Автор Тема: ДрисБунту 10.10  (Прочетена 7372 пъти)

cybercop

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 5626
  • Distribution: Ubuntu LTS, CENTOS 6.x
  • Window Manager: Xfce, Gnome 2
    • Профил
Re: ДрисБунту 10.10
« Отговор #15 -: Jun 04, 2010, 16:58 »
Вносител е Лада Турция, а уж е правена в Русия. В българският сервиз я вкарах заради проблеми със скоростната кутия и там ми откриха другите проблеми. За това няма проблеми, колата беше в гаранция, но забелязах, че гори и масло. За лов е добра, защото е проходима, но съм далеч от мисълта да я възхвалявам.
Активен

Ползването на Linux води до пристрастяване. Факт.
http://s19.postimg.cc/4oajwoq5v/xenial2.png

ROKO__

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1531
  • Distribution: Calculate Linux Workstation amd64
  • Window Manager: GNOME 2.30
  • AMD Athlon64 4000+ Dual Core 2100 MHz 2MB L2 cache
    • Профил
Re: ДрисБунту 10.10
« Отговор #16 -: Jun 04, 2010, 17:03 »
Вносител е Лада Турция, а уж е правена в Русия. В българският сервиз я вкарах заради проблеми със скоростната кутия и там ми откриха другите проблеми. За това няма проблеми, колата беше в гаранция, но забелязах, че гори и масло. За лов е добра, защото е проходима, но съм далеч от мисълта да я възхвалявам.

На твое място не бих вярвал на никой в БГ в БГ всеки е готов да излъже това това това за да изкара руската техника калпава. А защо ли Нива е толкова калпава и е всъдеход номер 2 в света ? А не например Chrisler ? Може би щото американското си е жалък опит за автомобилостроене, и предпочитат да купуват само японски коли :) Я то пак са източни коли как ли така :))
Активен

Не е важно да си добър, важно е да си най добрия!!!

http://www.calculate-linux.ru/
http://www.agilialinux.ru/

ROKO__

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1531
  • Distribution: Calculate Linux Workstation amd64
  • Window Manager: GNOME 2.30
  • AMD Athlon64 4000+ Dual Core 2100 MHz 2MB L2 cache
    • Профил
Re: ДрисБунту 10.10
« Отговор #17 -: Jun 04, 2010, 17:06 »
И какъв е проблема че вносител е Лада Турция ? В Турция се произвежда и Мерцедес и какво ли още не
Активен

Не е важно да си добър, важно е да си най добрия!!!

http://www.calculate-linux.ru/
http://www.agilialinux.ru/

cybercop

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 5626
  • Distribution: Ubuntu LTS, CENTOS 6.x
  • Window Manager: Xfce, Gnome 2
    • Профил
Re: ДрисБунту 10.10
« Отговор #18 -: Jun 04, 2010, 17:13 »
Никакъв проблем няма с вносителя. Просто са посредници. Търсена е защото късата база е 15-16 бона, даже сигурно е паднала покрай кризата и е доста проходима. Има си и серво и хидравлика, не е като предишните модели.Но поне аз не съм доволен откъм здравина, можеш да питаш някой друг който има подобна, може да е случил на по- здрава. А първите няколко месеца като спирах някъде, тръбите на аспуха и гърнето така пукаха, че ме беше срам да ме гледат хората в нея.Но таксиметрови шофьори също ми се оплакват от тези, които се продаваха за по 8-9 бона и май точно те са произведени в заводите на Рено.
« Последна редакция: Jun 04, 2010, 17:15 от cybercop »
Активен

Ползването на Linux води до пристрастяване. Факт.
http://s19.postimg.cc/4oajwoq5v/xenial2.png

gat3way

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6050
  • Relentless troll
    • Профил
    • WWW
Re: ДрисБунту 10.10
« Отговор #19 -: Jun 04, 2010, 19:08 »
В някаква държава строят път, обаче пътят минава през планина и се налага да се построи дълъг тунел. Държавата прави търг и се явяват три фирми: американска, немска и руска. И трите предлагат много сходни цени и срокове, така че от министерството привикват представителите на трите фирми да събеседват там и да си отсеят някакъв подходящ кандидат за поръчката.

