Страници: 1 ... 11 12 [13] 14 15 ... 22   Надолу

Автор Тема: Защо повечето потребители работят на Windows  (Прочетена 60958 пъти)

lunarvalley

  • Гост
уиндоус е най доброто!
аре ходи легай
Активен

LinuxFanUNIX

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 408
  • Distribution: Slackware 12.2
  • Window Manager: KDE 3.5.10
    • Профил
Тъкмо ставам от сън и Windows Не е най-доброто...  ;) Та, сега за предимствата...?  ???
Активен

lunarvalley

  • Гост
 ;D
по-добър е "защото така ни харесва"  :P

апропо -- повече от четири виртуални десктопа могат ли да се сложат?
Активен

LinuxFanUNIX

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 408
  • Distribution: Slackware 12.2
  • Window Manager: KDE 3.5.10
    • Профил
Не знам.. По принцип такива тъпотии не ползвам, така че някой друг да каже колко... На официалния сайт не пише колко е максимума
Активен

tonitochev

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 699
  • Distribution: Kubuntu and Xubuntu
  • Window Manager: KDE 4
    • Профил
    • WWW
Не знам.. По принцип такива тъпотии не ползвам, така че някой друг да каже колко... На официалния сайт не пише колко е максимума
Не си ползвал виртуални десктопи, за това не можеш да оцениш. Но свикнеш ли с тях, без тях няма да можеш.
Освен това, за мен предимство на Линукс графичните среди е възможността да си разполагам панелите (а не един в Уиндоус) където и както си искам, да ги правя прозрачни, да се скриват, да използвам нативни гаджети и т.н.
В уиндоус едва в 7 имаш възможност за някакво разнообразие, но отново всичко е твърде ограничено.
А тия външни програми за виртуални десктопи не ми ги хвали - пробвал съм какво ли не - еми никоя не се доближава до функционалността на линукс десктопа.
Дано Гномаджиите да не ме погнат, ама КДЕ 4 е много по-красиво направено от уин 7. Голям набор от цветови схеми, шрифтове, икони, курсори, аплети по подразбиране.
Така че тия 4 картинки, дето са показани хич не ме впечатляват и предизвикват само пренебрежителна усмивчица...
Активен

Debian
 http://debian-az-propaganda.blogspot.com/
вестник за GNU/Linux  http://vestnik.hbcom.info/news.php
 http://tonitochev.net16.net/

senser

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1328
    • Профил
Добре нека говорим с факти...

Кои са предимствата на графичните страни KDE4, Gnome 2 и XFCE които в Windows 7/8 ги няма или са зле направени?

Цитат
Абе и в замунда като влезеш да търсиш да си гепнеш софтуер, доста трудно ще намериш каквото ти трябва, ако не ползваш търсачката.
Цъкаш на "Програми" и гледаш новото за деня. Пък ако направят и един каталог, ще стане български вариант на Softpedia.

1. Графичните среди за Линукс са изключително кофигуруеми. Това за някои е плюс, за други е минус. Повечето потребители на уиндоус, са свикнали графичната им среда, програма, драйвер или каквото е друго там, да дойде готово за ползване "out of box" и съответно за тях изобщо не е предимство възможността да могат да променят нещо повече от тапета примерно. За мен обаче свободата да направя с графичната си среда (почти >:D), каквото искам е огромен плюс.

2. При срив на GUI-то мога да го рестартирам само него без да е нужен рестарт на цялата ОС. Признавам си, че не ползвам уиндоус отдавна и не съм в час с актуалното състояние на тази ОС, но последните ми спомени са, че при скапване на IE (баси, все пак е само браузър, кво ме интересува, че библиотеките му са повечето системни и т.н. - тъпо е да браузваш просто и хоп син екран), или пък още повече на нещо от граф. интерфейс уина просто си умираше.
Активен

backinblack

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3201
    • Профил
Аз ползвам Линукс и Уиндоус. Мисля, че спора с фанатици е излишен!
Активен

tonitochev

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 699
  • Distribution: Kubuntu and Xubuntu
  • Window Manager: KDE 4
    • Профил
    • WWW
Аз ползвам Линукс и Уиндоус. Мисля, че спора с фанатици е излишен!
Аз също ползвам Линукс и Уиндоус ХП на работата, а в къщи имам 7, който се ползва от сина(кво да го правиш, играе си игри).
В същност, всички линукс потребители, фанатици или не, са почнали с Уиндоус. Опознали са го добре, опознали са Линукс в последствие също добре и са станали или не "фанатици".
Докато Уиндоус фанатиците едно 90 процента или не са виждали Линуикс, или са се зблъскали за момент с него, почувствали са се глупави и са побегнали надалече.
Е, аз много пъти съм се чувствал глупав с Линукс, но не съм бягал, а съм търсел информация. И когато съм се справял съм се чувствал страхотно. Сега много ми е по-лесно да се оправя с Линукс, но и с Уиндоус мога да се оправя.
Ето защо си мисля, че Линукс "фанатиците" имат много повече право и мнението им е много по-обективно, отколкото мнението на Уиндоус фанатиците.,
Просто първите познават перфектно и двете системи, докато вторите познават само Уиндоус и малко Линукс. Е има и единици, които също познават и двете системи. Тогава вече може да се говори просто за различие на вкусовете.
Активен

Debian
 http://debian-az-propaganda.blogspot.com/
вестник за GNU/Linux  http://vestnik.hbcom.info/news.php
 http://tonitochev.net16.net/

nikolin

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 225
  • Distribution: Slax
  • Window Manager: KDE & xlunch
    • Профил
Опаа ,малка грешка

Цитат
Просто първите познават перфектно и двете системи, докато вторите познават само Уиндоус и малко Линукс.

