Автор Тема: Премахване на рейтинга  (Прочетена 18143 пъти)

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8792
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Re: Премахване на рейтинга
« Отговор #60 -: May 16, 2010, 08:43 »
Точно това имах предвид в идеята за кармата горе.

офф (5)
c111100101 дължа ти извинение, Гошо ме е подвел, явно въпросния вестник и твоето място имат еднакво рейтинговане. Ще ти разгледам местенцето. По между другото знаеш ли, че наоколо има един дебианец дето се е кръстил Беливер, точно като админа Ви ;)
« Последна редакция: May 16, 2010, 08:48 от go_fire »
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

c111100101

  • Гост
Re: Премахване на рейтинга
« Отговор #61 -: May 16, 2010, 10:10 »
Като се замисля всъщност дори да може да се гласува от всеки за всеки няма никаква гаранция, че двама приятели примерно няма да си гласуват постоянно един за друг и да си вдигат рейтинга.
Това с дата на регистрация ми се струва също неуместно, защото примерно има много хора, които решават да си сменят ника или да си направят нова регистрация поради някакви причини.
Ако се държи да има обективни рейтинги може би най-подходяща е идеята, потребители които имат голям принос за портала да определят на кого да се вдига рейтинга, но тук има много въпроси до колко обективно ще е това рейтинговане и какви ще са правилата.
Може би най-справедливо ще е след определен рейтинг всеки потребител да влиза в съвета на гласуващите рейтинг. Ще се наложи и да има някакъв служебен форум където да се гласуват съответните предложения или кандидатури.
Това разбира се са само мои разсъждения и не държа някой да се споразумява с тях. Надявам се с това, което писах да съм бил полезен на администраторите/модераторите.  :)

Много се извинявам на потребителите за офтопика. Обещавам, че следващите изяснявания с go_fire ще бъдат на бележки!
Просто държах да изясня някой неща пред всички та да няма недоразумения.
go_fire, В този форум участвам от 2005 година от тогава до сега тук съм имал никове: Sublimate, pikimos, believer, като последния май не съм го ползвал. По принцип не съм от хората, които дълго време ползват един ник. Не познавам никакъв Гошо и не знам за какъв вестник става на въпрос.
Всъщност аз съм администратор на местенцето, за което пишеш.  :)
Активен

zeridon

  • Killmode enabled
  • Administrator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1398
  • Distribution: Debian/Ubuntu
  • Window Manager: console/Gnome
  • BOfH
    • Профил
    • WWW
Re: Премахване на рейтинга
« Отговор #62 -: May 16, 2010, 10:26 »
Здравейте,

Поне доколкото прочетох дискусията ми се изясниха следните работи. Нека да ги разпиша в точки по които да коментирате и да си изберете.

Както знаете (или не) това което търкаля форума е SMF. От самия софтуер или модове отгоре има следните възможности за оценяване/индикация на приноса на потребител:
 * Групи базирани на постове (срещу които доста хора протестираха може би заради неудачният подбор на имена)
 * Обикновенни затворени групи - потребителя се слага там от някой
 * Обикновенни отворени групи с потвърждение - потребителя може да поиска членство и модератор на групата може да го одобри или не
 * Специални групи - те са по скоро служебни - Админ, модератор, глобален
 * Карма - така и не съм я разглеждал но идеята като цяло е че със всеки пост получаваш някакви точки, със всяка тема губиш някакви точки и (ако сме малко нахални) има възможност за оценяване на това което си писал и това директно се отразява на кармата ти. Има съответно периоди в които може да се кармосва някой от някой
 * Благодарности - потребителя може да получи благодаря за определен пост/тема.

