Автор Тема: Valve разработва своята Steam платформа за Linux  (Прочетена 45361 пъти)

UBIGI

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 33
    • Профил
    • WWW
Ама аз този отговор съм го срещал на български из нета, но е за хора които правят нещата правилно! Така като ги правиш, няма начин и на англииски да намериш отговор!
къде пише на български как да подкараш кракнат стийм под убунто - има го на руски - въпреки че те отдавна станаха по платежоспособни от българина

Поведените в процеса на портиране на играта Left 4 Dead 2 Linux оптимизации достигат интересен эфект - написания за Source компонент за рендиренг чрез OpenGL Linux показва по-високи резултати по производителност, отколкото Direct3D, а също и OpenGL в Windows 7.

Първият прототип на Source - Linux е бил способен само на 6 кадъра в секунда, но след оптимизация скоростта му стига до 315 FPS, при което на същото оборудване в Windows 7 с Direct3D максимума е 270 FPS. При исползване на OpenGL вместо Direct3D в Windows производителността стигала до 303 FPS. Като причина за резултата се посочва откритостта на Linux, в който може напълно да се анализират тесите места и особеностите на работа на компонентите от ниско ниво на ядрото и графичната подсистема, и при необходимост да се внесат съответните изменения.
За работата на Steam за Linux Beta е необходим персонален компютър под управлението на Ubuntu 12.04, а по-късно клиентът ще стане достъпен за всички потребители на Steam.

 :o ;D ::)  става въпрос за: Valve разработва своята Steam платформа за Linux ;)
Само на български няма нещо конкретно, от рода на:
1. направи 'това, изтегляйки 'това
2. инсталирай това използвайки следния инструмент или команда еди как ...
3. ако това не, направи еди как си


Искам да разбера най-простото, как да пусна един шибан Стийм под Убунто, без да съм Линукс маниак!
/без да трябва да програмирам и философствам или величая маниаците - за всеки е ясно че линукс привържениците са много в час и са №1 калкулаторни гении :) /

*а сега ми обяснете простичко по точки как да плесна на Убунто стиймче,
пък и да тръгне добрия counter strike,
без значение 1'6, CZ, CS SOURCe - нещо работещо вече - изпробвано и последен писък - при толкова гейм -маниаци, тия дето играехме по цяла нощ стария ДООМ... и с Линукс машина отговаряща на 386 биеща Пентиум с бозата на чичко Бил - няма начин да не са успели да подкарат и изпробват бетата на стийм и убунто или да им отнеме повече от няколко щрака по кбд

Черпа бира - 'Ногу бири с 'ногу картофе... !  O0
* то е ясно, че ще трябва да измина целия път от нищо не знаещ за Убунто и Линукс, ама все се надявах някой вече решил да напише как става или вещ Линукс радетел да подкара тази нова опция на Стийм под най-достъпната графична линукс среда :'(
 [_]3 [_]3 [_]3 [_]3 [_]3
Активен

backinblack

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3201
    • Профил
Цитат
къде пише на български как да подкараш кракнат стийм под убунто - има го на руски - въпреки че те отдавна станаха по платежоспособни от българина

Май за нещо подобно имаш в предвид!
Активен

UBIGI

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 33
    • Профил
    • WWW
Цитат
къде пише на български как да подкараш кракнат стийм под убунто - има го на руски - въпреки че те отдавна станаха по платежоспособни от българина

Май за нещо подобно имаш в предвид!
E, аде де - Linux за българи - Valve разработва своята Steam платформа за Linux базирани платформи с Убунто 12.04 - мястото това да се обясни е тук :)
Активен

UBIGI

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 33
    • Профил
    • WWW
Цитат
къде пише на български как да подкараш кракнат стийм под убунто - има го на руски - въпреки че те отдавна станаха по платежоспособни от българина

Май за нещо подобно имаш в предвид!
E, аде де - Linux за българи - Valve разработва своята Steam платформа за Linux базирани платформи с Убунто 12.04 - мястото това да се обясни е тук :)
Момци, откакто се заиграх с убунто да пусна стийм клиент под линукс и започнах от 9-ка или беше 10'10 не спирам да се кефя - не съм пускал Виндоус ...!  Няма да се спирам какви версии - имам от домашните релийзи - до корпоративните офис пакети за хиляди долари а съм работил с всички от 3'0 май беше първия през 90-ки, НТ4,0, ХП, Бекофиси, Ентерпрайз, та до 7-8... надграждам по малко за да мога да разгледам, чак си забравих целта :) ... Valve и Steam платформа за Linux да пробвам ама после ще споделя, ако не разкаже някой Вещ - вещугер - аре бе няма ли Гуро тук подвизаваш се гейм маниак и линус фокусник ?!?
Активен

gangov

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 141
  • Distribution: Ubuntu 14.04
  • Window Manager: Unity
    • Профил
Въпрос относно самия ``Steam``...
 На мен ли ми се струва или има само Team Fortress 2. От къде мога да добавя и други игри???
П.П. Много ламерски въпрос....
Активен

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------
65 62 61 20 6c 75 69 62 6f 70 69 74 6e 69

nikito_blend

  • Гост
Steam за Lunux + нов Humble Bundle
http://news.laptop.bg/novini/steam-za-lunux-nov-humble-bundle/
Днес Valve обявиха, че бетата на Steam за Linux е достъпна за всеки, който желае.
Humble Bundle публикуваха нов пакет от независими игри.
Активен

task_struct

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 576
  • Distribution: Kubuntu 14.04
  • Window Manager: KDE 4.13
    • Профил
Изглежда, че и Blizzard замислят да пуснат нещо: http://www.phoronix.com/scan.php?page=news_item&px=MTI2ODE
Активен

"Minds are like parachutes. They only function when they are open." - James Dewar

irc.freenode.net  / #linux-bg

vyrgozunqk

  • Гост
Точно до преди малко, си бях пуснал уиндоуса и си играех стийм игрите...