Само един пример - имаше вирус на преносим хард с NTFS - не може да се изтрие с DOS ( с подръжка на NTFS ) , Linux ( Slax , Knoppix , Debian Live и Fedora ) и с Windows XP и 7-ца . Изтрих го накрая . Обаче питал съм фанатици на Линукса които ми дадоха милион решения и не стана .
Активен

ddantgwyn

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1262
    • Профил
Аз бях по-първи от теб, а ти си по-втори от мен... Това са глупости... И двете ги поддържат, без значение кога е изсмислено и кой е първоизточника... Та предимствата на останалите графични среди пред Windows (като графична среда)?

:)

хайдe да нахраним малко трола -- повечето възможности за конфигуриране на самата графична среда. говоря за native възможности, а не за добавени такива от трети страни.

и да продължа с храненето -- какви са според теб предимствата на Windows като графична среда :D
Активен

the lamer's team honourable member

Acho

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 5282
  • Distribution: Slackware, MikroTik - сървърно
  • Window Manager: console only
    • Профил
    • WWW
189 отговора дотук и няма спирка.
Активен

CPU - Intel Quad-Core Q8400, 2.66 GHz; Fan - Intel Box; MB - Intel G41M-T2; RAM - DDR2-800, Kingston HyperX, 2X2048 MB; VC - onboard, Intel G41 Express Chipset; HDD - Toshiba, 500 GB, SATAII; SB - Realtek HD Audio; DVD-RW - TSSTcorp DVD-RW; LAN - Realtek PCI-E GBE Controller; PSU - Fortron 350 Watt.

backinblack

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3201
    • Профил
Аз ползвам Линукс и Уиндоус. Мисля, че спора с фанатици е излишен!
Ето защо си мисля, че Линукс "фанатиците" имат много повече право и мнението им е много по-обективно, отколкото мнението на Уиндоус фанатиците.,

E, и кое е обективното в това, че ХП има много повече графични възможности за настройка и въпреки това, върви много по-леко и гладко върху слаб хардуер от колкото Гном2 или КДЕ, но си знаете едно си баба знае, едно си баба бае!?
Активен

ddantgwyn

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1262
    • Профил
189 отговора дотук и няма спирка.

е, аз поне си признах, че храня тролове, така че не очаквай спирка от мен. а и отдавна не съм се забавлявал да чета такива „аргументи“ в полза на Windows ;)
Активен

the lamer's team honourable member

backinblack

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3201
    • Профил
В крайна сметка, Уиндоус vs Линукс е безсмислена тема!
Активен

tonitochev

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 699
  • Distribution: Kubuntu and Xubuntu
  • Window Manager: KDE 4
    • Профил
    • WWW
Аз ползвам Линукс и Уиндоус. Мисля, че спора с фанатици е излишен!
Ето защо си мисля, че Линукс "фанатиците" имат много повече право и мнението им е много по-обективно, отколкото мнението на Уиндоус фанатиците.,

Интересно какви големи възможности за настройка има ХП!!!!
Едно ХФЦЕ има по-големи възможности и пак харчи по-малко ресурси от ХП.
В момента ги имам двете на нетбука и мога да сравня, а не да гадая.
КДЕ 4 пък е друга класа.Има повече възможности от уин7 при двойно и тройно по-малки изисквания. Щом на неттопа седмицата не я изтраях и час ( а не че не ми харесва, на настолния си я имам). КДЕ 4 си върви перфектно, но ми харчи малко по-бързо батерията, ето защо ползвам хфце.
Но така е, едно си баба знае, едно си бае...
а, между другото, ако толкоз пък си пристрастен, има теми за гном и кде, дето ти имитират перфектно изгледа на ХП или седмицата. Направи си линукса да изглежда точно като ХП например и пак ти остават вече плюсовете на линукс - виртуални десктопи, разните му аплетчета и други глезотийки, конки изгъзици, пълна локализация и елементарна настройка на фонетична подредба (а не разни флекстайпове), компиз при желание и т.н.

E, и кое е обективното в това, че ХП има много повече графични възможности за настройка и въпреки това, върви много по-леко и гладко върху слаб хардуер от колкото Гном2 или КДЕ, но си знаете едно си баба знае, едно си баба бае!?

Активен

Debian
 http://debian-az-propaganda.blogspot.com/
вестник за GNU/Linux  http://vestnik.hbcom.info/news.php
 http://tonitochev.net16.net/
Страници: 1 ... 11 12 [13] 14 15 ... 22   Нагоре
« назад напред »