Възможностите които имаме в момента са следните:
 * Премахване на групите базирани на постове - това вече е направено до измисляне на по свястна система
 * Включване на отворените групи с одобрение - по този начин всеки който се смята за майстор/поназнайващ ще има възможност да кандидатства за групата в която си мисли че попада. И в последствие някой ще му прегледа постовете и ще прецени става ли за там. Да знам това е ужасно субективно, но е опция.
 * Пускане в действие на Цялата карма система - със стартова карма с + точки за отговори с - точки за нов пост и с оценка на постовете. Като цяло ще заприлича малко на Slashdot (е не чак толкова развито). За съжаление подозирам че ще почнат няколко войнички по повода, но и това е само опция
 * Пускане на система с благодарности - предполагам всички сте виждали разни форуми в които под някой пост има ... "users that said thankyou" или нещо подобно.
 * Да се изхака нещо напълно ново различно и супер дупер хипер мега яко - ако има желаещи ... действайте. Софта е SMF 2.0 със близо 10 мода но почти никой от тях не се ебава сериозно с постовете или полетата около тях.

Така това са ми мислите, сега вече сте вие.
Активен

Внмимавай имам клещи за кабел
http://www.netsecad.com/
http://theregister.co.uk/odds/bofh/

romeo_ninov

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 2155
    • Профил
Re: Премахване на рейтинга
« Отговор #63 -: May 16, 2010, 11:33 »
zeridon, в една друга тема се опитах да обясня че наистина е нужна кардинална промяна, даже нахвърлях няколко идеи, но... Текущата промяна е изцяло козметична и не прави нищо. Да, вдига постовете на форума, от там и рейтинги по търсещи машини, но с една празна дискусия. Разбира се аз не съм човека, който бидейки външен, може да прецени какво може и какво не може да се направи за форума и сайта. Но е хубаво собствениците на сайта да се замислят над думите на редовите потребители.
По повод рейтинги и благодарности - прочети тази тема и ще видиш какви вихрени страсти се разиграват при подобен акт

http://www.kaldata.com/forums/index.php?showtopic=155416&st=0

Мисля си че тук няма да е по-различно. Погледни само тази тема:
http://www.linux-bg.org/forum/index.php?topic=37692.0
Активен

0x2B|~0x2B

borovaka

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1331
  • Distribution: Каквото дойде
  • Window Manager: Gnome / KDE
    • Профил
Re: Премахване на рейтинга
« Отговор #64 -: May 16, 2010, 15:56 »
Според мен идеята рейтинга да се определя от администрацията на сайта е най-добра.
Активен

Та извода е прост: "Колкото по-големи ла*ната - толкова по-малка щетата! ... моралната де, не материалната"

b2l

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 4786
  • Distribution: MCC Interim
  • Window Manager: - // - // -
  • ...sometimes I feel like screaming... || RTFM!
    • Профил
    • WWW
Re: Премахване на рейтинга
« Отговор #65 -: May 16, 2010, 15:58 »
Според мен идеята рейтинга да се определя от администрацията на сайта е най-добра.

Не съм съгласен, ние като участници във форума трябва да изразим мнение. Не казвам, че администраторите трябва да се съобразяват с него, но поне да е изразено. И публикацията на zeridon много ми хареса, въпреки, че аз лично, в момента не мога да му кажа, кой вариант (групо, подгрупи и т.н.) ми се струва най-удачен.
Активен

"Човекът е въже, опънато между звяра и свръхчовека, въже над пропаст. Човекът е нещо, което трябва да бъде превъзмогнато." - Фр. Ницше

c111100101

  • Гост
Re: Премахване на рейтинга
« Отговор #66 -: May 16, 2010, 16:38 »
Според мен доста трудно ще се стигне до категорично мнение на участниците за определен вариант. Надявам се подкрепата за някой от предложенията да надхвърли поне 50% та да бъде избрано с мнозинство като в парламента иначе на втори тур.  ;D  ;D  ;D  [_]3
« Последна редакция: May 16, 2010, 16:39 от c111100101 »
Активен

romeo_ninov

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 2155
    • Профил
Re: Премахване на рейтинга
« Отговор #67 -: May 16, 2010, 21:44 »
Според мен доста трудно ще се стигне до категорично мнение на участниците за определен вариант. Надявам се подкрепата за някой от предложенията да надхвърли поне 50% та да бъде избрано с мнозинство като в парламента иначе на втори тур.  ;D  ;D  ;D  [_]3
И ако сто души изберат нещо, което е грешно това прави нещото истина?
Активен

0x2B|~0x2B

b2l

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 4786
  • Distribution: MCC Interim
  • Window Manager: - // - // -
  • ...sometimes I feel like screaming... || RTFM!
    • Профил
    • WWW
Re: Премахване на рейтинга
« Отговор #68 -: May 16, 2010, 21:45 »
И ако сто души изберат нещо, което е грешно това прави нещото истина?

