Автор Тема: Инсталиране на драйвери  (Прочетена 1952 пъти)

b0rislaw

  • Участници
  • ***
  • Публикации: 3
    • Профил
Инсталиране на драйвери
« -: Oct 14, 2015, 13:37 »
Здравейте :)
Много се извинявам ако се повтарям с темата но не намерих тема с моят проблем :'(

Лаптопа ми е Acer Aspire 5745G-333G32 Mn
CPU: Intel® Core™ i3-330M Processor ( 2.13 GHz, 3MB)
HDD: 320 GB SATA (5400 rpm)
Graphic card : Nvidia GeForce G 310M 512MB

Инсталирах Linux Ubuntu 14.04 LTS 32bit
До сега всичко е точно. Обаче до момента в които трябва да сложа драйвите и става голяма каша.
И преди съм имал доста проблеми с драйверите за видео картата (дисплеят става черен, неиска да зареди и прочие...)
Бих искал да помоля бихте ли могли да ми  помогнете да инсталирам правилните драйвери предварително, че да не се объркат нещата и да се наложи формат отново. :-[

Активен

cybercop

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 5626
  • Distribution: Ubuntu LTS, CENTOS 6.x
  • Window Manager: Xfce, Gnome 2
    • Профил
Re: Инсталиране на драйвери
« Отговор #1 -: Oct 14, 2015, 13:54 »
Оставам с впечатление, че си мислиш, че нямаш драйвъри.
Всъщност - имаш. Това, което ти предлага "Програми и актуализации" са фирмените драйвъри.
Ако всичко е точно, както сам пишеш, защо пипаш драйвърите по подразбиране, още повече, че видеокартата ти не е първа младост.
« Последна редакция: Oct 14, 2015, 13:56 от cybercop »
Активен

Ползването на Linux води до пристрастяване. Факт.
http://s19.postimg.cc/4oajwoq5v/xenial2.png

b0rislaw

  • Участници
  • ***
  • Публикации: 3
    • Профил
Re: Инсталиране на драйвери
« Отговор #2 -: Oct 14, 2015, 14:08 »
Оставам с впечатление, че си мислиш, че нямаш драйвъри.
Всъщност - имаш. Това, което ти предлага "Програми и актуализации" са фирмените драйвъри.
Ако всичко е точно, както сам пишеш, защо пипаш драйвърите по подразбиране, още повече, че видеокартата ти не е първа младост.

Защото като места с скрола или отварям някакъв прозорец се наблудава едно като леко забиване, забавяне и засичане. Така се получава на Windows, когато не са инсталиране драйверите и това ме кара да мисля, че е от тях. И самите иконки са малко разширени от нормалното. Резолюцията по-принцип ми е 1336 x 768, а в момента е 1024x768 и немога да я променя.
Активен

cybercop

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 5626
  • Distribution: Ubuntu LTS, CENTOS 6.x
  • Window Manager: Xfce, Gnome 2
    • Профил
Re: Инсталиране на драйвери
« Отговор #3 -: Oct 14, 2015, 16:04 »
Кое ядро и драйвъри за видеото ползваш - оригиналните за 14.04 ли ? Тествай третата актуализация - Ubuntu 14.04.3, която е с драйвъри и ядро от Vivid.
Активен

Ползването на Linux води до пристрастяване. Факт.
http://s19.postimg.cc/4oajwoq5v/xenial2.png

b0rislaw

  • Участници
  • ***
  • Публикации: 3
    • Профил
Re: Инсталиране на драйвери
« Отговор #4 -: Oct 14, 2015, 16:55 »
Кое ядро и драйвъри за видеото ползваш - оригиналните за 14.04 ли ? Тествай третата актуализация - Ubuntu 14.04.3, която е с драйвъри и ядро от Vivid.

Грешката е моя с 14.04.03 LTS съм >> докато работеше с тези "xserver-xorg" или нещо от сорта поне се пускаше реших да опитам с тези дето са алтернатива 340.98 мисля, че бяха и в момента форматирам към Windows, защото освен една "_" която мигаше друго нищо абсолютно нищо.
Активен

malin

  • Гост
Re: Инсталиране на драйвери
« Отговор #5 -: Oct 14, 2015, 18:42 »
Какво ще стане ако случайно инсталираш nvidia-current  или nvidia-304 , дори от synaptic (малко ми е съмнително обаче да си го инсталирал и него) , вместо nvidia-340 (да те пита някой защо си го харесал, вероятно е нямало по-висока версия)?
Активен