Автор Тема: Потресен съм!  (Прочетена 6690 пъти)

Златко

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 2147
    • Профил
Re: Потресен съм!
« Отговор #15 -: May 20, 2013, 12:41 »
За да кажеш, че има нещо вярно, означава, че има и нещо невярно. Кажи кое е невярното и докажи, че е такова или спри да се изказваш неподготвен.

Ами как да ти кажа, цялата работа е съшита с бели конци. Не смятам да ти я доказвам, както не смятам да доказвам писанията във вестниицте „Врачка“ или „Жълт труд“.
Активен

Без правила няма игра

v13

  • Гост
Re: Потресен съм!
« Отговор #16 -: May 20, 2013, 12:59 »
За да кажеш, че има нещо вярно, означава, че има и нещо невярно. Кажи кое е невярното и докажи, че е такова или спри да се изказваш неподготвен.

Ами как да ти кажа, цялата работа е съшита с бели конци. Не смятам да ти я доказвам, както не смятам да доказвам писанията във вестниицте „Врачка“ или „Жълт труд“.
Предполагам, че имаш интерес да омаловажиш истината. При определени обстоятелства поведението ти е разбираемо. Тук обаче говорим за геноцид и престъпление срещу човечестовото и ако претендираш, че в теб е останало нещо човешко, повече не пиши в тази тема.
Активен

Златко

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 2147
    • Профил
Re: Потресен съм!
« Отговор #17 -: May 20, 2013, 13:12 »
Предполагам, че имаш интерес да омаловажиш истината.

Коя истина, това в статията ли? Че кога този „слух“ придоби статут на истина?
Ти поне прочете ли коментарите под "статията"?

... и ако претендираш, че в теб е останало нещо човешко, повече не пиши в тази тема.

Хайде сега и ще се манипулираме. Не мисля.
Активен

Без правила няма игра

v13

  • Гост
Re: Потресен съм!
« Отговор #18 -: May 20, 2013, 13:39 »
Кои коментари да чета?
Монолога на Dora Apostolova ли?
Веднага се вижда, че има антируски убеждения и веднага се нахвърля да обижда хората публикували статията. На нея ли да вярвам? Не мерси.
И между другото Путин е най-добрия руски президент за всички времена. А по света върви масово антируска кампания, която не е от вчера. Виж това:
http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=Wqydduqt_Bk
Колкото и да не ти се иска рускинята казва истината и по-добре се моли, това което описва да не дойде и в България, или ти може би си от ония дето точно това искат?
« Последна редакция: May 20, 2013, 13:42 от v13 »
Активен

Златко

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 2147
    • Профил
Re: Потресен съм!
« Отговор #19 -: May 20, 2013, 14:09 »
И между другото Путин е най-добрия руски президент за всички времена.

Да, ама и той нещо си пада педофил.   :D

Уф, предавам се. Повече няма да споря с теб, поне в тази тема.  [_]3
Активен

Без правила няма игра

backinblack

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3201
    • Профил
Re: Потресен съм!
« Отговор #20 -: May 20, 2013, 14:39 »
Темата я пуснах защото съм потресен от прочетеното и не мога да повярвам, но смятам, че ако не всичко в нея, има голяма доза истина и бих желал да видя коментари на хора на хора които са из европата или са обикаляли доста.
Относно европата, ами спомнете си от народния фолклор, че мечката като играе у комшията ще дойде и у нас!
Ей за това в тази държава няма оправия щото, всеки си кротува и живее с мисълта, че това или онова на него няма да се случи и в един момент като дойдат проблемите и се юрваме да ревем срещу този и онзи.
Активен

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8792
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Re: Потресен съм!
« Отговор #21 -: May 20, 2013, 14:46 »
Никак не съм учуден от написаното, а че толкова много хора не го приемат. Е нали бяхте за социализъм? Това е социализмът. Нищо ново под слънцето.

По между другото съм искрено възмутен, че се възмущавате. Това вече се случва и тук, и не виждам никой да е протестирал по този въпрос. Спомням си много ясно, че (мисля Златко беше), че тук се пусна връзка към приетия миналата година кодекс за защита на детето.

