Автор Тема: Започна се...  (Прочетена 191560 пъти)

jet

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3472
  • Distribution: debian
  • Window Manager: kde
    • Профил
Re: Започна се...
« Отговор #210 -: Apr 26, 2020, 20:27 »
Ако Европа ще киха на калпак, трябава да се погрижим калпаците да са повече (като на изборите с кебапчетата).
Активен

..⢀⣴⠾⠻⢶⣦⠀
  ⣾⠁⢠⠒⠀⣿⡁
  ⢿⡄⠘⠷⠚⠋
  ⠈⠳⣄⠀⠀⠀⠀  Debian, the universal operating system.

nslave

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 159
  • Distribution: Fedora / Debian
  • Window Manager: Xfce
    • Профил
Re: Започна се...
« Отговор #211 -: Apr 26, 2020, 20:34 »
Пак нещо не мога да наместя близките на починалият и 1800лв в схемата. Тяхното мнение за причината за смъртта каква стойност има в случая? Айде да ги даваха на лекаря, който изготвя протокола разбирам.

Иначе ако става дума за помощ, не виждам нещо лошо в това. Имайки предвид, че вероятността въпросният починал човек да е основният или единственият, който е носел пари в семейството.
« Последна редакция: Apr 26, 2020, 20:39 от nslave »
Активен

Acho

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 5256
  • Distribution: Slackware, MikroTik - сървърно
  • Window Manager: console only
    • Профил
    • WWW
Re: Започна се...
« Отговор #212 -: Apr 26, 2020, 20:41 »
Кой го е предлагал това с парите ?
Активен

CPU - Intel Quad-Core Q8400, 2.66 GHz; Fan - Intel Box; MB - Intel G41M-T2; RAM - DDR2-800, Kingston HyperX, 2X2048 MB; VC - onboard, Intel G41 Express Chipset; HDD - Toshiba, 500 GB, SATAII; SB - Realtek HD Audio; DVD-RW - TSSTcorp DVD-RW; LAN - Realtek PCI-E GBE Controller; PSU - Fortron 350 Watt.

makeme

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 895
  • Distribution: Many
  • Window Manager: KDE
    • Профил
Re: Започна се...
« Отговор #213 -: Apr 26, 2020, 22:37 »
Кой го е предлагал това с парите ?
Разпространява се из фейса. Аз лично не го разбирам също (мотивацията). От една страна, ако лечебното заведение докаже че има коронавирус заразен, паричните потоци ще тръгнат към него. От друга страна обаче, предполагам че трябва да има положителна пср проба. Нашите така и отказват да приемат данните от бързите тестове,  и дори и при наличието на такива ги дабълчекват с пср. Така че ми се вижда като нещо спуснато.

Относно пандемията - не знам как стоят нещата с цифрите, но ако сметнете процента на заболяемостта (за мен е най-важния, пък графика никъде няма) ще се получат повече проценти от тези 2% (201/10,000). Ако беше изготвена такава графика (брой тествани към брой положителни) щеше да се види дали има пикове и подобни. Не генерали да ми казват дали има или няма.

Относно конспирациите, аз имам малко по-странно мнение. Ще го кажа така:
Да твърдиш, че ти знаеш каква е конспирацията при наличие на 100+ такива означава, или че си най-умния на света, или най-глупавия.
Активен

Distributions:  UbuntuMate; Kubuntu; CentOS; Kali; Raspberry Pi OS ...

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8780
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Re: Започна се...
« Отговор #214 -: Apr 27, 2020, 07:12 »
...
По интересното е какво ще стане ако се върне лятото - както казват има голям шанш понеже ниските температури не му влияят никак (справка Сингапур) ...а и Гогата ни наплаши с тия комари (дето щели да затрият планетата), та чак немаше нужда баба Ванга да ни плаши че хората щели да живеят на малки групи - разделно и можело да вървиш километри без да срещнеш жив човек  ???

