Анкета

Въпрос: Подкрепяте ли забраната за пушене на закрито?

  • Не пуша и я подкрепям
    - 40 (19%)
    Пуша, но я подкрепям
    - 13 (6.2%)
    Пуша и не я подкрепям
    - 14 (6.7%)
    Не пуша, но не я подкрепям
    - 7 (3.3%)
    Не ме интересува
    - 2 (1%)

Общ брой гласове: 69

Страници: 1 ... 7 8 [9] 10 11 ... 19   Надолу

Автор Тема: Колко от нас подкрепят пълната забрана за пушене на закрити ощественни места?  (Прочетена 27783 пъти)

backinblack

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3201
    • Профил
Пушенето на ОБЩЕСТВЕНО място не е лично пространство!!!
И няма нищо общо с личното ти пространство!!!

Казваш, че аз не се съобразявам с твоите права.
Защо да го правя, като ти н есе съобразяваш с моите?

Продължаваш да бъдеш или прекалено тъп, или прекалено голям егоист! Мен лично, изобщо не ме интересува кое от двете си!
Мога и пак да ти обясня, че това обществено място е обществено не само за непушачите, а и за пушачите и в старото положение имаше избор и за двата вида!
Ако си ходил по заведения които икономисват ток от вентилация, имаше и едни телефони разлепени да се обадиш като констатираш нарушение.
« Последна редакция: Dec 17, 2012, 15:04 от backinblack »
Активен

luda_glawa

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 652
  • Distribution: Kubuntu
  • Window Manager: KDE
    • Профил
    • WWW
... Проблема не е в това дали е лошо или вредно ...

... в предишния вариант двете страни имаха право на избор ...

... но пушачите са тези които ходят повече по заведения ...

Ба, защо все си мислех, че проблема е точно в това. Защото ти няма да умреш ако два часа не пушиш, но можеш ли с ръка на сърцето да се закълнеш в живота си, че няма да ми навредиш ни на йота ако вдишам дима от цигарата или пурата ти?

Дали са имали право на избор? Не мисля, че във всички заведения/кръчми е било така.

Въх и защо така? По-бедни ли сме от вас? По-тъпи? По-сериозни и не ни бива да се забавляваме? Въх! Направо отивам да се хвърля на боклука.

Някой да се е замислял, че на хората им трябва време да свикнат с наредбата?
Активен

С Уважение:

Luda Glawa ;-)

backinblack

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3201
    • Профил
Цитат
Ба, защо все си мислех, че проблема е точно в това. Защото ти няма да умреш ако два часа не пушиш, но можеш ли с ръка на сърцето да се закълнеш в живота си, че няма да ми навредиш ни на йота ако вдишам дима от цигарата или пурата ти?

И как така го вдишваш, ако си седнал в залата за непушачи, а ако някой е правел икономия от вентилация не си направил забележка или да се обадиш на обявените телефони!!!? Или май ти е било тъпо, че повечето ти приятели с които си отишъл са били пушачи и е трябвало да стоиш сам при непушачите или да го дишаш заради приятелите си!? И сега ти ще "оправяш" приятелите си да влязат в правата според теб вяра!? Бог да ме пази от такива приятели като теб!
Активен

luda_glawa

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 652
  • Distribution: Kubuntu
  • Window Manager: KDE
    • Профил
    • WWW
Цитат
Ба, защо все си мислех, че проблема е точно в това. Защото ти няма да умреш ако два часа не пушиш, но можеш ли с ръка на сърцето да се закълнеш в живота си, че няма да ми навредиш ни на йота ако вдишам дима от цигарата или пурата ти?

И как така го вдишваш, ако си седнал в залата за непушачи, а ако някой е правел икономия от вентилация не си направил забележка или да се обадиш на обявените телефони!!!? Или май ти е било тъпо, че повечето ти приятели с които си отишъл са били пушачи и е трябвало да стоиш сам при непушачите или да го дишаш заради приятелите си!? И сега ти ще "оправяш" приятелите си да влязат в правата според теб вяра!? Бог да ме пази от такива приятели като теб!

Стига извърта казаното. Тук не става дума за приятели.
Активен

С Уважение:

Luda Glawa ;-)

Mitaka

  • Гост
Пушенето на ОБЩЕСТВЕНО място не е лично пространство!!!
И няма нищо общо с личното ти пространство!!!

Казваш, че аз не се съобразявам с твоите права.
Защо да го правя, като ти н есе съобразяваш с моите?

Продължаваш да бъдеш или прекалено тъп, или прекалено голям егоист! Мен лично, изобщо не ме интересува кое от двете си!
Мога и пак да ти обясня, че това обществено място е обществено не само за непушачите, а и за пушачите и в старото положение имаше избор и за двата вида!
Ако си ходил по заведения които икономисват ток от вентилация, имаше и едни телефони разлепени да се обадиш като констатираш нарушение.

Аз пък пак ще ти кажа, че това е закон. Т.е. пушенето е забранено със закон.
Както и шофирането в нетрезво състояние.
Не е ли мое право да се натряскам, и да покарам малко, да си поиграя на блъскащи колички? Забранено е, и не го правя. Както и не стрелям по хора, защото също е забранено :)

Относно телефоните... звъниш, включва се гласова поща, която те уведомява, че са преработили (до 17:00 в делнични дни), ама няма нищо - остави сигнал, ние при първа възможност ще проверим.

Подадох сигнал за един, който напиваше деца в заведението си.
И какво се получи? Освен, че го предупредиха за проверката му бяха казали и точно кой се е обадил :) Е, аз как да се обадя пак при това положение?
Активен

backinblack

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3201
    • Профил
Пушенето на ОБЩЕСТВЕНО място не е лично пространство!!!
И няма нищо общо с личното ти пространство!!!

Казваш, че аз не се съобразявам с твоите права.
Защо да го правя, като ти н есе съобразяваш с моите?

Продължаваш да бъдеш или прекалено тъп, или прекалено голям егоист! Мен лично, изобщо не ме интересува кое от двете си!
Мога и пак да ти обясня, че това обществено място е обществено не само за непушачите, а и за пушачите и в старото положение имаше избор и за двата вида!
Ако си ходил по заведения които икономисват ток от вентилация, имаше и едни телефони разлепени да се обадиш като констатираш нарушение.

Аз пък пак ще ти кажа, че това е закон. Т.е. пушенето е забранено със закон.
Както и шофирането в нетрезво състояние.
Не е ли мое право да се натряскам, и да покарам малко, да си поиграя на блъскащи колички? Забранено е, и не го правя. Както и не стрелям по хора, защото също е забранено :)

Пушенето като цяло не е забранено със закон, а е забранено съз закон пушенето на определени места! Другото ти сравнение отново е некоректно, защото както го даваш е принципно да се пуши навсякъде, но с нещо по-лошо и тежко от това. Ако има място където да е определено да се кара пил, без да опасно за другите участници в движението, а само за пияния, аз съм ЗА това, но друг е въпроса, че на него няма да му е интересно да отиде там да си кара и да се трепе, а ще му е интересно при другите и нещата стават принципно както вашата ситуация на непушачите дето искате да сте при пушачите, но всички да спрат да пушат и да се съобразяват с вас!
За другите работи дето говориш, дето не са в цитата по-горе нещо не ти вярвам като знам вече склонността ти да извърташ нещата!
Манията ти за величие и всички с теб да се съобразяват и ти да определяш правилата на играта е прекалено голяма :D .
Сега вече не се учудвам на злобното ти отношение към всеки който се мъчи да прави някакъв бизнес!
Да, знам, че не съм прав и ти не си злобен срещу тези които се мъчат да правят собствен бизнес, а искаш да го правят по невъзможния начин и защото знаеш, че е невъзможен, за това и оправдаваш некадърността си с нежелание :D .
« Последна редакция: Dec 17, 2012, 16:28 от backinblack »
Активен

Mitaka

  • Гост
Изобщо нямам никаква мания за величие, и не искам никой да се съобразява с мен... а със закона, който е единственото легитимно нещо.

Снощи някакъв Ръгачев ли как беше заплаши, че всички ресторантьори и кръчмари щели да си затворят бизнеса в България, и да излязат зад граница. В чужбина хората били нямали know-how за правене на ресторантски бизнес, и те видите ли - щели да им породадат своето... не бях се смял така от сърце от доста време!!!

Прав им път :) Навсякъде се търсят миячи на чинии и чистачи.

А колкото до кадърността ми... нека я определят хората, с които работя, и които ме познават.

А некадърен бих нарекъл онзи, който не може да прави бизнес без да наруши закона. И онзи, на който друг му е виновен за неуспеха :)
« Последна редакция: Dec 17, 2012, 16:54 от Mitaka »
Активен

backinblack

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3201
    • Профил
А некадърен бих нарекъл онзи, който не може да прави бизнес без да наруши закона. И онзи, на който друг му е виновен за неуспеха :)

Ако ми дадеш за пример една фирма която работи на българския пазар за български потребители и която не е в монополно положение с гарантирани от закона печалби и да работи законно без да укрива приходи, то явно аз и други като мен сме наистина некадърници!

