Автор Тема: Acer Aspire One d250  (Прочетена 37593 пъти)

crystalwater

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 147
  • Distribution: Linux Mint Maya
  • Window Manager: KDE
    • Профил
Re: Acer Aspire One d250
« Отговор #45 -: Sep 12, 2012, 20:01 »
пробвах със всички настройки (от power management меню-то).. говорим за blank screen  и suspend (shutdown  не съм пробвал, тъй като не ме устройва). И при двете опции се получава същото.
EDIT: също съм си направил power buton-a , когато го натисна да ме пита какво да прави, а когато в действителност го натисна направо си спира компютъра. Изкарва черен дисплей, 2-3 реда текст и спира.
Could not write bytes: Broken Pipe ...

Колко swap си заделил?
Активен

ddantgwyn

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1262
    • Профил
Re: Acer Aspire One d250
« Отговор #46 -: Sep 12, 2012, 20:07 »
Търся и в google някаква  информация относно проблема и намерих тука някаква "програмка" pm-utils, изтеглих си някакъв архив с .tar.gz разширение обаааче нямам идея как да го инсталирам :D

A hibernate пробва ли да зададеш в настройките?

И погледни това „Resume does not work properly: monitor off“, ако не си го сторил досега.

И накрая -- първо потърси този пакет pm-utils дали го няма в хранилищата на дистрибуцията, защото иначе ще трябва да го компилираш. Обикновено в пакета си пише как точно да стане компилацията, но може да се наложи ръчно да удовлетворяваш зависимости. А ако го има в хранилищата, пакетният мениджър на дистрибуцията има грижата за удовлетворяване на зависимостите.
Активен

the lamer's team honourable member

Intacto

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 27
    • Профил
Re: Acer Aspire One d250
« Отговор #47 -: Sep 12, 2012, 20:23 »
В по-горно мнение пишеше, swap 2 пъти колкото рамта, съответно 2GB, а темата я видях, и като натисна CTRL +ALT+F7 ми изписва същото, cannot write bytes :Broken pipe.
EDIT : не знам как да провера дали нещо го има в хранилището на дистрибуцията, да не говорим, че 3 часа се мъчих да инсталирам тея pm-utils и не знам в края на краищата какво съм свършил :D:D Изчетох половината гугъл по темата :D
« Последна редакция: Sep 12, 2012, 20:27 от Intacto »
Активен

Intacto

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 27
    • Профил
Re: Acer Aspire One d250
« Отговор #48 -: Sep 13, 2012, 01:35 »
И като предположим, че някой ще изскочи с решение на проблема с капачето да питам следващото належащо нещо :
Ако може като за идиот ми обяснете, как да си споделя папките от home/intacto , така, че да мога от друг компютър (с windows 7) да вляза в тези папки и да поставя информация от другия компютър ( тъй като от компютъра с линукса нещо не можах да вляза в компютъра със 7цата...). Искам папки с пълен достъп от друг PC от същата wireless мрежа.
Активен

ddantgwyn

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1262
    • Профил
Re: Acer Aspire One d250
« Отговор #49 -: Sep 13, 2012, 08:04 »
В по-горно мнение пишеше, swap 2 пъти колкото рамта, съответно 2GB, а темата я видях, и като натисна CTRL +ALT+F7 ми изписва същото, cannot write bytes :Broken pipe.
EDIT : не знам как да провера дали нещо го има в хранилището на дистрибуцията, да не говорим, че 3 часа се мъчих да инсталирам тея pm-utils и не знам в края на краищата какво съм свършил :D:D Изчетох половината гугъл по темата :D

Не разбрах дали си опитал с hibernate в настройките.

Иначе за проверка дали някоя програма я има в хранилищата на mint, май трябва да използваш synaptic или apt-get. Първото е с графичен интерфейс, второто е команда. Понеже аз не ползвам тази дистрибуция, не мога да ти дам точен отговор как точно се прави -- ще трябва някой друг да го направи. Но пък като гледам man страницата на apt-get, виждам че може да инсталира пакети от изходен код (pm-utils.tar.gz мисля, че е точно такъв пакет).

затова може да опиташ следната команда като root потребител:

#apt-get build-dep pm-utils.tar.gz

@cybercop & evilgrintch -- помогнете на човека със синтаксиса на командата и му кажете как да си добави нови хранилища в linux mint. аз в случая трябва да гадая, което оказва влияние върху ефективността на помощта, а не ми се чете информация, която най-вероятно няма да използвам никога.

