Автор Тема: След смяната от Gnome2 нa Gnome3 в Програми няма нищо  (Прочетена 2392 пъти)

NikolaiTalev

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 307
  • Distribution: Debian Wheezy
  • Window Manager: KDE
    • Профил
    • WWW
Здравейте след злополучен update компютъра ми е вече с Gnome 3 (който е ужасен)
, но след няколко часа успях да го пооправя да става за работа, но ми останаха няколко въпросителни
След смяната от Gnome2 нa Gnome3  в Програми няма почети нищо* дата и час и tomboy). Как мога да ги добавя, че в тоя gnome shell нищо не разбирам.
Друго си е нормалния просто можеш да си го направиш според нуждите ти. Нямам дори бутон за изключване на компютъра гася го от терминала.
И с възпроизвеждането на филми има ядове....
Ето и какво се получава при опит за пускане на филм всичко става доста цветно



П,П Истинско чудо е ,че все пак тръгна Gnome 3  защото един път пак стана такъв сакатлък като добавих в LMDE хранилищата на дебиан
и тогава изобщо не тръгна. Но все пак за да подкарам OpenGL 1.4 реших да си сменя видео картата. Но докато намеря ще трябва да си ползвам Gnome shell-a

« Последна редакция: Jan 12, 2012, 23:24 от NikolaiTalev »
Активен

Веднъж Linux, цял живот Linux.

http://blog.nk-support.eu/

nikito_blend

  • Гост
Защо не включиш Fallback Mode, той повече прилича на Гном 2.
Менюто падащо от името ти, избираш System Settings, System Info, Graphics, Forced Fallback Mode включваш на On. Излизаш и влизаш ще се промени.
А иначе пак от падащото меню където пише Suspend, задържаш бутона ALT и се промена на Power Off.
За филмите, ако ползваш вградения Totem плеър, трябва да инсталираш gstreamer0.10-(bad, base, good, ugly)-plugins, тоест кодеците.
Промяната на цветовете незнам на какво се дължи.
« Последна редакция: Jan 12, 2012, 23:45 от nikito_blend »
Активен

NikolaiTalev

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 307
  • Distribution: Debian Wheezy
  • Window Manager: KDE
    • Профил
    • WWW
Със филмите всичко си беше наред преди упдейта  ???
Който и плеар да пусна(gnome MPlayar, VLC, Totem) пак се получава същата картина. >:(
Къде ли не четох и не мога да разбера какво трябва да направя програмите да си отидат по местата
влизам в usr/shrae/aplications и всичко си е там а не се показва.
Активен

Веднъж Linux, цял живот Linux.

http://blog.nk-support.eu/

laskov

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3166
    • Профил
А къде ги търсиш програмите?
Цитат
Има ли надпис "Дейности" горе в ляво? Ако да, преместете показалеца на мишката в ъгъла наляво и нагоре от този надпис. Ще се появи изглед на прозорците на стартираните програми. Същият ефект ще постигнете ако натиснете клавиша Windows на клавиатурата. Цъкнете върху "Програми" и ще видите икони на наличните програми.
А за изключването, nikito_blend ти е писал как става.
Активен

Не си мислете, че понеже Вие мислите правилно, всички мислят като Вас! Затова, когато има избори, идете и гласувайте, за да не сте изненадани после от резултата, и за да не твърди всяка партия, че тя е спечелила, а Б.Б. (С.С., ...) е загубил, а трети да управлява.  Наздраве!  [_]3

NikolaiTalev

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 307
  • Distribution: Debian Wheezy
  • Window Manager: KDE
    • Профил
    • WWW
А къде ги търсиш програмите?
Цитат
Има ли надпис "Дейности" горе в ляво? Ако да, преместете показалеца на мишката в ъгъла наляво и нагоре от този надпис. Ще се появи изглед на прозорците на стартираните програми. Същият ефект ще постигнете ако натиснете клавиша Windows на клавиатурата. Цъкнете върху "Програми" и ще видите икони на наличните програми.
А за изключването, nikito_blend ти е писал как става.

Цялата работа е там, че системата не е новоинсталирана и програмите не излизат там където трябва да излизат
и въпросът ми е защо не излизат и как мога да ги добавя?
при положение, че са  в usr/shrae/aplications

Относно Forced Fallback Mode при мен липсва или поне при описаните стъпки не излиза

 
Активен

Веднъж Linux, цял живот Linux.

http://blog.nk-support.eu/

AMD

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 873
  • Distribution: Calculate Linux Scratch 64 / Alt Linux Centaurus 6.0 64
  • Window Manager: Gnome 2.32/3.2 XFCE 4.8/4.10-git
  • AMD Athlon64/Sempron64 4000+Dual Core/3400+
    • Профил
Здравейте след злополучен update компютъра ми е вече с Gnome 3 (който е ужасен)
, но след няколко часа успях да го пооправя да става за работа, но ми останаха няколко въпросителни
След смяната от Gnome2 нa Gnome3  в Програми няма почети нищо* дата и час и tomboy). Как мога да ги добавя, че в тоя gnome shell нищо не разбирам.
Друго си е нормалния просто можеш да си го направиш според нуждите ти. Нямам дори бутон за изключване на компютъра гася го от терминала.
И с възпроизвеждането на филми има ядове....
Ето и какво се получава при опит за пускане на филм всичко става доста цветно



П,П Истинско чудо е ,че все пак тръгна Gnome 3  защото един път пак стана такъв сакатлък като добавих в LMDE хранилищата на дебиан
и тогава изобщо не тръгна. Но все пак за да подкарам OpenGL 1.4 реших да си сменя видео картата. Но докато намеря ще трябва да си ползвам Gnome shell-a



Бутон за изключване си имаш.
Като отвориш падащото меню където пише потребителското ти име имаш избор Приспиване, ако натиснеш ALT след като си отворил менюто Приспиване ще се промени на Изключване от където можеш и да рестартираш и да изключваш компютъра.

