Автор Тема: На гол тумбак чифте пищови  (Прочетена 11914 пъти)

Златко

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 2147
    • Профил
Страна за чудо и приказ сме!
Нямаме гащи на г***, обаче правим игри за 100 мерцедеса, всеки ден телевизиите раздават  хиляди и десетки хиляди левове в разни глупави SMS&ТВ-игри от сорта на "коя река започва с "ду" и завършва на "нав" или "имам тука една думичка, хайде, хайде, хайде, кой ще вземе тия 500 лв? Хайдеееее беее, не мога да повярвам, че никой не ми се обажда, никой не знае думичката, уаааа!"

Преди имаше игра за незнам колко си поршета Кайен, ако си спомняте  ???

Чакам разумни предложения за справяне с този феномен, защото на мен, за добро или лощо, ми идват на ум само радикални.  >:D Какво да се направи, за да се намали това хазартно безумие (пмсп)?

Помагайте!  :)
Активен

Без правила няма игра

draco

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 83
    • Профил
Re: На гол тумбак чифте пищови
« Отговор #1 -: Nov 20, 2008, 13:06 »
> /dev/null
Активен

sverdlov

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 351
    • Профил
Re: На гол тумбак чифте пищови
« Отговор #2 -: Nov 20, 2008, 13:27 »
калкулирай си няколко милиона смс-а пратени за тия мерцедеси, и си сметни дали ще се изплатят колите с смс-и - според мен - да.

Хората групово закупуват мерцедеси на някой късметлия.

Кво лошо има в това?
Активен

senser

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1328
    • Профил
Re: На гол тумбак чифте пищови
« Отговор #3 -: Nov 20, 2008, 13:34 »
а защо трябва да се справяме с този "феномен"........ и изобщо какво му е феноменалното на това

ако в спортният тотализатор се натрупа печалба от 100М - това феномен ли е и трябва ли да се справяме и с него

след като има хора да играят и хора да печелят от това, че други играят - какъв е точно проблема

П.П. Златко - ти лично можеш да се справиш ако спреш да бъдеш абонат на мобилниия си оператор :) - тази година глобл дават мерцееси, миналата май беше като мтел даваха друга марка някоя :)
Активен

runtime

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 807
  • Distribution: Ubuntu 14.04
  • Window Manager: Unity
  • LZ1DOT
    • Профил
    • WWW
Re: На гол тумбак чифте пищови
« Отговор #4 -: Nov 20, 2008, 13:48 »
По добре да си насочим усилията към недодялани закони от сорта на чл. 159 от НК!
Това е безумието, което определя деянията на останалата част на обществото ни.

// Само да кажа, че подчертавам него тъй като днес попаднах на една тема по въпроса и се позаинтересувах по въпроса!

Не да гледаме в канчето на частния сектор, който не прави нищо лошо, напротив те дори спомагат за развитието на икономиката ни... Знаеш ли колко лиценза трябва да си извадиш за хазартна игра? Или колко данък внася един мобилен оператор в държавата? Бизнеса си е бизнес ... куцат ни държавните институции, а ние подбираме и решаваме, кой да ги управлява и кой не! Само дето не можем да го осъзнаем, а търсим виновни другаде!
Българина е откачил тотално. Наскоро се случи на майка ми, която е руски гражданин, но живее тук вече 30 години да я спре един и да я заплашва, че виждаш ли каква била тя дошла от Русия и имала смелостта да отиде и да изкупи няколко парцела земя! Да ходила в Русия да си купува там! И това са само част от простащините на простаците в тая държава и страдаме главно заради тях! Биле сме велика държава ... Гении на световно равнище :) Пълни глупости ... Излез на улицата и виж какво те окръжава! Всичко друго е едно самозалъгване... 

В България приоритет е да идеш да свариш ракията,а не да си платиш тока и водата. Да не говоря за данаци и т.н.

В България ако те спре полицай значи той е виновен, че те е спрял не ти. Той задължително е корумпиран и задължително трябва да отнесе 5-6 обиди по роднинска връзка за това, че ти си минал на червено.

В България ако може да отървеш 5-6 милиона данък то задължително ще го направиш, ако може дори да прибереш още толкова то това е блаженство! Тук подчертавам фирмите в сивата икономика ... това не са Мтел или Глобул. Това са едни дребни паразити, които обичат да живеят на гърба на всички, но за съжаление не са малко.

и т.н. мога 30 листа да изброя.

Куца масата от народа ...
« Последна редакция: Nov 20, 2008, 14:01 от run_time »
Активен

sverdlov

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 351
    • Профил
Re: На гол тумбак чифте пищови
« Отговор #5 -: Nov 20, 2008, 16:53 »
момчета, не знам кво толко сте се възпалили на тема политика напоследът - всяка трета тема на главната е или за политика, или за кризата, или не знам и аз още за какво - ясно че това е някакъв белег за усилени обществени настроения в дадена посока, които се отразяват и по форумите - ама това не е, и никога не е бил начина за справяне с проблемите.

