Автор Тема: Проблеми с pavicintrol  (Прочетена 1408 пъти)

jungle1302002

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 26
    • Профил
Проблеми с pavicintrol
« -: Sep 17, 2013, 15:38 »
Здравейте, използвам Lubuntu 12.04 от 3 години и за първи път имам проблеми с pavicontrol. Опитах преинсталация и обновяване с по- нова версия, но проблема си остава. Alsamixer  и pavicontrol не сработват добре задно. Опитах някои неща във форумите, но няма ясно разрешение на проблема. Има нещо което БЛОКИРА действието на pavicontrol. 
Активен

cybercop

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 5626
  • Distribution: Ubuntu LTS, CENTOS 6.x
  • Window Manager: Xfce, Gnome 2
    • Профил
Re: Проблеми с pavicintrol
« Отговор #1 -: Sep 17, 2013, 15:57 »
Здравейте, използвам Lubuntu 12.04 от 3 години и за първи път имам проблеми с pavicontrol. Опитах преинсталация и обновяване с по- нова версия, но проблема си остава. Alsamixer  и pavicontrol не сработват добре задно. Опитах някои неща във форумите, но няма ясно разрешение на проблема. Има нещо което БЛОКИРА действието на pavicontrol.
Някакъв проблем да премахнеш pulseaudio и pavucontrol имаш ли ?
След това рестартираш, стартираш alsamixer и регулираш контролерите. Ако е необходимо - инсталираш някакъв графичен миксер от типа на gnome-alsamixer или alsamixergui.
Активен

Ползването на Linux води до пристрастяване. Факт.
http://s19.postimg.cc/4oajwoq5v/xenial2.png

jungle1302002

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 26
    • Профил
Re: Проблеми с pavicintrol
« Отговор #2 -: Sep 17, 2013, 16:08 »
Побвах, но продължи да дава проблеми. Вчера цяла вечер си играх и като не можах нищо да направя просто преинсталирах операционната система. Мисля, че даде същия дефект след като инсталирах VirtualBox. вчера съвсем ясно си спомням, че опитах gnome alsamixer-а но моят е различен. Сега след като инсталирах обновленията нещата изглеждат наред, но така и не знам причината за блокирането. Изпращам снимки.
Активен

cybercop

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 5626
  • Distribution: Ubuntu LTS, CENTOS 6.x
  • Window Manager: Xfce, Gnome 2
    • Профил
Re: Проблеми с pavicintrol
« Отговор #3 -: Sep 17, 2013, 16:17 »
Нещо нещата не са, както пишеш. Доколкото си спомням lubuntu 12.04 е само с alsa и без pulseaudio. Виждам ROXTerm, който също никога не е бил включван в Lubuntu.
Активен

Ползването на Linux води до пристрастяване. Факт.
http://s19.postimg.cc/4oajwoq5v/xenial2.png

jungle1302002

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 26
    • Профил
Re: Проблеми с pavicintrol
« Отговор #4 -: Sep 17, 2013, 16:40 »
Pavucontrol и alsamixer ги инсталирах допълнително според указанията, които прочетох във форумите и на снимката се вижда панела на pavucontrol. За версията съм написал команда в командния ред. Добавих снимка. :)
Активен

cybercop

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 5626
  • Distribution: Ubuntu LTS, CENTOS 6.x
  • Window Manager: Xfce, Gnome 2
    • Профил
Re: Проблеми с pavicintrol
« Отговор #5 -: Sep 17, 2013, 17:03 »
Погледни в настройките на pavucontrol. Струва ми се, че звукът е заглушен.
Активен

Ползването на Linux води до пристрастяване. Факт.
http://s19.postimg.cc/4oajwoq5v/xenial2.png

jungle1302002

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 26
    • Профил
Re: Проблеми с pavicintrol
« Отговор #6 -: Sep 17, 2013, 17:25 »
Определено не е, но винаги съм имал проблеми със звука. Входа винаги е бил с голям шум, който само под линукс ми се получава. Като работех под уиндоус не съм имал подобен шум. Може от драйвъра нещо да не е точен.
Активен