В него пише, че родителят няма право да прави нещо различно от най-доброто за детето. А детето е това, което определя, кое е най-добро за него. Например то може да реши, че не иска да ходи на училище и родителят е длъжен да се съобрази с това желание и да не го кара да ходи. Може да реши, че желае да яде единствено шоколади и бонбони. Може да реши, че иска да си ляга късно или изобщо да не се прибира.

Също така по този кодекс родителя няма никакво право да налага наказания. За физически да не говорим. Ако не се съобразява с желанията на детето или се опитва да го възпитава, то по бърза процедура могат да му се отнемат родителските права.

Да възпитава единствено има право училището, естествено ако ходи.

Ако родителя не се съобразява с кодекса са предвидени и ефективни присъди.

С пълното съзнание, че съм потенциален затворник и думите ми ще бъдат използвани срещу мен, но аз НЕ спазвам този кодекс, нямам никакво намерение да го правя и няма да го правя.

Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

backinblack

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3201
    • Профил
Re: Потресен съм!
« Отговор #22 -: May 20, 2013, 15:03 »
Не ми се рови из форума, но май имаше някаква такава тема и май беше свързана с по-ранното тръгване в първи клас и доминиращото училищно възпитание и намесата на "държавата" в личните отношения на хората.
Ако детето поиска пистолета на тати който е военен или полицай и той трябва да му го даде защото иначе нарушава закона, кой ще носи отговорност ако застреля мама докато си играе с него!!!?

Е, демократично или не, щом детето няма навършени 18 години трябва да слуша и изпълнява безпрекословно заповедите на родителя! Да, звучи крайно, но така трябва да бъде според мен!
..... И родителя да носи отговорност за постъпките на детето! Морална и материална!
« Последна редакция: May 20, 2013, 15:06 от backinblack »
Активен

Златко

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 2147
    • Профил
Re: Потресен съм!
« Отговор #23 -: May 20, 2013, 15:20 »
Е нали бяхте за социализъм?

go_fire, моля, прави разлика между социализЪм, $оциализъм (социална държава) и социализъм.  ;)
Активен

Без правила няма игра

backinblack

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3201
    • Профил
Re: Потресен съм!
« Отговор #24 -: May 20, 2013, 15:29 »
Не съм кой-знае колко по-богат от Гогата, ама съм твърдо против всякакви социални уравниловки!
Активен

kifavi8024

  • Новаци
  • *
  • Публикации: 0
    • Профил
Re: Потресен съм!
« Отговор #25 -: May 20, 2013, 16:12 »
И какво сега: "Норвегия - Раят където умират всички детски задръжки"?

Тука вече нямам коментар. Единственото което ще кажа е, че еволюцията ни взе да напредва много бързо и не съм сигурен дали това е добро или лошо нещо.
Активен

v13

  • Гост
Re: Потресен съм!
« Отговор #26 -: May 20, 2013, 16:51 »
Ами може да е малко грубо но ще кажа, да им сера на Европата, притрябвали са ми... Не те нас ще оправят а ние тях трябва да оправяме. Аман от гъзолизство на европейския съюз. Българина трябва да си върне своето достойнство.
Активен

backinblack

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3201
    • Профил
Активен

petar258

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 399
  • Distribution: Ubuntu-mate 16.04, Windows 7
    • Профил
Re: Потресен съм!
« Отговор #28 -: May 30, 2013, 13:30 »
Тези дето си мислят че филмите са нещо независимо трябва да признаят че филмите са пряко отражение на действителността в съответната държава. Изключвам фантастиката.
И ще кажа само че Содом и Гомор са били заличени точно заради такива отношения и такъв разврат който днес широко се пропагандира. И не не са приказка, това са реално съществували места, разрушени от реална катастрофа. И за мен такива неща са противни не само защото са отречени от Създателя, а защото са противоестествени по същниостта си.
Шапка свалям на руснаците че преследват проявите на ненормалната ориентация.
Активен

backinblack

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3201
    • Профил
Re: Потресен съм!
« Отговор #29 -: May 30, 2013, 13:53 »
Абе, и аз в последно време като ги гледам нещата на къде вървят, май ще е по-добре да вървим към руснаците от колкото към европата!
Не, да им симпатизирам, но май са по-малката злина!
Активен