Не е точно Гогата. Той е просто вестоносеца. Това е отдавна известен факт в учебниците по виросология. Обаче, че нещо е възможно, не значи, че ще стане обезателно. Трябва да бъдат изпълнени доста на брой условия, които не се срещат често в съчетание (почти никога). Например настоящата зараза изпълнява едва около половината. И поради някаква причина отказва упорито да мори българи, колкото и да сме недисциплинирани.

В мнението си по-нагоре ги бях преразказвал тия работи. Вярно, беше дилетантски, ама не съм доктор.
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

spec1a

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3852
    • Профил
Re: Започна се...
« Отговор #215 -: Apr 27, 2020, 08:49 »
За да не е последното мнение в темата горното, викам да се включа. Не мога да преценя дали е сериозно или шега написаното над мен.

Цитат на: spec1a
За пореден път ще го напиша: няма никаква пандемия
По дефиниция от уикипедия за пандемия, изглежда че настоящият вирус отговаря в голяма степен. Глобален мащаб, бързо разпространение, за смъртността само не знам висока ли е или не.

Цитат на: spec1a
Баламосват ви,това е някакъв по-нестандартен вид грип.
Дори и да е просто нестандартен грип, няма ваксина за него. За другите има.

Цитат на: spec1a
От съвсем обикновен грип умират десетки пъти повече хора.
Разни доста по-умни хора от мен илюстрираха разликата между мащаба на заразяване на обикновеният грип и коронавируса. С картинки и оцветено, като да мога да го разбера.. страшно е. И пак да кажа.. ваксина няма.

Цитат на: spec1a
Целта е да се ограничават права и да се въведе масово проследяване
Това звучи твърде конспиративно, не казвам че е невъзможно, но ми се струва по-възможна реалната ситуация с вируса. И пак да кажа.. ваксина няма.

Единствената причина, която виждам за ограничаването на правата е, че сме недисциплинирани и не можем да спазим елементарни социални правила, които целят единствено да ни предпазят, но Ганьо няма как някой да му казва какво и как да прави. Причината да ни третират като овце е пред нас, но отказваме да я видим и проумеем. Просто сме си овце.

Целта в момента е да спечелим време на тези, които знаят как да стигнат до решение за спирането или овладяването на това нещо. Нищо повече. Момента е добър и да се огледаме и да си направим оценка сами на себе си. Ежедневните ни претенции, че ни прецакват, а ние света вода ненапита. Всички апелират да си седим вкъщи и да ограничаваме контактите си, за да може да се разболеят по-малко хора наведнъж и здравната система да може да смогне. Но за съжаление очите ми виждат поведението на хората от терасата ми и когато реша да отида до магазина.

   Написаното от мен е достатъчно сериозно.Не само,че няма пандемия,
но и броя на излекуваните е по-голям от броя на умрелите.

   Опитай се да прочетеш написаното от теб от позицията на
външен наблюдател,и се абстрахирай от възгледите си.
Ами това си е чиста проба пиар и лъскане на имиджа на
сикаджията и правителството Му.
Аууууу,колко са компетентни,колко са загрижени и т.н.

   А всъщност: калинка до калинка:поинтересувай се какъв по
образование е министърът на здравеопазването: не е лекар и
няма абсолютно никакви компетенции в тази област.
Активен

nslave

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 159
  • Distribution: Fedora / Debian
  • Window Manager: Xfce
    • Профил
Re: Започна се...
« Отговор #216 -: Apr 27, 2020, 09:21 »
Опитай се да прочетеш написаното от теб от позицията на
външен наблюдател,и се абстрахирай от възгледите си.
Ами това си е чиста проба пиар и лъскане на имиджа на
сикаджията и правителството Му.
Аууууу,колко са компетентни,колко са загрижени и т.н.

Тук съвсем ме загуби. Трудно ще се абстрахирам от своите възгледи, но твоите ми се струват твърде политически ангажирани. Основната ми идея беше от чисто човешка гледна точка и позицията ми щеше да е същата независимо кой ги взима тези решения. И честно казано в нито един момент даже не се сетих за пожарникаря докато го пишех това. Просто примера е глобален, както и призивите, та не е нещо, което се случва само в нашата градинка.

