Автор Тема: Честит празник, сисадмини!!!  (Прочетена 2187 пъти)

bop_bop_mara

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 2433
  • Distribution: Debian Testing
  • Window Manager: LXDE
  • Cute and cuddly
    • Профил
Честито на всички сисадмини, пожелавам ви да сте здрави, мързеливи и да шаманствате успешно, а шефовете да ви слушат и да ви увеличават заплатите!!! [_]3 [_]3 [_]3
Активен

Acho

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 5256
  • Distribution: Slackware, MikroTik - сървърно
  • Window Manager: console only
    • Профил
    • WWW
Re: Честит празник, сисадмини!!!
« Отговор #1 -: Jul 30, 2010, 16:00 »
Днес ли е 255-тия ден от годината ? Много рано ми се вижда. Как е литнала таз година, бързо-бързо.
« Последна редакция: Jul 30, 2010, 16:07 от Acho »
Активен

CPU - Intel Quad-Core Q8400, 2.66 GHz; Fan - Intel Box; MB - Intel G41M-T2; RAM - DDR2-800, Kingston HyperX, 2X2048 MB; VC - onboard, Intel G41 Express Chipset; HDD - Toshiba, 500 GB, SATAII; SB - Realtek HD Audio; DVD-RW - TSSTcorp DVD-RW; LAN - Realtek PCI-E GBE Controller; PSU - Fortron 350 Watt.

ivo3d

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 161
  • Distribution: Mint Linux
  • Window Manager: Gnome
    • Профил
Re: Честит празник, сисадмини!!!
« Отговор #2 -: Jul 30, 2010, 17:20 »
255-ия ден е за програмистите, а деня на администратора е последния петък от юли :) Честито на всички, аз за добро или за лошо празнувам на 255-ия.
Активен

neter

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3408
  • Distribution: Debian, SailfishOS, CentOS
  • Window Manager: LXDE, Lipstick
    • Профил
    • WWW
Re: Честит празник, сисадмини!!!
« Отговор #3 -: Jul 30, 2010, 20:48 »
Много интересно религиозно съвпадение се получи тази година. Напук на това, че въобще не съм религиозен. Тази година дните между Деня на системния администратор и Деня на програмиста са 43. Т.е., получава се такава схема:
Ден на сисадмина -> 40 дни (колкото Христос е бродил в пустинята в размисли и постене) -> 3 дни (колкото на същия са му трябвали да възкръсне в нова форма) -> Ден на програмиста
Та така и аз - до скоро бях сисадмин, прекарах някакво време в размисли, умрях като сисадмин и малко след това се преродих в програмист ;D ;D ;D Е, продължавам да се занимавам и със системна администрация, но вече не ми е основна дейност. Това е професия за цял живот, така че се съмнявам да има някой, който да може напълно да се откъсне от нея.

Честит празник на всички бивши колеги [_]3 [_]3 [_]3
Активен

"Да си добре приспособен към болно общество не е признак за добро здраве" - Джиду Кришнамурти

ROKO__

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1531
  • Distribution: Calculate Linux Workstation amd64
  • Window Manager: GNOME 2.30
  • AMD Athlon64 4000+ Dual Core 2100 MHz 2MB L2 cache
    • Профил
Re: Честит празник, сисадмини!!!
« Отговор #4 -: Jul 30, 2010, 20:53 »
Аз съм бивш програмист... Фирмата изгоря ;D
Активен

Не е важно да си добър, важно е да си най добрия!!!

http://www.calculate-linux.ru/
http://www.agilialinux.ru/

vyrgozunqk

  • Гост
Re: Честит празник, сисадмини!!!
« Отговор #5 -: Jul 30, 2010, 23:16 »
Аз съм бивш програмист... Фирмата изгоря ;D
Да не си прегрял АМД-то, докато си компилирал Джентуу-то, в/у него ? :)
Активен

