Анкета

Въпрос: Подкрепяте ли забраната за пушене на закрито?

  • Не пуша и я подкрепям
    - 40 (19%)
    Пуша, но я подкрепям
    - 13 (6.2%)
    Пуша и не я подкрепям
    - 14 (6.7%)
    Не пуша, но не я подкрепям
    - 7 (3.3%)
    Не ме интересува
    - 2 (1%)

Общ брой гласове: 69

Автор Тема: Колко от нас подкрепят пълната забрана за пушене на закрити ощественни места?  (Прочетена 27658 пъти)

gat3way

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6050
  • Relentless troll
    • Профил
    • WWW
Цитат
По същата тази логика, утре могат да забранят и направата на всякакъв софтуер който може да се използва за извършване на престъпления както е в момента производството на оръжие и да сложат разработката на софтуер/програми само под контрола стопански субекти със здрав контрол от правителства, щото тези сметки дето се точат, нали с програми става  !?

Това е факт отдавна, особено в ЕС.
Активен

"Knowledge is power" - France is Bacon

backinblack

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3201
    • Профил
Цитат
По същата тази логика, утре могат да забранят и направата на всякакъв софтуер който може да се използва за извършване на престъпления както е в момента производството на оръжие и да сложат разработката на софтуер/програми само под контрола стопански субекти със здрав контрол от правителства, щото тези сметки дето се точат, нали с програми става  !?

Това е факт отдавна, особено в ЕС.

За сефте чувам за някакви факти в ЕС, но по тази логика, всеки свободен софтуер може да се окаже опасен, пък да не говорим за това, че всяка програма за сниф по мрежата, за да си върши администратора работата, може да се използва и за противозаконни цели.
Абе, както вървят нещата, зорлем се натискаме да си дадем свободата! Вече успешно прилагат правилото, да не можеш да се защитава и за тай-малкото да търпиш или да тичаш да се оплакваш.
То, от такива нещица се започва :D
Активен

gat3way

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6050
  • Relentless troll
    • Профил
    • WWW
Снифърите като че ли имат повече легални приложения, отколкото нелегални. От друга страна примерно ако напишеш някой софтуер за ботнет от сорта на Zeus, нищо хубаво не те чака ако те хванат. В Германия законът дори е още по-брутален, рискуваш разправии с правосъдието ако публикуваш експлойт за някаква уязвимост, без значение дали е публично известна.
Активен

"Knowledge is power" - France is Bacon

backinblack

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3201
    • Профил
Цитат
Снифърите като че ли имат повече легални приложения, отколкото нелегални

Не говоря за софтуера който си откровено за нелегални цели, а точно за такъв който може да се ползва за двете и тогава, ще дойде най-смисленото предложение да се разработва само от стопански субект на който уж да му се държи някаква отговорност и ще влезем във същия спор като пушенето, щото тези които си ползват компютрите само за най-рутинни неща са мнозинство и не го разбират проблема и ще подкрепят такива ограничения, защото принципа вече е наложен!
Защото вече не се гледа принципа, а всеки срещу всеки!
Активен

gat3way

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6050
  • Relentless troll
    • Профил
    • WWW
Много малко вероятно. Мисля, че говорим за различни неща. Ако забраниш снифърите, ще бръкнеш в задника на доста бизнеси, които ти плащат електоралната кампания и няма да спечелиш особено. С цигарите случаят не е такъв. Просто разбери че това е отживелица и след няколко десетилетия ще е рядкост да видиш пушач. Аз лично не виждам нещо хубаво в пушенето, въпреки че пуша. За държавата загубите от пушенето са ясни, особено за Европа където населението така или иначе застарява и намалява. Сега че България е частен случай където все още има прекалено много пушачи е факт, но и това ще се промени. Приеми го и стига вижда разни конспирации. Предполагам и на родителите ти не им е било особено приятно когато вместо тяхната музика са почнали да пускат твоята по радиото и когато целият лайфстайл малко или много се е променил (доколкото е възможно по това време). Е, сега става същото. Аз това много добре го разбирам, в един момент ако не спра да пуша, ще трябва да ме откажат със законови мерки и е по-добре да става по-плавно.

