Анкета

Въпрос: Какво мислите за отношенията граждани - държава (България)?

  • По-скоро народът е враг на държавата
    - 5 (7.5%)
    По-скоро държавата е враг на народа
    - 20 (29.9%)
    К'ва държава, к'ви 5 лв.?
    - 11 (16.4%)
    Не сме народ, а мърша
    - 8 (11.9%)
    Не се занимавам с такива неща
    - 3 (4.5%)
    Не мога да преценя
    - 0 (0%)

Общ брой гласове: 32

Автор Тема: Държавата  (Прочетена 8792 пъти)

Златко

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 2147
    • Профил
Държавата
« -: Nov 18, 2009, 19:05 »
На всеки се налага да си има работа с държавата по една или друга причина.
Ама нещо не вървят нещата между нас, както ми се струва. Кой на кого е враг, вие как мислите?  :)

Фитилът пламна тук.
Активен

Без правила няма игра

tarball

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 896
  • Distribution: Arch linux;Debian Testing; Ubuntu
  • Window Manager: KDE;MATE;Xfce
    • Профил
Re: Държавата
« Отговор #1 -: Nov 18, 2009, 20:44 »
Има една песен на Slipknot  People=Shit.В случая и хората и Country=Shit!!!
Активен

Едно време бях спортен тип,сега съм...само тип!
The Future is OPEN!

go_fire

  • Global Moderator
  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 8792
  • Distribution: Дебиан Сид
  • Window Manager: ROX-Desktop / е17
  • кашик с гранатомет в танково поделение
    • Профил
    • WWW
Re: Държавата
« Отговор #2 -: Nov 18, 2009, 21:00 »
Странно за толкова часове двама гласували и един коментирал. На никой сигурно не му пука. За мен държавата е враг. Даже смятам го за очевидно. Ако юридическото лице е по-важно и с повече права от физическото, значи е враг. Но имам новина, всички цивилизовани държави са такива

По между другото, докато гледах новините се чудих по същите въпроси, като хората от новината, която даде Златко. Как точно ще се спрат нелегалните сделки? Това изобщо помага ли на банките? Не гушат ли най-много нотариусите? И защо кмета има по-малко права от някакъв учил, недоучил 5 години право. Значи ако има нотариус в населеното място, кмета не може да издава примерно пълномощни. От де на къде? Представителя на властта в чистия й вид не може да ми даде право, може да го стори частник? Защото е честен? Ай сиктир. Той е благотворител, няма никакъв личен интерес. +Майка Тереза, лека й пръст, е направо.

Като все още, но не задълго работещ в банковата свера, мога да кажа, че това са глупости и реален ефект няма да има. Може и да работи в ГФР, но за РБ трябва съобразяване с местните условия, а такова няма.
« Последна редакция: Nov 18, 2009, 21:02 от go_fire »
Активен

В $por4e2 e истината  ;)

***

Aко даваха стипендия за най-глупави, щях да съм човека с най-много Mини Kупъри

***

Reborn since 1998 || 15.09.2007 totally М$ free && conscience clear

laskov

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3166
    • Профил
Re: Държавата
« Отговор #3 -: Nov 18, 2009, 21:13 »
Странно за толкова часове двама гласували и един коментирал. На никой сигурно не му пука.

Не бе! Ама аман от такива теми! Бактън! и т.н. Почвам да си мисля, че Златко е скритото оръжие на MS в борбата му с linux-bg !
Активен

Не си мислете, че понеже Вие мислите правилно, всички мислят като Вас! Затова, когато има избори, идете и гласувайте, за да не сте изненадани после от резултата, и за да не твърди всяка партия, че тя е спечелила, а Б.Б. (С.С., ...) е загубил, а трети да управлява.  Наздраве!  [_]3

laskov

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 3166
    • Профил
Re: Държавата
« Отговор #4 -: Nov 18, 2009, 21:16 »
Толкова турцизми на едно място не бях употребявал!
Какво сега, да взема да му обяснявам , че и той е едно малко огледалце на държавата!