Първо идват американците - нагли костюмирани типчета и почват една презентация с много графики и картинки. Обясняват как с цел cost savings, няма да почнат да дълбаят едновременно от двете страни, а имат нова, по-мощна къртица и ще дълбаят само от едната страна до края. Така се избягва overhead-а с комуникацията между два екипа, работят по-малко хора на обекта, всичко излиза по-евтино. Всичко звучи прекрасно.

След това идват немците - сухи очилати типове, вадят едни чертежи, сметки , формули. Обясняват им за американците и тяхната нова машина и немците заявяват: ние не работим така, ще почнем от двете страни. Просто машините ни са направени по-икономични, ние имаме много стриктни правила и норми, гарантираме че когато двата тунела се срещнат, разминаването ще бъде до 20 сантиметра.

Накрая идват руснаците - пиянки с зачервени носове. Няма никакви графики, чертежи. Обясняват как Русия е богата държава, ресурсите евтини, техниката масивна и брутална, имали голям опит през социализма с обекти в Урал. Питат ги: добре де, немците обещаха, че двата тунела като се срещнат, разминаването ще е до 20 сантиметра, вие какво ще ни гарантирате? Руснаците (въобще без да се трогнат) - ами то това се е случвало и не е проблем, ако вземат че не се срещнат, ще си имате два тунела :)
« Последна редакция: Jun 04, 2010, 19:12 от gat3way »
Активен

"Knowledge is power" - France is Bacon

tarball

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 896
  • Distribution: Arch linux;Debian Testing; Ubuntu
  • Window Manager: KDE;MATE;Xfce
    • Профил
Re: ДрисБунту 10.10
« Отговор #20 -: Jun 04, 2010, 20:32 »
off//
http://news.ibox.bg/news/id_52370210
Е,няма го вече този култов одеколон и това е.Търсел съм го(не за пиене естествено).Има едни жалки имитации по 1лв. ама не е същото и не струват.
http://www.newwo.hit.bg/wsteleshop/odekolon.htm
Активен

Едно време бях спортен тип,сега съм...само тип!
The Future is OPEN!

Mitaka

  • Гост
Re: ДрисБунту 10.10
« Отговор #21 -: Jun 04, 2010, 21:31 »
Макаров е краден от Walter P29. TT от Colт. Може да ги хвали само някой старшина пенсионер, който не е докосвал качествени оръжия и се кълне в руското.

Walter не може да се изложат така :)
Отивам на стрелбище да попука, взимам един Макаров и на бърза стрелба 8 патрона, дърпам си мишената - три попадения, при което точно преди да умра от срам, жената която работи на стрелбището ми казва "браво бе, това за макаров е много добре", после ми обяси как в повечето слуаи с първия патрон уцелваш, останалите ги няма :)
За мен патлака от този калибър е Glock - лек, удобен, точен, и най-вече - сигурен.
Стрелял съм и с един .22  CZ - и той е машина... ТТ е мощно, което има хубава и лоша страна, ама ТЕЖИ.
Активен

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8792
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Re: ДрисБунту 10.10
« Отговор #22 -: Jun 04, 2010, 21:46 »
CZ!!!
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

cybercop

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 5626
  • Distribution: Ubuntu LTS, CENTOS 6.x
  • Window Manager: Xfce, Gnome 2
    • Профил
Re: ДрисБунту 10.10
« Отговор #23 -: Jun 04, 2010, 22:17 »
Валтер не са се излагали. Просто модела е много стар. А иначе механизмът е прост и сигурем. Къс ход и силна пружина да не засича. Боеприпасът Ultra /9x18/ също е много дъбър за оръжие, предназначено за къси разтояния. Валтер са развили модела и имат много добри образци но са доста скъпи. А в Макаров, противно на нормалната логика са вкарали много стомана в затвора, докато цевта е много тънка. Изключително добро оръжие за ръкопашен бой. Но все пак механизмът, взет от валтер му дава едно добро качество- не засича. Преди 10-11г. и аз бях ентусиаст по руски оръжия и си купих едно TT. Ходът на затвора е голям и пружината е дълга и слаба. Засичало ми е от стрък суха трева попаднал  в механизма. Освен това е много чупливо- боеприпасът не е за пистолет и буквално го амортизира, докато макаров е по- сигурен и здрав. Но пък неточен. Тия оръжия май са като Linux- всяко си има предимства и недостатъци.за CZ go_fire е прав- обожавам както пистолетите, така и пушките им.
« Последна редакция: Jun 04, 2010, 22:31 от cybercop »
Активен

