Автор Тема: Извличане на данни от образ създаден с dd  (Прочетена 3014 пъти)

runtime

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 807
  • Distribution: Ubuntu 14.04
  • Window Manager: Unity
  • LZ1DOT
    • Профил
    • WWW
Ей сега... Пробвам още 5 софтуера за под уиндоус дето уж работят според писанията във форумите и после ако не излезне нищо ще ти дам, че сега инсталирах един уиндоус на лаптопа да тествам  >:D

1-вия дял го направих 16 Mb, втория дял останалата част ~7,5 Gb не помня точно.
Поне имам файла на части, ако се наложи от 200 парчета ще го сглобя, но да мине сега тоя софт дето съм насвалил та да видим.
Активен

runtime

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 807
  • Distribution: Ubuntu 14.04
  • Window Manager: Unity
  • LZ1DOT
    • Профил
    • WWW
Искрено препоръчвам на хора с подобен проблем да ползват: DiskInternals Linux Recovery ( freeware е софтуера )
Въпреки, че е под Windows програмчето успя да ми покаже нормално всички файлове, нещо което не стана с photorec, който ги намери, но раздели един файл в 200 малки и на части :)

@ddantgwyn - Пиши на лично каквото те интересува ще ти кажа.

Благодаря на отзовалите се!

Сега ми остава да си купя нова карта и да видя що се стигна до тук :) Възможно картата да е била нещо дефектна, не знам...
Както и да е ей сега търча за нова и да го пускам отново :)
« Последна редакция: Aug 29, 2012, 18:31 от runtime »
Активен

shoshon

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 497
    • Профил
Ей много мразя така като става :D

Аз тъкмо се подготвих тука как със хексдъмпа да намеря суперблок детод а е валиден и да възстановим цялата файлова система: https://ext4.wiki.kernel.org/index.php/Ext4_Disk_Layout#The_Super_Block


даже тествах тука:

magic number pos<superblock identificator> = superblock number * 1024<superblock size> + 56<inblock offset>  + 1024<block 1 padding>


Сметнах байтовете супер точно и даже си разделиих една файлова система през средата и я възстанових, пък ти...

Дърпа Windows приожението и цялата работа вързала...
Активен

runtime

  • Напреднали
  • *****
  • Публикации: 807
  • Distribution: Ubuntu 14.04
  • Window Manager: Unity
  • LZ1DOT
    • Профил
    • WWW
Че то все още не е късно да проиграем и твоят вариант за спорта, аз съм навит  [_]3
Даже е още по-забавно и успокоително да тествам каквото и да е :)
Все някой ден може да се наложи пак да се проиграе, а колкото повече толкова повече е казал Мечо Пух

Ако си навит дай някой месинджър на ЛС да не пишем излишно тук, а после може да се пусне какво е станало :)
« Последна редакция: Aug 29, 2012, 20:06 от runtime »
Активен