ROKO__

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1531
  • Distribution: Calculate Linux Workstation amd64
  • Window Manager: GNOME 2.30
  • AMD Athlon64 4000+ Dual Core 2100 MHz 2MB L2 cache
    • Профил
Re: Честит празник, сисадмини!!!
« Отговор #6 -: Jul 30, 2010, 23:35 »
Аз съм бивш програмист... Фирмата изгоря ;D
Да не си прегрял АМД-то, докато си компилирал Джентуу-то, в/у него ? :)

Не офиса изгоря в буквалния смисъл, пожар предизвикан от 500 Волта по мрежата на Е-он
Активен

Не е важно да си добър, важно е да си най добрия!!!

http://www.calculate-linux.ru/
http://www.agilialinux.ru/

kip

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 162
  • Distribution: Debian, FreeBSD, Arch Linux
  • Window Manager: Gnome,LXDE,XFCE
    • Профил
Re: Честит празник, сисадмини!!!
« Отговор #7 -: Jul 30, 2010, 23:38 »
neter и аз като теб за малко
Цитат
се преродих в програмист
, нооо сисадмина в мен удуши програмиста и и сега си живее весело ...  :D
Активен

gat3way

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6050
  • Relentless troll
    • Профил
    • WWW
Re: Честит празник, сисадмини!!!
« Отговор #8 -: Jul 31, 2010, 00:14 »
Ами честит празник, тази година за пръв път не празнувам и ми е донякъде криво. Колегите ми разправяха че никога няма да се отърва от това и не вярвах, но май така се получи, сега инсталирам qnx-и че даже ми е интересно да го правя, ръчкам линукски сървъри, пиша perl и шел скриптове и ползвам version control системата по доста ъм...не-девелопърски начин, въобще тежко наследство :) Най-тежкото ми е че трябва да ползвам уиндоус за целта и че в повечето случаи нямам root-ски права където трябва, а последното го имам за даденост. С това още не мога да свикна.
« Последна редакция: Jul 31, 2010, 00:21 от gat3way »
Активен

"Knowledge is power" - France is Bacon

Activity

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 105
  • Distribution: Slackware 13.1
  • Window Manager: KDE 3.5.10
    • Профил
Re: Честит празник, сисадмини!!!
« Отговор #9 -: Aug 02, 2010, 10:55 »
това ми звучи ,все едно работиш в някаква огромна IT фирма , където ти винаги си едно ниво по надоло от тези ,който разбират по малко от теб, но са шефове кво да правиш ! Ако е така горко ти ! Пожелават ти успех и по малко ядове и разбира се пести си нервите :)
Активен

Success represents the 1% of your work which results from the 99% that is called failure.
... - Soichiro Honda

gat3way

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6050
  • Relentless troll
    • Профил
    • WWW
Re: Честит празник, сисадмини!!!
« Отговор #10 -: Aug 02, 2010, 11:16 »
Не, въобще не е така, просто някои навици се оказва че умират доста трудно :) А и не ми е работа въобще да имам административен достъп там, просто нещо ме гризе отвътре и не съм свикнал други хора да правят тия неща, а аз да разчитам на тях.
Активен

"Knowledge is power" - France is Bacon

neter

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3408
  • Distribution: Debian, SailfishOS, CentOS
  • Window Manager: LXDE, Lipstick
    • Профил
    • WWW
Re: Честит празник, сисадмини!!!
« Отговор #11 -: Aug 02, 2010, 15:55 »
Най-тежкото ми е че трябва да ползвам уиндоус за целта и че в повечето случаи нямам root-ски права където трябва, а последното го имам за даденост. С това още не мога да свикна.
Ей тези две неща ме гризат и мен в момента, но днес разбрах, че било позволено да си правя dual-boot (все пак Windows-ът трябвало да седи инсталиран на машината, не разбрах защо), стига от другата система да имам достъп до активната директория и услугите, вързани с нея. Тъкмо ще видя докъде е стигнала Samba по въпроса, че за сефте се сблъсквам с активна директория. Относно второто пък имало вариант да поема и административни дейности тук, ако искам и ако ми стига времето, обаче то пък и повечето сървъри в тази фирма са на Windows с един миниатюрен Unix отдел... Не ме питайте къде съм попаднал, дойдох да пиша код :D