Ползването на Linux води до пристрастяване. Факт.
http://s19.postimg.cc/4oajwoq5v/xenial2.png

ROKO__

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1531
  • Distribution: Calculate Linux Workstation amd64
  • Window Manager: GNOME 2.30
  • AMD Athlon64 4000+ Dual Core 2100 MHz 2MB L2 cache
    • Профил
Re: ДрисБунту 10.10
« Отговор #24 -: Jun 04, 2010, 23:38 »
В някаква държава строят път, обаче пътят минава през планина и се налага да се построи дълъг тунел. Държавата прави търг и се явяват три фирми: американска, немска и руска. И трите предлагат много сходни цени и срокове, така че от министерството привикват представителите на трите фирми да събеседват там и да си отсеят някакъв подходящ кандидат за поръчката.

Първо идват американците - нагли костюмирани типчета и почват една презентация с много графики и картинки. Обясняват как с цел cost savings, няма да почнат да дълбаят едновременно от двете страни, а имат нова, по-мощна къртица и ще дълбаят само от едната страна до края. Така се избягва overhead-а с комуникацията между два екипа, работят по-малко хора на обекта, всичко излиза по-евтино. Всичко звучи прекрасно.

След това идват немците - сухи очилати типове, вадят едни чертежи, сметки , формули. Обясняват им за американците и тяхната нова машина и немците заявяват: ние не работим така, ще почнем от двете страни. Просто машините ни са направени по-икономични, ние имаме много стриктни правила и норми, гарантираме че когато двата тунела се срещнат, разминаването ще бъде до 20 сантиметра.

Накрая идват руснаците - пиянки с зачервени носове. Няма никакви графики, чертежи. Обясняват как Русия е богата държава, ресурсите евтини, техниката масивна и брутална, имали голям опит през социализма с обекти в Урал. Питат ги: добре де, немците обещаха, че двата тунела като се срещнат, разминаването ще е до 20 сантиметра, вие какво ще ни гарантирате? Руснаците (въобще без да се трогнат) - ами то това се е случвало и не е проблем, ако вземат че не се срещнат, ще си имате два тунела :)

Лесно ви е на сички да дрискате срещу руснаците но ваще американски педали за нищо не стават :)
Активен

Не е важно да си добър, важно е да си най добрия!!!

http://www.calculate-linux.ru/
http://www.agilialinux.ru/

gat3way

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6050
  • Relentless troll
    • Профил
    • WWW
Re: ДрисБунту 10.10
« Отговор #25 -: Jun 04, 2010, 23:50 »
Добре де, никой не ти пречи да караш руски возила, даже излиза доста по-евтино в краткосрочен план, макар че и в дългосрочен няма проблеми, защото винаги можеш да разфасоваш някое паркирано руско возило, а притежанието на руско оръжие доста ще улесни процеса :) Също така, никой не ти пречи да ползваш руски компютри, руски операционни системи и така нататък. Какво толкова си се впрегнал за тия руснаци и американци не мога да тазбера:)
Активен

"Knowledge is power" - France is Bacon

ROKO__

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1531
  • Distribution: Calculate Linux Workstation amd64
  • Window Manager: GNOME 2.30
  • AMD Athlon64 4000+ Dual Core 2100 MHz 2MB L2 cache
    • Профил
Re: ДрисБунту 10.10
« Отговор #26 -: Jun 05, 2010, 00:43 »
Добре де, никой не ти пречи да караш руски возила, даже излиза доста по-евтино в краткосрочен план, макар че и в дългосрочен няма проблеми, защото винаги можеш да разфасоваш някое паркирано руско возило, а притежанието на руско оръжие доста ще улесни процеса :) Също така, никой не ти пречи да ползваш руски компютри, руски операционни системи и така нататък. Какво толкова си се впрегнал за тия руснаци и американци не мога да тазбера:)