Edit: Ако ще го разглеждаме политически се чудя има ли подобен прецедент, с който някой управляващ да се е сблъсквал, за да можем да правим сравнения?
« Последна редакция: Apr 27, 2020, 09:54 от nslave »
Активен

spec1a

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3852
    • Профил
Re: Започна се...
« Отговор #217 -: Apr 27, 2020, 09:50 »
   Пиша именно от чисто човешка гледна точка.
Много добре си спомням грипните епидемии от 70-те и 80-те години
(по тоталитарно време). Имаше много повече болни (спомням
си в един от тези случаи на много засегнати от грипа,
в класа от около 30 човека останахме само 5 да ходим на училище)
,много повече загинали и т.н. и на никого от властниците (тогава ЦК на
БКП) не му минаваше през ума да въвежда извънредно положение.
   А сега: уж има демокрация, а въведоха брутални ограничения,масово
проследяване и т.н. .
   И това в повечето държави.
   Защо ли ...
« Последна редакция: Apr 27, 2020, 09:53 от spec1a »
Активен

nslave

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 159
  • Distribution: Fedora / Debian
  • Window Manager: Xfce
    • Профил
Re: Започна се...
« Отговор #218 -: Apr 27, 2020, 10:06 »
Какво имаш предвид под това масово проследяване, което са въвели, че явно съм изтървал нещо?

Сравненията с грипа не знам защо са необходими, мисля че достатъчно ясно навсякъде обясниха, че има разлика. С грип не се разхождаш 1 месец здрав и да сееш зараза. Още по-лошото е, че всъщност умните глави и те не знаят точно какво представлява това нещо, та всичко вероятно произлиза от това. Живеем в информационният век, а някакъв бацил ни изненада.
Активен

spec1a

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3852
    • Профил
Re: Започна се...
« Отговор #219 -: Apr 27, 2020, 10:24 »
Какво имаш предвид под това масово проследяване, което са въвели, че явно съм изтървал нещо?
...

   Конкретно за България ли ?
Има разработено приложение за смартфон,което следи тези
"под карантина" къде ходят,по кое време и т.н. и са на път
да го въведат (задължително инсталиране).
   А иначе: от времето на въвеждане на мобилните комуникации
операторите могат да локализират всеки телефон с точност до
няколко метра, и са задължени при поискване от службите
(МВР,ДАНС,ГДБОП и т.н.) да предоставят тази информация.
Напоследък тази активност се е засилила ...
Това поне не го ли знаеш ?
Активен

Acho

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 5256
  • Distribution: Slackware, MikroTik - сървърно
  • Window Manager: console only
    • Профил
    • WWW
Re: Започна се...
« Отговор #220 -: Apr 27, 2020, 11:22 »
Бахти следенето с тез насраните GSM-и.
Активен

CPU - Intel Quad-Core Q8400, 2.66 GHz; Fan - Intel Box; MB - Intel G41M-T2; RAM - DDR2-800, Kingston HyperX, 2X2048 MB; VC - onboard, Intel G41 Express Chipset; HDD - Toshiba, 500 GB, SATAII; SB - Realtek HD Audio; DVD-RW - TSSTcorp DVD-RW; LAN - Realtek PCI-E GBE Controller; PSU - Fortron 350 Watt.

nslave

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 159
  • Distribution: Fedora / Debian
  • Window Manager: Xfce
    • Профил
Re: Започна се...
« Отговор #221 -: Apr 27, 2020, 11:24 »
Какво имаш предвид под това масово проследяване, което са въвели, че явно съм изтървал нещо?
...

   Конкретно за България ли ?
Има разработено приложение за смартфон,което следи тези
"под карантина" къде ходят,по кое време и т.н. и са на път
да го въведат (задължително инсталиране).
   А иначе: от времето на въвеждане на мобилните комуникации
операторите могат да локализират всеки телефон с точност до
няколко метра, и са задължени при поискване от службите
(МВР,ДАНС,ГДБОП и т.н.) да предоставят тази информация.
Напоследък тази активност се е засилила ...
Това поне не го ли знаеш ?