Единствените които работят законно в БГ са електроразпределителните дружества и други като тях, ВиК и др. които са монополни структури и чужди фирми които не произвеждат продукти за БГ пазара, а си внасят материалите и произвеждат за техни си чужди партньори и тук ползват единствено неандерталска работна ръка!
Неандерталска, защото квалитетните работници в ИТ бранша се изнесоха в Европа и Америка и тук останаха некадърниците! Не са баш некадърници, а просто са на ниво на което ще са еднакво заплатени и на двете места, но тук са по-добре, щото качеството на живот е доста по-лошо, но пък и по-евтинджос :D .

Виж тука! Една трета от икономиката ни работи в сивия сектор и то без да визират няколко големи бизнес сектора от национално значение в които 2/3 от прихода не се отчита и е сив! Няма начин, дори и да го желаеш да успееш в които и да е бизнес работейки легално със 100% отчетени приходи! Единствените варианти са да не работиш изобщо или да работиш и ти като тях, или има и трети, да работиш в някоя от монополните или чужди фирми които пък, хич не са много, а не малко и от тях са още по-измекяри!
Активен

bop_bop_mara

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 2433
  • Distribution: Debian Testing
  • Window Manager: LXDE
  • Cute and cuddly
    • Профил
Mitaka и backinblack, не знам вече колко теми се превръщат в лични спорове помежду ви. Няма да искам от вас да си поговорите и да се разберете, понеже всички вече сме наясно, че имате напълно различни виждания (което, в крайна сметка, е нещо нормално и разбираемо, макар и вие самите да не успявате да се преборите с него).

Но ви моля да уважавате посетителите на форума и да си казвате каквото искате да си казвате на лични съобщения или чрез някакъв външен контакт. Особено ако искате темата, която е повдигната, да продължи да съществува, вместо да бъде изтрита за нарушаване на правилата (вкл. от автора си).


По темата (макар че ми се струва, че тук всеки обръща внимание само на своите постове, а чуждите са му предтекст да продължава да налага личното си мнение, вместо да се опитва да погледне нещата от различен ъгъл и малко да се позамисли):

За мен е гнусно да си в заведение за хранене и да пушиш. Независимо дали заведението е кварталната кръчма или ресторант със звезди от Мишлен. Просто за мен комбинацията от консумиране на храна и цигари е отвращаваща. Сравнявам я с комбинация от секс и публична тоалетна (не ме питайте защо, просто лично усещане).

Преди още да се въведе тази забрана си бяхме говорили с познат, който по принцип пуши доста (може и сега да ги е отказал, не знам :)), и той разказа как по разходките си из чужбина обикновено е попадал на обществени места, на които пушенето е забранено. За някоя от западноевропейските държави, ако не се лъжа, беше обяснил, че на който му се пуши, отива на студа и си пуши, няма такива неща като „не ми харесва“. За Турция пък, ако не се лъжа, беше споменал, че забраната включва дори и улици и тераси - ако полицията те хване да пушиш на терасата, получаваш глоба. Самият той беше съвсем ОК с въвеждането на една такава забрана и беше готов да си поеме съответните последици при спазването ѝ. След като я въведоха не съм чула оплаквания от него, дори беше щастлив как едно заведение, на което е чест гост, изглежда доста по-светло без обичайната димна завеса.

И да, честно казано, особено базирайки се на горния пример, не разбирам какъв е проблемът. В смисъл, пушенето на открито си е напълно разрешено, което, за мен, е напълно достатъчно голям реверанс към пушачите и ужас за непушачите. Имам усещането, че всичките тези протести са само защото навън температурите паднаха под нулата. ОК съм и да се размени - забрана за пушене на открито, разрешено пушене на закрито с добре отделени зали за непушачи.

Имаше и някаква идиотска идея, че ресторантьорите щели да изберат по празниците да пускат да се пуши, да плащат глоби и да покажат колко по-голяма им е печалбата. Като че ли някой ще им повярва, че именно по празничните почивни дни оборотът им ще се вдигне само и заради едните цигари.

Ако забраната за пушене наистина е това, което отблъсква клиенти от дадено заведение, това не говори лошо за държавата, а говори лошо за качеството на заведението. Защото хора, които да влязат в него заради уютната обстановка, добрата храна, вкусните напитки и старателното обслужване, винаги ще има.
Активен

Mitaka

  • Гост
Веднага давам пример: фирмата, в която работя.
Нищо скрито-покрито няма, информацията е публично достъпна в daxy,apis и т.н.

За кадърността на кадрите в ит бранша можем душълго да говорим... Аз до сега търсейки каквото и да е от адоб, редхат, куарк, вмуер на друго освен на индийци не съм попадал. Звъниш, и ти вдига Пинджаб незнамсикой :)

Това, че не съм отишъл някъде е по ред причини, част от които са здравословни.

И защо критерия за кадърност трябва да е според това кой работи "навън"?
Активен

vyrgozunqk

  • Гост
Митак, глей' са...
Закона е шибан, защото в него пише само ЦИГАРИ.

Като се консултирах с един правист, след като всички скъпи заведения въведоха наргилета, се оказа че имам право да извадя наргиле където искам или всичко друго което чади...

Та кажи са в кой ресторант обядваш, да дойда да си пуша там наргилето, че нали видиш не е забранено със закон!

Ама ще го натъпча и с чай + орехова шума, да смърди повече, а ти ще си пърдиш колкото искаш...

Видиш ли и нищо и никой неможе да ми каже, а ако се опита - понеже съм много голям тип, космат и с комплекси, по същият този закон мога да ти счупя носа и ще бъда глобен само за лека телесна повреда...

 ::)

Който иска да спазваме законите - нека ги спазваме, ама по български, защото живеем в булгаристан и имаме булгаристански закони...
Който иска война, ще я има.
Казвам си директно, че не ме боли фара за мнението на околните, нърдове, непушачи, хипита, вегита и всякаква друга пасмина.

Ще се движим по първичният принцип, по-големият печели... - Елате ми повече !

 >:D ;D

Та понеже ми писна да слушам мрънкане на разни типове и липса на съобразяване и аз ще спра да се съобразявам, ама тогава ще стане опасно, защото имам леко фашо-наци-спартански възгледи за живота...

И ако се видим на улицата, никой неможе да ме спре, да си загася цигарата в ръката ти или якето ти, просто защото примерно няма закон, който да ми попречи.  :P


Активен

backinblack

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3201
    • Профил
bop_bop_mara, по повод доста острите ни спорове с Митака, спорили сме и на лични за много неща, спорим си и във форума, ама той на моменти много се пАли :D ! След един мой коментар в темата ми за дата центъра, деже ме и блокира във фейсбука, но аз не му се се сърдя и си продължихме споровете отново, а съм сигурен, че и на него бързо му минава, ако го изнервя малко повечко :D , та за мен няма проблем къде си спорим.

Пък по темата за пушенето, не занм друг език освен българския, за да се пробвам и на друг език да обясня, че винаги съм против неща които се забраняват, не защото пречат на някой, а защото някой бил много загрижен да предпази от това и онова вредно нещо консуматора му!
Да, напълно съм съгласен, че е гадно да дишаш цигарен дим, ако не си пушач, но при старото положение имаше избор къде да седнеш! Имаше на кого да се оплачеш, ако не си пускат инсталацията и дима отива и при непушачите, а сега няма избор щото ние пушачите си вредим и трябва да бъдем превъзпитани! ЕЙ ТОВА МИ Е ПРОБЛЕМА!
Активен

Mitaka

  • Гост
Леле, има и лични нападки.
Предлагам да спрем до тук. И да запазим добрите отношения, доколкото са такива :)
Срещу чупенето на носове имам едно нещо, на има GLOCK.
Бих го ползвал без грам да се замисля, ако някой ме нападне, защото знам, че после ще ми се размине.
Това, че до сега не съм го правил е просто защото никой не ме е застрашил достатъчно.
Та, няма да могат да съдят никой за телесна повреда... просто така стоят нещата.

Но пак, нека това е последният пост по/извън темата.
защото косвено всички са по темата, ама някои започнахте да го избивате и на агресия.

Също като едни фенчета на Локо Пловдив преди години, дето запалиха джапанките като изпуках 3 пъти в асфалта... иначе като бяха 10 човека с камъни и тояги бяха смелчаци :)
Активен

angie_bg

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 842
  • Distribution: Ubuntu 10.04
  • Window Manager: Gnome
    • Профил
    • WWW
Пушач съм, но подкрепям забраната, при липса на по-добро предложение. Ако заведенията са като по "белия" свят, можем да разсъждаваме по-нататък:
1. Заведенията се разделят на питейни и за хранене;
2. Питейните заведения имат само студена кухня (студени мезета) и в тях се пуши (може и сепарирано);
3. Хранителните заведения имат топла и студена кухня и е абсолютно забранено пушенето.
Разбирам, че в националния манталитет влиза аператив с 2 кила ракия, 3 кила салата и една кутия цигари, но лично аз не искам да ми димят, докато се храня на съседната маса.
Активен

Mitaka

  • Гост
Ако забраната за пушене наистина е това, което отблъсква клиенти от дадено заведение, това не говори лошо за държавата, а говори лошо за качеството на заведението. Защото хора, които да влязат в него заради уютната обстановка, добрата храна, вкусните напитки и старателното обслужване, винаги ще има.

Именно това се опитвам да обясня!!!
Ама кой да чуе :)
Аз спирам с коментирането по тази тема, защото ме е страх, че ще ми строшат носа!
Активен
Страници: 1 ... 7 8 [9] 10 11 ... 19   Нагоре
« назад напред »