Страници: 1 ... 12 13 [14] 15 16 ... 70   Надолу

Автор Тема: Съществува ли наистина Тайно световно правителство?  (Прочетена 142390 пъти)

ray

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1447
    • Профил
Лично аз гледам да ползвам дървени или порцеланови неща/прибори и т.н.

Отделно не изхвърлям нищо стара ако все още върши работа, май още нямам тефлонови неща ;-)

Друго което ми хрумна е че може би най-ранните тефлонови тигани са били доста по-добри (като качество) от повечето сегашни. Базирам се на факта че новото първо трябва да пробие и чак след като се наложи вече може да се "оптимизират" разходите за производството му :-)

Иначе повече внимание обръщам на продуктите които купувам (имам две/три места от които основно пазарувам - домашна или подобна продукция).

BTW: преди няколко години имахме пекинези и беше много интересно да гледа човек какво им харесва и какво не, и не винаги беше от най/по-скъпото (въпреки че май вече с тия добавки/ала-наркотици и животните вече ядат разни "храни за животни" и се чудят на месото :-(
В момента имаме котки !

PS: сега се сетих че напоследък лекарствата и хр. добавки вървят едва ли не към храната :-) и реших да допиша за лекарствата (които ползвам).
Та накратко: за леки неща (настинки и подобни) вземам 1/2 Upsarin/аспирин+витамин С;
За грипове (последния беше преди поне 3-4 години) започвам с много горещ чай и доста коняк (Плиска, Слънчев бряг/удар ;-) и после гореща баня и 2 Upsarina преди лягане (при мен действа на 80-90 %), ако не стане вземам някакъв от старите широкоспектърни антибитици (напр. Doxycyclin, но вече изчезва).
После някакви мултивитамини, не че има кой знае какъв ефект, но май помага малко за възстановяване.
За другите неща ползвам билкови смеси и/или хомеопатия (също съм много доволен от нозодите на Бах - Едуард Бах).
За тях почти няма информация и не знам някой лекар да ги ползва, иначе хомеопатията яко се комерсиализира и всичко почват да го пишат (хомеопатично ...)
От година и нещо имам доста добър личен опит с тези лекарства, и съм много доволен :-)
Ходих на "специалист" (за успокоение на половинката) и там ми казаха само глупости и общи приказки и така реших ако се дъня поне сам да си го направя, но пък спечелих - хехе. Та така !
« Последна редакция: Dec 30, 2018, 20:18 от ray »
Активен

remotexx

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3210
    • Профил
Хе-хе
Mirror Polished Pan 2.0 l, Ø 24cm
така ли му викат вече  :P от към добрата му страна... поне е съвместим с едновремешните и може да го носите на калайджията (огледало праим, джам праим ...секакви - и дървени лъжици също)

П.П. А дано ма надали .. по-скоро са намерили начин да го 'калайдисат' по нов начин, супер тънко (и в прекия и в преносния смисъл) - китайска технология, нано теххнология вероятно вредна колкото си искаш.. поне колкото шествалентния хром (тоя белия прах извътре по новите компютри /най-вече кутиите и железариите/ заради който вече ги отварям с ръкавици)

https://sites.google.com/site/laboratoriacentral/za-nas/obsi-fizikohimicni-pokazateli/hrom
Хромът и съединенията му  попадат в организма чрез дихателния път, през кожата и през храносмилателната система. В организма той преминава от шествалентен в тривалентен, натрупва се в черен дроб, бъбреци, костен мозък и някои ендокринни желзи. Излъчва се през лигавицата на дебелото черво, бъбреците и кърмата. ... Хромът и съединенията му имат канцерогенен ефект.

https://www.thoughtco.com/what-is-chromium-6-1204047

и всеки който е барал кутията с голи ръце (и е обрал тоя белия прах по нея като е още нова) е бил изложен

..и последно понеже някой спомена за веро-то и там... знаят ама си траят, навремето си спомням развяваха случай дето бабата отровила дядото с веро и после ги съдила и те там вече пред съдията няма мърдане извадили всичките си научни изследвания и се (ги) оправдали с мотив - 1) бабата не слагала препоръчваната доза ами много повече (те за'тва сега вече пишат сан докуз чинии само с една капка, а си сложил 2 и.. не можеш ги осъди вече - прецедент, а то 1 капка за нищо не става, остава по гъбите само) и 2) тя преди всяко едене заливала съдинките с няколко кубика (вместо с 1 капка или колкото там пише), после не ги изплаквала добре и най-важното не ги чакала да изсъхнат а в научните им изследвания пишело, че докато не изсъхне било канцерогенна ама тоава си се знаело, а при сушенето бая канцероген се изпарявал та вече било в допустимите (им) норми... та оттогава всеки път като съм на заведение и пия сокче и като ми лъхне на веро и повече там не стъпям - колкото и да ми разправят познатите после - ама тук поне ги  мият , въж как само лъхат на веро (ще кажеш че повечето не ги мият) проблемът е че не ги чакат да изсъхнат после, а и прекаляват с верото (понякога си мисля че е само трик, като старшината в казармата, слагаше всичко на прах и само 1-2 яйца с черупките,, нека си мислят че е с истински яйца па нека ме псуват после), чунким е толкоз трудно и скъпа с една пароструйка... опа то в тоя бизнес май се викаха автоклав-и ..поправете ме ако греша
« Последна редакция: Dec 30, 2018, 20:11 от remotexx »
Активен

bot

  • Гост
 Аз пък си мислех че този белият прах е еквивалента на tin whiskers при цинка. Бая скъпи ще да са били тия хромираните кутии  ;)