Единстваната игра, която що-годе се играе и върви нейтив под линукс е SeriousSam 3 BFE...

всичко друго е някакъв боклук и сбирщайн от Indie games, правени в час по трудово... А Валв убиха всички детско в мен, като не ми представиха точно Left4Dead2...

Под wine, все още си върви с максисмум 30-40 фпс...

заради видео-драйверите под линукс все още в почти всички игри има графични glitch-oве и всичко изглежда отвратително, и то не говоря за OpenSource драйверите ( при които просто няма графика, а черни петна хаха и жалко слайдшоу..)

Като цяло съм много разочарован... Линукският стийм, става само за чат клиент...


А относно близард... най-много да пуснат WoW клиентът, който го имат разработен още от първата бета на WoW и така и не беше публично пуснат... : ))
На тях пък отказвам да им плащам по 25 евро, месечно...
Активен

dejuren

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1025
  • Distribution: Ubuntu, RedHat
  • Window Manager: lxde KDE4
    • Профил
Бета? Години за разработка на вин игри? Години за разработка на вин графични драйвери? Споко бре, изпушете по една, пък бъдещето ще покаже.
Активен

http://webchat.freenode.net/?channels=ubuntu-bg
The quieter you become, the more you are able to hear.
Две седмици цъкане с мишката спестяват два часа четене на документацията.

tolostoi

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1337
  • Distribution: Ubuntu
  • Window Manager: Unity
  • левел: авераж :)
    • Профил
заради видео-драйверите под линукс все още в почти всички игри има графични glitch-oве и всичко изглежда отвратително, и то не говоря за OpenSource драйверите ( при които просто няма графика, а черни петна хаха и жалко слайдшоу..)
Я малко по конкретно, да не би да имаш предвид точно драйверите на АТИ? Понеже те последно почти ме накараха да повярвам, че ще извадят свестен драйвер и после ... пак отбой.
Активен


... в Столичен инспекторат една година след миграцията, продължават да работят под Linux. Което, май прави "експеримента" успешен
by entusiast

vyrgozunqk

  • Гост
Ati/Nvidia...

Нвидия, все още нямат оптимус...

Ати няма да коментирам...

Все са един дол дренки боклуци...

Интел - производителността е много по-ниска...
Активен

gangov

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 141
  • Distribution: Ubuntu 14.04
  • Window Manager: Unity
    • Профил
Ati/Nvidia...

Нвидия, все още нямат оптимус...


Ей тоя "Оптимус" така да ме мъчи... Не че нямам bumblebee, ама друго си е всичко да е както трябва. И не знам колко от хората тук ползват "Парата" и в същото време имат видео карта "Оптимус", но при мен bumblebee-чето не работи и не може да стартира Steam... Много, много неприятно.  :(
Активен

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------
65 62 61 20 6c 75 69 62 6f 70 69 74 6e 69

dejuren

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1025
  • Distribution: Ubuntu, RedHat
  • Window Manager: lxde KDE4
    • Профил
Е, както вече намекнах едва онзи ден Линус каза "Ф.. оф Нвидия" и они се стреснаха. Валв ще попише първо игри, после ще пусне собствена платформа на линух, после графиците ще искат да прелапат парче от пазара и ще почнат да пишат драйвери... Но мога да ви гарантирам, че утре 8 януари 2013 още нищо няма да е готово.

ПП Blizzard също иска да се качи на влака. Информацията е неофициална, официалното изявление ще дойде лятото. Както казва великия Остап Бендер "Ледът се пука господа съдебни заседатели!"
« Последна редакция: Jan 07, 2013, 23:00 от dejuren »
Активен

http://webchat.freenode.net/?channels=ubuntu-bg
The quieter you become, the more you are able to hear.
Две седмици цъкане с мишката спестяват два часа четене на документацията.

gat3way

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6050
  • Relentless troll
    • Профил
    • WWW
Стреснали се оная ми ... NVidia са толкова твърдоглави, толкова самовлюбени, толкова арогантни, че единственият начин да ги стреснат е някой да отиде да бие с нещо по главата....която е доста дебела за съжаление.
Активен

"Knowledge is power" - France is Bacon

dejuren

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1025
  • Distribution: Ubuntu, RedHat
  • Window Manager: lxde KDE4
    • Профил
Blizzard и Valve вече очевадно пишат някой неща, много подходящи за бой по главата на твърдоглави производители на видеокарти... ;)
Активен

http://webchat.freenode.net/?channels=ubuntu-bg
The quieter you become, the more you are able to hear.
Две седмици цъкане с мишката спестяват два часа четене на документацията.

Подобни теми
Заглавие Започната от Отговора Прегледи Последна публикация
Experienced linux enginnced linux engineers
Търсене
bulwork 0 7492 Последна публикация May 10, 2008, 14:24
от bulwork
Dual boot Linux and Windows XP (Linux installed first) ПРОБЛЕМ !!!
Настройка на програми
XaMeLeOnA 36 39398 Последна публикация Nov 06, 2011, 02:58
от Compare
Проблем със steam
Общ форум
luckyboy 0 4812 Последна публикация Jan 25, 2014, 23:44
от luckyboy
Team Forters 2 steam
Общ форум
edmon 8 15671 Последна публикация Jun 02, 2018, 19:07
от SweetSissy
Проблем със Steam от Ubuntu 16.04
Настройка на програми
DewDewBG 10 4841 Последна публикация May 12, 2016, 15:12
от malin