Страници: 1 ... 17 18 [19] 20 21 ... 27   Надолу

Автор Тема: Смях  (Прочетена 177800 пъти)

malin

  • Гост
Re: Смях
« Отговор #270 -: Dec 10, 2014, 21:59 »
Хванах се да чистя компа . Бе то много прах вътре . Особенно около един вентилатор и нещо като радиатор . Реших да го извадя и да го почистя по-добре и пак да го сложа . Малко трудно излезе , ама пък как светна . Като го слагах голям зор - едно такова с краченца , много трудно влезе . Пускам го , ама то едно такова премигва и не ще да тръгне .Звъня на един приятел и му обяснявам , пък той "абе простак , ти да не си извадил процесора" - "кво е туй" - "ай , вземай го и идвай" . На място - "абе простак как така извади процесора бе , отивай да търсиш термопаста и дано не си счупил нещо" . Навсякъде се опитват да ми пробутат термопаста все едно съм сервиз и ще правя това поне месец (а беше и събота по никое време) . На едно място се смилиха над мене , даже и пари не ми взеха ( в интерес на истината - там е събиран компа и спечелиха червена точка без да знаят). Процесора излезе куче марка - още съм с него . Та ку не знайте кво правите - по-добре недейте .
« Последна редакция: Dec 10, 2014, 22:02 от malin »
Активен

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8780
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Re: Смях
« Отговор #271 -: Dec 11, 2014, 08:53 »
Малински, не разбрах това лични разкази ли са от младостта или нещо дето си чел някъде? И в двата случая спря на най-интересната част — развръзката.
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

Naka

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3395
    • Профил
Re: Смях
« Отговор #272 -: Dec 11, 2014, 12:57 »
Особенно около един вентилатор и нещо като радиатор . Реших да го извадя и да го почистя по-добре и пак да го сложа . Малко трудно излезе , ама пък как светна . Като го слагах голям зор - едно такова с краченца , много трудно влезе . Пускам го , ама то едно такова премигва и не ще да тръгне .Звъня на един приятел и му обяснявам , пък той "абе простак , ти да не си извадил процесора"

Много хора са ги вадили с краката, залепнали за радиатора. И аз един път така :'(

За да не стане това и да не счупите нещо, се прави следното: Преди да почнете да сваляте радиатора - пускате компютъра хубаво да загрее радиатора най-малко до 65-70 градуса. Така че леко да пари като пипате радитора. Той от само себе си няма да вдингне такава температура (на празен ход) - затова временно се изключва вентилатора и следите на ръка докато загрее хубаво.

Като загрее - термо пастата става много мека и много по-лесно се отлепва.

Преди да започнете свалянето - изключвате компютъра!!! Иначе ще идумкате я процесор я дъно.

Докато е още топъл почвате с леки въртеливи движения леко-наляво леко-надясно и леко придъпвате.
Въртеливите движения са възможни защото винаги има малък страничен луфт между държачките на радиатора и самият радиатор. А най-хубаво е ако закачането на радиатора към дъното позволява странично да се изхлузи без да дърпате нагоре.
Не трябва да се бърза!!! Като много пъти го завъртате и придърпвате в един момент ще се отлепи.


----
Между другото точно така се свалят самозалепващо фолио, тиксо и всякакви самозалепващи се лепенки и етикети. Като ги нагреете със сешуар или печка духалка ;D
« Последна редакция: Dec 11, 2014, 13:16 от Naka »
Активен

Perl - the only language that looks the same before and after encryption.

malin

  • Гост
Re: Смях
« Отговор #273 -: Dec 11, 2014, 18:21 »
Лични . Дето се казва в "ония сънни радостни години" - аз като разказвам мога да спестя нещо дето ме окипазява много . Колкото - толкова .

"годините" http://chitanka.info/book/6005-onija-synni-radostni-godini 
много ме е яд , че не помня на кой съм дал книгата и се задоволявам с това засега .
« Последна редакция: Dec 11, 2014, 18:34 от malin »
Активен

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8780
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Re: Смях
« Отговор #274 -: Dec 11, 2014, 19:16 »
Трябва да се пробваш като писател, задължително!!! Рядко се среща човек така да успее да ме разсмее от сърце. Ще станеш велик! А днес в модерното време, не е необходимо да издаваш на хартия, разходи нула, трябва само талант, а от теб извира като водопад.
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

NorthBridge

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 177
  • Distribution: Slackware-current
  • Window Manager: Enlightenment E17
  • Mad Tinkerer
    • Профил
Re: Смях
« Отговор #275 -: Dec 12, 2014, 23:47 »
Лични . Дето се казва в "ония сънни радостни години" - аз като разказвам мога да спестя нещо дето ме окипазява много . Колкото - толкова .