« Последна редакция: Dec 30, 2018, 19:44 от bot »
Активен

remotexx

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3210
    • Профил
Е-е-е не за тоя прах става дума, имах предвид ...още като са нови вътре по металните рамки на кутиите има един фин бял прах, който обик. след няколко отваряния се изтърква по ръцете на отварящия, а и ако случайно забрави - всяко упътване започва с - Първо се хванете за кутията да се заземите  :P

то не е само хром там де - има и др. гадости - затова вече само с ръкавици
https://www.materialstoday.com/metal-finishing/features/driving-away-from-hexavalent-chromium-coatings/
« Последна редакция: Dec 30, 2018, 20:10 от remotexx »
Активен

bot

  • Гост
 ето, благодарение на информационните технологии научихме от какво още трябва да се пазим
Активен

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8780
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Винаги съм заявявал, че независимо колко валентен Chromium е токсичен. И затова не ми пречи да го заявя дори пишейки го от SRWare Iron. Скоро ще съм на Librefox като що годе някаква алтернатива.

Но се радвам, че не само аз смятам, че Chromium отрови всичко включително да го web-а. Весело посрещане!
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

jet

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3472
  • Distribution: debian
  • Window Manager: kde
    • Профил
Chrome или Chromium?!
Активен

..⢀⣴⠾⠻⢶⣦⠀
  ⣾⠁⢠⠒⠀⣿⡁
  ⢿⡄⠘⠷⠚⠋
  ⠈⠳⣄⠀⠀⠀⠀  Debian, the universal operating system.

spec1a

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3852
    • Профил
   Да не отварям нова тема,така и така тук се пише какво ли не ...

   Ч Н Г

   Да сме живи и здрави.

   И да пишете по-малко глупости   ;D
Активен

jet

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3472
  • Distribution: debian
  • Window Manager: kde
    • Профил
Ние сме ти оставили палмата на първенството.
Активен

..⢀⣴⠾⠻⢶⣦⠀
  ⣾⠁⢠⠒⠀⣿⡁
  ⢿⡄⠘⠷⠚⠋
  ⠈⠳⣄⠀⠀⠀⠀  Debian, the universal operating system.

spec1a

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3852
    • Профил
   Да не би да си упълномощен да говориш от името на всички останали ?
Активен

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8780
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Ей вие двамата!

Не съм другарката от детската градина и няма да ви дърпам ушите. Но нова година е! Че не сме на едни и същи мнения, не сме. Ама точно тия дни ли ще се караме?

ЧНГ 2019
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

Acho

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 5256
  • Distribution: Slackware, MikroTik - сървърно
  • Window Manager: console only
    • Профил
    • WWW
За много години момци.
Активен

CPU - Intel Quad-Core Q8400, 2.66 GHz; Fan - Intel Box; MB - Intel G41M-T2; RAM - DDR2-800, Kingston HyperX, 2X2048 MB; VC - onboard, Intel G41 Express Chipset; HDD - Toshiba, 500 GB, SATAII; SB - Realtek HD Audio; DVD-RW - TSSTcorp DVD-RW; LAN - Realtek PCI-E GBE Controller; PSU - Fortron 350 Watt.

jet

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3472
  • Distribution: debian
  • Window Manager: kde
    • Профил
За много и като за начало да доживеем до "Unix problem 2038" да го видим на живо  [_]3
Активен

..⢀⣴⠾⠻⢶⣦⠀
  ⣾⠁⢠⠒⠀⣿⡁
  ⢿⡄⠘⠷⠚⠋
  ⠈⠳⣄⠀⠀⠀⠀  Debian, the universal operating system.

bot

  • Гост
 Честита и от мен! Това за UNIX е добро пожелание.
Активен

ray

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1447
    • Профил
ЧНГ на всички !!!

Въпреки че според мен още е рано за сериозни неща, снощи намерих една книга (на български) със заглавие "По пътя на глобалната окупация" от Гари Ка.
Свалих я от Замунда. Ако някой иска може да й хвърли едно око (прегледах до към 30-40 страница, изглежда интересна въпреки че лично аз знам повечето неща там).

Здрави и щастливи през новата година :-)
Активен
Страници: 1 ... 12 13 [14] 15 16 ... 70   Нагоре
« назад напред »