Автор Тема: Предложете ми  (Прочетена 831 пъти)

qvor16

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 24
    • Профил
Предложете ми
« -: Oct 04, 2013, 16:22 »
Добър ден извинявам се ако пиша в грешния раздел,
въпроса ми е следния: използвам линукс убунту 12,04 и ми трябва някоя програма за линукс
която дава възможноста за промяна на размера на изображение.
тоест примерно имам изображение в формат 468x80 да мога да го променя на 468x60 или размер зададен от мен. ще се радвам ако ми предложите някоя такава програмка благодаря ви!!!
Активен

stealth01

  • Гост
Re: Предложете ми
« Отговор #1 -: Oct 04, 2013, 17:04 »
здрасти,
повечето програмки, с които може да разглеждаш картинки могат да извършват такава операция.
например Gwenview от менюто Edit > Resize или Crop (ако искаш да отрежеш част от изображението, за да няма изкривяване).
Gimp е малко по-сложна програма за обработка на изображения с доста повече възможности.
с imagemagick можеш дирекно в конзолата да преоразмеряваш един или много файлове:
Код:
convert image.png -resize 200×100 image_new.png
Активен

cybercop

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 5626
  • Distribution: Ubuntu LTS, CENTOS 6.x
  • Window Manager: Xfce, Gnome 2
    • Профил
Re: Предложете ми
« Отговор #2 -: Oct 04, 2013, 17:08 »
Ако си с Ubuntu, по добре не инсталирай gwenview, защото имам някакви подозрения, че е обвързана с KDE библиотеки. По- добре ползвай GIMP. Прегледай и настройките на gthumb и f-spot. Мисля, че и тe имаха възможности за промяна на размера.
Погледни това http://s19.postimg.org/vwmm06g1d/gthumb.png
Иконата с опции се намира в горният десен ъгъл.
Ако искаш сериозна обработка - DigiКam е с много големи възможности, но също е за KDE.
« Последна редакция: Oct 04, 2013, 17:32 от cybercop »
Активен

Ползването на Linux води до пристрастяване. Факт.
http://s19.postimg.cc/4oajwoq5v/xenial2.png

qvor16

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 24
    • Профил
Re: Предложете ми
« Отговор #3 -: Oct 04, 2013, 18:53 »
Благодаря ви инсталирах си gwenview и тя ми свърши прекрасна работа още веднъж благодаря ви за помоща  [_]3 [_]3 [_]3
Активен