"годините" http://chitanka.info/book/6005-onija-synni-radostni-godini 
много ме е яд , че не помня на кой съм дал книгата и се задоволявам с това засега .

Страхотна книга! Благодаря за линка  [_]3
Активен

I did a 'zcat vmlinuz > /dev/audio' and I think I heard God...

malin

  • Гост
Re: Смях
« Отговор #276 -: Dec 13, 2014, 11:30 »
Има "малък недостатък" - "мъжка книга" е , а и ако не си бил някога в казарма - не може да оцениш написаното по достойнство (хеле пък ако си бил на границата, или пък около, по онова време - погледа е друг).
« Последна редакция: Dec 13, 2014, 12:53 от malin »
Активен

malin

  • Гост
Re: Смях
« Отговор #277 -: Dec 19, 2014, 12:08 »
Може и да сте го гледали https://www.youtube.com/watch?v=0dMOT8PAr_s
Активен

4096bits

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6152
    • Профил
Re: Смях
« Отговор #278 -: Dec 19, 2014, 12:57 »
Коментаторите са луди!!!  :D
Добра идейка и голяма смехория  ;D
« Последна редакция: Dec 19, 2014, 13:05 от 4096bits »
Активен

As they say in Mexico, "Dasvidaniya!" Down there, that's two vidaniyas.

malin

  • Гост
Re: Смях
« Отговор #279 -: Jan 15, 2015, 17:09 »
Малко след като гледах това https://www.youtube.com/watch?v=1CGBnEe-sP0 гледам, че жена ми се гримира . "КЪДЕ ОТИВАШ" - "ще ходя до супера, нямам цигари" (вярно, че сме снобски град и най-вече жените плащат дан за това) - "вземи и на мене'.
Активен

malin

  • Гост
Re: Смях
« Отговор #280 -: Jan 20, 2015, 21:06 »
Моля, въведете вашата парола!
Активен

satir

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1073
  • Distribution: FreeBSD-10.1 & LMDE
  • Window Manager: i prefer MATE
    • Профил
    • WWW
Re: Смях
« Отговор #281 -: Jan 23, 2015, 10:27 »
пайсееееееееееееее!!!
Активен

HQ

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 195
  • Distribution: *BSD
  • Window Manager: none
    • Профил
Re: Смях
« Отговор #282 -: Jan 26, 2015, 11:03 »
О това определено е за тук!  ;D
http://9gag.com/gag/are67KX
Активен

HQ

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 195
  • Distribution: *BSD
  • Window Manager: none
    • Профил
Re: Смях
« Отговор #283 -: Feb 02, 2015, 22:58 »
Още едно от мен  ;D

http://socbg.com/2014/02/%D0%BC%D1%83%D0%B7%D0%B8%D0%BA%D0%B0-%D1%81%D1%8A%D0%B4%D1%8A%D1%80%D0%B6%D0%B0%D1%89%D0%B0-%D0%B2%D1%80%D0%B0%D0%B6%D0%B5%D1%81%D0%BA%D0%B8-%D0%BF%D0%BE%D1%81%D0%BB%D0%B0%D0%BD%D0%B8%D1%8F.html

Нео фашисти от всички страни , обединявайте се!  8)
Активен

jet

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3472
  • Distribution: debian
  • Window Manager: kde
    • Профил
Re: Смях
« Отговор #284 -: Feb 08, 2015, 19:40 »
Активен

..⢀⣴⠾⠻⢶⣦⠀
  ⣾⠁⢠⠒⠀⣿⡁
  ⢿⡄⠘⠷⠚⠋
  ⠈⠳⣄⠀⠀⠀⠀  Debian, the universal operating system.
Страници: 1 ... 17 18 [19] 20 21 ... 27   Нагоре
« назад напред »