Ако не ти харесва нещо, или го променяш, или.... го оставяш както си е и ако не можеш да го промениш по никакъв начин, или променяй себе си или се примирявай с положението.

Тук едва ли има желаещи да се примирят с положението- и имаме два избора - или да сменим ситуацията или да сменим себе си (демек да фръкнем на запад или на изток).. .

Милиони вече отлетяха на топло - ние, мрънкащите и останали тук, имаме задачата да се опитаме от тоя клозет да направим поне една добре поддържана обществена тоалетна...
Активен

Златко

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 2147
    • Профил
Re: На гол тумбак чифте пищови
« Отговор #6 -: Nov 20, 2008, 17:10 »
Добре де, защо в страни с много повече население и много по-висок стандарт (напр. Германия) няма такива изгъзици от рода на "100 мерцедеса"?  ::)   ???
Може и аз да не съм в час, ама не съм виждал нищо подобно. Доколкото знам се ограничават с няколко бройки. Ако не съм прав, моля някой да ме поправи.
И още нещо - защо именно мерцедес, а не някоя по-скромна марка? Че на това чудо само фара му сигурно струва 300+ лв, а застраховката - няколко хиляди.
Да не говорим за предната сага с поршетата...  :o
Докога с тоя екстравагантно-чалгаджийски  манталитет?
sverdlov, не може всички да се преселят в чужбина, нали?

ПРЕПОРЪЧВАМ! (попаднах на тая статия в ровене за информация относно чалгата с четирите Кайена).  ;D
« Последна редакция: Nov 20, 2008, 17:37 от Zlatko »
Активен

Без правила няма игра

BULFON

  • Administrator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 478
  • Distribution: Fedora
  • Window Manager: Gnome
    • Профил
Re: На гол тумбак чифте пищови
« Отговор #7 -: Nov 20, 2008, 17:50 »
Цитат от википедия:
Цитат
Lotteries are most often run by governments or local states and are sometimes described as a regressive tax, since those most likely to buy tickets will typically be the less affluent members of a society. The astronomically high odds against winning the larger prizes have also led to the epithets of a "tax on stupidity" or "math tax". Although the use of the word "tax" is not strictly correct, these descriptions are intended to suggest that lotteries are government-sanctioned operations which will attract only those people who fail to understand that buying a lottery ticket is a poor economic decision.

http://en.wikipedia.org/wiki/Regressive_tax

Темата далеч не е политическа. На Златко му се иска държавата да поеме прекалено много роли и затова изглежда политическа. А участието в лотарии си е данък глупост.
Златко - "на запад" е фрашкано с подобни игри. Как мислиш им взимат парите на гурбетчиите, на турците в Германия и Холандия, на алжирците и мароканците във Франция, на поляците и българите в UK, Ейре?
Активен

фонокартен телефонен апарат

runtime

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 807
  • Distribution: Ubuntu 14.04
  • Window Manager: Unity
  • LZ1DOT
    • Профил
    • WWW
Re: На гол тумбак чифте пищови
« Отговор #8 -: Nov 20, 2008, 18:34 »
момчета, не знам кво толко сте се възпалили на тема политика напоследът - всяка трета тема на главната е или за политика, или за кризата, или не знам и аз още за какво - ясно че това е някакъв белег за усилени обществени настроения в дадена посока, които се отразяват и по форумите - ама това не е, и никога не е бил начина за справяне с проблемите.

Ако не ти харесва нещо, или го променяш, или.... го оставяш както си е и ако не можеш да го промениш по никакъв начин, или променяй себе си или се примирявай с положението.

Тук едва ли има желаещи да се примирят с положението- и имаме два избора - или да сменим ситуацията или да сменим себе си (демек да фръкнем на запад или на изток).. .

Милиони вече отлетяха на топло - ние, мрънкащите и останали тук, имаме задачата да се опитаме от тоя клозет да направим поне една добре поддържана обществена тоалетна...

Бъркаш човеко ... Не може човек да промени нещо сам в една държава. Всички виждаме, че е зле и именно с това трябва да се мотивираме за да направим нещо по въпроса. Дори и споделянето на въпросния проблем е нещо дори малко, но свършвано .. Най-лесно е човек да бяга от отговорност, но именно с нея могат да се решат проблемите и колкото повече хора го разберат толкова по-добре! Лично аз когато нещо не ми харесва го пиша на отговорните за това лица било то кмет или политик ... все ми е тя важното, е че те са го направили и трябва да носят отговорност за действията си. Да мисля, че до сега не са ми обърнали и 1 внимание и сигурно писмата са ми отивали в коша, но ако има още 100, 1000, 10 000 да постъпват така може и да се стигне до решение или поне аз вярвам в това. Но думи от сорта на хващаме си чукалата и майната им на всички не е решение! Именно заради това и страдаме, защото всеки гледа себе си и никой не мисли за останалите и това не е комунизъм ... това е едно нормално човешко възпитание. Идеологията на българина, е че щом на него му е зле значи и на съседа трябва да му е зле, а да не говорим за непознатите... Дори и Линукс следва примера, че нищо не става когато няма задруга и мислене за *другите около нас ...