Активен

"Knowledge is power" - France is Bacon

backinblack

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3201
    • Профил
Между другото, преди около 2 часа говорих с един приятел който има заведение и е започнал да го преустройва на частен клуб с членски карти ще се пуши без да разделя помещението за пушачи и непушачи, а членския внос ще е символичен, колкото да си плати направата на някакви членски карти контрол за допускане само на "членове" :D .
Надявам се примера му да стане заразителен, но със сигурност ще обере каймака :D
Активен

gat3way

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6050
  • Relentless troll
    • Профил
    • WWW
О, това в Русе съм го виждал още когато тръгнаха да разделят пушачите от непушачите. Охладиха им ентусиазма обаче - и частните клубове ги глобяват по същият параграф - тогава защото нямаше помещение за пушачи и непушачи.
Активен

"Knowledge is power" - France is Bacon

backinblack

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3201
    • Профил
Много малко вероятно. Мисля, че говорим за различни неща. Ако забраниш снифърите, ще бръкнеш в задника на доста бизнеси, които ти плащат електоралната кампания и няма да спечелиш особено. С цигарите случаят не е такъв. Просто разбери че това е отживелица и след няколко десетилетия ще е рядкост да видиш пушач. Аз лично не виждам нещо хубаво в пушенето, въпреки че пуша. За държавата загубите от пушенето са ясни, особено за Европа където населението така или иначе застарява и намалява. Сега че България е частен случай където все още има прекалено много пушачи е факт, но и това ще се промени. Приеми го и стига вижда разни конспирации. Предполагам и на родителите ти не им е било особено приятно когато вместо тяхната музика са почнали да пускат твоята по радиото и когато целият лайфстайл малко или много се е променил (доколкото е възможно по това време). Е, сега става същото. Аз това много добре го разбирам, в един момент ако не спра да пуша, ще трябва да ме откажат със законови мерки и е по-добре да става по-плавно.

Не виждам смисъл да споря дали има нужда или няма нужда от такъв софтуер. Аз лично нямам нужда и пет пари не давам дали ще го забранят или няма, а на другите като им обяснят, че е с цел да ги предпазят и ще се съгласят! Даже няма и да има и такова противоборство.
Уж си интелигентно мОмче, а аз ти говоря за принципи, а ти ми говориш за снифери! Явно интелигентността ти стига само до компютърните ти занимания, щом не можеш да прозреш постоянните опити за налагане на все повече и повече ограничения и контрол върху обикновения човечец.
Активен

backinblack

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3201
    • Профил
О, това в Русе съм го виждал още когато тръгнаха да разделят пушачите от непушачите. Охладиха им ентусиазма обаче - и частните клубове ги глобяват по същият параграф - тогава защото нямаше помещение за пушачи и непушачи.

Частните клубове не са обществено място ;)
Активен

gat3way

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6050
  • Relentless troll
    • Профил
    • WWW
Цитат
Не виждам смисъл да споря дали има нужда или няма нужда от такъв софтуер. Аз лично нямам нужда и пет пари не давам дали ще го забранят или няма, а на другите като им обяснят, че е с цел да ги предпазят и ще се съгласят! Даже няма и да има и такова противоборство.
Уж си интелигентно мОмче, а аз ти говоря за принципи, а ти ми говориш за снифери! Явно интелигентността ти стига само до компютърните ти занимания, щом не можеш да прозреш постоянните опити за налагане на все повече и повече ограничения и контрол върху обикновения човечец.

Кой ще се съгласи? Аз не виждам един IT отдел, който ще се справи без мрежов снифър. Просто ужасно много мрежови проблеми се дебъгват така, на application слоя и особено много всякакви свързани с рутинг проблеми, NAT-ове. Да не говорим, че на практика разработването на какъвто и да било софтуер свързан с отваряне на сокети е доста сложно занимание без пакетен снифър. Колкото и да виждаш конспирации, политиците не са чак такива идиоти и решенията обикновено минават през експертни комисии. В случаят пак ти казвам - цигарите като цяло са нещо което така или иначе отмира. Предвид че и създава повече проблеми, отколкото решава е съвсем нормално да се опитват да го ликвидират със законови мерки.
Активен

"Knowledge is power" - France is Bacon

dejuren

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1025
  • Distribution: Ubuntu, RedHat
  • Window Manager: lxde KDE4
    • Профил
Такива паралели навяват забавни мисли...Рим не се е разпаднал точно като република, доста преди това властта е започнала да се концентрира в ръцете на един човек. Даже в един момент сенатът просто са го разпуснали. Обаче този соц-маймуняк дето сега води световния цирк нещо не мога да си го представя като император.

Цитат
Президент: пълна титла — Президент на имперското галактическо правителство.

