Страници: 1 ... 7 8 [9] 10 11 ... 22   Надолу

Автор Тема: Защо повечето потребители работят на Windows  (Прочетена 60918 пъти)

lunarvalley

  • Гост
Цитат
абсолютно същите неща са валидни примерно за хляба и при все това никой не се е засилил да сее пшеница и да си мели брашно и оттам да си прави хляб, всеки ходи да си го купува от магазина.

много подвеждащо сравнение  :)
Активен

gat3way

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6050
  • Relentless troll
    • Профил
    • WWW
Защо пък да е подвеждащо. Аз съм си правил експерименти с пекарната. Понякога хлябът е много хубав, такъв не можеш да си купиш никъде. Жалкото е само че на другият ден мяза на втвърдено лайно, което като се реже, се дроби на трохи и определено всичко хубаво си е заминало, за не повече от 3-4 дни, както и да го съхранявам, вече абсолютно не става за ядене, предполагам заради липса на консерванти. Ако можех да затворя цикъла и да си правя брашно, щеше да е забавно, макар че резултатът нямаше да е много различен.

Не е много по-различно с линукс. Линукс е чудесна платформа за някои неща и аз лично го ползвам от години вкъщи защото ми върши работа. Също така години наред съм си изкарвал прехраната с това и продължавам по един или друг начин да го правя. Но просто няма как да измести бозата. И не става въпрос за световен заговор, маркетингова политика, промените в парадигмите стават с еволюция, не с революция. И предпоставките за еволюция ги няма точно затова защото я няма нуждата. Защо я няма нуждата е съвсем различен въпросс.
Активен

"Knowledge is power" - France is Bacon

lunarvalley

  • Гост
Цитат
Защо пък да е подвеждащо.
Защото щеше да е вярно, ако единствената дистрибуция която съществува беше Linux From Scratch  :)

иначе, машинките за хляб са много благо нещо. ествствено сега може да задълбаем как в собственоръчно приготвения хляб, знаеш всички съставки и ала-бала, но хайде после ;)
« Последна редакция: Jan 20, 2012, 09:12 от lunarvalley »
Активен

senser

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1328
    • Профил
Защо пък да е подвеждащо. Аз съм си правил експерименти с пекарната. Понякога хлябът е много хубав, такъв не можеш да си купиш никъде. Жалкото е само че на другият ден мяза на втвърдено лайно, което като се реже, се дроби на трохи и определено всичко хубаво си е заминало, за не повече от 3-4 дни, както и да го съхранявам, вече абсолютно не става за ядене, предполагам заради липса на консерванти. Ако можех да затворя цикъла и да си правя брашно, щеше да е забавно, макар че резултатът нямаше да е много различен.

Нещо си в грешка. Вкъщи сме на домашен хляб (пак от Мулинекс) повече от 2 години и не може да става и дума за сравнение с този от магазина. Същото важи за изсъхването, дробенето на трохи и т.н. - никакви проблеми. Или нещо грешиш рецептата или, както казваш изходните суровини не са ОК.
А иначе аналогията м/у Линукс, Уиндоус и домашния хляб нещо не я схванах :)
Активен

AMD

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 873
  • Distribution: Calculate Linux Scratch 64 / Alt Linux Centaurus 6.0 64
  • Window Manager: Gnome 2.32/3.2 XFCE 4.8/4.10-git
  • AMD Athlon64/Sempron64 4000+Dual Core/3400+
    • Профил
Защо пък да е подвеждащо. Аз съм си правил експерименти с пекарната. Понякога хлябът е много хубав, такъв не можеш да си купиш никъде. Жалкото е само че на другият ден мяза на втвърдено лайно, което като се реже, се дроби на трохи и определено всичко хубаво си е заминало, за не повече от 3-4 дни, както и да го съхранявам, вече абсолютно не става за ядене, предполагам заради липса на консерванти. Ако можех да затворя цикъла и да си правя брашно, щеше да е забавно, макар че резултатът нямаше да е много различен.

Нещо си в грешка. Вкъщи сме на домашен хляб (пак от Мулинекс) повече от 2 години и не може да става и дума за сравнение с този от магазина. Същото важи за изсъхването, дробенето на трохи и т.н. - никакви проблеми. Или нещо грешиш рецептата или, както казваш изходните суровини не са ОК.
А иначе аналогията м/у Линукс, Уиндоус и домашния хляб нещо не я схванах :)

Аз съм с Нео, но нямам проблеми с хляба.
Имаме едни земи които са дадени към кооперацията, и брашното което идва после е истинско.
Няма да се троши или такива подобни, една седмица седи и пак си става за ядене.
Активен

Господи моля те пази ме от ламерите, от хакерите и сам мога да се пазя.

cybercop

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 5626
  • Distribution: Ubuntu LTS, CENTOS 6.x
  • Window Manager: Xfce, Gnome 2
    • Профил
@AMD : Никой в България не отглежда хлебна пшеница, а само фуражна. Затова са необходими добавки за хляба. Колкото и да има вероятност да се засегнеш - хлебна пшеница /предимно твърда за по- качествените макаронените изделия/, се внася, главно от САЩ. Това зърно, което  идва от кооперация също е от фуражна пшеница. Просто друга не се сади, защото добивите от хлебната пшеница са по- ниски.
Активен

Ползването на Linux води до пристрастяване. Факт.
http://s19.postimg.cc/4oajwoq5v/xenial2.png

vyrgozunqk

  • Гост
Сee се и хлебна... но тук не желая да споря...
« Последна редакция: Jan 20, 2012, 14:15 от vyrgozunqk »
Активен

10101

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 384
  • Distribution: GNU LINUX
    • Профил
След като се преместихме на хляба....
Сади или сее ?
Активен

А печат ?