Дразня се от факта че руснаците са както казваме Братушки а в България всички говорят против тях, какво да кажем за Българската простотия до момента... Обявиха война на западните си братя сърбите.. Но сега като толкова знаят защо не обявят война на Русия. Само за ден в Цяла България ще има флагове Сърп и Чук
Активен

Не е важно да си добър, важно е да си най добрия!!!

http://www.calculate-linux.ru/
http://www.agilialinux.ru/

gat3way

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6050
  • Relentless troll
    • Профил
    • WWW
Re: ДрисБунту 10.10
« Отговор #27 -: Jun 05, 2010, 00:58 »
Руснаците си гледат интереса и им е през оная работа за тебе и мене. Поради тази причина е доста тъпо да им се ходи по акъла само щото ни били 'братушки'. Онези братя на запад пък за толкова малко време такива проблеми са ни създали, колкото никой друг съсед не е е успял. В смисъл, откак има България след турско, ние не сме водили толкова войни с някой друг съсед, колкото сме водили с тях. Да ти таковам братята. И най-накрая, на братушките също толкова малко им пука за западните ни братя, колкото и за нас. Плямпаха, плямпаха за Косово, накрая при първия възможен момент ги изтъргуваха за две шепи земя в Кавказ. Така че тия глупости за братски народи нека си ги пробутват на идиотите, дето им се връзват, а не на мене. Като българин, предпочитам да си гледаме нашия интерес, и в момента той не е точно свързан със ходене по акъла на мутрите, които  ръководят руската държава, за жалост. Та такива работи.
Активен

"Knowledge is power" - France is Bacon

ROKO__

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1531
  • Distribution: Calculate Linux Workstation amd64
  • Window Manager: GNOME 2.30
  • AMD Athlon64 4000+ Dual Core 2100 MHz 2MB L2 cache
    • Профил
Re: ДрисБунту 10.10
« Отговор #28 -: Jun 05, 2010, 08:35 »
Руснаците си гледат интереса и им е през оная работа за тебе и мене. Поради тази причина е доста тъпо да им се ходи по акъла само щото ни били 'братушки'. Онези братя на запад пък за толкова малко време такива проблеми са ни създали, колкото никой друг съсед не е е успял. В смисъл, откак има България след турско, ние не сме водили толкова войни с някой друг съсед, колкото сме водили с тях. Да ти таковам братята. И най-накрая, на братушките също толкова малко им пука за западните ни братя, колкото и за нас. Плямпаха, плямпаха за Косово, накрая при първия възможен момент ги изтъргуваха за две шепи земя в Кавказ. Така че тия глупости за братски народи нека си ги пробутват на идиотите, дето им се връзват, а не на мене. Като българин, предпочитам да си гледаме нашия интерес, и в момента той не е точно свързан със ходене по акъла на мутрите, които  ръководят руската държава, за жалост. Та такива работи.

Не забравяй че точно България обяви война на Русия.. Като толкова мразиш руснаците, ако не бяха те да спасят България от турско робство сега щеше да си еничар с това ли щеше да се гордееш ? да си роб на Турците
Активен

Не е важно да си добър, важно е да си най добрия!!!

http://www.calculate-linux.ru/
http://www.agilialinux.ru/

b2l

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 4786
  • Distribution: MCC Interim
  • Window Manager: - // - // -
  • ...sometimes I feel like screaming... || RTFM!
    • Профил
    • WWW
Re: ДрисБунту 10.10
« Отговор #29 -: Jun 05, 2010, 09:01 »
Не забравяй че точно България обяви война на Русия.. Като толкова мразиш руснаците, ако не бяха те да спасят България от турско робство сега щеше да си еничар с това ли щеше да се гордееш ? да си роб на Турците

Че ние и сега сме им роби - не гледаш ли Листопад :D :D :D :D
Активен

"Човекът е въже, опънато между звяра и свръхчовека, въже над пропаст. Човекът е нещо, което трябва да бъде превъзмогнато." - Фр. Ницше