...
Що се отнася до президента, до голяма степен той е един фигурант, неразполагащ с никаква власт. На пръв поглед той се избира от правителството, но качествата, които трябва да притежава, не са тези на добър държавник, а на човек, способен да върши добре премислени безобразия. Ето защо президентът винаги е бивал противоречива личност — едновременно вбесяваща и обаятелна. Службата му не се състои в това да упражнява власт, а да отклонява вниманието от нея. По тези показатели Зейфод Бийблброкс е един от най-сполучливите президенти, които Галактиката някога е имала — вече е прекарал две от десетте години на мандата си в затвора за измама. Малцина са тези, които осъзнават, че президентът и правителството не притежават никаква власт, и от тези малцина само шестима души знаят в чии ръце се намира върховната политическа власт. Болшинството от останалите вярват, че най-важните политически въпроси се решават от компютър. Надали съществува по-голяма заблуда от тази.
Активен

http://webchat.freenode.net/?channels=ubuntu-bg
The quieter you become, the more you are able to hear.
Две седмици цъкане с мишката спестяват два часа четене на документацията.

gat3way

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6050
  • Relentless troll
    • Профил
    • WWW
Цитат
Частните клубове не са обществено място

Ако сам си си готвачка, сервитьорка, барман и чистачка, ще мине номера. В противен случай не - и ще ти съдерат задника от глоби.
Активен

"Knowledge is power" - France is Bacon

backinblack

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3201
    • Профил
Цитат
Не виждам смисъл да споря дали има нужда или няма нужда от такъв софтуер. Аз лично нямам нужда и пет пари не давам дали ще го забранят или няма, а на другите като им обяснят, че е с цел да ги предпазят и ще се съгласят! Даже няма и да има и такова противоборство.
Уж си интелигентно мОмче, а аз ти говоря за принципи, а ти ми говориш за снифери! Явно интелигентността ти стига само до компютърните ти занимания, щом не можеш да прозреш постоянните опити за налагане на все повече и повече ограничения и контрол върху обикновения човечец.

Кой ще се съгласи? Аз не виждам един IT отдел, който ще се справи без мрежов снифър. Просто ужасно много мрежови проблеми се дебъгват така, на application слоя и особено много всякакви свързани с рутинг проблеми, NAT-ове. Да не говорим, че на практика разработването на какъвто и да било софтуер свързан с отваряне на сокети е доста сложно занимание без пакетен снифър. Колкото и да виждаш конспирации, политиците не са чак такива идиоти и решенията обикновено минават през експертни комисии. В случаят пак ти казвам - цигарите като цяло са нещо което така или иначе отмира. Предвид че и създава повече проблеми, отколкото решава е съвсем нормално да се опитват да го ликвидират със законови мерки.

И защо обясняваш на мен каква работа върши!? Колко са хората които го ползват, колко са хората които изобщо не са го чували и колко ще са хората като мен дето знаят, но не им пука!?
Сценария който ти развих по-горе е съвсем принципен и снифера е само един вид софтуер и ти отново се хващаш за спор от рода на, кое било по вредно, твоето занимание да трошиш пароли или снифера!? Нещо напълно възможно да се случи с още малко поорязване на правата ни и още малко по-послушни да станем. И снифепа и нешкила имат двойно предназначение и са само един пример!
Активен

gat3way

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6050
  • Relentless troll
    • Профил
    • WWW
А, това ли било проблема. Ако стане така, просто ще мина към тъмната страна, ще затворя софтуера, ще работя за правителството и такива неща, няма да вдигам въстания. Ако не друго, твърде вероятно печалбите ще са далеч по-високи докато продължавам да се занимавам с това, което ми е интересно.
Активен

"Knowledge is power" - France is Bacon

backinblack

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3201
    • Профил
А, това ли било проблема. Ако стане така, просто ще мина към тъмната страна, ще затворя софтуера, ще работя за правителството и такива неща, няма да вдигам въстания. Ако не друго, твърде вероятно печалбите ще са далеч по-високи докато продължавам да се занимавам с това, което ми е интересно.

И толкоз много акъл ли се иска да се сетиш, че след като се върви на някъде, въпрос на време е да се стигне!?
Аз и сега съм много по-добре от други дето много повече от мен работят и ти ще си по-добре като дойде това време, но със сигурност няма да сме по-добре от времето в което всички сме били по-свободни и сме живеели по-добре.
Активен