Златко, за колко права и свободи ти лично си се борил? Кажи къде да те подкрепим и в кое мероприятие да участваме ? А между другото, ти изхвърляш ли си боклука разделно? А изтощените батерии къде ги изхвърляш?
« Последна редакция: Nov 18, 2009, 21:22 от laskov »
Активен

Не си мислете, че понеже Вие мислите правилно, всички мислят като Вас! Затова, когато има избори, идете и гласувайте, за да не сте изненадани после от резултата, и за да не твърди всяка партия, че тя е спечелила, а Б.Б. (С.С., ...) е загубил, а трети да управлява.  Наздраве!  [_]3

kill_u

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1058
  • Distribution: Ubuntu 9.10
  • Window Manager: Gnome
  • Out of here....
    • Профил
    • WWW
Re: Държавата
« Отговор #5 -: Nov 18, 2009, 21:47 »
Всъщност какъв е проблема, че имотите няма да може да се продават на ръка. Това само ще спре имотните измами. Поне според мен. На дядото от село никога няма да може да му продадат фиктивно имота заради фалшиф нотариален акт.
Активен

Всеки пост - отговор на въпрос!!!
Gnu/Linux user 411527

stealth01

  • Гост
Re: Държавата
« Отговор #6 -: Nov 18, 2009, 22:01 »
ако се забранят ножовете, ще спрат убийствата с ножове... ще си купуваме нарязан хляб и ще се молим да не ни набучат с вилица.
Активен

Златко

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 2147
    • Профил
Re: Държавата
« Отговор #7 -: Nov 18, 2009, 22:37 »
Не бе! Ама аман от такива теми! Бактън! и т.н.

Прав си, laskov, признавам, че прекалявам с анкетите (пуста мания).

Златко, за колко права и свободи ти лично си се борил?

За колкото ми стигат силите.   ^-^

А между другото, ти изхвърляш ли си боклука разделно?

Старая се.  ;) Батериите ги хвърлям в жълтите контейнери.
Други въпроси?  :)
« Последна редакция: Nov 19, 2009, 10:45 от Zlatko »
Активен

Без правила няма игра

Bogo

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 632
  • Distribution: Debian
  • Window Manager: cmd
    • Профил
Re: Държавата
« Отговор #8 -: Nov 19, 2009, 04:34 »
грешка
« Последна редакция: Nov 19, 2009, 04:47 от Bogo »
Активен

live free or die хард :)

vstoykov

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1286
  • Distribution: Ubuntu
  • Window Manager: Fluxbox
    • Профил
    • WWW
Re: Държавата
« Отговор #9 -: Nov 19, 2009, 10:06 »
Държавата е враг, обаче без този враг не може.
Обаче в условията на демокрация е нормално държавата да е враг - повечето хора са привърженици на социалистическите идеи и не разбират как държавата може да пречи по-малко и защо социализма води до неефективност.
И все пак трябва да се радваме, че не сме в някоя държава, в която не можеш да си пишеш за тези неща по форумите ;)
Активен

plamen_f

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1246
    • Профил
Re: Държавата
« Отговор #10 -: Nov 19, 2009, 10:36 »
По въпроса с имотите - просто някой си изми ръцете с тази глупост. Че то и сега се декларира една сума и се изповядва тя, а се плаща на ръка отделно. Това е малкото зло...