ЗибелтБг

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1302
  • Distribution: Kubuntu 14.04 Realtime 3.12.0-rt2 JACK Audio Connection Kit
  • Window Manager: KDE 4.13.3 !!! VLC-настр-Аудио-SRC-Sinc function(best quality)
  • М
    • Профил
    • WWW
   До колкото ми е известно трябва някой специално да го гледа, а съхранението да е както преди 100 години-това от магазина е боклук.
 Ако чакаме някоя велика корпорация да направи всичко както трябва-на макс-просто няма да стане-за всичко е така. Корпорацията си гледа кинтите-много и дреме за друго.
« Последна редакция: Jan 20, 2012, 15:33 от zibeltbg »
Активен

Кубунту  със Realtime Kernel дава звук, който няма нищо общо с другите дистрибуции...Линукс е за галеници на Боговете-не е за простосмъртни...при прекомпилиране-make menuconfig, Under ‘Processor type and features’, Scroll  down to ‘Timer Frequency’ and set this to 1,000Hz!!! за 3.12 иска lzop

Mitaka

  • Гост
Кто сме на тая тема....
Няма по-добро от домашно отгледаното прасенце :) Дивото също става, но след като мине изследвания... както и луканка - смес диво/домашно...
Както и за домашната ракийка... ха направете греяна ракия от купешка?
Активен

cybercop

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 5626
  • Distribution: Ubuntu LTS, CENTOS 6.x
  • Window Manager: Xfce, Gnome 2
    • Профил
Кто сме на тая тема....
Няма по-добро от домашно отгледаното прасенце :) Дивото също става, но след като мине изследвания... както и луканка - смес диво/домашно...
Както и за домашната ракийка... ха направете греяна ракия от купешка?
За какво става дивото ? В моето семейство се ловуват такива животинки от време - навреме, но не мога да ги похваля с друго, освен с екзотичният синкав цвят на месото.
За домашно прасе те подкрепям напълно.
Малко извън темата за месото и хляба - може ли някой да ми даде линк за сайт, от който да свалям дистрибуции, които вече не са достъпни от официалните страници. Интересува ме специално Kubuntu 10.04 Trinity. Не мога да открия активен линк за сваляне или торент.
« Последна редакция: Jan 20, 2012, 16:07 от cybercop »
Активен

Ползването на Linux води до пристрастяване. Факт.
http://s19.postimg.cc/4oajwoq5v/xenial2.png

Mitaka

  • Гост
Кто сме на тая тема....
Няма по-добро от домашно отгледаното прасенце :) Дивото също става, но след като мине изследвания... както и луканка - смес диво/домашно...
Както и за домашната ракийка... ха направете греяна ракия от купешка?
За какво става дивото ? В моето семейство се ловуват такива животинки от време - навреме, но не мога да ги похваля с друго, освен с екзотичният синкав цвят на месото.
За домашно прасе те подкрепям напълно.

Има си един специфичен дъх на диво, вярно е... и точно това му харесвам.
Сухо месо е, и много зависи как го приготвят.
В Пловдив има едно заведение - Ale House, там също предлагат елен и диво прасе... вярно, че не са съвсем диви, а са опитомени диви и гледани за месото, но вкуса е същия.
Активен

laskov

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3166
    • Профил
Активен

Не си мислете, че понеже Вие мислите правилно, всички мислят като Вас! Затова, когато има избори, идете и гласувайте, за да не сте изненадани после от резултата, и за да не твърди всяка партия, че тя е спечелила, а Б.Б. (С.С., ...) е загубил, а трети да управлява.  Наздраве!  [_]3

AMD

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 873
  • Distribution: Calculate Linux Scratch 64 / Alt Linux Centaurus 6.0 64
  • Window Manager: Gnome 2.32/3.2 XFCE 4.8/4.10-git
  • AMD Athlon64/Sempron64 4000+Dual Core/3400+
    • Профил
@AMD : Никой в България не отглежда хлебна пшеница, а само фуражна. Затова са необходими добавки за хляба. Колкото и да има вероятност да се засегнеш - хлебна пшеница /предимно твърда за по- качествените макаронените изделия/, се внася, главно от САЩ. Това зърно, което  идва от кооперация също е от фуражна пшеница. Просто друга не се сади, защото добивите от хлебната пшеница са по- ниски.

Че кой е казал нещо по този въпрос?
Казвам само че е доста по-качествена от това на магазина.
Активен

Господи моля те пази ме от ламерите, от хакерите и сам мога да се пазя.

AMD

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 873
  • Distribution: Calculate Linux Scratch 64 / Alt Linux Centaurus 6.0 64
  • Window Manager: Gnome 2.32/3.2 XFCE 4.8/4.10-git
  • AMD Athlon64/Sempron64 4000+Dual Core/3400+
    • Профил
Кто сме на тая тема....
Няма по-добро от домашно отгледаното прасенце :) Дивото също става, но след като мине изследвания... както и луканка - смес диво/домашно...
Както и за домашната ракийка... ха направете греяна ракия от купешка?

Да де мога да се фламбирам ако опитам да грея купешка ракия.
Активен

Господи моля те пази ме от ламерите, от хакерите и сам мога да се пазя.
Страници: 1 ... 7 8 [9] 10 11 ... 22   Нагоре
« назад напред »