и ти трябва legacy драйвера или да си ползваш отвореният (може би по-добрият вариант). Ако все пак искаш затвореният http://forums.kali.org/archive/index.php/t-59.html
Активен

Rosen88

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 178
  • Distribution: Gentoo Base System release 2.7
  • Window Manager: Gnome 41
    • Профил
Картата вече не е с официална поддръжка и ти трябва legacy драйвера или да си ползваш отвореният (може би по-добрият вариант). Ако все пак искаш затвореният http://forums.kali.org/archive/index.php/t-59.html

При старите карти легаси драйверите са добре балансирани.
Ако може питащия да даде малко повече информация за това с кой драйвер се опитва, коя версия е дистрибуцията му ядрото X11
Активен

AMD Ryzen 5 3600x (4.3GHz/1.3V) Noctua NH-D14
GB B450 Aorus Elite
32GB DDR4 3200MHz Corsair Vengeance LPX
Samsung 970 Evo Plus M.2 1TB / Samsung QVO 860 1TB
Western Digital Red 1TB
GB RX580 8GB Gaming
Fractal Design Integra M650
DeepCool Macube 310

bvbfan

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1056
  • Distribution: KaOS
  • Window Manager: Plasma 5
    • Профил
Kali Linux е наследника на backtrack, не знам защо се навъдиха толкова много дистрибуции, които само разводняват, сега има netrunner те не предлагат нищо различно освен различна персонализация и в повечето случаи се ползват репотата на родителя.
Активен

Rosen88

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 178
  • Distribution: Gentoo Base System release 2.7
  • Window Manager: Gnome 41
    • Профил
Kali Linux е наследника на backtrack, не знам защо се навъдиха толкова много дистрибуции, които само разводняват, сега има netrunner те не предлагат нищо различно освен различна персонализация и в повечето случаи се ползват репотата на родителя.

От години е тази тенденция всеки квартален ламер да инсталира убунту да му смени тапета и иконите и да му смени името и да каже ето направих линукс дистрибуция.
А тя с нищо абсолютно не е уникална.
Активен

AMD Ryzen 5 3600x (4.3GHz/1.3V) Noctua NH-D14
GB B450 Aorus Elite
32GB DDR4 3200MHz Corsair Vengeance LPX
Samsung 970 Evo Plus M.2 1TB / Samsung QVO 860 1TB
Western Digital Red 1TB
GB RX580 8GB Gaming
Fractal Design Integra M650
DeepCool Macube 310

Gardax

  • Участници
  • ***
  • Публикации: 9
    • Профил
Картата вече не е с официална поддръжка и ти трябва legacy драйвера или да си ползваш отвореният (може би по-добрият вариант). Ако все пак искаш затвореният http://forums.kali.org/archive/index.php/t-59.html

При старите карти легаси драйверите са добре балансирани.
Ако може питащия да даде малко повече информация за това с кой драйвер се опитва, коя версия е дистрибуцията му ядрото X11

Не знам кой драйвер ще е най-добре да сложа...така че който ми препоръчате (не държа да е от сайта на АМД просто опитах с него понеже преди работеше). Използвам Debian Release Kali Linux 1.0.6 64-bit, Kernel Linux 3.12-kali1-amd64, GNOME 3.4.2. Видео картата ми е AMD Mobility radeon HD4880 1GB.
Извинявам се ако съм изпуснал нещо важно.
Поздрави!
Активен

Rosen88

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 178
  • Distribution: Gentoo Base System release 2.7
  • Window Manager: Gnome 41
    • Профил
Каталист легаси не може да работи с тези версии освен ако не е пачнат.

Много други дистрибуции работят с него без проблем и на нови ядра.
По-добре се откажи ако не си добре запознат и карай с отворения драйвер.
Активен

AMD Ryzen 5 3600x (4.3GHz/1.3V) Noctua NH-D14
GB B450 Aorus Elite
32GB DDR4 3200MHz Corsair Vengeance LPX
Samsung 970 Evo Plus M.2 1TB / Samsung QVO 860 1TB
Western Digital Red 1TB
GB RX580 8GB Gaming
Fractal Design Integra M650
DeepCool Macube 310

bvbfan

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1056
  • Distribution: KaOS
  • Window Manager: Plasma 5
    • Профил
Аз не виждам защо би предпочел да ползва Кали-то, ако иска заводски драйвер, кажи му на коя дистрибуция ще му е най-лесно да го сложи и да ползва нея.
Активен

Rosen88

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 178
  • Distribution: Gentoo Base System release 2.7
  • Window Manager: Gnome 41
    • Профил
Аз не виждам защо би предпочел да ползва Кали-то, ако иска заводски драйвер, кажи му на коя дистрибуция ще му е най-лесно да го сложи и да ползва нея.

Явно човека смята че тази дистрибуция ще му отключи всички врати към безплатния интернет.

Ако е това целта има много по-добра дистрибуция за целта, с която няма да има грам проблеми с драйверите.

http://pentoo.ch/
Активен

AMD Ryzen 5 3600x (4.3GHz/1.3V) Noctua NH-D14
GB B450 Aorus Elite
32GB DDR4 3200MHz Corsair Vengeance LPX
Samsung 970 Evo Plus M.2 1TB / Samsung QVO 860 1TB
Western Digital Red 1TB
GB RX580 8GB Gaming
Fractal Design Integra M650
DeepCool Macube 310

Gardax

  • Участници
  • ***
  • Публикации: 9
    • Профил
Не е заради безплатния интернет. Исках да тествам едни инструменти за sql инжекции как работят. Сега си сложих дебиан 7.4 и инсталирах драйвера по този начин https://wiki.debian.org/ATIProprietary#AMD_Catalyst_Legacy_13.1 и се получи без проблем и засега ми изглежда, че работи коректно. fgl_glxgears ми дава около 460 fps, което ми се струва нормално за моята карта.
Поздрави и благодаря за оказаното съдействие!
« Последна редакция: Apr 23, 2014, 01:32 от Gardax »
Активен