Автор Тема: Разни из темата Re: Обяснение на урок  (Прочетена 14257 пъти)

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8780
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Добре, нека съм черна станция, нека съм безчовечен. Но този тук два пъти обижда нашата ОС. Декларира непознаването ѝ на никакво равнище. Пише в грешен раздел. Има идиотско име на темата си. И въпреки всичко това, темата не е изтрита или поне преместена в коша.

Наистина съм възхитен, че все още съществуват хора, които да помагат на такива, толкова безкористно. Съжалявам, че не мога да съм чак толкова христолюбив, като тях.



Дежурен, винаги знам, че в твоя форум е пълно с прекрасна информация. Но имам някой забележки за викито, след като разгледах дадените връзки. По-точно:

1. Връзки към картинки. Дадените са в pic-bg, днес ги има, утре не, по-добре е да са си при Вас;
2. Връзки към форума. Открих връзки сочещи към форума, поне една от които със старото му име. Ако човек, не знае, че е имало преименуване, ще мисли, че е мъртва. Връзката, за която конкретно говоря е втората, която си дал. В този смисъл, най-добре да сочи към преместеното във викито, но в най-лошия случай, към сегашното име на форума. Не съм съвсем запознат с роботите за Вики, но си мисля, че оправянето на всички връзки по втория начин, в цялото Вики, може да стане автоматизирано. Ако не, то и една заявка на SQL ще свърши работа.
« Последна редакция: Sep 27, 2012, 23:09 от go_fire »
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

dejuren

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1025
  • Distribution: Ubuntu, RedHat
  • Window Manager: lxde KDE4
    • Профил
Разни из темата Re: Обяснение на урок
« Отговор #1 -: Sep 27, 2012, 23:44 »


Дежурен, винаги знам, че в твоя форум е пълно с прекрасна информация. Но имам някой забележки за викито, след като разгледах дадените връзки. По-точно:

1. Връзки към картинки. Дадените са в pic-bg, днес ги има, утре не, по-добре е да са си при Вас;
2. Връзки към форума. Открих връзки сочещи към форума, поне една от които със старото му име. Ако човек, не знае, че е имало преименуване, ще мисли, че е мъртва. Връзката, за която конкретно говоря е втората, която си дал. В този смисъл, най-добре да сочи към преместеното във викито, но в най-лошия случай, към сегашното име на форума. Не съм съвсем запознат с роботите за Вики, но си мисля, че оправянето на всички връзки по втория начин, в цялото Вики, може да стане автоматизирано. Ако не, то и една заявка на SQL ще свърши работа.
Не се притеснявай, след като има трески за дялане, одялай ги. ;)
Цитат
Всеки може да създава нови страници, да променя и да трие каквото са написали останалите. ... И да сбъркате нещо, може да се поправите сами. И да не забележите грешката друг ще ви поправи.

Това е идеята на Уики - свободен обмен на информация, където всеки е автор.
И всичко е под Creative Commons лиценз, това трябва да ти хареса.

Всъщност може да ти дам личното си мнение и за първата част: няма значение кой какво обижда и кой какво непознава. Аз например обиждам Виндов$ под път и над път, а вече не го и познавам. Познавах го някога. По-добре вместо да се обиждаме и познаваме да си помагаме, така всичко става по-лесно.
« Последна редакция: Sep 27, 2012, 23:49 от dejuren »
Активен

http://webchat.freenode.net/?channels=ubuntu-bg
The quieter you become, the more you are able to hear.
Две седмици цъкане с мишката спестяват два часа четене на документацията.

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8780
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Разни из темата Re: Обяснение на урок
« Отговор #2 -: Sep 28, 2012, 08:14 »
5. т.

Разликата между теб, мен и този тук е, че ние не ходим в техните форуми да обиждаме тяхната ОС, а изразяваме мнението си тук или на подобни на това място, като в нашия случай това касае и лични дневници.

Аз също използвах преди различни жаргонни изрази, за да подчертая отношението  си към тази ОС (любимият ми все още е М$ Шиндош, измислен без да подозира от техен потребител, който си мисли, че така се казва ОС).

Напоследък гледам изобщо да не се занимавам с тази и друга ОС, а когато все пак се наложи да ги споменавам или компаниите им производители, използвам дошли от запад описателни наречия като — осъден монополист, популярна ОС, хората от Купертино.

Също като теб се хваля, че на последните две издания на най-популярната ОС имам общо няколко минути върху клиентски компютри, а на другата, всичко от десета серия нямам дори секунда.
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

bop_bop_mara

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 2433
  • Distribution: Debian Testing
  • Window Manager: LXDE
  • Cute and cuddly
    • Профил
Разни из темата Re: Обяснение на урок
« Отговор #3 -: Sep 28, 2012, 13:12 »
Добре, нека съм черна станция, нека съм безчовечен. Но този тук два пъти обижда нашата ОС. Декларира непознаването ѝ на никакво равнище. Пише в грешен раздел. Има идиотско име на темата си. И въпреки всичко това, темата не е изтрита или поне преместена в коша.
Супер съм несъгласна с теб!

