Автор Тема: Бутнете моля 1 рамо за подкарване на тв тунер  (Прочетена 2869 пъти)

diretouch

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 29
    • Профил
доколкото знам е пиксел вю плей тв про 2 има драйвъри за екс пи и за виста, аз го инсталирах на 7-ца, но след детайлно сканиране намерих само БТВ с лошо качество, а съм с хубава антена с усилвател.

благодаря ви

Федора 17
Активен

n00b

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1248
  • Distribution: OSX
  • Window Manager: 10.6, 10.8, 10.9
  • Live to hack, hack to live.
    • Профил
Последно на W7 ли искаш или на Fedora17?
Активен

mobilio - професионални мобилни приложения

vyrgozunqk

  • Гост
Първо кажи къде се намираш, важно е.

Второ от вграденият софтуер не очаквай чудеса... Даже го разкарай, по мой спомени playTV pro2-ката беше аналогов тунер.
Тогава си изтегли и сложи DScaller за аналоговите е един от най-добрите софтуери, едно време имах PlayTV pro (1) и работеше идеално под XP ...

А ако тунера е цифров... ще гледаш само бтв и тв7... в почти цяла българия, само те се излъчват цифрово и тук-таме се мяркат: БНТ, ББТ...
Активен

diretouch

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 29
    • Профил
От София съм, под windows 7 и dscaler първо положението е следното:
http://195.149.248.189:8080/2012-06-11/e4d96312cceb80ec09d7bec724e6ce4a_466x361.jpg
После channels ми е неактивно ако не добавя в sources bt878tvcard, а добавя ли го не ми намира нито 1 канал. на къщата ми, която е близо до София с антената бодната в телевизор намери 6 канала ако не се лъжа при това с прилично качество. Дали ще е под w7 или fedora няма значение да кажем, федората нещо май не ме радва без composite manager, няма shutdown(трябва първо log off), няма minimize maximize, иска ми парола като си отварям ntfs дял, в activities формата, която изкарва не е много готина, но да оставим това настрана.
Активен

laskov

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3166
    • Профил
... няма shutdown(трябва първо log off)...
Има. С натиснат Alt в същото меню
Цитат
...няма minimize maximize...
Това може с десен бутон на мишката върху лентата на прозореца. За превключване на прозорци Alt+Tab също работи.
Активен

Не си мислете, че понеже Вие мислите правилно, всички мислят като Вас! Затова, когато има избори, идете и гласувайте, за да не сте изненадани после от резултата, и за да не твърди всяка партия, че тя е спечелила, а Б.Б. (С.С., ...) е загубил, а трети да управлява.  Наздраве!  [_]3

v_badev

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1355
    • Профил
Здравей, аз имам същият тунер и за да го подкарам под Linux (Debian) съм задал следните опции на bttv модула - „card=70 tuner=37“. За да се зарежда автоматично в с тези настройки съм си създал файл /etc/modprobe.d/tv-card.conf със следното съдържание:
Код:
alias char-major-81 videodev
alias char-major-81-0 bttv
options bttv card=70 tuner=37 automute=0

Честно казано не помня за какво служат първите два реда, както и опцията „automute=0“, но от много години си тунера си работи, така че не съм го пипал. Може тези опции да са останали от някои проби, така че по-добре първо пробвай без тях.

За проба може да премахнеш модула „modprobe -r bttv“ и да го заредиш отново с тези параметри „modprobe bttv card=70 tuner=37“. След това с някоя програма да провериш дали работи. При мен сканирането общо взето не се получаваше и накрая си настроих ръчно каналите с помощта на  http://www.predavatel.com/bg/tv/.

Във Fedora пътят до папката с настройки за модулите може да е друг, не съм я ползвал никога за десктоп и не ми се е налагало да правя такива неща при нея.

Под Windows настройките ми за DScaler са следните:
Card:  PixelView PlayTV pro
Tuner: LG TAPC-new [PAL]
« Последна редакция: Jun 11, 2012, 22:57 от v_badev »
Активен

diretouch

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 29
    • Профил
Под win-а нищо, сега съм на Kubuntu направих файла после нещо не мога да разбера това, което обясняваш а и с коя програма да сканирам

изпълних първата команда и после втората, пуснах VLC, но не мога да видя къде има Scan...
« Последна редакция: Jun 14, 2012, 16:36 от diretouch »
Активен

v_badev

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1355
    • Профил
Трябва да премахнеш драйвера за тунера от ядрото с командата „sudo modprobe -r bttv“, и после да го добавиш със „sudo modprobe bttv card=70 tuner=37 automute=0“. След това си пускаш някоя програма за аналогова телевизия и гледаш. Това за /etc/modprobe.d/tv-card.conf е само автоматизация на процеса.

Аз ползвам tvtime за гледане на телевизия, но може да се ползват vlc или mplayer, ако ти харесват повече. За настройките на tvtime ще трябва да почетеш на сайта на му. От много време не ползвам моят тунер за аналогова телевизия и съм забравил подробностите. До колкото си спомням би трябвало да стане по следният начин:

Вместо да сканираш може да пуснеш следната команда - „tvtime-configure --norm=pal --frequencies=europe“, която ще ти настрои всички стандартни европейски канли. На повечето няма да има нищо, но като ги обходиш набързо ще видиш всички телевизии. Например Nova би трябвало да ти е на 36-ти канал. След това може да изтриеш излишните канали от конфигурационният файл - ~/.tvtime/stationlist.xml.

Алтернативният начин за настройка е както е описано тук, но не мога да ти кажа кой Band name е нашият.

Добрата антена е много важна, при слаб сигнал може да се получи така че телевизора да ти покаже всички канали, докато тунера да хваща само БНТ 1.
« Последна редакция: Jun 14, 2012, 16:51 от v_badev »
Активен

laskov

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3166
    • Профил
Добрата антена е много важна, при слаб сигнал може да се получи така че телевизора да ти покаже всички канали, докато тунера да хваща само БНТ 1.
А ефектът от използването на усилвател на сигнала би могъл да е изненадващо лош.
Активен

Не си мислете, че понеже Вие мислите правилно, всички мислят като Вас! Затова, когато има избори, идете и гласувайте, за да не сте изненадани после от резултата, и за да не твърди всяка партия, че тя е спечелила, а Б.Б. (С.С., ...) е загубил, а трети да управлява.  Наздраве!  [_]3

diretouch

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 29
    • Профил
в новите версии на tvtime-а те пита в началото за стандарт на картината и за регион нищо не съм настройвал ръчно. намери само канал1 при това с отвратително качество. намирам се в Красна Поляна. какво да разбирам, че тунерът свръх скапан или че му трябва още по-хубава антена?! аз все пак ще направя един тест и под windows на xp-то ми на къщата, понеже официалните драйвъри са за xp и vista,а у нас тествам на 7-ца.
Активен

v_badev

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1355
    • Профил
@laskov - с използване на стайна антена с усилвател съм получавал видимо по-добро качество на картината отколкото без усилвател, но най-сериозно подобрение се получаваше с нагласяне на пръчките ѝ. Иначе хубава картина съм получавал само когато беше включен към аналогова кабелна телевизия.

@diretouch, ами скапан е. За тази цена не може да очакваш кой-знае какво. Основното му предимство пред всички други тунери, които са ми попадали е моменталното превключване на каналите.
Активен