Проблемите с видеото ти идват от кофти драйвер и от миксиране на най-различни хранилища, и не се знае реално какво си потрошил по системата.
Активен

Господи моля те пази ме от ламерите, от хакерите и сам мога да се пазя.

tolostoi

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1337
  • Distribution: Ubuntu
  • Window Manager: Unity
  • левел: авераж :)
    • Профил
Цъвтежа си е драйвера, явно нещо не се разбира  с mutter :( Можещ да пробваш да смениш видео изхода (VO) на плеърите (X11, XV, GL и т. н. ) да видиш дали ще има подобрение и като тестов вариант да инсталираш compiz и с compiz -replace да видиш как се държи, би трябвало като е пуснат компиз mutter да не е на линия) в Убунту замениха мутер с компиз, че нещо не струвал според тях.
Активен


... в Столичен инспекторат една година след миграцията, продължават да работят под Linux. Което, май прави "експеримента" успешен
by entusiast

NikolaiTalev

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 307
  • Distribution: Debian Wheezy
  • Window Manager: KDE
    • Профил
    • WWW
Цъвтежа си е драйвера, явно нещо не се разбира  с mutter :( Можещ да пробваш да смениш видео изхода (VO) на плеърите (X11, XV, GL и т. н. ) да видиш дали ще има подобрение и като тестов вариант да инсталираш compiz и с compiz -replace да видиш как се държи, би трябвало като е пуснат компиз mutter да не е на линия) в Убунту замениха мутер с компиз, че нещо не струвал според тях.

Това беше първото което пробвах но без резултат.
Но случайно се натъкнах на нещо много станно
в gnome shell всичко е наред и филма си върви перфектно.

Не ми позволи да направя принт скреен и затова го снимах.
Според мен проблема не е във видео драйвера, а най-вероятно от mutter
Активен

Веднъж Linux, цял живот Linux.

http://blog.nk-support.eu/

AMD

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 873
  • Distribution: Calculate Linux Scratch 64 / Alt Linux Centaurus 6.0 64
  • Window Manager: Gnome 2.32/3.2 XFCE 4.8/4.10-git
  • AMD Athlon64/Sempron64 4000+Dual Core/3400+
    • Профил
Цъвтежа си е драйвера, явно нещо не се разбира  с mutter :( Можещ да пробваш да смениш видео изхода (VO) на плеърите (X11, XV, GL и т. н. ) да видиш дали ще има подобрение и като тестов вариант да инсталираш compiz и с compiz -replace да видиш как се държи, би трябвало като е пуснат компиз mutter да не е на линия) в Убунту замениха мутер с компиз, че нещо не струвал според тях.

Това беше първото което пробвах но без резултат.
Но случайно се натъкнах на нещо много станно
в gnome shell всичко е наред и филма си върви перфектно.

Не ми позволи да направя принт скреен и затова го снимах.
Според мен проблема не е във видео драйвера, а най-вероятно от mutter


Проблема е зад клавиатурата. Как ще ползваш компиз когато работи mutter ?!
Активен

Господи моля те пази ме от ламерите, от хакерите и сам мога да се пазя.

NikolaiTalev

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 307
  • Distribution: Debian Wheezy
  • Window Manager: KDE
    • Профил
    • WWW
Цъвтежа си е драйвера, явно нещо не се разбира  с mutter :( Можещ да пробваш да смениш видео изхода (VO) на плеърите (X11, XV, GL и т. н. ) да видиш дали ще има подобрение и като тестов вариант да инсталираш compiz и с compiz -replace да видиш как се държи, би трябвало като е пуснат компиз mutter да не е на линия) в Убунту замениха мутер с компиз, че нещо не струвал според тях.

Това беше първото което пробвах но без резултат.
Но случайно се натъкнах на нещо много станно
в gnome shell всичко е наред и филма си върви перфектно.

Не ми позволи да направя принт скреен и затова го снимах.
Според мен проблема не е във видео драйвера, а най-вероятно от mutter


Проблема е зад клавиатурата. Как ще ползваш компиз когато работи mutter ?!

Нее тoва с compiz-a не съм го пробвал имах предвид
Цитат
Можещ да пробваш да смениш видео изхода (VO) на плеърите (X11, XV, GL и т. н. ) да видиш дали ще има подобрение
Активен

Веднъж Linux, цял живот Linux.

http://blog.nk-support.eu/

NikolaiTalev

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 307
  • Distribution: Debian Wheezy
  • Window Manager: KDE
    • Профил
    • WWW
Никой ли си няма на идея какво се случва, че в програми ми е почти празно. Няколко дни се ровя в нета в търсене на отговори но уви.
Предполагам е нещо съвсем елементарно но... като не знае човек.
Ето за какво става на въпрос:



Във  Forced Fallback Mode мога да влезна при стартиране на системата , но работи по-зле макар, че трябва да е точно обратното
но пък тогава с менюто с програмите всичко си е наред само в shell-a ги няма.
Активен

Веднъж Linux, цял живот Linux.

http://blog.nk-support.eu/