В опитите си за помощ не дадох нито една директна команда, с която да се оправят нещата. Питахме за изхода от разни неща, но оставихме човека сам да потърси решенията, след като му обяснихме проблема. Сега, вярно е, че той накрая се изказа със странното „даже не ми трябваше да зная нещо относно Linux“, но предполагам, че като се поблъска още малко, ще осъзнае, че след успешното подкарване нуждата от знания за поддръжка, търсене и отстраняване на проблеми тепърва се появява.

Темата никога не е била в грешен раздел, всички подбни на нея теми са тук. А да пратя в Коша една тема, която съдържа в себе си цял урок (при това доста добър и подробен) и няколко пояснения към него, които направихме - това не го мога (аз лично). Аз дори си мислех да я закарфича най-отгоре, за да може следващият, дошъл да пита за това нещо, да я види или да бъде препратен бързо към нея.
Активен

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8780
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Re: Разни из темата Re: Обяснение на урок
« Отговор #4 -: Sep 28, 2012, 15:31 »
Както вече казах, не мога да съм чак такъв непукист. Човека второто му изречение беше, че ГНУ/Линукс единствено може да се ползва за сървъри на популярна и доста тъпа (не само според мен) игра. На такова негативно встъпление, единственото, което може да се отговори е,  просто да не ползва ГНУ/Линукс.

Малките предимства, които ГНУ/Линукс може да покаже, като сървър на тази игра, той няма как да ги оползотвори, защото буквално не знае, за какво става въпрос.

Въпросното ръководство, което едва доста по-късно публикува, не е го написал той, а го е преписал, което не е и спестил. В него единствено има няколко низа за стартиране на сървъра. Това може да си го направи всеки, що годе грамотен. Не е нищо уникално. Да за такива като него сигурно е много полезно, но най-малкото, което може да се каже е, че са заблудени и не знаят какво правят.

Както им казва Ачо, успели едвам да инсталират едно Убунту и тръгнали сървъри да пускат. В случая пускат е точно правилният термин. Те просто ги пускат, администрация е непозната дума.

Под „Игри за Линукс“ все си мисля, че трябва да става въпрос за играене под ГНУ/Линукс. Тук единственото, което се обсъжда е как да се пусне един сървър. В тоя смисъл няма никакво значение, каква точно услуга се пуска.

Приемам напълно да не съм прав по нито един въпрос. Осъзнавам, че подхождам емоционално и знам, че последните ми мнения заслужават изтриване. Не мога спокойно, хладнокръвно да приема такива неща, като описаните дотук.

Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

bop_bop_mara

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 2433
  • Distribution: Debian Testing
  • Window Manager: LXDE
  • Cute and cuddly
    • Профил
Re: Разни из темата Re: Обяснение на урок
« Отговор #5 -: Sep 28, 2012, 17:01 »
Аз не казвам, че темата има смисъл, заради автора си. Има смисъл заради добрия човек, който разбира от малко повече от пускане на сървъри и е подходил професионално към скрипта и указанията към него.

Иначе ти знаеш много добре, че и аз не оправдавам отношение от сорта на „искам всичко наготово, не ми пука за обясненията“, затова и се опитах максимално да оставя човека сам да разгадава откъде му идват проблемите. В интерес на истината, той се справи доста по-добре от други хора.

Също така, не одобрявам изречението „та зак'во ми е тоя линукс освен за цс сървъри“ и също като теб не съм от хората, за които тези думи са малка шегичка, целяща да разчупи леда. Приемам и подкрепям критиките и съветите, че, ако няма да иска да се научи на Линукс, да не се занимава, а да си търси Уиндоус хостинг. Не съм ги изтрила и смятам, че бяха едно добро начало в темата.

Но пак ти казвам, времето ще си покаже. CS сървърите, доколкото съм чела в този форум, са обект на достатъчно хахорски набези и в един момент ще си поискат по-сериозните познания. В този момент на човека или ще му се наложи да започне да навлиза повечко в истинската администрация, или ще се откаже и ще мине на Уин (където проблемите му кой знае дали няма да се задълбочат). Та аз си имам малката надежда за първото.

За раздела, още веднъж, в него стоят и теми за краен потребител (клиент), и за сървъри. Така се е обособило с времето. Включително има и още 1-2 теми по същия въпрос (за startup script).
Активен

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8780
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Re: Разни из темата Re: Обяснение на урок
« Отговор #6 -: Sep 28, 2012, 17:19 »
Ами като е толкова интересен да хванем да я закачим тая тема, значи им е важен на много хора. Да не разискваме повече, а да оставим времето да си покаже. До този момент всичко бе казано.
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear