Страници: 1 ... 4 5 [6] 7 8 ... 52   Надолу

Автор Тема: Що е то ИИ/AI и има ли то почва у нас?  (Прочетена 59560 пъти)

Naka

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3397
    • Профил
Re: Що е то ИИ/AI и има ли то почва у нас?
« Отговор #75 -: Feb 12, 2022, 20:13 »
Хумореска е, според мен. Шега с живота и абсурдите в него. Поне аз я възприемам така. А как ли ще реагира ИИ-то.. :)

Ще каже, че всичко е наред!!!

Преди няколко години Гого публикуваха поредния си  Тerms and Conditions за веб мастърите. Това си е точно по адвокадски.... ::) Та там пишеше това не правете онова не правете....И не публикувайте автоматично(машинно) генерирано съдържане (те от това най-много ги е страх). Не използвайте Markov chains.... :D

Аха...каза народа...значи ако използваме Markov chains няма да ни хванат, че генерираме кух, нищо не значещ контент. Много ми беше смешно. :D

Още повече че Гого се учи от мрежата..и си тренира ИИ от веба. А във веба има много цитати точно на това "Млад старец седнал прав на дървен камък........."
Щом го има на много места и щом много хора го споделят значи е абсолютно правилно....Кои сме ние да се цепим от колектива и да казваме кое е правилно и кое не е?

---
Има едни такива програмчета...само за ташак. Термина е bullshit generator https://www.bullshitgenerator.com/

В бизкото минало е достатъчно да видиш изказванията на XXXV-нския конгрес на ком.партията.....думи думи и нищо съществено. Много такива примери има.
Така например говорят съвременните политици: "Трябва ясно да заявим целите на устойчивото развитие, да имаме ясно формулирана политика за подобряване на благосъстоянието и задълбочаване на евроатлантическата интеграция" !!!
Някой да има нещо напротив на това?
« Последна редакция: Feb 12, 2022, 21:12 от Naka »
Активен

Perl - the only language that looks the same before and after encryption.

remotexx

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3236
    • Профил
Re: Що е то ИИ/AI и има ли то почва у нас?
« Отговор #76 -: Feb 12, 2022, 21:08 »
@Нака - по-скоро ги е страх че ИИто там на Марков (или на който и да е друг - безпристрастен) ще вземе да вземе да каже истината на хората - и к'во го праиш такова ИИ и да го блокираш и да не го му през *ура.. тъй де ЦПУ-то

Те хората по-лесно се манипулират - няма ИИ, няма независими медии, и там к'вото им кажат джурналята и рекламите и само оттам черпят информация или ако случайно излезе нещо обик го покриват преди да е стигнало до широката публика - ама (много ги е страх явно, че) някой ИИ м оже да го набара в няколкото пунтосекунди преди още корпоративното ИИ да го е изтрило че и да си направи правилните изводи и после вече - късно е чадо манадолото лопна както казал дедо поп

П.П. Той тоя киберпънк май скоро вече ще го... не само гледаме ами и играем на живо - имаше и една игрица - стара 20-30 г. дето там със собствения си оносендай трошиш корпоративния лед  :o


П.П.П. честно казано по-скоро го правят за отмъщение - щом ние големите не можем да го правим (задъжават ги да си цензурират потребителите, че и себе си - явно и при тях вече не минава номера с - аз не бях, моят ИИ/Марков беше) - значи и вие не можете (вече да минавате с оправданието - я не бешел он /ИИ/ бешел - сакън не ми затривайте/блокирайте акаунта че не ми се оди пак у твита)

Сега се сетих че не  задължително фирмата ти да се казва Карли Марко за да продаваш легално "маркова" техника - може и на тоя другоя Марков да е кръстена  :P
« Последна редакция: Feb 12, 2022, 21:13 от remotexx »
Активен

jet

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3473
  • Distribution: debian
  • Window Manager: kde
    • Профил
Re: Що е то ИИ/AI и има ли то почва у нас?
« Отговор #77 -: Feb 12, 2022, 22:30 »

В бизкото минало е достатъчно да видиш изказванията на XXXV-нския конгрес на ком.партията.....думи думи и нищо съществено.
Да, ама онова си беше естествен интелект, а не изкуствен.
Активен

..⢀⣴⠾⠻⢶⣦⠀
  ⣾⠁⢠⠒⠀⣿⡁
  ⢿⡄⠘⠷⠚⠋
  ⠈⠳⣄⠀⠀⠀⠀  Debian, the universal operating system.

Naka

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3397
    • Профил
Re: Що е то ИИ/AI и има ли то почва у нас?
« Отговор #78 -: Feb 12, 2022, 23:11 »

В бизкото минало е достатъчно да видиш изказванията на XXXV-нския конгрес на ком.партията.....думи думи и нищо съществено.
Да, ама онова си беше естествен интелект, а не изкуствен.

Смисълът е че това е граматическо правилно, добре звучащо ... абе отвсякъде правилно .... но без смисъл отдолу.
Дали може ИИ да хване толкова надълбко и да разбере, че това е текст без смисъл?
Ми то обикновен човек (не ИИ) се подлъгва на такива съчинения, какво остава за ИИ???
(за обратния процес - за генерацията на кух контент разбрахме, че ИИ (или естествения) може да справи без особенно да се напряга)

Такива неща продължават да съществуват и сега. Цели книги има написани такива...да не давам примери..Дрън дрън дрън...след това малко по различен   Дрън дрън дрън ...а след това се връща на началното Дрън дрън дрън ...и така цяла книга.

И тук има два варянта 1.или ти си много тъп, че не можеш нищо да вдянеш или 2.това което четеш е наистина спам.
 
« Последна редакция: Feb 12, 2022, 23:36 от Naka »
Активен

Perl - the only language that looks the same before and after encryption.

spec1a

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3865
    • Профил
Re: Що е то ИИ/AI и има ли то почва у нас?
« Отговор #79 -: Feb 13, 2022, 11:08 »
   Да не говорим за религиозните парцали - разни "библии" и т.н.
Именно там са големите малоумия - как вселената била създадена
преди 7000 и нещо години и т.н.

   Как ли ще реагира на това един читав ИИ ...
Активен

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8792
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Re: Що е то ИИ/AI и има ли то почва у нас?
« Отговор #80 -: Feb 13, 2022, 12:13 »
   Да не говорим за религиозните парцали - разни "библии" и т.н.
Именно там са големите малоумия - как вселената била създадена
преди 7000 и нещо години и т.н.

   Как ли ще реагира на това един читав ИИ ...

Не казвам, че света е създаден преди 7 000 години. Това дори аз не го вярвам. По-точно смятам (но приемам да греша), че тогава е бил онзи, ноиския потоп. Поне учените датират, че черноморския е бил някъде там, а пък ковчега го откриха на Арарат.

Но все пак искам да подчертая, че ние не знаем със сигурност кога и как се е пръкнала вселената. Единствено имаме изчисления спрямо видимата посока на движение от предполагаем взрив.
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

4096bits

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6188
    • Профил
Re: Що е то ИИ/AI и има ли то почва у нас?
« Отговор #81 -: Feb 15, 2022, 19:25 »
ДА, обаче ако бях всемогъщ създател, нищо нямаше да ми струва, да направя света така, че да изглежда, че все едно не е възникнал преди 7000 години, че сякаше не е имало нужда от мен при създаването му. Иначе как ще е вяра, ако можеше да докажеш, че създателя ( в хипотетичния случай Аз  ;D ) съществува или не?
Активен

As they say in Mexico, "Dasvidaniya!" Down there, that's two vidaniyas.

Naka

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3397
    • Профил
Re: Що е то ИИ/AI и има ли то почва у нас?
« Отговор #82 -: Feb 18, 2022, 13:30 »
   Да не говорим за религиозните парцали - разни "библии" и т.н.
Именно там са големите малоумия - как вселената била създадена
преди 7000 и нещо години и т.н.

Чудя се дали да отговарям...за да не досаждам на колегите..Обаче за протокола:

В библията няма такова нещо нещо като 7000 години от сътворенито на света. Това са фантазите първо на еврейските тълкователи...дето са ги изчислявали по родословията...на Адам,Ной...и другите... И след това са тълкованията на византийските тълкователи дето пак също са смятали и брисали...този живял толкова..онзи живял толкова и т.н.
Само, че библията (старият завет) не е непременно хронолигчна. Това не е книга която се чете от началото до края. Това е просто сборник от различни истории, който някой се опитвал да ги подреди по хронологичен ред. (термина библия май точно това означава - книги-сборник)И между отделните истории, може да има големи дупки във времето. може да са 100 години, а може да се милиарди...Не искам да го тълкувам. Тук не казвам, че историите са неверни и фантазии. Държа на мнението, че това са верни/богооткровенни истории/разкази, (не от този свят) представени по най-опростения начин така, че да може да се разберат от обикновенния човек.
 
Цитат
Как ли ще реагира на това един читав ИИ ...
Цитат
И тук има два варянта 1.или ти си много тъп, че не можеш нищо да вдянеш или 2.това което четеш е наистина спам.

За Изкуственият интелект няма да го коментирам, но за естествения според мен важи правилото от т.1, че ако не може да вникнеш в посланията, значи че си прекалено тъп.. това е един вид тест. Има много логика във всичко, (най-вече в новия завет и евангелията) просто човек трябва много безпристрастно, без предубеждение, че това са щуротии, да го чете и да се опита да го вдене. ::)

---

Същата работа и е с науката, математиката....Много пъти ми се случвало, четеш нещо, например някава математическа теория...и си казваш това е щуротия и го хвърляш настрана... А то имало много дълбок смисъл...Сред време, след години го вдяваш...ама се чудиш как така си го класифицирал като щуротия преди време...
Друг пример. Колко народ казват - абе мани ги тези линуксари... само в шела. в онова черното нещо пишат...пълнa глупост е това линукс.





« Последна редакция: Feb 18, 2022, 14:34 от Naka »
Активен

Perl - the only language that looks the same before and after encryption.

Naka

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3397
    • Профил
Re: Що е то ИИ/AI и има ли то почва у нас?
« Отговор #83 -: Feb 18, 2022, 14:19 »
Иначе как ще е вяра, ако можеше да докажеш, че създателя ( в хипотетичния случай Аз  ;D ) съществува или не?

Господ е майстор на криенето (в този мат. свят) Всеки сам трябва да стигне до вярата. Това е един вид тест. Ако го минеш този тест за вярата получавш виза за оня свят, за вечен живот.

Имало два типа хора. Едните са видели - На тези който Господ им се е явил, видели са божието царство..това са повечето от светците. Има много такива случаи в историята... при тях вече вярата не е вече само вяра ами знание, че това е така.
А има и хора които са само вярващи...Но блаженни били не видялите, ами вярващите.

Активен

Perl - the only language that looks the same before and after encryption.

spec1a

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3865
    • Профил
Re: Що е то ИИ/AI и има ли то почва у нас?
« Отговор #84 -: Feb 18, 2022, 16:13 »
   Ъхъъъъъъъ, вярата ...

Точно в името на вярата са ставали най-големите извращения в историята
на човечеството: брутални мъчения,изгаряния на клада,масови кланета
В България са изклани цели родове,включително бебетата !


Ако мога да го направя,ще унищожа вярата  >:D >:D >:D
И еврейските мастии ще го духат  >:D >:D >:D
« Последна редакция: Feb 18, 2022, 16:19 от spec1a »
Активен

jet

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3473
  • Distribution: debian
  • Window Manager: kde
    • Профил
Re: Що е то ИИ/AI и има ли то почва у нас?
« Отговор #85 -: Feb 18, 2022, 16:24 »
И вярата в Партията ли?!
Активен

..⢀⣴⠾⠻⢶⣦⠀
  ⣾⠁⢠⠒⠀⣿⡁
  ⢿⡄⠘⠷⠚⠋
  ⠈⠳⣄⠀⠀⠀⠀  Debian, the universal operating system.

4096bits

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6188
    • Профил
Re: Що е то ИИ/AI и има ли то почва у нас?
« Отговор #86 -: Feb 18, 2022, 16:30 »
Заради вярата или заради религията са ставали зверства?
Активен

As they say in Mexico, "Dasvidaniya!" Down there, that's two vidaniyas.

Naka

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3397
    • Профил
Re: Що е то ИИ/AI и има ли то почва у нас?
« Отговор #87 -: Feb 18, 2022, 16:30 »
Точно уж в името на 'вярата' са разпънали Христос на кръст. Ама не в името на вярата в Бога ами на това което тогаващните еврейски свещенци - синедрионът си е измислял, че уж вярвали в Бога. Същата работа е и с най-големите извращения в историята - измислят си че в нещо вярват..измислят си някави техни 'попски' правила и норми, за всяко нещо намират религиозно оправдание и почват с изращенията.....Това дали е истинска вяра или само се представя за такава?

Точно за такива извращения господ е казал "Не всеки, който Ми казва: Господи! Господи! – ще влезе в небесното царство, а който върши волята на Моя Отец, който е на небесата."
« Последна редакция: Feb 18, 2022, 16:33 от Naka »
Активен

Perl - the only language that looks the same before and after encryption.

spec1a

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3865
    • Профил
Re: Що е то ИИ/AI и има ли то почва у нас?
« Отговор #88 -: Feb 18, 2022, 16:33 »
   ЪЪЪ,реактивен,можеш ли да посочиш къде съм писал за вяра в Партията ?

С риск да стана банален и да оттегча колегите:
Основните създатели на комунистическата идеология са евреи: Маркс и Ленин.
Eвреи са и основните участници в болшевишкия преврат през 1917 г.

Други въпроси ?
« Последна редакция: Feb 18, 2022, 16:38 от spec1a »
Активен

Nik123

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3118
  • Distribution: Mageia, Q4OS
    • Профил
Re: Що е то ИИ/AI и има ли то почва у нас?
« Отговор #89 -: Feb 18, 2022, 19:12 »
За ИИ-то, конкретно, си мисля, че би било добре по гражданските дела (в частност вещните и облигационните) да сложат "изкуствени" съдии. Сблъсквал съм се с някои решения, които нямат нищо общо с правото, а с кефа на съответния решаващ съдия (или съдии). С ИИ сякаш би било по-лесно, задава се един шаблон, при такава ситуация- правиш така и толкоз. И няма противоречива практика. А не когато делото е срещу Енергото, например (или подобни мастодонти), Върховния касационен съд да се чуди как да извърти нещата в тяхна полза. Че и не само съда, ами и вещите лица, един експерт скоро твърдеше в съдебната зала, че нямало как в ЕЕПРОМ чипа в електромера да се внасят данни.
За наказателните дела това не става, там субективния елемент на дееца е много тънка материя и една машина не би се справила.
Активен
Страници: 1 ... 4 5 [6] 7 8 ... 52   Нагоре
« назад напред »