А за споделяне на папки между Linux Mint и Windows 7 вече става малко сложно, защото Windows 7 разбира само от NTFS и FAT файлови системи. Първо кажи каква файлова система избра за /home при инсталацията на Mint. Ако си избрал ext3, тогава погледни тази тема: „How to read Ext3/Ext4 linux partition from windows 7“. Програмата, описана там би трябвало да ти свърши работа.

А ако си избрал xfs за файлова система на /home става още малко по-сложно, но пак има споделени в паяжината решения за това -- търси в google с ключови думи "xfs windows 7".
Активен

the lamer's team honourable member

Intacto

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 27
    • Профил
Re: Acer Aspire One d250
« Отговор #50 -: Sep 13, 2012, 11:22 »
Аз написах вече, че опитах с де що има настройка в power management опциите, освен със Shut down, защото не ме устройва да се изключва. А между другото май нямам опция hibernate, имам :Shut down, Suspend & Blank Screen. Hibernate поне в интерфейс меню-то нямам.
/home ми е xfs, както ме беше насочил ти по-горе в мнението за разделянето на харда (@ddantgwyn).
Относно suspenda и power buton-a мисля, че си ги оправих сам. Поотделно вече и двете неща си работят като хората, обаче просто не мога да го накарам да работи чрез затварянето на капачето. В смисъл такъв : избирам опция за power buton : Ask me what to do, натискам powerbtn и ми излизат възможностите, кликвам съспенд и си влиза успешно в съспенд, после си натискам ентер и си излиза успешно от съспенд, обаче капака си дава същия проблем. Изчетох и на минт къмюнити форума по темата, там пишат някакви Ctrl+Alt+F7/8, с F7 ми изкарва broken pipe съобщението, а с F8 не става абсолютно нищо. Мъчих се и pm-utilsa да си сложа сам, ама не съм сигурен че съм успял, за да кажа дали той върши работа поне...
А относно споделянето: аз успях да си ги споделя папките, обаче няма като на Windows да посочиш дали само да се чете от тях или да може, тоя който ще влиза от мрежата да променя информацията в тях... А проблема е такъв, че 7цата си слага сама някаква парола, която не мога да вкарам от линукса(изглежда си прави домашна мрежа само за 7ци), за това опитвам да споделя папките с фул ацес към мрежата и да вляза от 7цата в линукса и просто да си насадя файловете в линукса :/
« Последна редакция: Sep 13, 2012, 11:24 от Intacto »
Активен

Intacto

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 27
    • Профил
Re: Acer Aspire One d250
« Отговор #51 -: Sep 13, 2012, 12:54 »
Има развитие по темата с паролата на 7цата- успях да я залича за WORKGROUP, обаааче, сега като си набера адреса на 7цата и ми излизат всички споделени папки, и когато опитам да вляза в някоя ми изписва ерор :unable to mount. Още работя по капачето без реален успех. Някой ако изимсли нещо да споделя :)
EDIT : след 3 дни постоянно четене по форуми и гайдове успях да си споделя файловете и в момента си прехвърлям информацията. Единствения проблем, който все още остава на лице е проблема с капачето. Писал съм в 3-4 от най-големите форуми и до момента никакъв отговор. Надявам се и някой от вас да мисли по проблема ми :)
« Последна редакция: Sep 14, 2012, 19:50 от Intacto »
Активен

Intacto

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 27
    • Профил
Re: Acer Aspire One d250
« Отговор #52 -: Sep 15, 2012, 14:23 »
Тук ( http://forums.fedoraforum.org/showthread.php?t=243882 ) намерих човек със сходен проблем и решение, обаче за Fedora. Някой може ли да удари едно рамо и да го преобразуваме като за Linux Mint, да видим дали ще ми оправи капачето ?
Активен

Подобни теми
Заглавие Започната от Отговора Прегледи Последна публикация
acer aspire one help
Лаптопи
Ni7RO 1 5645 Последна публикация Mar 02, 2009, 00:28
от tyuio
Acer aspire one 110 проблем
Хардуерни и софтуерни проблеми
mitko_to 0 4152 Последна публикация Mar 16, 2009, 08:52
от mitko_to
Проблеми с обновяването на Acer Aspire One
Лаптопи
msa 2 6503 Последна публикация Jul 08, 2009, 22:15
от sinan
acer aspire one
Лаптопи
Koki_ml 8 8780 Последна публикация Jul 13, 2009, 08:53
от danaildr
ACER ASPIRE ONE D250 -ATHEROS wifi drivers...
Настройка на хардуер
fiko_pld 1 2841 Последна публикация Mar 29, 2010, 00:45
от neter