Автор Тема: принтер НР не работи  (Прочетена 3774 пъти)

kingich

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 18
    • Профил
принтер НР не работи
« -: Jan 03, 2019, 16:21 »
Здравейте, проблема ми е следния.
Преди няколо дни принтера ми "Laserjet НР 1150", отказа да работи. Когато му дам да принтира, поставя задачите в опашка да чакат и приключва. Проверявам в настройките и се оказва, че сам се е забранил за работа и си дава пауза. Пощурях, никога преди това не ми го е правил. След четене по форумите разбрах, че този проблим го има само при Линукс Минт 19 (с какъвто съм и аз. средата ми е xfce, ако има значение). Намерих тази тема https://forums.linuxmint.com/viewtopic.php?t=277203, където според народа, са си решили проблема. Следвах стъпките, доколкото мога, защото съм бос и някои неща ме е страх да ги правя от незнание, а други не ги разбрах. Все пак преинсталирах пакетите на CUPS през синаптика, инсталирах HPLIP. намерих принтера с него и вчера принтера тръгна. Вечерта го изключих и се прибрах. Днес отивайки на работа. пускам го да работи и всичко тръгва отначало (отказва да работи и си дава пауза). Минах цялата процедура повторно и когато му дадох да принтира документ от няколко страници, ми принтира само първата страниза и после си даде пауза. изключих му паузата и започна, след всяка страница да прави пауза и да трябва да го включвам от настройките. Като го включа и започва да ми вади някакъв текст за резолюция и нещо такова.
извинявам се за многото писане, но не зная, какво повече мога да направя. Моля, някой ако е имал този проблем да сподели, иначе ще трябва явно да се върна към някоя стара версия на минта или друга дистрибуция.
« Последна редакция: Jan 03, 2019, 16:25 от kingich »
Активен

kingich

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 18
    • Профил
Re: принтер НР не работи
« Отговор #1 -: Jan 04, 2019, 15:27 »
Предположих, че проблема е в принтера. Смених го и сложих друг (Самсунг). Линукса си го намери. изпечатах няколко страници успешно, но след като го рестартирах проблема се появи отново, по същия начин. Вече съм сигурен, че причината не е в принтера, но къде ли може да е?
Активен

Naka

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3395
    • Профил
Re: принтер НР не работи
« Отговор #2 -: Jan 05, 2019, 12:46 »
В порта на компютъра. Може да е леко поизгорял. Усб порта или параленият порт. Къде е включен? Ако е включен на параленият порт смени го на усб или обратно.

Оня ден колегата имаше подобен проблем с един прнтер. Правеше глупости. Проблема се реши като се смени порта.
Активен

Perl - the only language that looks the same before and after encryption.

kingich

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 18
    • Профил
Re: принтер НР не работи
« Отговор #3 -: Jan 07, 2019, 08:23 »
Предположих, че може да има нещо такова, но портовете работят. Няколко пъти сменях принтера на различни УСБта и показва едно и също. Възможно е да е УСБто на принтера, ще опитам с други принтери и ще пиша. Иначе на този компютър нямам паралелен порт. Прочетох, че имало някакви преходници, ще поразпитам в близкия магазин.
ПС: Отново сложих другия принтер "Самсунг" и ми направи същия номер. Същевременно моя принтер на друг компютър, си работи без проблеми. Вече съм сигурен, че проблема е в компютъра, но не мога да разбера, къде да търся проблема. Мислех си, че проблема е в драйверите, но явно съм грешал, защото ми прави една и съща мизерия на два принтера, съответно и на два различни драйвера.
« Последна редакция: Jan 07, 2019, 10:15 от kingich »
Активен

Naka

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3395
    • Профил
Re: принтер НР не работи
« Отговор #4 -: Jan 07, 2019, 10:58 »
Виж някоя друга група УСБ-та. Не само съседното. Пробвай предните. Обикновенно на дъната различните групи УСБ-та са вързани на различни контролери. Може да имаш например допълнително 2-3 USB-та 3.0

И с по дебел USB кабел. Патил съм си от тънък китайски кабел.

Ако USB-та на дъното правят проблеми, може да пробваш с допълнителна платка за УСБ-та. Не бяха много скъпи.
« Последна редакция: Jan 07, 2019, 11:54 от Naka »
Активен

Perl - the only language that looks the same before and after encryption.

laskov

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3166
    • Профил
Активен

Не си мислете, че понеже Вие мислите правилно, всички мислят като Вас! Затова, когато има избори, идете и гласувайте, за да не сте изненадани после от резултата, и за да не твърди всяка партия, че тя е спечелила, а Б.Б. (С.С., ...) е загубил, а трети да управлява.  Наздраве!  [_]3

kingich

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 18
    • Профил
Re: принтер НР не работи
« Отговор #6 -: Jan 08, 2019, 10:23 »
Благодаря, ще опитам и този вариант и после ще пиша.
ПП. Опитах и този вариант, но не се получи. Накрая инсталирах Убунту и за момента нещата работят.
« Последна редакция: Jan 11, 2019, 12:57 от kingich »
Активен