Автор Тема: Имам промблем със Server HP COMPAQ Proliant DL380  (Прочетена 4484 пъти)

Vask0

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 185
    • Профил
Проблема предполагам  е свързан със BIOS-A  искам някой  ако  може да ми каже как трябва да бъдат настройките  на Биоса на този сървар за да може  спокойно да ми тръгне CD със Ubuntu Server 12.04.4 LTS

Също така  не е изключен варианта и самото CD да е издало багажа, но преди да пребегна за ново  искам  да настроя самия БИОС


Благодаря предварително!!!  [_]3
Активен

korea60

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 189
    • Профил
Re: Имам промблем със Server HP COMPAQ Proliant DL380
« Отговор #1 -: Apr 14, 2014, 19:24 »
Еми, само предполагам че проблем ти прави раида. ubuntu, надали има драйверите за тях, трябва да се вкарат допълнителни, с дискета можеби. Това е само предположение. А също се съмнявам да ти разпознае и драйвера на мрежарката, ако неговият си де.
Активен

nlkl

  • Новаци
  • *
  • Публикации: 1
  • Distribution: Debian testing
  • Window Manager: xfce
    • Профил
    • WWW
Re: Имам промблем със Server HP COMPAQ Proliant DL380
« Отговор #2 -: Apr 14, 2014, 20:43 »
Ако разгледаш в Intelligent Provisioning(с F10 се влиза) там има конфигурация на мрежа, iLO и дисков масив плюс това и инструмент за инсталиране на операционна система. Идеята е първо да си сигурен, че инсталационния носител е в добро състояние. Разгледай за HP Smart Array, създай си логическите дялове и действай. Аз онзи ден инсталирах дебелан върху същия сървър 8-ма генерация, като нямаше драма за драйверчета на раид контролера : )
Активен

Чики рики тука е съвсем, съвсем тесно : )

K1r0

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 16
    • Профил
Re: Имам промблем със Server HP COMPAQ Proliant DL380
« Отговор #3 -: Apr 14, 2014, 23:02 »
Цитат
Intelligent Provisioning

Лол тука повечето админи работят с стари щайгарници ти ги хвърли в g8. :D

DL ките са сертифицирани за убунту ама мъка има по тоя свят както казват. Той човека и без това не е казал какъв проблем има -> няма проблем -> няма смисъл от тема

Обаче за философстване... виж това е друга работа :D

@Васко, некъв screenshot... нещо?

Активен

Vask0

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 185
    • Профил
Re: Имам промблем със Server HP COMPAQ Proliant DL380
« Отговор #4 -: Apr 15, 2014, 20:39 »
 Благодаря за желанието за помощ!!!  Свалих   choose Ubuntu Server 12.04.4 LTS  защото за  стария g2  не намерих точния ubuntu  ще съм благодарен на линк да  видим дали ще го подкараме  да се boot-не  :)

ей това ми дава attempting boot  FROM CD-ROM  и до там  всякъш  блокира   и не ми дава да правя нищо по него....

Сървара:  HP ProLiant DL380 Generation 2 (G2)
« Последна редакция: Apr 15, 2014, 20:53 от Vask0 »
Активен

dreamdj

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 52
    • Профил
Re: Имам промблем със Server HP COMPAQ Proliant DL380
« Отговор #5 -: Apr 15, 2014, 21:07 »
А случайно да пробва друг вид инсталация?. Примерно по мрежата, чрез USB или външно DVD?. Както те чета проблема не ти е в дистрото, а тази генерация я бях направо забравил G2.
Активен

Vask0

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 185
    • Профил
Re: Имам промблем със Server HP COMPAQ Proliant DL380
« Отговор #6 -: Apr 15, 2014, 21:12 »
А случайно да пробва друг вид инсталация?. Примерно по мрежата, чрез USB или външно DVD?. Както те чета проблема не ти е в дистрото, а тази генерация я бях направо забравил G2.


 чрез Boot-ването  от флашка, реших да не експеремнтирам  със CD-to което може да е прецакано  или да не е донастроен самия  bios на сървара, и реших да пробвам  със Flashka така нареченото USB  нали като  флезна в менюто на биоса

Standart Boot order (ILP)   имам само

IPL:1   CD-ROM

IPL:2   Floppy Driver (A : )

IPL:3   Hard Driver C :   (See Boot ontrol ler Order)

IPL:4  PCI Embedded Comaq NC3163 10/100 Fast Ethernet NIC Port1



и на тези  съществуващи  IPTL-и  искам да добавя  да може да се бутва и със  USB тоесъ стс флашка


да изглецда по този начим... -->>> http://www.album.bg/flabar/images/31327754/

iso faila на  флашката го качих със  тази програма

http://www.pendrivelinux.com/universal-usb-installer-easy-as-1-2-3/

и възможно ли е G2-ката да не поддържа ubunu server?
« Последна редакция: Apr 15, 2014, 21:16 от Vask0 »
Активен

Acho

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 5256
  • Distribution: Slackware, MikroTik - сървърно
  • Window Manager: console only
    • Профил
    • WWW
Re: Имам промблем със Server HP COMPAQ Proliant DL380
« Отговор #7 -: Apr 15, 2014, 21:15 »
А когато си влязъл в BIOS-а и ровиш по менютата за BOOT ORDER, поставил ли си boot-ващата USB флашка ? Или не е поставена в USB порта ?
Активен

CPU - Intel Quad-Core Q8400, 2.66 GHz; Fan - Intel Box; MB - Intel G41M-T2; RAM - DDR2-800, Kingston HyperX, 2X2048 MB; VC - onboard, Intel G41 Express Chipset; HDD - Toshiba, 500 GB, SATAII; SB - Realtek HD Audio; DVD-RW - TSSTcorp DVD-RW; LAN - Realtek PCI-E GBE Controller; PSU - Fortron 350 Watt.