По-големи злини:
1. Защо няма политика и поддръжка на фирмите които могат да задържат младите таланти тук - пример онзи вечер показаха академик наш (не поня кой). Обясни човека какво изследват и то с прости средства. И има двама асистента перфектни. Отива на конференция с един от тях и веднага две от най-големите фирми в неговата област - английска и щатска като акули наобикалят момчето и познайте... Някой ще каже - свободен пазар. Да ама не - ще е свободен когато са равни условията. От гледна точка на мизерията - да оди там да се спасява. От гледна точка на бъдещето наше - още много милиони изтекоха навън ей така тихо и кротко. А сметнете сега колко студенти обучени с нашите пари заминават там а вие продължавате да плащате данъци и осигуровки за новата вълна такива;

2. Като стана дума за осигуровки - с гняв научих, че за 3 500 000 българи - деца до 18 и пенсионери държавата не плаща 8% здравна осигоровка а по-малко - а точно те са най-големите потребители на прословутата ни здравна безпомощност. Може да е по турски ама и аз ще кажа АЙ СИКТИР.

Предлагам Златко да бъде привлечен на страната на Линукса, стига е бил при Д.В. !!!

Това последното с надеждата да се успокоят някой души тук.
Активен

Златко

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 2147
    • Профил
Re: Държавата
« Отговор #11 -: Nov 19, 2009, 10:58 »
повечето хора са привърженици на социалистическите идеи и не разбират как държавата може да пречи по-малко и защо социализма води до неефективност.

Прав си, много си прав, за съжаление.


Предлагам Златко да бъде привлечен на страната на Линукса, стига е бил при Д.В. !!!

Какво е "Д.В."?  ::)

Относно здравната система, Кремиковци, БДЖ, АЕЦ Белене, митници, акцизи, изтичането на мозъци т.н. и аз бих се присъединил в клуба на псуващите.  >:D

Активен

Без правила няма игра

plamen_f

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 1246
    • Профил
Re: Държавата
« Отговор #12 -: Nov 19, 2009, 11:29 »
Д.В. = Дарт Вейдър (аз лично го харесвам)

По темата - снощи някакъв откачалник е убил детенце на 1.5 години. Опитайте се да си го представите - дете което започва да се радва на живота. Састесво тръгнало с майка си на вън - те винаги искат да са навън. Спира кола (лада), излиза идиот с патлак, стреля по майка с дете, убива детето и заминава да стреля другаде....

Оказва се после, че имал психически отклонения, НО ИМАЛ ЗАКОННО ПРИТЕЖАВАН ПИСТОЛЕТ.

Пита се: КОЯ Е ТАЗИ ДЪРЖАВА ДЕТО НИ ПАЗИ ТАКА, ЧЕ В ПСИХИЧНО БОЛНИТЕ РАЗРЕШАВА ЗАКОННО ДА ИМА БОЙНО ОРЪЖИЕ?? И в същност кого защитава тя?

Ай да се хванем на бас, кой ще го отнесе освен нещастното момиченце - психаря кавам аз. Нито някой в КОС в този град ще е виновен, нито доктор никой по веригата.

И още венъж - АЙ СИКТИР.
Активен

Златко

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 2147
    • Профил
Re: Държавата
« Отговор #13 -: Nov 19, 2009, 11:50 »
Д.В. = Дарт Вейдър (аз лично го харесвам)

Хех, Дарт Вейдър! По-скоро дърт & ведър, макар че и двете не са никак точни.  ;D

А за мутрите какво да кажем? Само им съществуване намирам за оскърбително за държавата. В нормалните страни няма мутри.
Активен

Без правила няма игра

nifelheim

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 328
  • Distribution: Kubuntu
  • Window Manager: KDE
    • Профил
    • WWW
Re: Държавата
« Отговор #14 -: Nov 19, 2009, 12:20 »
привърженици на социалистическите идеи и не разбират как държавата може да пречи по-малко и защо социализма води до неефективност.

Защо ли ми се струва, че напоследък либерално-демократичната система е в криза и доказа своята неефективност. Това е краят на тази система и не си правете илюзии за някакъв изход. А в момента по-голяма част от държавите да се борят срещу кризата именно с методите на социализма. Да не говорим за Китай, където социализма доказа своята ефективност.
Активен

Оптимистът изучава английски език. Песимистът - китайски. А реалистът - автомат Калашников.