Автор Тема: Fedora 17 и Gnome  (Прочетена 1285 пъти)

TiL

  • Участници
  • ***
  • Публикации: 5
    • Профил
Fedora 17 и Gnome
« -: Jul 05, 2012, 22:02 »
Инсталирах 17та версия на Федора, но не ми допада графичната среда на Гном-а. Искам да си е с менюта, а не с тази лента... За ubuntu 12.04 има gnome-panel който превключва между няколко среди и се чудя няма ли нещо подобно и за федора?
Активен

nikito_blend

  • Гост
Re: Fedora 17 и Gnome
« Отговор #1 -: Jul 06, 2012, 09:57 »
До колкото разбирам не желаеш Gnome-Shell. От акаунта ти горе в дясно отиди на System Settings, после намери Details и от менюто избери Graphics. Срещу Forced Fallback Mode избери On, след това LogOut и LogIn и шела ще е изключен.
Активен

TiL

  • Участници
  • ***
  • Публикации: 5
    • Профил
Re: Fedora 17 и Gnome
« Отговор #2 -: Jul 06, 2012, 10:55 »
Златен си !  [_]3 Вече Федората ме радва супер много(иска малко ръчкане за broadcom 43x wireless но тръгва).

Само за инфо... дистротo (от 15та версия до 17) върви чудесно на netbook PackardBell Dot S KAV60
Активен

ddantgwyn

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1262
    • Профил
Re: Fedora 17 и Gnome
« Отговор #3 -: Jul 06, 2012, 14:50 »
Инсталирах 17та версия на Федора, но не ми допада графичната среда на Гном-а. Искам да си е с менюта, а не с тази лента... За ubuntu 12.04 има gnome-panel който превключва между няколко среди и се чудя няма ли нещо подобно и за федора?

Има два проекта, които дават на GNOME 3 добре познатият изглед от GNOME 2 -- cinnamon и мисля, че беше MINT (името подлежи на проверка). Може да ги прегледаш и тях.
Активен

the lamer's team honourable member

lunarvalley

  • Гост
Re: Fedora 17 и Gnome
« Отговор #4 -: Jul 06, 2012, 15:10 »
мисля, че имаш предвид MATE -- това е fork на Gnome2
Активен

and1soma

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 138
  • Distribution: Debian based
  • Window Manager: GTK+ / Qt
    • Профил
    • WWW
Re: Fedora 17 и Gnome
« Отговор #5 -: Jul 07, 2012, 02:37 »
@TiL виж това: Broadcom Linux STA Driver !
Активен

"Нищо не е по-далеч от истината."