не съм свикнал други хора да правят тия неща, а аз да разчитам на тях.
Що? На мен ми се видя забавно някакъв админ да се разкарва да ми връзва компютъра, а после друг пък да ми инсталира едни програми, щото не трябвало аз да го правя ;D Не ми се беше случвало от толкова години. Усещането беше странно... Ама сигурно се свиква [_]3
Активен

"Да си добре приспособен към болно общество не е признак за добро здраве" - Джиду Кришнамурти

kip

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 162
  • Distribution: Debian, FreeBSD, Arch Linux
  • Window Manager: Gnome,LXDE,XFCE
    • Профил
Re: Честит празник, сисадмини!!!
« Отговор #12 -: Aug 02, 2010, 16:12 »
Цитат
Тъкмо ще видя докъде е стигнала Samba по въпроса, че за сефте се сблъсквам с активна директория.
За съжаление neter Samba с клизма едва достига функционално ниво на активната директория NT/2000.Въпреки, че не долюбвам М$ за съжаление тяхната директоийна услуга има конкуренция само в лицето на същата предлагана от Novel, но там цените за същото, което ще постигнеш с един Server 2003/2008  са просто ... :o
Цитат
обаче то пък и повечето сървъри в тази фирма са на Windows
Понеже фирмените политики и лобитата за Windows  са много силни почти навсякъде ... те затова ми се налага и администрация на 2003/2008.Трябава обаче да ви кажа , че при 2008 (както казват и заклетите му любители и тук при мен и по света ...) вече е силно затъпено *nux администрирането.Не мога да си кривя душата за администрацията винаги използвам powershell, а не GUI-тата.
« Последна редакция: Aug 02, 2010, 16:22 от kip »
Активен

b2l

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 4786
  • Distribution: MCC Interim
  • Window Manager: - // - // -
  • ...sometimes I feel like screaming... || RTFM!
    • Профил
    • WWW
Re: Честит празник, сисадмини!!!
« Отговор #13 -: Aug 02, 2010, 16:16 »
@neter - забавно, забавно - дано само да не ти отрежат достъпа до някъде, че тогава се почка - кой от вас тъпаци админи иска да се мери с мен :D. Общо взето епичната свада между админи и програмисти си остава. Едните пишта гадни програми с които ги изкарват извън релли, а другите им запушват "разни работи" и не им дават особено да се шляят из нет-а. :)
Активен

"Човекът е въже, опънато между звяра и свръхчовека, въже над пропаст. Човекът е нещо, което трябва да бъде превъзмогнато." - Фр. Ницше

neter

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3408
  • Distribution: Debian, SailfishOS, CentOS
  • Window Manager: LXDE, Lipstick
    • Профил
    • WWW
Re: Честит празник, сисадмини!!!
« Отговор #14 -: Aug 02, 2010, 16:34 »
дано само да не ти отрежат достъпа до някъде
Той достъпът до много неща е добре окастрен, няма да го обсъждаме, но да кажем, че съм си намерил начини как и вълкът да е сит, и агнето цяло ::)

Samba с клизма едва достига функционално ниво на активната директория NT/2000.
Хмм... лошо. Е, стига да ми остане време, ще видя все пак дали не може да се измисли нещо, че да имам това, което ми трябва. Далеч не ми трябва пълна поддръжка. А невъзможни неща няма - има само такива, които не знаем как се правят ;)
« Последна редакция: Aug 02, 2010, 16:39 от neter »
Активен

"Да си добре приспособен към болно общество не е признак за добро здраве" - Джиду Кришнамурти