По темата:
Пак ще кажа, кое му е лошото на игрите? Какво е лошото, че всички купуват 1 кола на даден човек ... Ако всичко е достатъчно непорочно то какво лошо има, че 1 човек ще се почувства добре на фона на живота в момента? Какво е по-различното на това да се раздават мерцедеси пред печалбата от държавната лотария? Нима там идеята не е същата?
Според мен това изказване и като цяло темата е изблик на завист, че някой било то познат или непознат е спечелил, а аз (ти) не.
Активен

sverdlov

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 351
    • Профил
Re: На гол тумбак чифте пищови
« Отговор #9 -: Nov 20, 2008, 18:59 »
run_time нещо си набрал инерция - с какво точно бъркам?

Викаш че нещо бъркам и след това казваш абсолютно същото.
Активен

anstas

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 160
  • Distribution: Debian Mandriva Sabayon
  • Window Manager: Gnome & KDE
    • Профил
Re: На гол тумбак чифте пищови
« Отговор #10 -: Nov 20, 2008, 19:51 »
Колко отдавна е написано това ...

Зова смъртта. На този свят съм сит:
достоинства - родено лицемерие,
нищожества, придаващи си вид,
и гаврата с човешкото доверие

и с чест удостоени подлеци,
и с девственост търгуваща нечестност,
и силата в ръцете на скопци,
и съвършенство в мрак и неизвестност,

и с вид на вещ, на сведущ глупостта,
и в глупост обвинена прямотата,
и творчеството с вързана уста,
и истината в служба на лъжата.

Отдавна бих напуснал тази кал,
но друже мой за тебе ми е жал.

И как съвременно звучи!
Активен

Ако Господ се бе посъветвал с мен, когато е  създавал света,  щях да му препоръчам да го устрои по-просто.     Алфонс X МЪДРИ, крал на Кастилия.

GNU/Linux user 462005

gat3way

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 6050
  • Relentless troll
    • Профил
    • WWW
Re: На гол тумбак чифте пищови
« Отговор #11 -: Nov 20, 2008, 20:22 »
Казах ви - трябва ни свръх-либерален режим за притежание на оръжие. Така безчестивите и моралистите ще се самоизбият и ще спрат да занимават останалите с глупостите си, независимо дали го правят съзнателно или не. Това пропагандирането на каквито и да било идеи е като спама - и двете ти ги навират без да плащаш.

Аз искам да си купя узита, имам някакви странни симпатии към израелските оръжия, изглеждат зли :)
Активен

"Knowledge is power" - France is Bacon

Nikolavp

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 408
    • Профил
    • WWW
Re: На гол тумбак чифте пищови
« Отговор #12 -: Nov 20, 2008, 21:20 »
Не разбрах какво ви пречат въпросните игри - просто превключвам(и то като се има колко често гледам телевизия). Яко е все пак, че ви пука и си нямате друга работа.
Активен

http://blog-nikolavp.rhcloud.com - простотиите, с които се занимавам в свободното време

ANTIADMIN

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 660
  • Distribution: Windows XP Pro latest updates
  • ANTIADMIN
    • Профил
Re: На гол тумбак чифте пищови
« Отговор #13 -: Nov 20, 2008, 21:25 »
->anstas
Някой беше казал, че хората не са се променили, само средата в която живеем.
Бтв. Шекспир е правил тхрасх метал ;D ;D Поне по този текст съдя.
Златко, не мисля, че това с мерцедесите е бг патент. Тук всичко се копира от немците/поне това по тв/, а те копират от США. Мое мнение. И колкото повече внимание се обръща на гологлави педерасти като слафи, толкова повече ще ни се качат на главата с тяхната селяния.
Оставете ги да мрат.
Активен

believer

  • Гост
Re: На гол тумбак чифте пищови
« Отговор #14 -: Nov 20, 2008, 21:37 »
Някой хора с тези sms-и доста прилични пари си правят. Това обаче, че някой прави пари от това е според мен показателно за състоянието на голям процент от обществото, в което се намираме.
А тези с с игрите "познай думичка" са на същия принцип като с sms-ите дават примерно 500-1000 лева а си изкарват само от обажданията много много повече.
Аз лично изключително рядко се подлъгвам да участвам в подобни мероприятия и ако го правя е еднократно за проба, в повечето случаи след това съжалявам.
Така стана и с мерцедесите пратих един sms за проба и сега постоянно ме зарибяват да пращам нови ама няма кой да се връзва вече.
Активен