Vask0

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 185
    • Профил
Re: Имам промблем със Server HP COMPAQ Proliant DL380
« Отговор #8 -: Apr 15, 2014, 21:18 »
А когато си влязъл в BIOS-а и ровиш по менютата за BOOT ORDER, поставил ли си boot-ващата USB флашка ? Или не е поставена в USB порта ?


поставена е но със  Ubuntu server g2-ката дали го поддържа?
Активен

dreamdj

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 52
    • Профил
Re: Имам промблем със Server HP COMPAQ Proliant DL380
« Отговор #9 -: Apr 15, 2014, 21:26 »
Погледни от кои устройства имаш право да буутваш. Това е в BIOS. И още не мога да се сетя защо не правиш мрежова инсталация, а се мъчиш да откриваш топлата вода.
Активен

Acho

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 5256
  • Distribution: Slackware, MikroTik - сървърно
  • Window Manager: console only
    • Профил
    • WWW
Re: Имам промблем със Server HP COMPAQ Proliant DL380
« Отговор #10 -: Apr 15, 2014, 21:27 »
Не знам Васко, ама колкото една машина е ПО-МАРКОВА, толкова повече ти се евава майката да я запуснеш като хората. Обикновения PC ще си го сетваш с кеф ОТ-ДО, каквото си поискаш в BIOS-а, и ще ти боотва както пожелаеш. Но при сървърите е по-орязано, особено пък марковите.
Активен

CPU - Intel Quad-Core Q8400, 2.66 GHz; Fan - Intel Box; MB - Intel G41M-T2; RAM - DDR2-800, Kingston HyperX, 2X2048 MB; VC - onboard, Intel G41 Express Chipset; HDD - Toshiba, 500 GB, SATAII; SB - Realtek HD Audio; DVD-RW - TSSTcorp DVD-RW; LAN - Realtek PCI-E GBE Controller; PSU - Fortron 350 Watt.

Vask0

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 185
    • Профил
Re: Имам промблем със Server HP COMPAQ Proliant DL380
« Отговор #11 -: Apr 15, 2014, 21:37 »
Погледни от кои устройства имаш право да буутваш. Това е в BIOS. И още не мога да се сетя защо не правиш мрежова инсталация, а се мъчиш да откриваш топлата вода.

Мрежова инсталация имаш предвид да включа сървъра към I-Netа   и после му давам  да блутва от PL:4  PCI Embedded Comaq NC3163 10/100 Fast Ethernet NIC Port1 ?
« Последна редакция: Apr 15, 2014, 21:47 от Vask0 »
Активен

dreamdj

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 52
    • Профил
Re: Имам промблем със Server HP COMPAQ Proliant DL380
« Отговор #12 -: Apr 15, 2014, 22:14 »
Точно това имах предвид и ще буутнеш по мрежата (шега). Не мога да разбера защо се занимавате с неща които не разбирате. С прости думи ще се опитам да ти го обясня.

Горе колегата ти беше дал насоки за G8. Моите сървъри са същите, което не е от значение. iLo ли има G2 или RiLo. Или образно казано KVM  over IP Задължително сървъра трябва да има връзка към мрежата (локалната). Маунтваш си диска и си ти.

@Acho адски не съм съгласен с теб за трудното подкарване :)
Активен

Vask0

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 185
    • Профил
Re: Имам промблем със Server HP COMPAQ Proliant DL380
« Отговор #13 -: Apr 15, 2014, 22:20 »
Ееее все   пак трябва да се тръгне от някъде  нали знаеш, питам неща които не ми са ясни и които не съм ги намерил и намирам  спънка във това attempting boot  FROM CD-ROM  защо дава тази  грешка? Ако CD-to  е издало багажа,  как да го  поткарам със   USB?  при положение в DOSA  нямам никъде usb  и при включена флашка...
« Последна редакция: Apr 15, 2014, 22:26 от Vask0 »
Активен

Подобни теми
Заглавие Започната от Отговора Прегледи Последна публикация
Proliant dl360
Настройка на хардуер
kofucii 0 1650 Последна публикация Aug 22, 2007, 20:11
от kofucii
Продавам сървър HP ProLiant DL360G5
Живота, вселената и някакви други глупости
burial 3 2827 Последна публикация Apr 21, 2010, 22:43
от tyuio
hp proliant dl380 g3 Debian Lenny проблем след ъпдейт
Сървъри
matricharia 6 2898 Последна публикация Jun 11, 2011, 17:52
от numarkDM1050
Продавам сървър - HP DL380 G4
Сървъри
zelenibalkani 0 2769 Последна публикация Jan 13, 2013, 14:28
от zelenibalkani
Какъв Линукс за HP Proliant DL380 G5
Сървъри
laskov 19 12073 Последна публикация Oct 14, 2015, 05:30
от BRADATA