Автор Тема: Проблем с онлайн видео при Дебиан!  (Прочетена 1433 пъти)

juze

  • Участници
  • ***
  • Публикации: 8
    • Профил
Здравейте, днес инсталирах Дебиан Лени на един стар лаптоп Dell C610, работи перфекктно въпреки слабата машина обаче се поави проблем с гледане на анимация от VBOX което жизнено важно за 5 годишния ми син. На другия компютър използвам УСУ от много време и както знаето той идва готов конфигуриран и не се нуждае от допълнителни настройки. Тук при зареждане на страницата ми казва, че Javascripts не са настроени и или не ме пуска в сайта, или ако ме пусне започва да зарежда черния екран и точките в него се въртят отдоло екрана ту скрива менюто за гледане ту го показва. Ще се радвам за помощ от хора справили се с този проблем.
Активен

cybercop

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 5626
  • Distribution: Ubuntu LTS, CENTOS 6.x
  • Window Manager: Xfce, Gnome 2
    • Профил
Re: Проблем с онлайн видео при Дебиан!
« Отговор #1 -: Sep 11, 2011, 15:20 »
Каква графична среда позваш, за да се ориентирам. Досега не съм имал проблеми с гледане на клипове при тази дистрибуция. преинсталирай Iceweasel и iceweasel-l10n-bg. Провери flashplugin-nonfreе дали е инсталиран. От по-новите браузъри можеш да използваш единствено Oпера. google-crome се инсталира, но не можеш да инсталираш добавките, защото минималното изискване за този браузър е да е инсталиран в squeeze.
Ако си с Gnome графична среда, има едно малко браузърче epiphany-browser, което е много бързо и работи прекрасно. Инсталирай го и него. Само не забравяй flashplugin-nonfree, защото без него забравяш за vbox.
« Последна редакция: Sep 11, 2011, 16:42 от cybercop »
Активен

Ползването на Linux води до пристрастяване. Факт.
http://s19.postimg.cc/4oajwoq5v/xenial2.png

juze

  • Участници
  • ***
  • Публикации: 8
    • Профил
Re: Проблем с онлайн видео при Дебиан!
« Отговор #2 -: Sep 11, 2011, 15:25 »
Да с Опера се оправи проблема а и Флашплеяра не беше инсталиран сега всичко е наред, благодаря за отзоваванете. Ползвам Гном харесва ми повече! Лек ден на всички!
Активен