Темата отива към политически наклонности, защото мога да кажа, че ако 100 души изберат нещо което е грешно, значи 100-те души са глупаци. Но в момента точно така ни управляват.
Активен

"Човекът е въже, опънато между звяра и свръхчовека, въже над пропаст. Човекът е нещо, което трябва да бъде превъзмогнато." - Фр. Ницше

tyuio

  • Гост
Re: Премахване на рейтинга
« Отговор #69 -: May 16, 2010, 21:47 »
Започвам да надушвам пипалата на онова лайно демокрацията тука.
Активен

betso

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 281
    • Профил
Re: Премахване на рейтинга
« Отговор #70 -: May 16, 2010, 22:15 »
Започвам да надушвам пипалата на онова лайно демокрацията тука.
Да, друго си е удобството на едноличното решение, др. Кастро.
Активен

c111100101

  • Гост
Re: Премахване на рейтинга
« Отговор #71 -: May 16, 2010, 22:40 »
Според мен доста трудно ще се стигне до категорично мнение на участниците за определен вариант. Надявам се подкрепата за някой от предложенията да надхвърли поне 50% та да бъде избрано с мнозинство като в парламента иначе на втори тур.  ;D  ;D  ;D  [_]3
И ако сто души изберат нещо, което е грешно това прави нещото истина?
Имаше някой от великите умове, не си спомням точно който беше казал перефразирам:
"Ако достатъчно много хора твърдят, че едно нещо е истина то тогава трябва много сериозно да се замислим дали не са прави"
Активен

Ivshti

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 322
  • Distribution: Linvo 2010.3
  • Window Manager: Gnome
    • Профил
    • WWW
Re: Премахване на рейтинга
« Отговор #72 -: May 16, 2010, 22:48 »
Твърдо за... тази система окуражава хората да спамят. Направете система с "благодаря" бутон на всеки пост, това може да окуражава хората да помагат.
Активен

romeo_ninov

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 2155
    • Профил
Re: Премахване на рейтинга
« Отговор #73 -: May 17, 2010, 07:41 »
Според мен доста трудно ще се стигне до категорично мнение на участниците за определен вариант. Надявам се подкрепата за някой от предложенията да надхвърли поне 50% та да бъде избрано с мнозинство като в парламента иначе на втори тур.  ;D  ;D  ;D  [_]3
И ако сто души изберат нещо, което е грешно това прави нещото истина?
Имаше някой от великите умове, не си спомням точно който беше казал перефразирам:
"Ако достатъчно много хора твърдят, че едно нещо е истина то тогава трябва много сериозно да се замислим дали не са прави"
И другата гледна точка: Една лъжа повторена 100 пъти се превръща в истина (свободна перефраза на Химлер, министър на пропагандата, Трерия райх)
« Последна редакция: May 17, 2010, 07:43 от romeo_ninov »
Активен

0x2B|~0x2B

laskov

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3166
    • Профил
Re: Премахване на рейтинга
« Отговор #74 -: May 17, 2010, 09:30 »
Струва ми се, че повечето от вас всъщност искат да има рейтинг, но коментирате това в тема, озаглавена "Премахване на рейтинга"! Е, пожелавам Ви скоро да си изясните какво точно искате и какво ще постигнете и да решите да има ли, или да няма ...
Какво толкова сте се заяли с тоя рейтинг? Махайте го и да го забравяме! Много от полезните съвети, които съм чел във форума са от хора, дето не са (бяха) магьосници и въпреки това бяха и полезни и културно написани, за разлика от други ...
Активен

Не си мислете, че понеже Вие мислите правилно, всички мислят като Вас! Затова, когато има избори, идете и гласувайте, за да не сте изненадани после от резултата, и за да не твърди всяка партия, че тя е спечелила, а Б.Б. (С.С., ...) е загубил, а трети да управлява.  Наздраве!  [_]3