Честно казано не съм се интересувал особено много по темата. Пък и до някаква степен съм наясно, че тази информация отдавна съм я изтъргувал срещу удобство. Аз доколкото разбирам нещата, засилената активност е именно поради факта, че се мъчат да използват технологиите и информацията за да добият представа за това как се движат хората. Не е като да нямаме конкретни примери на хора под карантина избягали от болница и отишли да пият с приятели.

Твоята идея за следенето каква е? Теоритична крайна цел имам предвид.

Малко се обърквам на моменти. Всеки ден ги хулим нашите, че за нищо не стават и същевременно им прикрепяме някакви гениални злодейски идеи. Малко ми се взаимоизключват.
Активен

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8780
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Re: Започна се...
« Отговор #222 -: Apr 27, 2020, 13:45 »
Идеята е ясна. Въвеждане на утопия. Както каза Иван Ванков на времето, четат „1984“ и „Новия, прекрасен свят“ като учебник.

А ти си от помагачите.

Някъде нагоре коментирах, че добре, че нашите са пълни балъци, та 1984 още не е въведена. Но на места като Сингапур, ЮК и КНР е реалност от поне година. Сиреч въвели са го далеч преди пандемията.

Както каза Ачо, нашите тук единствено разчитат на показанията на клетките. Извращенията с тоталния контрол са далеч от тях. И изобщо Европата е назад. Най-напред са Великобритания, но и те са светлинни години зад китайците.
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

remotexx

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3210
    • Профил
Re: Започна се...
« Отговор #223 -: Apr 27, 2020, 15:15 »
А безплатните умни телефони кога ще ги раздават, с включен безплатен план, та да им върви приложението? Щото не всички имат умен тел. А от тия дето имат пък не всички са с андроид или с нахапана ябълка, даже не и с blackberry, наскоро даже тук рекламираха и Линукс базирани тел.

Гога, позволявам си да не се съглася с теб - тоя път изненадващо добре се представи 'братския виетнамски народ' само 300 заболели и нито един починал.
Ето така се прави  >:D

https://e-vestnik.bg/32189/vietnam-izliza-suh-ot-kovid-19/

И понеже не знам дали ще ти се отвори - спец. бюлетин, само за Гогата:

Виетнамските власти отслабиха в сряда стриктната карантина, обявена от 1 април в най-големите градове и провинции с цел да не се разпространи коронавирусът. Мерките за строга социална изолация дадоха възможност 95-милионната държава, граничеща с Китай, да избегне епидемията – общият брой заразени е под 300 при нулева смъртност. Виетнам не разполага със средства за масово тестване и се насочи към бюджетен модел на борба с COVID-19, включващ главно изолация на огнищата и активна профилактика. И моделът успя да се покаже ефективен.
« Последна редакция: Apr 27, 2020, 15:18 от remotexx »
Активен

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8780
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Re: Започна се...
« Отговор #224 -: Apr 28, 2020, 06:14 »
Хе-хе, не само, че ми се отваря, но това е може би единственото място, където съм позволил да се зареждат картинки. Покрай теб станах голям почитател на Иван Бакалов. И преди съм му хвърлял по оче, ама сега наистина доста го харесвам.

Само, че пусто му недоверчив българин. Тия ми ти виетнамци, като не са правили проби, как са установили, че случаите са само триста? Тия въпросни триста, как ги установиха, че са се короновали? По тоя начин у нас можем да установим, че са пет човека.

Според мен си има причина да хвалят Виетнам. Готвят го за новия Китай. Усилено се говори за прехвърляне на производствени мощности там. Даже се и прави. Няколко големи компании го направиха. Нищо ново под слънцето. Насъскват Виетнам срещу Китай, та да му е спирачка. Нито е ново за света, нито конкретно за тези две държави. Което е интересно. Има шанс в поне една от двете да падне комунистическия режим.
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear