Автор Тема: Защо българинът мисли единствено за себе си?  (Прочетена 3068 пъти)

bdenkov

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 57
    • Профил
 Здравейте, мили хора! Тази пандемия дооста ясно ми показа, че хората (нашият народ) са големи егоисти и не се интересуват от другия. Направо не знам откъде да започна, че не издържам вече! Просто вече няма накъде! Нито критично мислене имат повечето хора, нито пазим чистота, нито елементарна здравна хигиена, нито отговорности, лицемерни са...абе нямам думи. Защо според вас? Обичам си родината, но вече наистина ми писна всичко това! Все да минем между капките, все "мен това не ме интересува, да се оправят"... пък за култура и такт изобщо да не говорим. Защо не можем да бъдем единни? Кога ще се изкорени тоз' балкански манталитет? Как се живее с тези хора? Как се абстрахирате от простотията, дори когато са ви семейство? Изобщо, много ще се радвам ако се оформи дискусия и всеки да сподели своите виждания, съвети и т.н.
Благодаря!

ПС: извинявам се, ако ви звучи глупаво, но просто ми писна яко вече.
Активен

4096bits

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6152
    • Профил
Прекалено общо говориш.

Веднага ще ти задам въпроса:
Каква е твоята среда? Сред какви хора се движиш, с какви хора работиш, общуваш и живееш? Ако сред тези хора виждаш простотия, егоизъм и себелюбие и това те натоварва, значи те не са твоите хора. Аз виждам съвсем друго у хората. И знаеш ли защо? Защото съм насочил вниманието си към това друго у тях. Не към недостатъците им, не към грешките им, а към потенциала им, към успехите им, въпреки трудностите, към всичко, което ги кара да стават всяка сутрин и да продължават напред.

Прост физичен закон е. Вселената е неутрална. Като бял лист хартия. Съзнанието ти е източника на светлина. Ако я осветиш със синя светлина, ще видиш, че хартията е синя. Ако я осветиш с розово, тя ще бъде розова. По какъвто начин гледаш на света, такъв ще го виждаш.

Вместо да задаваш въпроса, защо хората са такива и кога ще се изкорени балканския ни манталитет, по-добре се запитай, как ти да се промениш така, че да започнеш да виждаш света по друг начин. По начин, който ще ти позволи да видиш и хубавото в него. Да го осветиш с подходяща светлина.

Говориш така, сякаш си се отделил от хората. Те, тях, егоисти са, прости, нямат критично мислене... Да не би да пропускаш факта, че ти си част от тези хора, от този народ. Да не би да твърдиш, че присъствието ти сред тях, действията ти, приказките ти, не са част от висчко това? Хем си част от тъкънта на обществото  и народа ни, хем те са кривите. Как става? Ти не оказваш ли никакво въздействие във всичко това? Ако ти не си егоист, не си прост, а интелигентен, мислиш критично, пазиш чистота, защо не въздейставш благотворно на хората, сред които се движиш и да започнат и те като теб? Осъзнаваш ли ролята си във цялата пиеса? Ако да, бъди пример, действай, бъди безупречен така, както го разбираш и се надявай, че някой ще те последва. Ако не, въпроса ти е съвсем неуместен, докато не осъзнаеш, че си част от всичко и всички ни.
Активен

As they say in Mexico, "Dasvidaniya!" Down there, that's two vidaniyas.

remotexx

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3210
    • Профил
Или иначе казано (по накратко)
Купи си розови очила колега.
И със здраве да си ги носиш - всеки ден
Че.. хапчетата не са всеки.. е виж сестрите Вашовски докъде я докараха.. /оказа се че при смесването на червено и синьо хапче не се получава розово - хахаха/
« Последна редакция: Mar 18, 2022, 06:53 от remotexx »
Активен

4096bits

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6152
    • Профил
Или иначе казано (по накратко)
Купи си розови очила колега.
И със здраве да си ги носиш - всеки ден
Че.. хапчетата не са всеки.. е виж сестрите Вашовски докъде я докараха.. /оказа се че при смесването на червено и синьо хапче не се получава розово - хахаха/
Ремо, добра забележка. Нямах предвид да си сложи розовите очила. Всеки и всичко си има и добрите и лошите страни. Но е наш избор, в коя мелница ще наливаме вода или казано по западно, кой вълк ще храниш. На който даваш храна, той става по-силен.
Активен

As they say in Mexico, "Dasvidaniya!" Down there, that's two vidaniyas.

laskov

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3166
    • Профил
Здравейте, мили хора! ....
Здравей Денков! Всичко, написано от теб е в главата ми и аз нямам отговор.
Хиляди въпроси!
Не е само от пропагандата - както каза Иво Инджев, "Прекалено дълго време казвахме, че лошото е добро!", но това все пак е "възпитание" в продължение на години ...
Активен

Не си мислете, че понеже Вие мислите правилно, всички мислят като Вас! Затова, когато има избори, идете и гласувайте, за да не сте изненадани после от резултата, и за да не твърди всяка партия, че тя е спечелила, а Б.Б. (С.С., ...) е загубил, а трети да управлява.  Наздраве!  [_]3

spec1a

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3852
    • Профил
   Kъф е тоя Иво мИнджев,че се позовавате на него като на някакъв
световен авторитет,не мога да разбера ?!?
   Фанатизиран седераст и тотален Хамериканофил.

Ако му дадете лайно и му кажете,че е Хамериканско,ще го изяде !
Активен

jet

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3472
  • Distribution: debian
  • Window Manager: kde
    • Профил
Ти него не го мисли. Мисли ти какво ще ядеш, като гепат диктаторчето за яката.
Активен

..⢀⣴⠾⠻⢶⣦⠀
  ⣾⠁⢠⠒⠀⣿⡁
  ⢿⡄⠘⠷⠚⠋
  ⠈⠳⣄⠀⠀⠀⠀  Debian, the universal operating system.

spec1a

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3852
    • Профил
Ти него не го мисли. Мисли ти какво ще ядеш, като гепат диктаторчето за яката.

   Кое "диктаторче" ?

   Ако визираш Путин,ами,уви,няма как да го гепат ...
Ако се опитат по-сериозно -> световна термоядрена война.

Много малко вероятно е да има предатели в неговия "вътрешен кръг".



Мисли,преди да пишеш.
« Последна редакция: Mar 18, 2022, 16:36 от spec1a »
Активен

jet

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3472
  • Distribution: debian
  • Window Manager: kde
    • Профил
Ще видим.  Вече взеха да хвърчат генералски пагони.
Съветски крах вер.2.0. Този път освен без икономика, ще останат и без армия. Украинските цигани ще събират старо (високоточно) желязо от къра.
Тогава ще са ти виновни евреите.
« Последна редакция: Mar 18, 2022, 19:15 от jet »
Активен

..⢀⣴⠾⠻⢶⣦⠀
  ⣾⠁⢠⠒⠀⣿⡁
  ⢿⡄⠘⠷⠚⠋
  ⠈⠳⣄⠀⠀⠀⠀  Debian, the universal operating system.

spec1a

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3852
    • Профил
Ще видим.  Вече взеха да хвърчат генералски пагони.
Съветски крах вер.2.0. Този път освен без икономика, ще останат и без армия. Украинските цигани ще събират старо (високоточно) желязо от къра.
Тогава ще са ти виновни евреите.

   Зеленски евреин ли е ?
Ами евреин е !
Нито той отрича това,нито се отрича от неговото обкръжение.



Все някога ще се появи обективна информация какви ги е вършил ...
Активен